Wyniki wyszukiwania dla:

ernest pytlarczyk

Liczba wyników: 20

Inflacja w Polsce nie taka straszna. W porównaniu z Zachodem i tak mamy tanio

Inflacja w Polsce nie taka straszna. W porównaniu z Zachodem i tak mamy tanio

Polska
- Według Eurostatu Polska jest jednym z najtańszych krajów w Europie i chyba każdy, kto podróżował po kontynencie, o tym wie - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku. - To jest trochę dziwna dyskusja, bo świat cierpi z powodu braku inflacji. A w ubiegłym wieku otoczenie deflacyjne prowadziło do powstania m.in. faszyzmu - wyjaśnił.
Polska wydaje coraz więcej na programy socjalne. Co to oznacza dla gospodarki

Polska wydaje coraz więcej na programy socjalne. Co to oznacza dla gospodarki

Polska
- Rzeczywiście jest tak, że przechył prosocjalny tego rządu jest bardzo duży. Możemy się cieszyć, że trafiło to na dobre czasy gospodarcze i że 500+ to program nieindeksowany do inflacji czy płac. Mamy wzrost PKB i inflację i obciążenie budżetu tym programem maleje - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku. Czy hojność rządu nie jest za duża? - Prawdopodobnie zacząłbym się martwić, kiedy dług do PKB zacząłby rosnąć - dodał.
Money. To się liczy

Money. To się liczy

O dużym biznesie i naszych własnych portfelach. Zmianach w gospodarce i co z nich wynika. W programie "Money. To się liczy", prowadzący i ich goście poruszają najważniejsze zagadnienia ekonomiczne, którymi żyje Polska.
Polsce grozi kryzys jak w Grecji? Ekonomista wszystko wyjaśnił

Polsce grozi kryzys jak w Grecji? Ekonomista wszystko wyjaśnił

Polska
- Grecja miała bardzo duży deficyt na rachunku obrotów bieżących, a w Polsce mamy obecnie bardzo zrównoważoną gospodarkę, jeśli chodzi o pozycję zewnętrzną. Tezy o przejadaniu wzrostu są nieprawdziwe - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku. - W Polsce widzimy, że bardzo stabilny jest złoty. Cały czas mamy też trajektorię spadającego długu do PKB, oddłużamy się - dodał.
Tłit - Strajk nauczycieli [wydanie specjalne]

Tłit - Strajk nauczycieli [wydanie specjalne]

Marek Kacprzak i Sebastian Ogórek zapraszają na wspólne wydanie programów Tłit i Money. To się liczy w związku ze strajkiem nauczycieli. Gośćmi w studiu byli Michał Dworczyk, Joanna Kluzik-Rostkowska i dr Ernest Pytlarczyk. Gościem reportera, Marcina Łukasika, był Sławomir Broniarz (przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego). Sprzed liceum w Krakowie, w którym uczyła Agata Duda, sytuację relacjonował Klaudiusz Michalec.
Połowa licealistów bierze korepetycje.

Połowa licealistów bierze korepetycje. "Słaba laurka"

Polska
- Połowa licealistów bierze korepetycje, to słaba laurka dla systemu, kiedy on nie działa samowystarczalnie. Są takie badania, które sugerują, że również 500 plus w dużym stopniu poszło także na korepetycje - wskazywał w programie "Money. To się liczy" główny ekonomista mBanku Ernest Pytlarczyk. W jego ocenie wpływ obecnego strajku na gospodarkę będzie niezauważalny, chyba że potrwa on dłużej.
Polska edukacja.

Polska edukacja. "Po komunizmie odziedziczyliśmy coś fenomenalnego"

Polska
- To, co odziedziczyliśmy po czasach komunizmu, było fenomenalne: mieliśmy darmową edukację na przyzwoitym poziomie. To nie był Harvard, ale technika, szkoły techniczne, politechniki oferowały przyzwoite wykształcenie, takie, które teraz nam jest potrzebne - mówił w programie "Money. to się liczy" główny ekonomista mBanku Ernest Pytlarczyk. Zwrócił uwagę, że dzięki temu Polska różni się na przykład od Meksyku.
Najnowsze badania: nauczyciele zarabiają dobrze, ale są słabo przygotowani do zawodu

Najnowsze badania: nauczyciele zarabiają dobrze, ale są słabo przygotowani do zawodu

Polska
- Pensja nauczyciela to jest mniej więcej 80 proc. tego co w zawodach wymagających wyższego wykształcenia To jest bardzo podobno proporcja co w krajach OECD. Dużo gorzej jest tylko w Stanach Zjednoczonych - mówi dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku. Powołuje się tu na badania dr hab. Mikołaja Herbsta. Z jego badań wynika natomiast, że nauczyciele są gorzej przygotowani niż inne osoby z wyższym wykształceniem.
Ekspert: pieniędzy dla nauczycieli nie ma

Ekspert: pieniędzy dla nauczycieli nie ma

Polska
- W budżecie państwa nie ma pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli, jeśli rząd nie chce przekroczyć 3 proc. deficytu finansów publicznych - szacuje główny ekonomista mBanku Ernest Pytlarczyk w rozmowie z Wirtualną Polską. Przekroczenie tego poziomu wiązałoby się z objęciem Polski unijną procedurą nadmiernego deficytu. Zdaniem Pytlarczyka po stronie rządu widać "wolę, by europejskie reguły gry respektować".
Money. To się liczy: Ernest Pytlarczyk

Money. To się liczy: Ernest Pytlarczyk

Polska
Rozmowa z dr. Ernestem Pytlarczykiem, głównym ekonomistą mBank.                                                             
Kupować mieszkanie teraz czy czekać? Ekspert radzi

Kupować mieszkanie teraz czy czekać? Ekspert radzi

Finanse
Czy postanowienie noworoczne "w 2019 r. kupię niedrogo mieszkanie" ma sens? Dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBank nie ma dobrych wiadomości. - Tanio raczej nie będzie – mówi gość programu "Money. To się Liczy". Dodał, że ceny nieruchomości systematycznie rosną. - Znam ludzi, którzy od pięciu lat mówią, że poczekają, bo ceny spadną, że przyjdzie bańka. My uważamy, że to, co się obecnie dzieje, nie jest bańka na rynku nieruchomości – powiedział. Wyjaśnił, że sytuacja jest zupełnie inna niż w 2009 czy 2009 r., gdy ceny nieruchomości w krótkim czasie wzrosły nawet o 60 proc.
Ernest Ivanda: To my jesteśmy małym, dumnym krajek który zawładnął sercami kibiców!

Ernest Ivanda: To my jesteśmy małym, dumnym krajek który zawładnął sercami kibiców!

Sport
- Francja nie była lepsze od Chorwacji przez 90 minut. Pierwsza bramka dla Francuzów padła po rzucie wolnym podyktowanym za faul którego nie było. Gratuluje Francji ale to my jesteśmy tym małym, dumnym krajem który zawładnął sercami kibiców - mówi Ernest Ivanda. - Dziękuję wszystkim Polakom którzy kibicowali Chorwacji!
Mundial 2018. Chorwacja ma plan na finał.

Mundial 2018. Chorwacja ma plan na finał. "Będą się modlić, żeby do przerwy było o 0:0"

Piłka nożna
- Jestem pewny, że Chorwacja ma większe serducho do piłki. Geneza bierze się przez biedotę, wojnę. Po niepodległości to zdecydowanie największy dzień w naszej historii - przyznał Ernest Ivanda "Red", raper chorwackiego pochodzenia. - Nie mamy tyle sił, żeby zagrać 90 minut. Na początku będziemy nisko obroną. Będą się modlić, żeby do przerwy było o 0:0, a od 60. minuty pokażemy, że jesteśmy Brazylią Europy - dodał "Red" w programie "Prosto z mistrzostw".
Mundial 2018. Chorwacja gra lepiej, gdy nie jest faworytem.

Mundial 2018. Chorwacja gra lepiej, gdy nie jest faworytem. "Dalić to pokerzysta. Ma plan na Anglię"

Piłka nożna
- Zlatko Dalić to pokerzysta. Będziemy męczyć Anglików. Do przerwy będzie chciał uytrzymać 0:0. 15-20 minut po przerwie też. Potem Modrić powie "idemo" i pójdziemy na całość - mówi Ernest "Red" Ivanda, chorwacki raper.
Anglicy wkurzają całą Chorwację! To może się zemścić

Anglicy wkurzają całą Chorwację! To może się zemścić

Piłka nożna
- Czerczesow z graczy gorszych na papierze niż Chorwaci zrobił fajną drużynę ale ja uwagę zwróciłem na inną rzecz. Zobaczcie jakim Dalić jest pokerzystą. Chorwacja zaczęła grę w systemie 4-2-4, bez defensywnego pomocnika - mówi Ernest Ivanda. - Najgorsze pozycje to boki. Przecież Strinić czy Pivarić to jest poziom drugiej ligi polskiej. Trener pokazał ogromną odwagę wybierając na początek spotkania takie ustawienie.
Chorwacja może mieć problem z Danią.

Chorwacja może mieć problem z Danią. "Największy problem mamy gdy jesteśmy faworytem"

Piłka nożna
- Jestem bardzo spokojny bo dla mnie Chorwacja to zespół który od 15 lat może być zawsze w 1/4 turnieju. My mamy ogromny problem z sobą. Nasz największy wróg to my. Nie lubimy być faworytem. W 2008 roku wyszliśmy z pierwszego miejsca, wygrywamy z Niemcami 2:0 a potem przegrywamy z Turcją - mówi Ernest Ivanda.
Ernest Bryll komentuje „Lalkę”. Twierdzi, że Łęcka „olała” Wokulskiego

Ernest Bryll komentuje „Lalkę”. Twierdzi, że Łęcka „olała” Wokulskiego

Polska
- Ja zawsze zadaję sobie pytanie: czy mądry Prus, który dobrze się znał na możliwościach technicznych, a już wtedy o nich mówiono, mógł wierzyć w metal lżejszy od powietrza – stwierdził w rozmowie z reporterem WP Ernest Bryll. Poeta uważa, że wykorzystana podczas tegorocznej matury „Lalka” wcale nie jest powieścią o „rodzącym się kapitalizmie”.
Ernest Bryll interpretuje swój utwór z matury. „Data napisania wiersza jest szalenie ważna”

Ernest Bryll interpretuje swój utwór z matury. „Data napisania wiersza jest szalenie ważna”

Polska
- Kochani, nie przejmujcie się, może teraz, gdybyście napisali to, co się ode mnie dowiecie, może wcale nie byłoby tak najlepiej – powiedział w rozmowie z reporterem WP Ernest Bryll. Utwór poety został wykorzystany w tegorocznej maturze z języka polskiego. 
Ernest i Celestyna (2012)

Ernest i Celestyna (2012)

Zwiastun
Wielkie niedźwiedzie i małe myszki zazwyczaj nie przepadają za swoim towarzystwem. Kiedy jednak spotykają się Ernest i Celestyna, zostają nierozłączną parą przyjaciół. Razem przeżyją niezwykłą przygodę.
Sprytny wirus. Atakuje w windzie, sklepie, poczekalni?

Sprytny wirus. Atakuje w windzie, sklepie, poczekalni?

Zdrowie
Wirus grypy przenosi się drogą kropelkową. To powszechnie znana prawda. Nie każdy jednak wie, że grypą możemy zarazić się będą nawet metr od osoby zarażonej. Niebezpieczne więc są windy, a nawet supermarkety. Na temat wirusa grypy wypowiada się dr hab. n. med. Ernest Kuchar, Klinika Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym, Warszawski Uniwersytet Medyczny.