Wyniki wyszukiwania dla:

emerytura

Liczba wyników: 118

Postulat ekspertów. Taka sama składka na ZUS od wszystkich umów i samozatrudnienia

Postulat ekspertów. Taka sama składka na ZUS od wszystkich umów i samozatrudnienia

Polska
- Powinniśmy dążyć do sytuacji, w której wszystkie formy zatrudnienia: umowa o pracę, umowa cywilnoprawna, czy samozatrudnienie są oskładkowane tak samo. Od składek zależy nasza emerytura - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jakub Sawulski, Instytut Badań Strukturalnych. Jego zdaniem nie ma się co łudzić, że ludzie oszczędzaliby na emeryturę, gdyby mieli wybór i samodzielnie decydowali o składkach.
Większa emerytura dla kobiet z rocznika 53. Wzrost przekracza 500 zł

Większa emerytura dla kobiet z rocznika 53. Wzrost przekracza 500 zł

Polska
- O ponowne przeliczenie emerytury, przysługujące kobietom z rocznika 53, zwróciło się do ZUS 23 tys. kobiet. Siedem tysięcy spraw jest w tej chwili analizowanych, 700 już zostało rozpatrzonych, z tego 400 z pozytywnym skutkiem. Wzrost świadczenia przekracza 500 zł - podała w w programie "Money. To się liczy" prezes ZUS Gertruda Uścińska.
Twórcy startupów nie odkładają na emeryturę

Twórcy startupów nie odkładają na emeryturę

Polska
- Przeprowadziłem setki rozmów mentoringowych z młodymi przedsiębiorcami, którzy zakładają startupy, i nigdy nie pojawił się temat odkładania na emeryturę - powiedziałw programie "Biznes Mówi" Greg Albrecht, z Albrecht & Partners. - Ich marzeniem jest rozwój firmy, a potem jej sprzedaż i życie z zarobionych pieniędzy. - dodał mentor młodych przedsiębiorców.
Znika OFE.

Znika OFE. "Polacy będą mieli dwie opcje do wyboru, jedna będzie domyślna"

Finanse
- Nie będziemy już mieli filara kapitałowego, tzw. drugiego filara. Składka, która trafiała do OFE, będzie trafiać do tzw. pierwszego filara, czyli do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Polacy będą mieli wybór, aktywa zgromadzone w OFE mogą przenieść na Indywidualne Konto Emerytalne lub do FUS – mówi gość "Money. To się liczy" Piotr Bartkiewicz, ekonomista mBanku.
Mateusz Morawiecki o likwidacji OFE:

Mateusz Morawiecki o likwidacji OFE: "Zwracamy te pieniądze ludziom"

Finanse
- Dziś przekazujemy te środki społeczeństwu, przekazujemy je ludziom – mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji poświęconej zmianom w systemie emerytalnym. - 100 proc. z OFE przekazujemy na prywatne konta uczestników. Będą to konta prywatne, dziedziczone - tłumaczył.
Roman Giertych ma

Roman Giertych ma "radę" dla PiS. Łukasz Schreiber odpowiada

Polska
"Mam radę dla minister Zalewskiej i premier Szydło. Może NBP zgodziłby się pożyczyć dyrektor ds. wizerunku?" - zaproponował Roman Giertych. - Szkoda tracić czas na rozmowę o nie do końca niepoważnych osobach. Zasłynął żartem miesiąca, gdy stwierdził, że to Rostowski jest autorem 13. emerytury. Poczucie humoru go nie opuszcza - komentował minister Schreiber w programie "Tłit". Odniósł się również do słów Lecha Wałęsy, który zapowiedział, że odda świadczenie Jarosławowi Kaczyńskiemu. - Niech odda na cele społeczne. 13. Emerytura to wyraz wdzięczności. Nie widzę powodu, dla którego miałoby to być źle odebrane - stwierdził Schreiber.
Belka mówi o ochłapach wyborczych. Posłowie reagują

Belka mówi o ochłapach wyborczych. Posłowie reagują

Wiadomości
Niedawne wypowiedzi Marka Belki o "ochłapach wyborczych" odbiły się szerokim echem w środowiskach politycznych. Były premier z czasów rządów SLD w taki sposób określił propozycję tzw. trzynastej emerytury. Sejm uchwalił w czwartek ustawę, która zakłada wypłacenie jednorazowego świadczenia dla emerytów i rencistów. – Nigdy nie wolno takiego słowa użyć – mówi przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. Więcej w materiale wideo. 
13. emerytura dla każdego seniora.

13. emerytura dla każdego seniora. "Kontrowersyjna decyzja"

Polska
- Decyzja o wypłaceniu tego świadczenia każdemu seniorowi jest kontrowersyjna, bo żyjemy w przeświadczeniu, że emeryt żyje z emerytury, a przecież wielu z nich dodatkowo pracuje. Albo żyje ze zgromadzonego wcześniej kapitału. Ich sytuacja jest nieporównywalna - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Ryszard Bugaj z Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN. Jak dodał, nie jest zwolennikiem zasady "kotlet raz", czyli takiego samego świadczenia dla wszystkich, niezależnie od ich sytuacji materialnej.
Pracownicze Plany Kapitałowe. Jak podnieść standard życia na emeryturze?

Pracownicze Plany Kapitałowe. Jak podnieść standard życia na emeryturze?

Finanse
Statystyki są nieubłagane. Nasze emerytury mogą nie wystarczyć na najbardziej podstawowe potrzeby. Dlatego warto już teraz zabezpieczyć się na tzw. "jesień życia".
Emerytura za staż pracy? Ekspert odpowiada

Emerytura za staż pracy? Ekspert odpowiada

Polska
- Co do zasady to rozwiązanie nie jest złe, ale trzeba by było przeprowadzić pogłębione badanie, ile osób ma prawo do takiego świadczenia i jaka byłaby jego wysokość. Z prognoz wynika, że zwłaszcza w przypadku kobiet, to świadczenie byłoby bardzo niskie - mówił w propozycji OPZZ w programie "Money. To się liczy" dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.
Władysław Kosiniak-Kamysz chce podnieść emerytury.

Władysław Kosiniak-Kamysz chce podnieść emerytury. "Bez składek i podatków"

Polityka
Lider PSL zapowiedział podniesienie świadczeń emerytalnych. Kosiniak-Kamysz chce, by emerytura nie była obciążona składkami i podatkami. - Oni swoje podatki już zapłacili - przekonywał na konwencji w Warszawie.
Leszek Miller o 13. emeryturze: oczywiście, że będę pobierał

Leszek Miller o 13. emeryturze: oczywiście, że będę pobierał

Wiadomości
Leszek Miller pytany o 13. emeryturę, oświadczył, że będzie pobierał dodatkowe pieniądze - Skoro rząd daje trzeba brać - dodał. Gość "Tłita" przyznał, że będzie to dla niego "duży zastrzyk pieniędzy". Były premier skomentował również upublicznione zarobki w NBP.
13. emerytura to na rękę 888 zł. Rzecznik ZUS zapewnia: wszystko jest w porządku

13. emerytura to na rękę 888 zł. Rzecznik ZUS zapewnia: wszystko jest w porządku

Finanse
- Jesteśmy przygotowani do wdrożenia nowego prawa. Wraz z nadejściem maja uprawnieni dostaną 13. świadczenie - zapewnił Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS, w programie "Money. To się liczy". Jak tłumaczył, 13. emerytura zostanie dostarczona w tym samym terminie miesiąca, co standardowe świadczenie.  Rzecznik przypomina jednak, że osoby, które normalnie otrzymują minimalne świadczenie - na rękę ok. 930 zł - dostaną trzynastkę nie w tej samej wysokości, tylko 888 zł, bo na to drugie świadczenie nie przysługuje ulga podatkowa. - Jeśli zauważymy, że to drugie świadczenie jest mniejsze, proszę nie dzwonić od razu do Zakładu, wszystko jest w porządku - zapewnił Andrusiewicz.
Emerytury z dekretu Hitlera

Emerytury z dekretu Hitlera

Świat
"Rekompensata dla ofiar II wojny światowej za rany doznane w czasie służby w Wehrmachcie". To świadczenia dla Niemców i osób, które zobowiązały się do "wierności i posłuszeństwa" Führerowi. Takie renty są wypłacane do tej pory – na podstawie dekretu osobiście podpisanego przez Hitlera w 1941 r. Według niemieckiego ministerstwa pracy, do dzisiaj renty od Hitlera otrzymują 2033 osoby na świecie. Najwięcej jest ich w… Polsce (573). Kolejne miejsca zajmują Słowenia, Austria, Chorwacja, Francja, Czechy i Węgry.
13 emerytura. W kwietniu bardziej opłaca się złożyć wniosek niż w maju

13 emerytura. W kwietniu bardziej opłaca się złożyć wniosek niż w maju

Polska
- 13. emerytura będzie przysługiwała tym, którzy będą mieli prawo do emerytury lub renty na dzień 3o kwietnia. Jeśli ktoś zastanawia się, czy złożyć w wniosek o przejście na emeryturę w kwietniu lub maju, to lepiej złożyć w kwietniu. Warto rozważyć, czy jest taka szanse, żeby to 880 zł netto otrzymać -  mówił w programie "Money. To się liczy" dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.
13. emerytura.

13. emerytura. "Podstawową kwestią jest to, że trzeba zdążyć"

Finanse
- To właściwie nie emerytura, a jednorazowe świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów – zaznacza w programie "Money. To się liczy" dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego. - Na razie wiemy tyle, że wypłacone zostanie jednorazowo i tylko w tym w roku. Rząd oczywiście obiecuje, że pieniądze mogą być wypłacane cykliczne. Jak przekonuje ekspert, aby pieniądze faktyczne trafiły do Polaków, to rząd musi się śpieszyć. - Podstawową kwestią jest to, że trzeba zdążyć. Jeśli świadczenie ma zostać wyprowadzone w maju, ustawa powinna być przygotowana najdalej na połowę kwietnia. Czasu za dużo nie ma. A pamiętajmy, że chodzi o świadczenie które będzie wypłacane przez aż pięć instytucji ubezpieczeniowych.
Są wściekli na PiS, bo czują się oszukani. Zapowiadają protesty

Są wściekli na PiS, bo czują się oszukani. Zapowiadają protesty

Wiadomości
Podczas konwencji PiS złożyło kilka nowych obietnic wyborczych: rozszerzenie programu 500+, trzynasta emerytura czy obniżka PIT dla młodych do 26. roku życia. Ani słowem liderzy partii rządzącej nie wspomnieli o grupach społecznych, które w ostatnich miesiącach manifestowały, domagając się spełnienia postulatów. Zarówno nauczyciele, jak i lekarze rezydenci czy matki niepełnosprawnych dzieci mówią „dość” i zapowiadają protesty. Czują się pominięci przez władzę i chcą jej o sobie przypomnieć. Więcej w materiale wideo. 
Kaczyński obiecuje

Kaczyński obiecuje "trzynastkę" dla emerytów

Finanse
Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS zapowiedział dodatkową pomoc dla seniorów. - Taka "trzynastka" w postaci najniższej emerytury dla każdego emeryta - powiedział prezes PiS.
Emerytura Anderssona nie zaszkodzi Unii

Emerytura Anderssona nie zaszkodzi Unii

Polska
Goście Loży Prasowej w Magazynie Bez Hamulców rozmawiali o tym, czy odejście tunera Jana Anderssona zaszkodzi Fogo Unii. - Nie demonizowałbym - ocenia Jakub Czosnyka, WP SportoweFakty. - Unia to Real - dodaje Przemysław Ofiara, Super Express.
Rzecznik obala tezę o

Rzecznik obala tezę o "emeryturze przy śmietniku". "Czy Polacy są głupsi od Niemców?"

Polska
Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz bronił w programie "Money. To się liczy" koncepcji zniesienia obowiązkowych składek ZUS na wzór niemiecki. - Gdy pojawia się argument, że ci niepłacący skończą "przy śmietnikach", to mówię: Niemcy nie są daleko, Polacy jeżdżą do Niemiec, ja nie widziałem przy śmietnikach żadnych przedsiębiorców. Czy Polacy są głupsi od Niemców? Czy są mniej zapobiegliwi? - pytał. Przekonywał, że dopiero przy dobrowolnych składkach na ZUS Polacy będą w stanie decydować, ile chcą odkładać na emeryturę. - Państwo nie zmusi do płacenia składki na ubezpieczenie społeczne - 1300 zł - kogoś, kogo na to nie stać - podkreślił Abramowicz.
PPK: Bardzo dobry pomysł, ale rząd trochę oszukuje

PPK: Bardzo dobry pomysł, ale rząd trochę oszukuje

Polska
- Pomysł PPK jest bardzo dobry, tylko że jest to drobiazg w porównaniu z potrzebami – mówi w programie "Money. To się liczy" ocenił prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Jak to możliwe? – Rząd stosuje trik, którego stosować nie powinien. Mówi o emeryturze, ludzie są przekonani, że chodzi o dożywotnie pieniądze, a tak naprawdę rząd w przypadku PPK mówi o emeryturze wypłacanej przez 10 lat – tłumaczy prof. Witold Orłowski.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 6następne