Wyniki wyszukiwania dla:

emeryci

Liczba wyników: 31

Alicja Majewska JURORKĄ w

Alicja Majewska JURORKĄ w "The Voice Senior"! "Wiem coś na ten temat"

Gwiazdy
TVP, po sukcesie programu Sanatorium miłości, postanowiła pójść za ciosem i przygotować dla seniorów kolejny format. Tym razem emeryci mieliby okazję pochwalić się talentem wokalnym. Prowadzenie formatu ma być powierzone Marcie Manowskiej. Rinke Rooyens, który zajmuje się produkcją show, zapewnia, że będzie to nostalgiczna podróż, która połączy pokolenia. W kuluarach mówi się o zaangażowaniu do programu Maryli Rodowicz. Nieoczekiwanie swój udział w produkcji zdradziła inna piosenkarka. Alicja Majewska w jednym z wywiadów niechcący wyznała, że przyjęła propozycję jurorowania w muzycznym show. Artystka dość szybko wycofała się z opowiadania o programie, zasłaniając się brakiem znajomości kontraktu. Zobaczycie.
Emeryci dziś mogą być szczęśliwi. Ich dzieci będą klepać biedę

Emeryci dziś mogą być szczęśliwi. Ich dzieci będą klepać biedę

- Dzisiejsi emeryci mogą być szczęśliwi, bo ich emerytury to średnio 55 proc. ostatniej pensji. Młode pokolenie zatrzyma się na poziomie 25 proc. – mówi Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego. Według eksperta pewne jest również to, że wiek emerytalny prędzej czy później trzeba będzie podnieść.
Julia Wieniawa jurorem w

Julia Wieniawa jurorem w "The Voice of Senior"? "Nie wiem, czy mam tyle kompetencji"

Gwiazdy
Telewizja publiczna po sukcesie Sanatorium miłości postanowiła pójść za ciosem i przygotować dla seniorów kolejny program. Tym razem emeryci mieliby okazję pochwalić się talentem wokalnym. Producenci TVP szykują kolejną wersją popularnego The Voice skierowaną do seniorów. Producenci starają się przekonać do pomysłu Marylę Rodowicz, obok której w jury zasiedliby Michał Szpak, Andrzej "Piasek" Piaseczny i Marek Piekarczyk. Entuzjazmu dla nowego show nie kryje Julia Wieniawa, która uważa, że potrzebne są pogramy dla seniorów.   Zasiadłaby w fotelu jurora?
Władysław Kosiniak-Kamysz chce podnieść emerytury.

Władysław Kosiniak-Kamysz chce podnieść emerytury. "Bez składek i podatków"

Polityka
Lider PSL zapowiedział podniesienie świadczeń emerytalnych. Kosiniak-Kamysz chce, by emerytura nie była obciążona składkami i podatkami. - Oni swoje podatki już zapłacili - przekonywał na konwencji w Warszawie.
Marek Belka o trzynastej emeryturze: Wezmę

Marek Belka o trzynastej emeryturze: Wezmę

Polska
- Emeryci bardzo często cierpią niedostatek, bo muszą głównie pomagać dzieciom i wnukom. To nie emeryci są najbiedniejszą warstwą w Polsce. Zastanawiam się, czy ja mam się zgłosić. Nie trzeba się zgłaszać? To wezmę - mówił money.pl były premier Marek Belka.
Emeryci toną w długach. Miliony muszą oddać nawet 90-latkowie

Emeryci toną w długach. Miliony muszą oddać nawet 90-latkowie

Polska
- Długi osób po 60 roku życia wzrosły w ciągu ostatnich sześciu lat pięciokrotnie. Zadłużenie rekordzisty wynosi aż 80 mln zł i należy do 80-letniego mężczyzny, który zaciągnął dług w jednym z banków spółdzielczych. W sumie zadłużenie osób starszych wynosi 5mld 600 mln zł - mówił w programie "Money. To się liczy" prezes Krajowego Rejestru Długów Adam Łącki.
Wyciskarka do soku i smartfon na babcię. Emeryci toną w długach przez rodzinę

Wyciskarka do soku i smartfon na babcię. Emeryci toną w długach przez rodzinę

Polska
- Patrząc na co są wydawane kredyty emerytów, jesteśmy przekonani, że to nie służy zaspokajaniu potrzeb osób starszych, bo jest to głównie dobry sprzęt audio, RTV, laptopy i smartfony, czy drogie wyciskarki do soków.Babcia czy dziadek zaciąga zobowiązanie, wnuki obiecują płacić, a niestety zaprzestają spłacać i dług spada na starsze osoby, które nie zawsze są świadome, że muszą płacić - mówił w programie "Money. To się liczy" Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów.
500 plus na pierwsze dziecko:

500 plus na pierwsze dziecko: "Klasa średnia kupi zegarek, nie kartofle"

Polska
- To są pieniądze, które emeryci przekażą na dobra podstawowe, ale już to dodatkowe 500 plus to środki dla klasy średniej. Bardziej kupią sobie nowy zegarek niż worek kartofli. Część z tych pieniędzy wypłynie w postaci importu i do wzrostu gospodarczego wiele nie doda - mówił w "Money. To się liczy" Piotr Bielski, dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych Santander Polska.
Ekspert o zaskakującym efekcie

Ekspert o zaskakującym efekcie "trzynastki" dla emerytów: "Zwolnienie na miesiąc"

Polska
- Obecnie można mieć ustalone prawo do emerytury i jednocześnie pracować. Rezygnujemy z emerytury i pracujemy. Taka osoba może się zastanowić, czy nie warto byłoby zwolnić się na jeden miesiąc, a potem zatrudnić, żeby uzyskać ten bonus - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

"Nie do końca sprawiedliwy" pomysł PiS na waloryzację emerytur. Biedniejsi zyskają kosztem bogatszych

Polska
Premier "delikatnie" zapowiada zmiany w sposobie waloryzacji emerytur. Najbiedniejsi emeryci dostaną gwarantowaną sumę, dużo wyższą niż to, co dostają teraz. Stracą za to bogatsi, którzy de facto sfinansują podwyżki dla uboższych. - Nie jest to końca racjonalnym i sprawiedliwym to, żeby karać te osoby, które pracują dłużej i odłożyły więcej pieniędzy - mówił w programie "Money. To się liczy" Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

"Absolutny fałsz i obłuda". Joanna Senyszyn ostro o Kaczyńskim

Polska
Prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że 69 lat w polityce to nie jest wiek emerytalny. - Sędziowie są w wieku 65 lat wyrzucani z Sądu Najwyższego. Widać tu absolutny fałsz i obłudę. Kaczyński mówi to, co jest dla niego w danej chwili wygodne. Jak mu było wygodnie wyrzucać sędziów z pracy, to 65-latkowie byli staruszkami - komentowała w programie "Tłit" Joanna Senyszyn. Ale, jak dodała, "ustawa dotycząca szkolnictwa wyższego to jest dopiero kuriozum". - Senatorowie PiS wprowadzili zapis, że jeżeli sędziowie SN i TK zatrudnią się na uczelni, nie można ich zwolnić do śmierci. Mogą być 100-latkami i nadal pracować - mówiła Senyszyn. Pochwaliła z kolei pomysł 500+ dla emerytów. - Bardzo dobry pomysł. Polscy emeryci są bardzo biedni, nieliczni z nich mają w miarę przyzwoite emerytury. Z minimalnej kwoty 1000 zł nie da się żyć - podkreśliła Senyszyn. Przyznała zarazem, że jest to "kiełbasa wyborcza".
Trzynasta emerytura albo dodatki dla seniorów? ZUS nad nimi nie pracuje

Trzynasta emerytura albo dodatki dla seniorów? ZUS nad nimi nie pracuje

Finanse
Prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, w programie "Money. To się liczy" przyznała, że koszt wypłacenia wszystkim emerytom trzynastych emerytur jest ogromny. - To około 16-18 mld zł - mówiła.
Prezes ZUS wyjaśnia skąd biorą się niskie emerytury

Prezes ZUS wyjaśnia skąd biorą się niskie emerytury

Finanse
Niemal wszyscy polscy emeryci, którzy otrzymują świadczenia, oszczędzali tylko w systemie państwowym. Przez całą swoją karierę zawodową nie odłożyli ani jednej dodatkowej złotówki, która wsparłaby ich na starość.
Oszczędzanie na emeryturę może obniżyć podatek

Oszczędzanie na emeryturę może obniżyć podatek

Finanse
Wpłaty na IKZE dokonane w danym roku podatkowym można odliczyć od podstawy opodatkowania, dzięki czemu do zapłaty będziemy mieć niższy podatek. Podstawę rozliczenia ulgi stanowią dowody wpłat. Przy założeniu maksymalnej wpłaty na IKZE odliczenie w tym roku może wynieść ponad 1,6 tys. zł przy dochodach opodatkowanych według 32-proc. stawki PIT. - Odliczenia mogą dokonać osoby uzyskujące dochód, osoby fizyczne, przedsiębiorcy, a także emeryci, bo emerytury również są opodatkowane – wyjaśnia Łukasz Tymoszuk, manager ds. kluczowych klientów w Union Investment TFI.
ZUS pomaga przyszłym emerytom i przedsiębiorcom z problemami finansowymi

ZUS pomaga przyszłym emerytom i przedsiębiorcom z problemami finansowymi

Finanse
Doradcy tłumaczą przepisy i podpowiadają najlepsze rozwiązania. - Płatnikom przysługują ulgi, kiedy nie zapłacili kilku lub kilkunastu składek ZUS lub gdy wiedzą, że nie będą w stanie zapłacić przyszłych składek. Mogą zgłosić się do najbliższego inspektoratu bądź oddziału ZUS, poprosić o kontakt z doradcą do spraw ulg i umorzeń. Doradca przeprowadzi przez całą procedurę, wyjaśni, jakie podjąć kroki, aby wyjść na prostą – tłumaczy Mateusz Gembal, doradca ds. ulg i umorzeń w ZUS.
Jak wygląda życie seniora w Polsce?

Jak wygląda życie seniora w Polsce?

Polska
W sobotę, 2 września, odbyła się IV Ogólnopolska Parada Seniorów pod hasłem „Dojrzali Wspaniali”. W Polsce już teraz jest niemal 10 milionów osób po 60 roku życia, a nasze społeczeństwo wciąż się starzeje. Jak seniorom żyje się w naszym kraju, w jaki sposób się organizują i spędzają czas na emeryturze? Czy nadal stać ich na szaleństwo i rozrywkę? Co myślą o współczesnej młodzieży? Na te pytania odpowiedzą Przemysław Wiśniewski z fundacji „Zaczyn”, która organizuje paradę seniorów oraz Maria Borysewicz i Bogdan Szumrak – seniorzy.
Obniżony wiek emerytalny staje się faktem

Obniżony wiek emerytalny staje się faktem

Polska
330 tys. Polaków może w tym roku przejść na emeryturę w wyniku powrotu starych zasad. Przywrócenie progu 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn to obietnica wyborcza PiS i prezydenta Andrzeja Dudy. Od 1 września przyszli emeryci mogą składać stosowne dokumenty w ZUS.
Reforma emerytalna. Rafalska: Przywrócenie wieku emerytalnego staje się faktem

Reforma emerytalna. Rafalska: Przywrócenie wieku emerytalnego staje się faktem

Finanse
- Przywrócenie wieku emerytalnego staje się faktem. Było obietnicą wyborczą, dziś zrealizowaną – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Od piątku można składać wnioski o obliczenie emerytury, a ZUS otrzyma wsparcie również od Poczty Polskiej. Tylko w tym roku reforma oznaczać będzie ok. 331 tys. nowych emerytów.
Częstochowa: Policja szuka listonosza, który ukradł emerytury. Nazywa się… Posyłek

Częstochowa: Policja szuka listonosza, który ukradł emerytury. Nazywa się… Posyłek

Wiadomości
Policja poszukuje listonosza oskarżonego o przywłaszczenie przekazów pieniężnych. W 2016 roku emeryci z częstochowskiej dzielnicy Gnaszyn zaczęli masowo zgłaszać na poczcie, że nie dostali emerytury za wrzesień. Jak się okazało, zostały pobrane przez listonosza, który pracował w tym rejonie od dwóch tygodni. Posyłek zastępował listonosza, który w tym czasie był na urlopie. Choć mieszkańcy Gnaszyna go nie znali, wzbudzał ich zaufanie i sympatię. Cezary Posyłek miał przywłaszczyć łącznie 67 tysięcy złotych należące do emerytów i zniknąć. Prokuratura po półrocznych poszukiwaniach wydała za nim list gończy. Poszukiwanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 
Waloryzacja emerytur. Policzyliśmy, kto dostanie najwięcej

Waloryzacja emerytur. Policzyliśmy, kto dostanie najwięcej

Polska
Nie o 0,73, a zaledwie o 0,44 proc. więcej dostaną w tym roku emeryci i renciści. Wskaźnik waloryzacji będzie znacznie niższy niż wcześniej niż zapowiadano, czym poinformowała niedawno minister Rafalska. Mimo to świadczenie niektórych może wzrosnąć nawet o 12 proc., co jest najwyższą podwyżką w historii. Policzyliśmy, na ile mogą liczyć seniorzy.
Chińczycy inwestują gigantyczne pieniądze w piłkę nożną.

Chińczycy inwestują gigantyczne pieniądze w piłkę nożną. "Ta liga ciągle jest prowincjonalna"

Polska
Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny WP SportoweFakty, był gościem programu "#dzieńdobryPolsko" Telewizji WP. Tematem dyskusji była chińska inwestycja w piłkę nożną. Azjaci w trzech ostatnich sezonach wydali na transfery ponad 560 mln euro, a teraz ściągnęli Carlosa Teveza, kusząc go zarobkami na poziomie 615 tysięcy funtów tygodniowo. To sprawiło, że Argentyńczyk stał się najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie. - Niezależnie od gigantycznych pieniędzy, które są do podniesienia w Chinach, to ciągle jest liga prowincjonalna. Nie jest już jednak tak, że trafiają tam tylko piłkarscy emeryci - powiedział Kołodziejczyk.
poprzednie1 2 następne