Wyniki wyszukiwania dla:

ekonomia współdzielenia

Liczba wyników: 4

Wynajmij ogródek od sąsiada. W UE hit, w Polsce raczkuje

Wynajmij ogródek od sąsiada. W UE hit, w Polsce raczkuje

Polska
- Ekonomia współdzielenia to są ewidentne korzyści dla konsumentów, którzy mają większą pulę usług, ponoszą niższe koszty. W Stanach Zjednoczonych istnieją aplikacje, które pozwalają dzielić się przestrzenią w ogródku, jeśli ktoś chciałby wyhodować swoje warzywa. Ta popularność w Polsce jest bardzo niska w porównaniu z większością krajów Unii Europejskiej. Sama konkurencja napędza rozwój jakości - mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Tatała z Fundacji Obywatelskiego Rozwoju.
Polskie miasta przestają sobie radzić z rosnącą liczbą samochodów

Polskie miasta przestają sobie radzić z rosnącą liczbą samochodów

Motoryzacja
Od lat 90. liczba samochodów w polskich miastach wzrosła czterokrotnie. Samorządy przestają radzić sobie z wyzwaniami, które stwarza rosnąca ilość spalin, brak miejsc parkingowych i coraz większe korki. Potrzebny jest cały pakiet rozwiązań, aby im zaradzić, m.in.: zmiany w ustawie o drogach publicznych, które pozwolą miastom dowolnie kształtować swoją politykę parkingową, informatyzacja parkingów, rozwój komunikacji miejskiej i niższe ceny biletów oraz wspieranie współdzielenia przejazdów. Polacy adaptują ten trend równie szybko jak płatności zbliżeniowe.
Projekt domu e4

Projekt domu e4

Styl życia
Komfort, bezpieczeństwo i zdrowie – to na te aspekty zwracają uwagę Polacy podczas budowy domu. Odpowiedzią na oczekiwania klientów jest koncepcja e4. To koncepcja budynku komplementarnego, który jest oparty na czterech filarach: ekonomia, ekologia, energoefektywność i  emocje. Projekt domu e4 przygotowała ceniona i nagradzana pracownia Mąka-Sojka Architekci. Do budowy wykorzystano ceramiczne produkty pomysłodawcy konceptu – firmy Wienerberger.
Miss Polski próbuje odpowiedzieć na pytanie o inflacji

Miss Polski próbuje odpowiedzieć na pytanie o inflacji

Styl życia
Tydzień temu odbył się finał konkursu Miss Polski. Ewa Mielnicka, Miss Polski 2014, przekazała swoją koronę następczyni, którą została 23-letnia Magdalena Bieńkowska z Mikołajek. Na co dzień Bieńkowska mieszka w Warszawie i studiuje w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie niedawno obroniła licencjat. Tegoroczna miss przyznała w Dzień Dobry TVN, że tytuł bardzo ją zaskoczył. Tm bardziej, że nie przygotowywała się szczególnie do konkursu, a większość czasu poświęcała uczelni. Opowiedziała, że w tym tygodniu miała podpisać umowę na stypendium Erasmusa i w lutym wyjechać na Sardynii. Miss Polski planowała też rozpocząć w grudniu drugi kierunek na SGH. Pochwaliła się, że studia pochłaniają jej dużo czasu, a ekonomia jest jej pasją. Nie potrafiła jednak odpowiedzieć na pytanie Prokopa dotyczące inflacji, czyli zagadnienia z jej studiów. Zobaczcie, jak zareagowała.