Wyniki wyszukiwania dla:

ekologia

Liczba wyników: 90

Naturalny płyn do mycia naczyń – skuteczniejszy niż sklepowe?

Naturalny płyn do mycia naczyń – skuteczniejszy niż sklepowe?

Zdrowie
Domowy płyn do mycia naczyń to najczęściej odpowiedź na potrzebę ograniczenia szkodliwej chemii w domu. Taki środek czyszczący jest ekologiczny i tani. Czy działa? Sprawdziliśmy to.
Szyszko o Kindze Rusin na komisji środowiska: a kto to jest?

Szyszko o Kindze Rusin na komisji środowiska: a kto to jest?

Wiadomości
W trakcie posiedzenia komisji środowiska debatującej nad nowelizacją prawa łowieckiego dziennikarka i ekolożka Kinga Rusin powiedziała, że Jan Szyszko przyszedł na komisję, by pilnować posłów i patrzeć politykom PiS na ręce. - A kto to jest Kinga Rusin? Odpowiedział pytany przez nas były minister środowiska. - Ja jestem posłem, więc moim obowiązkiem jest być w Sejmie - dodał polityk PiS.
Naukowcy zeszli na morskie dno.

Naukowcy zeszli na morskie dno. "Naprawdę się tego nie spodziewałem"

Ciekawostki
Greenpeace opublikowało niezwykłe wideo. Widać na nim dno morskie w pobliżu Antarktydy. Jak zapewnia organizacja, żaden człowiek się w tym miejscu wcześniej nie pojawił. Na nagraniu widzimy różnorodność roślin i zwierząt. - Pierwszy raz na oceanicznym dnie był niesamowity. Naprawdę nie wiedziałem czego się spodziewać. Widzieliśmy tyle życia. Jest bardzo zróżnicowane. Znajduje się tam wiele gatunków gąbek, koralowców, żachw, rozgwiazd, euryalin i liliowców. To było po prostu niesamowite zobaczyć całe dno pokryte żyjącymi stworzeniami. Naprawdę się tego nie spodziewałem. Mam nadzieję, że to co robimy dokładnie pokazuje, dlaczego musimy chronić ten ekosystem - mówi John Hocevar, biolog morski. Materiał ma być argumentem za stworzeniem antarktycznego rezerwatu oceanicznego. Miałby obejmować powierzchnię 1,8 miliona km kwadratowych. Byłby to największy chroniony obszar na Ziemi.
10 faktów, które zmienią twoją dietę

10 faktów, które zmienią twoją dietę

Zdrowie
Klimat na naszej planecie zmienia się coraz szybciej. Dzieje się to głównie z naszej winy. Coraz bardziej eksploatujemy jej zasoby, aby zaspokoić nasze potrzeby. W materiale przedstawiono 10 faktów, które sprawią, że zmienimy naszą dietę. Obejrzyj wideo.
Skaner w toalecie.

Skaner w toalecie. "Rewolucyjny pomysł" chińskich władz

Wiadomości
Mówi się, że Rosja to nie kraj, a stan umysłu. Jak się okazuje, Chiny również.W mieście Fuzhou, w prowincji Fujian lokalne władze zamontowały skaner twarzy… w publicznej toalecie. Spełnia bardzo ważne - przynajmniej jak na to miejsce zadanie.
Projekt domu e4

Projekt domu e4

Styl życia
Komfort, bezpieczeństwo i zdrowie – to na te aspekty zwracają uwagę Polacy podczas budowy domu. Odpowiedzią na oczekiwania klientów jest koncepcja e4. To koncepcja budynku komplementarnego, który jest oparty na czterech filarach: ekonomia, ekologia, energoefektywność i  emocje. Projekt domu e4 przygotowała ceniona i nagradzana pracownia Mąka-Sojka Architekci. Do budowy wykorzystano ceramiczne produkty pomysłodawcy konceptu – firmy Wienerberger.
 Rząd rusza na wojnę z foliowymi torbami w sklepach

Rząd rusza na wojnę z foliowymi torbami w sklepach

Polska
3 lipca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień bezfoliówek, czyli toreb na zakupy z tworzywa sztucznego. „W Polsce, według szacunków, każdy mieszkaniec zużywa rocznie około 250-300 toreb foliowych różnego rodzaju, podczas gdy średnia w Unii Europejskiej to 200. Ministerstwo Środowiska ma gotowy plan, jak zmniejszyć ilość foliówek w obiegu.
Tak wygląda centrum danych Facebooka

Tak wygląda centrum danych Facebooka

Technologia
Centrum danych Facebooka znajduje się w Szwecji, tuż pod kołem polarnym, w miejscowości Lulea. Położone w środku lasu, w 100% wykorzystuje energię odnawialną. Jednym z największych problemów centrów danych na świecie jest ich apetyt na energię. Facebook korzysta tu z elektrowni wodnej, a do chłodzenia serwerów wykorzystuje zimne powietrze. Zobacz, jak wygląda centrum danych największego portalu społecznościowego na świecie.

"Podchodzę to takiej osoby i pytam: czy pani nie spuszcza po sobie wody?"

Gwiazdy
Najwyraźniej problem stał się na tyle poważny i uciążliwy, że w Dzień Dobry TVN odbyła się na ten temat specjalna dyskusja. Udział w niej wzięła między innymi Beata Sadowska. Zdaniem dziennikarki śmiecenie to narodowa przypadłość Polaków, którzy nie szanują  przestrzeni publicznej. Sadowska zapewniła, że często biega za ludźmi, którzy nie sprzątają po swoim psie.
Mrozowska:

Mrozowska: "Kupuję dzieciom rzeczy w second handach. To dla nich lekcja ekologii"

Gwiazdy
Monika Mrozowska słynie z propagowania  ekologicznego podejścia do życia. Niedawno zachęcała Polaków do zdrowego jedzenia, na które jej zdaniem,  wcale nie trzeba wydawać fortuny. Swoje przywiązanie do ekologii stara się przekazywać także dzieciom: 13-letniej Karolinie, 7-letniej Jagodzie i niespełna 3-letniemu Józefowi. Aktorka zapewniła, że wszystkie przepisy oraz nowinki kulinarne testuje na dzieciach.
Mrozowska walczy o miano

Mrozowska walczy o miano "matki roku". "Można jeść ekologiczne i nie wydawać fortuny"

Gwiazdy
Monika Mrozowska należy do grona celebrytek, które swoją "ekspercką wiedzą" i stylem życia chętnie dzielą się w książkach.  Aktorka właśnie pracuje nad kolejnymi kulinarnymi "dziełami". Celebrytka obecnie pisze dwie książki. W pierwszej gwiazda uczyć będzie, jak prawidłowo żywić niemowlęta, w drugiej natomiast spróbuje przekonać Polaków, że ekologiczne gotowanie może być również ekonomiczne. Obie publikacje mają się ukazać jeszcze w tym roku.
Natchniona Cichopek w TVN-ie:

Natchniona Cichopek w TVN-ie: "W naszej rodzinie jest duch eko. Syn wyłącza po nas światło!"

Gwiazdy
Kasia Cichopek od przyjścia na świat dzieci, mocno odcięła się od show biznesu. Razem z Marcinem Hakielem wychowują razem 7-letniego Adama i 3-letnią Helenkę. Wygląda jednak na to, że powoli zaczęła tęsknić za ściankami i bywaniem na warszawskich salonach. Ostatnio poprowadziła jedną z imprez proekologicznych i przy okazji opowiedziała o tym, jak jej rodzina próbuje dbać o środowisko. W naszej rodzinie jest taki duch eko. Dla mnie to naturalne, jestem wychowana tak, żeby żyć w zgodzie z naturą. Spędzamy czas na łonie natury, segregujemy śmieci, podnoszę butelki w lesie, bo mnie kolą w oczy. Syn wyłącza po nas światło, dzieci zakręcają wodę jak myją zęby. Koreczkami od butelek wspomagamy inne akcje. Dostaje pięć posiłków dziennie w pudełeczkach papierowych, nie wyrzucam tego, tnę na kawałki i wykorzystuję. Malujemy na tym, robimy z tego inne rzeczy.
Rusin walczy z wycinką lasów.

Rusin walczy z wycinką lasów. "Robi się takie głupoty, że ludzkie pojęcie przechodzi"

Gwiazdy
Kinga Rusin od kilku lat promuje się jako ekspertka od ekologicznego stylu życia. Pomogło jej w tym fotografowanie się wśród roślin, zachęcanie do picia wody oraz stworzenie marki ekologicznych kosmetyków. Pod koniec ubiegłego lata wydała również ekoporadnik Jak zdrowo i pięknie żyć według Kingi Rusin?. Niedawno "pisarka" w Dzień Dobry TVN opowiadała o swoim zaangażowaniu w obronę wycinanych lasów. Przyznała, że często w "walce z trollami" zarzuca jej się brak wiedzy na ten temat.
#dziejesiewkulturze: Leonardo DiCaprio wskrzesi ''Kapitana Planetę''

#dziejesiewkulturze: Leonardo DiCaprio wskrzesi ''Kapitana Planetę''

Film
Co ma wspólnego kreskówka z lat 90., ekologia i Leonardo DiCaprio? Czy Bob Dylan odbierze nagrodę Nobla i dlaczego Phil Collins ogłosił, że jeszcze nie umarł? Sprawdź, co #dziejesiewkulturze.
Nie stać nas na alternatywne źródła energii dla aut?

Nie stać nas na alternatywne źródła energii dla aut?

Motoryzacja
W Polsce transport generuje blisko 12 proc. emisji gazów cieplarnianych. Ograniczenie tego zjawiska jest trudniejsze niż w innych krajach Europy ze względu na dużą liczbę samochodów oraz wysoki średni wiek i zły stan techniczny pojazdów. Co mogłoby przyczynić się do rozwiązania tego problemu?
Progi zwalniające trują środowisko

Progi zwalniające trują środowisko

Inne
Cały świat odchodzi od progów zwalniających na ulicach miast, a my tymczasem montujemy ich coraz więcej i więcej. Dlaczego to bez sensu? Wyjaśniamy jakie są wady "leżących policjantów".
Czy opony maja wpływ na zużycie paliwa?

Czy opony maja wpływ na zużycie paliwa?

Motoryzacja
Nowoczesne opony samochodowe to coraz bardziej zaawansowane konstrukcje, mające wpływ nie tylko na to czy poruszamy się bezpiecznie i komfortowo, ale także czy robimy to ekonomicznie, bez niepotrzebnego hałasu, nie powodując dodatkowych zagrożeń dla środowiska.
Mołek: Segreguję śmieci, to oczywiste

Mołek: Segreguję śmieci, to oczywiste

Gwiazdy
Magda Mołek należy do grona gwiazd, które preferują ekologiczny styl życia. Dziennikarka przyznaje, że działania na rzecz środowiska naturalnego są dla niej codziennością. Oprócz tego, że stara się żyć jak nasi przodkowie, chociażby segreguje śmieci.
Polska ma najgorszej jakości powietrze w UE. Kosztuje to krajową gospodarkę 40-120 mld euro rocznie

Polska ma najgorszej jakości powietrze w UE. Kosztuje to krajową gospodarkę 40-120 mld euro rocznie

Polska
Między 40 a 120 mld zł traci rocznie polska gospodarka z powodu zanieczyszczenia powietrza pyłem i benzopirenem. To m.in. kwoty wydane na hospitalizację, utracone dni pracy czy straty przedsiębiorstw. Pod względem zawartości szkodliwych związków chemicznych jakość powietrza w Polsce jest najgorsza w Unii Europejskiej.
Polska projektantka broni naturalnych futer:

Polska projektantka broni naturalnych futer: "Kobiety pragnące luksusu będą je wybierały. To źródło zawiści!"

Gwiazdy
Mimo ciągłych kontrowersji i protestów obrońców praw zwierząt naturalne futra nadal są popularne wśród celebrytek. Obrońcy praw zwierząt zwracają uwagę na to, że noszenie luksusowych futer jest tak naprawdę przejawem snobizmu i braku empatii. Z argumentami tymi nie zgadza się projektantka Dorota Goldpoint. Jej zdaniem to naturalne, a nie sztuczne futra są produktem ekologicznym, a biedne kobiety po prostu zazdroszczą bogatym, że je na nie stać.
Jeden z najgobatszych Polaków zainwestował w rewolucyjną śmieciową technologię. To może być jej rok

Jeden z najgobatszych Polaków zainwestował w rewolucyjną śmieciową technologię. To może być jej rok

Reportaże
Bioelektra Group to polska firma, która opracowała rewolucyjną technologię sortowania śmieci. W ubiegłym roku podbiła serce Michała Sołowowa - numer trzy na liście najbogatszych Polaków. W tym roku firma chce zacząć podbijać świat. W zasięgu są nie tylko Niemcy, ale i Arabia Saudyjska.