Wyniki wyszukiwania dla:

ekologia

Liczba wyników: 90

Kolej+. Wystąpienie Mateusza Morawieckiego

Kolej+. Wystąpienie Mateusza Morawieckiego

Finanse
I Kongres Rozwoju Kolei, który wyznaczy kierunki dalszego rozwoju transportu kolejowego w Polsce. Eksperci poruszą najważniejsze tematy takie jak: wykorzystanie funduszy unijnych, ekologia, elektromobilność, innowacje, CPK, czy rozwój przewozów towarowych.#kolej2023
Waleczna Powierza:

Waleczna Powierza: "Tępię plastik w każdym możliwym momencie"

Gwiazdy
Anna Powierza w ochronę środowiska oraz praw zwierząt angażuje się z wielkim rozmachem. Niedawno aktorka przywiązała łańcuchem siebie oraz córkę do psiej budy. Teraz "Czesia z Klanu" postanowiła wytoczyć wojnę reklamówkom foliowym. Zdaniem celebrytki to zmora środowiska naturalnego, którą można zastąpić lnianymi torbami i wiklinowymi koszykami. Aktorka zachęca też do segregowania śmieci oraz planowania zakupów, ponieważ mamy tendencję do kupowania zbyt dużej ilości jedzenia. Ania ze smutkiem dodała, że góry śmierci rosną z rok na rok, ponieważ ludzie bezmyślnie podchodzą chociażby do kwestii zakupów.
Ekologiczna Wachowicz:

Ekologiczna Wachowicz: "Nie używam żadnych plastików"

Gwiazdy
Ewa Wachowicz zapewnia, że szczególną uwagę poświęca ekologicznym nawykom. Prezenterka nie rusza się na zakupy bez lnianej torby, a w swojej restauracji w Krakowie całkowicie wyeliminowała plastikowe słomki oraz butelki. Celebrytka w ten sposób chce edukować swoich gości, by również oni przyczynili się do ochrony środowiska. Według Wachowicz produkcja śmieci jest nieunikniona, jednak warto dołożyć wszelkich starań, by jej rozmiary były jak najmniejsze, ponieważ mają one niebagatelny wpływ na stan środowiska, w którym żyjemy.
Zborowska nakłania do bycia eko:

Zborowska nakłania do bycia eko: "Można pić wodę z kranu!"

Gwiazdy
Od kilku lat trendem wśród gwiazd jest wegetarianizm. Ostatnio jednak bycie jaroszem to za mało i gwiazdy zaczęły promować ekologiczny tryb życia. Jedną z ambasadorek bycia eko jest Zosia Zborowska. W wywiadzie dla portalu PrzeAmbitni zdradziła, co na początku można wyeliminować z życia codziennego, by zadbać o środowisko. Aktorka zapewnia, że jednym z najważniejszych punktów jest zrezygnowanie z plastiku. Celebrytka zachęca też fanów do picia wody z kranu.  
Unia walczy z plastikiem. Wiceminister komentuje

Unia walczy z plastikiem. Wiceminister komentuje

Polska
Ograniczenia lub zakaz używania plastikowych opakowań, naczyń, sztućców, toreb, ale też - w pewnym stopniu - środków higienicznych dla kobiet. Takie zmiany szykuje Unia Europejska. Komentował je w programie "Money. To się liczy" wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. - Ważne jest to, że ograniczymy marnotrawstwo - tłumaczył Sławomir Mazurek. Jak wyjaśnił, będzie to okazja do powrotu do stosowania opakowań z materiałów, z których korzystaliśmy dawniej, ale zostały wyparte przez plastik.
Zamachowska apeluje:

Zamachowska apeluje: "Planeta jest tylko jedna i wszyscy musimy wziąć za nią odpowiedzialność"

Gwiazdy
Poznawszy swego obecnego męża na wyjeździe "SOS dla świata", Monika Zamachowska (wtedy jeszcze Richardson) jak wielką kontrowersję w mediach spowoduje jej nowa miłość. Niegdyś lubiana prowadząca "Europa a się lubić" bardzo szybko stała się oskarżonym o rozbijanie rodzin wrogiem publicznym numer jeden. Do tego doszły jeszcze koszmarnie długie batalie o alimenty i obrzucanie się błotem w błyskach fleszy co skutecznie nadwyrężyło wizerunek dziennikarki. Teraz, gdy sprawa nieco ucichła, Zamachowska postanowiła zająć się tematem ekologii. Podczas wywiadu dla portalu Newseria celebrytka wyznała, jakie kroki podejmuje w celu ratowania naszej planety.
Borys zachęca:

Borys zachęca: "Ekologia jest trendy. Moje dziecko segreguje śmieci i czyta opakowania"

Gwiazdy
Medialna burza pomiędzy Małgorzatą Rozenek a Kingą Rusin wywołała wśród celebrytek prawdziwy szał na punkcie ekologii. W modnym ostatnio temacie dbania o środowisko wypowiedziała się również Olga Borys. Aktorka w najnowszym wywiadzie przekonuje, że nie tylko warto samemu być eko, lecz także trzeba propagować zdrowy i ekologiczny styl życia wśród rodziny i znajomych. Jej dobre nawyki dotyczą przede wszystkim tak prozaicznych czynności jak segregowanie śmieci czy przemyślane zakupy spożywcze. Borys przekonuje, że ekologiczne nawyki przekazała również córce, która segreguje w domu śmieci. Dodała, że ekologiczny styl życia wcale nie składa się z samych wyrzeczeń.
Red Lipstick Monster o testowaniu kosmetyków na zwierzętach:

Red Lipstick Monster o testowaniu kosmetyków na zwierzętach: "To nie powinno mieć miejsca"

Gwiazdy
Media żyją ostatnio tematem testowania kosmetyków na zwierzętach w związku z głośnym konfliktem między Kingą Rusin a Małgorzatą Rozenek. W sprawie wypowiedziała się również popularna w sieci "beauty guru" Red Lipstick Monster, zaznaczając, że temat nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Zapewniła do tego, że kosmetyki, nad którymi sama pracuje, zawsze będą produkowane z zachowaniem jak najwyższych standardów.
Czy gwiazdy są eko? Kto pije wodę z kranu, a kto wozi jajka... samolotem?

Czy gwiazdy są eko? Kto pije wodę z kranu, a kto wozi jajka... samolotem?

Gwiazdy
Świadomość ekologiczna to gorący ostatnio temat, zwłaszcza w kontekście konfliktu Kingi Rusin i Małgorzaty Rozenek. Dyskusja na temat ekologicznego stylu życia przetacza się przez media, a głos zabierają kolejne gwiazdy. Nasza reporterka zapytała niektóre z nich o to, czy same żyją ekologicznie. Czego się dowiedziała?
Monika Mrozowska jako eko-guru:

Monika Mrozowska jako eko-guru: "Rezygnuję ze wszystkiego, wyprowadzam się do lasu, będę rąbać drewno"

Gwiazdy
Monika Mrozowska należy do szerokiego grona celebrytek pozujących na specjalistki od wszystkich rzeczy "eko" w momencie, gdy ich kariery tracą rozpęd. W wywiadzie dla Newserii aktorka (?) przestrzegła rodaków, aby byli rozsądniejsi przy zakupach i pomyśleli nad tym jak traktują posiadane już przez siebie przedmioty. Dodała również, że uwielbia kupować w second handach, ponieważ boi się toksycznych barwników, którymi koloryzowane są nowo produkowane ubrania.
Mrozowska broni zakupów w second handach:

Mrozowska broni zakupów w second handach: "Każdy zakup jest racjonalny"

Gwiazdy
Monika Mrozowska od wielu lat opowiada w mediach o zaletach ekologicznego stylu życia. Aktorka podkreśla, że świadome podejście do mody i odżywiania przynosi wiele korzyści, ale we wszystkim trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek. Zamiast więc co chwilę kupować dzieciom nowe ubrania, często chodzi do second handów, by tam znaleźć coś niedrogiego, ale za to oryginalnego. Mrozowska tłumaczy, że dla jej pociech to idealna lekcja ekologii.
WP Express - sposoby na niemarnowanie jedzenia

WP Express - sposoby na niemarnowanie jedzenia

Styl życia
Czy Polacy widzą problem marnowania żywności i jakie mają sposoby na to, by nie wyrzucać jedzenia. O to zapytaliśmy klientów jednego z warszawskich targowisk.
Oświecona Niklińska:

Oświecona Niklińska: "Gonimy za jakimiś nowościami, ale moda nie zawsze jest dobra"

Gwiazdy
Moda na ekologiczny styl życia nie słabnie. Kolejną z celebrytek, które zasiliły szeregi eko-wojowniczek, jest Maria Niklińska. W wywiadzie z Newserią aktorka opowiedziała o tym, jak akcja WWF otworzyła jej oczy na problemy świata oraz o swoim dystansie do przemijających trendów. Stwierdziła, że szacunek do przedmiotów i środowiska wpoili jej dziadkowie, a wpadnięcie w chory konsumpcjonizm może okazać się zgubne. 
Kaczoruk w roli ekologicznej mentorki:

Kaczoruk w roli ekologicznej mentorki: "Nie przyjęłam starego samochodu mojego taty"

Gwiazdy
Renata Kaczoruk została jedną z ambasadorek stowarzyszenia WWF. Modelka zapewnia, że problem ochrony środowiska jest jej bliski od wielu lat. Renulka wyznała, że jako dwudziestolatka nie przyjęła prezentu w postaci starego samochodu swojego ojca. Chciała w ten sposób zademonstrować troskę o środowisko naturalne i pokazać, że nie zamierza żyć jak jej rówieśnicy. Nie ukrywa, że często odczuwa bezsilność wobec ludzkiej ignorancji w zakresie ekologii. Dodała, że wielokrotnie spotkała się z brakiem zrozumienia ze strony znajomych, którzy nazywali ją "półwariatką". Zaniepokojona Kaczoruk wyznała, że potrzeba nowych ubrań oraz otaczania się plastikiem prowadzi do tego, że toniemy w śmieciach. Renulka jakoś nie pamięta, że całkiem niedawno została ambasadorką luksusowej marki samochodów… To się nazywa świadomość ekologiczna?
Herman

Herman "dba" o ekologię: "Jem mięso, mam skórzaną torebkę i buty, ale nie noszę futer"

Gwiazdy
Katarzyna Herman uważa, że nawet małymi krokami można się przyczynić do poprawy sytuacji środowiska naturalnego. Artystka sama uczy dzieci segregacji śmieci, ograniczania wykorzystywania plastikowych opakowań oraz poszanowania praw zwierząt. Aktorka jest również ambasadorką kampanii WWF Polska i chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Choć stara się wychować dzieci w duchu ekologii przyznaje, że nie wykluczyła ze swojej diety mięsa, a część jej galanterii wyprodukowana jest ze skór zwierzęcych. Herman zapewnia jednak, że nigdy nie zdecydowałaby się kupić prawdziwego futra. Jest wiarygodna?
Co kryje lodowa powłoka na Antarktydzie

Co kryje lodowa powłoka na Antarktydzie

Technologia
Brytyjscy naukowcy odkryli trzy głębokie kaniony ukryte pod lodami Antarktydy, tuż pod biegunem południowym. Ciągną się przez setki kilometrów i przecinają wysokie łańcuchy górskie. Bez radaru nie sposób ich zobaczyć. Największy z nich ma 350 km długości i 35 km szerokości i leży pod 2 kilometrami lodowej skorupy. Góry pomiędzy kanionami sięgają aż 2500 m n.p.m. Dzięki odczytom z radarów, które wykryły kaniony, naukowcy mogą przewidzieć jak będzie roztapiał się lód.
Pomysł na biznes: Ekologiczne zabawki i nie tylko

Pomysł na biznes: Ekologiczne zabawki i nie tylko

Finanse
- Dobry dizajn dla sentymentalnych ludzi - to pomysł na biznes Iriny Lechowicz, właścicielki szczecińskiego start-upu AŻ Studio. Firmę prowadzi przy wsparciu rodziny i przyjaciół, stawiając na lokalnych dostawców. AŻ studio oferuje niezwykłe pamiątki dla rodziców, dziadków i dzieci - książkę do spisywania rodzinnych wspomnień, spersonalizowaną wyprawkę oraz lamę - zabawną maskotkę wypełnioną ekologiczną gryką. - Nasze produkty są trwałe, ponadczasowe i ekologiczne od A do Ż - dodaje właścicielka. Przygodę z własnym biznesem zaczęła dwa lata temu. Na początku zainwestowała ok. 40 tys. zł. Dziś jej firma notuje 300-proc. wzrost sprzedaży rok do roku. Największym zainteresowaniem cieszą się ekologiczne maskotki. Zamówienia realizowano dla klientów m.in. z Argentyny, Australii czy Stanów Zjednoczonych. Produkty AŻ Studia otrzymują też liczne nagrody w kategorii "polski dizajn". Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Nowe prawo wodne łagodne dla rolników. Wody Polskie będą edukować, nie karać

Nowe prawo wodne łagodne dla rolników. Wody Polskie będą edukować, nie karać

Polska
W nowym Prawie wodnym rolnicy są potraktowani ulgowo i jeśli tylko będą korzystać z wody i odprowadzać ścieki zgodnie z przepisami nie poniosą dodatkowych kosztów - zapewnia prezes PGW Wody Polskie Przemysław Gaca. Jak dodaje, jego instytucja chce edukować rolników, a nie ich karać.
Na ulicach pojawią się nowe autobusy. Polskę czeka rewolucja

Na ulicach pojawią się nowe autobusy. Polskę czeka rewolucja

Polska
Polskę czeka rewolucja w transporcie publicznym.Samorządy będą kupowały coraz więcej pojazdów zasilanych gazem oraz znapędem elektrycznym. W ciągu kolejnych 10 lat Polska maszansę zostać w Europie liderem nisko- i bezemisyjnego transportu. Wtym czasie na ulicach polskich miast pojawi się 3,5 tysiąca autobusówzasilanych paliwami alternatywnymi.
Nowy spot twórców #RespectUS. Uderza w ekologów

Nowy spot twórców #RespectUS. Uderza w ekologów

Polityka
Twórcy kampanii #RespectUS, która była hitem sieci, przygotowali nową produkcję. Związani z branżą futrzarską działacze tym razem uderzają w organizacje ekologiczne - przedstawiają historie ludzi, którym odebrano zwierzęta.
Ekspert krytykuje opłatę emisyjną.

Ekspert krytykuje opłatę emisyjną. "Rząd znowu sięga do kieszeni kierowców"

Motoryzacja
Rząd chce wprowadzić nową opłatę dodawaną do ceny każdego litra benzyny i oleju napędowego. Wyniesie 8 gr netto i zasili fundusz, który ma wspierać rozwój transportu wodorowego i elektrycznego. Eksperci oceniają, że dla przeciętnego posiadacza auta benzynowego opłata emisyjna to wzrost miesięcznych wydatków na paliwo o 2 proc.