Wyniki wyszukiwania dla:

dziennik

Liczba wyników: 70

"To nie ustawka". Beata Kempa o publikacji "Super Expressu"

Polska
- Przyłapano mnie, a raczej dwukrotnie spotkano. Zdjęcia są robione komórkami, doznaję tego często na wakacjach. To mało komfortowe, ale politycy muszą się z tym liczyć. Czasem zdążę się uśmiechnąć i wychodzi zdjęcie do tabloidu - mówiła Beata Kempa w programie "Tłit". Dała "solenną obietnicę", że to nie ustawka. Pytana, czy będzie bojkotować dziennik, odparła: "Granice dotyczące mojego życia prywatnego były wielokrotnie przekraczane. Bywało tak, że odmawiałam udziału w programach, bo uważałam, że nie licowały z etyką dziennikarską".
Co Assange robił w ambasadzie. Nagranie kamer ochrony

Co Assange robił w ambasadzie. Nagranie kamer ochrony

Wiadomości
Hiszpański dziennik "El Pais" dotarł do nagrań ochrony ambasady Ekwadoru w Londynie, w której przez 7 lat ukrywał się przez brytyjską policją Julian Assange - założyciel Wikileaks. Według informacji "El Pais", Assange zachowywał się w sposób, na który narzekali ekwadorscy dyplomaci. Był coraz bardziej ekscentryczny i dezorganizował działanie placówki. Miał też obsesję, że nagrania z kamer w ambasadzie służą brytyjskiemu kontrwywiadowi. Assange miał też poupadać na zdrowiu. Między innymi narzekał na problemy ze wzrokiem. 11 kwietnia Brytyjczycy wkroczyli do ambasady i aresztowali założyciela Wikileaks, bo władze Ekwadoru zdecydowały się wycofać  udzielony mi azyl polityczny.
Tajemnica Wielkiej piramidy. Badacze twierdzą, że wreszcie ją poznali

Tajemnica Wielkiej piramidy. Badacze twierdzą, że wreszcie ją poznali

Ciekawostki
Badacze od lat zastanawiali się, jak starożytni Egipcjanie tworzyli budowle takie, jak Wielka Piramida. W szczególności chodzi o to, jak transportowali kamień, z którego powstała piramida w Gizie. Do tej pory wiedzieli tylko, że budulec pochodzi m.in. z Luksoru, który leży ponad 500 km na południe od Gizy. Badacze nie mogli się zgodzić co do środka transportu. Teraz wygląda na to, że zagadka została rozwiązana. Podróżnik i wielbiciel historii, Richard Bangs, twierdzi, że dostawy były możliwe dzięki rzece Nil. To dzięki wodzie było możliwe transportowanie nawet najcięższych surowców z jednego końca państwa na drugi. Inni badacze jako dowód przedstawiają dziennik ze starożytnego portu Wadi-el-Garf, w którym mowa jest o kanałach wykopanych w pobliżu Nilu, którymitransportowane były kamienie.

"To przerażające". Marcin Kierwiński odpowiada Morawieckiemu ws. TVP

Wiadomości
"My nie mamy mediów. Potężne media stoją za naszymi przeciwnikami politycznymi" - stwierdził premier Mateusz Morawiecki. - To przerażające, jak Morawiecki potrafi kłamać. Pinokio mógłby się w kłamstwie uczyć od niego. Ale może jest tak, że on nie ogląda TVP Info, bo tego naprawdę się nie da oglądać - komentował poseł PO Marcin Kierwiński w programie "Tłit". Pytany o plan na reformę TVP, jeśli przejmą władzę, odpowiedział: "Uczynić telewizję uczciwą, sprawiedliwą - taką, która nie wygłasza przekazów dnia jednej partii". Co z ludźmi, którzy pracują w TVP? Z dziennikarzami "Wiadomości"?. - Ciężko ich nazwać dziennikarzami. Jeśli dziennik telewizyjny ma dwie formuły: "kolejny sukces rządu", jak za PRL, oraz "jaka zła jest opozycja", to co to ma wspólnego z telewizją informacyjną? Telewizja, która nie jest zainteresowana, by rozliczać rządzących - co to jest za telewizja? - odpowiedział Kierwiński.
Sensacyjne doniesienia z dziennika oficera SS. Hitler ukrył w Polsce 260 ciężarówek złota

Sensacyjne doniesienia z dziennika oficera SS. Hitler ukrył w Polsce 260 ciężarówek złota

Polska
Niemiecka loża masonów zdecydowała się upublicznić dziennik oficera SS Egona Ollenhauera. Zapisano w nim, że Hitler nakazał ukryć w Polsce gigantyczny skarb, który przywieźć miało aż 260 ciężarówek. Kosztowności miały zostać ukryte aż w 11 miejscach w naszym kraju, by zapewnić im ochronę przed zbliżającą się Armią Czerwoną. Ollenhauer był kluczową osobą całej operacji. Działał jako łącznik między oficerami SS, a lokalnymi arystokratami. Według zapisków z pamiętnika w jednym z miejsc ukrycia skarbu znajduje się aż 28 ton złota z oddziału Reichsbanku z Breslau, czyli współczesnego Wrocławia.
Nowa broń Rosjan. Ma wywoływać u żołnierzy halucynacje

Nowa broń Rosjan. Ma wywoływać u żołnierzy halucynacje

Ciekawostki
Rosyjska marynarka opracowuje nową broń, która może powodować u żołnierzy wroga wymioty i halucynacje. Jak napisał izraelski dziennik "Haaretz", broń o nazwie Filin 5P-42 ma doprowadzać żołnierzy do chybiania. Cel ten ma zostać osiągnięty poprzez wywoływanie zakłóceń wizualno-optycznych. Jak podała agencja RIA Novosti, Filin 5P-42 została już zainstalowana na dwóch rosyjskich fregatach. Oba okręty znajdowały się niedawno na Morzu Śródziemnym. Filin 5P-42 opracowała firma Ruselectornics, państwowy koncern zajmujący się rozwojem technologii.
Lekarstwo na raka?

Lekarstwo na raka?

Zdrowie
Firma AEBi pracuje nad kuracją przeciwnowotworową, która ma być skuteczna od pierwszego dnia, tania i bez efektów ubocznych. Otrzymamy pierwsze "kompletne lekarstwo na raka" - poinformował dziennik "The Jerusalem Post". Potencjanie przełomowy lek o nazwie MuTaTo byłby kombinacją kilku peptydów zabijających komórki rakowe. Peptydy są krótkimi łańcuchami zbudowanymi z aminokwasów. Są nietoksyczne dla zdrowych komórek (uodparniają się), ale śmiercionośne dla komórek rakowych. Swój produkt Izraelczycy porównują do koktajlu leków przeciw HIV, który zamienił ją w chorobę przewlekłą.
Polka niszczy wielowiekową niemiecką tradycję

Polka niszczy wielowiekową niemiecką tradycję

Polska
W 2017 roku Elżbieta Bieńkowska wprowadziła unijną dyrektywę, która ustaliła maksymalną granicę zawartości ołowiu w produktach sprzedawanych na terytorium Unii europejskiej. Wskutek tej regulacji, Niemcy nie mogą podtrzymywać wielowiekowej tradycji lania ołowiu, a dziennik Bild komentując ten fakt napisał: "Ta woskowa figura jest odpowiedzialna za zakaz lania ołowiu”.

"SNL POLSKA - WEEKEND UPDATE": Powraca "najpoważniejszy" dziennik informacyjny

Polska
27 października startuje "SNL Polska - Weekend Update", czyli zawsze celne podsumowanie tygodnia w wykonaniu duetu prowadzących. Chociaż jest to program komediowy, niejednokrotnie można dowiedzieć się z niego więcej niż z “oficjalnych” programów informacyjnych. Te “szydercze wiadomości” to segment znany z wyprodukowanego przez Showmax najgłośniejszego show komediowego ostatnich lat - "SNL Polska". W roli prowadzących znów zobaczymy Laurę Breszkę i Kamila Prubana. SNL POLSKA - WEEKEND UPDATE JUŻ OD 28 PAŹDZIERNIKA W TELEWIZJI WP
Czy Jezus w ogóle istniał? Historycy odgrzali swoje wątpliwości

Czy Jezus w ogóle istniał? Historycy odgrzali swoje wątpliwości

Ciekawostki
Istnienie Jezusa, jako postaci historycznej, jest często kwestionowane przez historyków. Jak donosi brytyjski dziennik "The Independent", naukowcy znów podnieśli ten temat. W artykule czytamy, że badaczom chodzi głównie o brak wiarygodnych źródeł historycznych, a główne informacje dotyczące Jezusa pochodzą z chrześcijańskich źródeł, czyli biblijnych tekstów ewangelicznych. Ich zdaniem, te źródła są niewystarczające, by potwierdzić jego istnienie.
Wspomnienia z obozu jenieckiego

Wspomnienia z obozu jenieckiego

Ciekawostki
12 listopada 1941 roku, 23-letnia Barbara Redwood napisała w swoim dzienniku: "trochę się boję, że Boże Narodzenie nie przyjdzie". W grudniu 1941 roku Japończycy zaatakowali Hongkong, który wówczas były brytyjską kolonią. Przebywająca w nim Barbara wzięta do niewoli jako jeniec wojenny aż na 4 lata. Przez ten czas pisała na papierze toaletowym dziennik, w którym spisała okropności, które ją spotkały.
Szwedzi witają polskich strażaków

Szwedzi witają polskich strażaków

Wiadomości
Ponad 40 wozów strażackich z Polski dotarło w nocy z niedzieli na poniedziałek do swojej bazy w Svege (miasto w środkowej części Szwecji). To odpowiedź Polaków na apel szwedzkich władz o pomoc w gaszeniu pożarów, które trawią środkową część kraju. Jak podaje dziennik "Aftonbladet", płonie ok. 25 tysięcy hektarów lasów. Oprócz Polski na apel odpowiedzieli także Francuzi i Włosi. W drodze do Svege Polskie zastępy witali przy drogach mieszkańcy szwedzkich miasteczek.
Nowe fakty w sprawie syna Martyniuka:

Nowe fakty w sprawie syna Martyniuka: "28-latek jest królewiczem Białegostoku i jeździ Porsche"

Gwiazdy
Kilka dni temu dziennik Echo Turku poinformował, że syn "najpopularniejszego muzyka disco polo został zatrzymany przez policję. Tytuł, "Ojciec lubi zielone oczy, a syn marihuanę", raczej nie pozostawiał wątpliwości, o kogo chodzi. Zenon Martyniuk niechętnie komentuje sprawę, syn zaprzecza, a policja…. potwierdza zatrzymanie. Co udało nam się ustalić i dlaczego w tej całej sprawie najbardziej nam żal Zenka? Oglądajcie Klika(j) Pudelka.
Jakubiak: widzę dziś socjalizm czytej krwi

Jakubiak: widzę dziś socjalizm czytej krwi

Polityka
W programie WP „Tłit” prowadzący Marek Kacprzak poruszył temat protestujących w sejmie. Wanda Traczyk-Stawskiej uczestniczka Powstania Warszawskiego i wieloletnia nauczycielka szkoły specjalnej nie została wpuszczona na teren parlamentu do strajkujących niepełnosprawnych. – Gdyby to ode mnie zależało wpuściłbym ją - zapewnia Marek Jakubiak.  W dalszej części programu poseł Kukiz’15 stwierdza, że w Sejmie „widzi dziś socjalizm czystej krwi”. - Jakbym oglądał dziennik telewizyjny - mówi. - Sejm jest odgrodzony, a władza twierdzi, że wie wszystko najlepiej – ocenia.
Drugie dno afery reprywatyzacyjnej? Patryk Jaki o

Drugie dno afery reprywatyzacyjnej? Patryk Jaki o "donosach" na PiS

Polska
- Wszystko, co tam jest opisane, jest oparte na donosach człowieka, którego my wsadziliśmy do więzienia, który jest oskarżony o 50 mln łapówki i jest kompletnie niewiarygodny - tak doniesienia "Gazety Wyborczej" ws. reprywatyzacji skomentował wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Dziennik twierdzi, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, odpowiedzialni dzisiaj za służby specjalne, mieli próbować wykorzystywać znajomość z urzędnikiem od reprywatyzacji w warszawskim ratuszu. Jakub R., były wiceszef Biura Gospodarki Nieruchomościami, z więzienia pisze listy, w których ujawnia swoje wieloletnie powiązania z politykami PiS. - Ten pan za czasów PO robił dealy i interesy, a my wsadziliśmy go do więzienia - mówił Jaki w programie "TŁIT". - Mam zamiar przesłuchać człowieka, który wysyła te donosy i wtedy podejmiemy dalsze decyzje - dodał. Jaki podkreślił, że jako szef komisji reprywatyzacyjnej donosy na polityków PO dostaje codziennie. - Ludzie wiedzą, że staram się spokojnie i konsekwentnie wzywać tylko te osoby, które brały udział w procesie reprywatyzacji - podkreślił.
Jacek Żakowski: czy naprawdę aż tak złą politykę prowadzi Morawiecki?

Jacek Żakowski: czy naprawdę aż tak złą politykę prowadzi Morawiecki?

Wiadomości
- To jest bardzo ciekawe, bo Nasz Dziennik przestrzega, że Polska nie prowadzi polityki odpowiedniej do zagrożeń globalnych. Gdyby to napisał Leszek Balcerowicz wcale bym się nie dziwił. A gdy pisze to ekonomista związany ze środowiskiem Radia Maryja to myślę, że coś jest na rzeczy. Ciekawi mnie dlaczego Cezary Mych pisze to w mediach zamiast powiedzieć swoim kolegom politycznym i namówić ich do zmiany polityki – mówi Jacek Żakowski w "Moja strona. Bitwa redaktorów".
Problemy lotniska w Modlinie

Problemy lotniska w Modlinie

Polska
Przedłużający się konflikt pomiędzy współwłaścicielami Portu Lotniczego w podwarszawskim Modlinie może doprowadzić do jego paraliżu lub zamknięcia - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Obiekt w kilka lat po otwarciu wymaga remontu dróg kołowania dla Boeingów 737, a jeden z akcjonariuszy nie chce się zgodzić na jego finansowanie.
Taśmy prawdy Trumpa

Taśmy prawdy Trumpa

Świat
Dziennik "Washington Post" opublikował stenogramy rozmów telefonicznych Donalda Trumpa z przywódcami innych krajów. Mówił w nich m.in. o prawdziwym nastawieniu do jednej ze swoich obietnic wyborczych - budowy muru granicznego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem.
Nie będzie zakazu handlu w niedzielę?

Nie będzie zakazu handlu w niedzielę?

Polska
Dziennik "Rzeczpospolita" dotarł do informacji o planowanym kompromisie dotyczącym zapowiadanego zakazu handlu w niedzielę. Sklepy miałyby być otwarte do wczesnych godzin popołudniowych - np. do 13. Tego typu rozwiązanie popiera branża handlowa, a według nieoficjalnych ustaleń, również rząd Beaty Szydło.
Euro w Polsce do 2025 r.? Tego miała chcieć Komisja Europejska

Euro w Polsce do 2025 r.? Tego miała chcieć Komisja Europejska

Finanse
Komisja Europejska chce do 2025 roku wprowadzić wspólną walutę euro we wszystkich 27 krajach Unii Europejskiej - podał niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung", powołując się na stanowisko komisarzy Valdisa Dombrovskisa i Pierre'a Moscoviciego.- Prawdopodobnie doszło do pewnego nieporozumienia. Omawialiśmy spełnienie warunków unii walutowo-gospodarczej do 2025 r. Pod koniec miesiąca powstanie na ten temat dokument, ale to nie oznacza, że wszystkie państwa UE do tego czasu muszą być w strefie euro - skomentował doniesienia wiceszef Komisji Europejskiej ds. euro Valdis Dombrovskis.
Papież Franciszek w Fatimie

Papież Franciszek w Fatimie

Świat
Franciszek od piątku uczestniczył w uroczystościach stulecia objawień maryjnych i kanonizował dwoje dzieci, ich świadków Franciszka i Hiacyntę Marto. To była 19. zagraniczna podróż papieża, pierwsza - jak zauważają watykaniści - pielgrzymka maryjna. Watykański dziennik "L'Osservatore Romano" podkreślił w niedzielnym wydaniu, że Franciszek, tak jak Paweł VI przed 50 laty, pojechał do Fatimy, by "błagać o pokój".
poprzednie1 2 3 4 następne