Wyniki wyszukiwania dla:

dzieci

Liczba wyników: 2514

Chajzer mędrkuje nad karierą Magdy:

Chajzer mędrkuje nad karierą Magdy: "Mogłaby poprowadzić cykl w "Dzień Dobry TVN""

Gwiazdy
Wśród dzieci celebrytów panuje moda na narzekanie w wywiadach, że mając sławnych rodziców, znacznie trudniej przebić się w show biznesie, niż gdyby nosiło się całkiem nieznane nazwisko. Kariery młodych celebrytów świadczą jednak o łatwiejszej drodze do zaproszenia na kanapy śniadaniówki, czy zaprezentowania się na ściance. Z popularności ojca skorzystał Filip Chajzer. Prezenter nie zaprzecza, że znane nazwisko ułatwiło mu start w show biznesie. Filip chętnie mędrkuje na temat medialnej przyszłości uczestników Big Brothera. Zwyciężczyni show zapowiada karierę w Dzień Dobry TVN. Filip dodał, że Magda Wójcik musi jedynie skonsultować się w tej kwestii z Edwardem Miszczakiem.
Mini Bambini TV w o2: zawód policjant

Mini Bambini TV w o2: zawód policjant

Styl życia
MINI BAMBINI TV w o2 to cotygodniowa porcja znakomitej rozrywki dla najmłodszych. Tym razem mamy dla dzieci film o trudach zawodu policjanta.

"Tłit". Mikołaj Pawlak o nieletnich matkach. Proponuje debatę rzecznikowi praw obywatelskich

Polska
Rzecznik praw obywatelskich wyolbrzymił liczbę nieletnich dziewcząt, które co roku zachodzą w Polsce w ciążę. Zapomniał dodać, że z tych 300 dziewcząt, większość ma ponad 16 lat. Czyli sąd najprawdopodobniej wyda zgodę na zawarcie małżeństwa i one staną się dorosłe - stwierdził w programie "Tłit" rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Zaproponował też debatę na temat praw dzieci i praw rodziny, która mogłaby się odbyć przed kamerami. - Przyjmuję wyzwanie - stwierdził prowadzący program Marek Kacprzak.

"Tłit". Mikołaj Pawlak o seksualizacji dzieci

Polska
- Pierwszymi, którzy wychowują dzieci i decydują o tym, kiedy i jakie treści, będą przekazywane dziecku są rodzice - stwierdził w programie "Tłit" Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka, pytany o edukację seksualną w szkołach. - I jakiekolwiek wejście instytucji państwa, to subsydiarne, pomocnicze może zaistnieć dopiero w momencie, kiedy rodzice faktycznie uznają, że dziecko jest gotowe - dodał. Gdy prowadzący program Marek Kacprzak przypomniał mu słowa papieża Franciszka, o potrzebie edukacji seksualnej dla dzieci odparł, że je zna. - Wiem, wiem, tylko kwestia jest dopasowania do danego regionu, do danego kraju - odparł.
Trudności uczniów z podwójnego rocznika.

Trudności uczniów z podwójnego rocznika. "Zawsze tak było"

Polska
- Zawsze tak było, że nie każdy dostawał się do szkoły, do której chciał się dostać - zauważył w programie "Tłit" rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Jego zdaniem problem podwójnego rocznika nie jest tak wyjątkowy, jak się wydaje. - To jest życie - dodał. Przyznał jednak, że dochodzą do niego informacje o organach prowadzących, które nie zgadzają się na zwiększenie liczby klas na danym poziomie, by nie przyjmować dzieci spoza obszaru. - To jest błędne działanie, będę to kontrolował - zapewnił.
Gwałt na nieletniej pacjentce.

Gwałt na nieletniej pacjentce. "Niestety taki mamy stan"

Polska
- To jest niezgodne z przepisami międzynarodowymi, aby dzieci pozostawały w trakcie leczenia psychiatrycznego z dorosłymi. Niestety taki mamy stan niedoboru na oddziałach - powiedział w programie "Tłit" rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Odniósł się w ten sposób do sprawy gwałtu na nastolatce przebywającej w szpitalu. Zdaniem Pawlaka problem jest związany z "niedoskonałościami systemu" zdrowotnego. Dlatego doszło do "zbrodni". Rzecznik praw dziecka uznał też, że wypowiedź dyrektora szpitala psychiatrycznego, który powiedział, że nie jest pewien, czy doszło do gwałtu, bo nikt nie słyszał krzyków, była "nie na miejscu".
Alergie pokarmowe u dzieci. Tych sygnałów nie wolno zignorować

Alergie pokarmowe u dzieci. Tych sygnałów nie wolno zignorować

Kuchnia
Iwona Zasuwa, autorka książek z serii "Smakoterapia" zdradza, jakie sygnały powinny zaalarmować rodziców, że ich dziecko może mieć alergię pokarmową. Często nie są to zbyt oczywiste znaki.
Korzystanie z komórki zmienia nasz szkielet. Najnowsze doniesienia naukowców

Korzystanie z komórki zmienia nasz szkielet. Najnowsze doniesienia naukowców

Ciekawostki
Naukowcy z australijskiego Uniwersytetu Słonecznego Wybrzeża przeanalizowali tysiące zdjęć rentgenowskich głowy osób w wieku od 18 do 86 lat. Odkryli, że u młodych ludzi z tyłu czaszki coraz częściej pojawia się kostny guzek. Fachowa nazwa tej cechy anatomicznej to nadmierna guzowatość potyliczna zewnętrzna. Jest to normalna, nie utrudniająca życia przypadłość. Dawniej jednak dużo rzadsza niż dziś. Zdaniem Dr Davida Shahara, tak nasz szkielet adaptuje się do używania smartfonów i tabletów. Choć wydaje się to niezwykłe, należy pamiętać, że nasze kości to żywa tkanka, która przez całe życie dopasowuje się do warunków, na jakie jest wystawiona. Jeśli wykonujemy ciężką, fizyczną pracę, kości z czasem będą grubsze. Gdy sobie to uświadomimy, obecność kostnego guzka z tyłu głowy nie jest już taka dziwna. Średnia waga naszej głowy to około 4,5 kg - tyle co spory arbuz. Gdy pochylamy się nad smartfonem, oglądając na przykład śmieszne koty, miejsce, gdzie mięśnie szyi łączą się z czaszką, jest bardzo obciążone. By sobie z tym poradzić i wzmocnić czaszkę, organizm nadbudowuje tkankę kostną, a ciężar głowy rozkłada się szerzej. Co ciekawe, to nie jedyna taka zmiana anatomiczna w czasach współczesnych. Niemieccy naukowcy odkryli, że szkielety dzieci w ciągu ostatnich 10 lat stały się cieńsze. Badacze sądzą, że to z powodu mniejszej ilości ruchu.
#KresyŚwiata: Prezydent pijany na weselu. Za karę wprowadził nowe prawo

#KresyŚwiata: Prezydent pijany na weselu. Za karę wprowadził nowe prawo

Podróże
W Tadżykistanie wesele może trwać maksymalnie trzy godziny, a jeśli chce się przedłużyć uroczystość, należy uzyskać specjalny dokument. Maksymalna liczba gości także jest sprecyzowana. Co prawda da się to obejść, ale trzeba urzędnikom wręczyć łapówkę. Nowe prawo to pokłosie skandalu z udziałem dyktatora. W 2013 roku do sieci trafił filmik, na którym Rahmon śpiewa i zatacza się na weselu jednego ze swoich dziewięciorga dzieci. Wideo szybko stało się hitem, co nie było Rahmonowi na rękę. Dlaczego? O tym w rozmowie Klaudiusza Michalca z podróżnikiem, Łukaszem Superganem.
Paulina Krupińska wygina się nad ranem przed Sebastianem Fabijańskim

Paulina Krupińska wygina się nad ranem przed Sebastianem Fabijańskim

Gwiazdy
Paulina Krupińska wkroczyła do show biznesu w 2012 roku, kiedy zdobyła tytuł Miss Polonia. Dwa lata później poznała Sebastiana Karpiela-Bułecki, za którego wyszła za mąż i urodziła mu dwójkę dzieci. Małżeństwo z popularnym muzykiem bez wątpienia pomogło Krupińskiej w rozwinięciu celebryckiej kariery. W weekend fotoreporterzy przyłapali celebrytkę w towarzystwie Sebastiana Fabijańskiego i Laury Mancewicz. Rozbawiona trójka celebrytów imprezowała w środku miasta o czwartej nad ranem. Kiedy Krupińska spostrzegła paparazzi, zaczęła się wygłupiać i gimnastykować w towarzystwie aktora. Wiedzieliście, że się przyjaźnią?
Ale refleks! Nagranie z monitoringu robi wrażenie

Ale refleks! Nagranie z monitoringu robi wrażenie

Ciekawostki
Monitoring nad podjazdem do garażu pewnego Amerykanina uchwycił niezwykłą scenę. Mężczyzna wyszedł z auta i po chwili usłyszał pisk dzieci. Rzucił okiem i zobaczył lecący prosto na niego wielki parasol. Mężczyzna zdołał go złapać i utrzymać tak, by nie ucierpiało nawet auto. Trzeba przyznać, że bohater nagrania wykazał się nie lada refleksem.
Tajemniczy grób w Finlandii

Tajemniczy grób w Finlandii

Nauka
W fińskim Isokyrö znajduje się niezwykłe miejsce zwane Levänluhta. W niewielkim jeziorku na środku pola od wielu lat archeolodzy znajdują doskonale zachowane ludzkie kości. To jedyny tego rodzaju wodny grób na świecie. Do tej pory z jeziorka wyłowiono już 75 kg kości. Należały one do 98 osób, w większości do kobiet i dzieci.

"Siedziałam w gabinecie i byłam stłamszona". Lekarka Magdalena Krajewska o karierze na Instagramie

Styl życia
Magdalena Krajewska, znana w sieci jako Instalekarz opowiedziała o tym, w jaki sposób udało jej się osiągnąć sukces w mediach społecznościowych, co jej mąż myśli na temat pokazywania ich dzieci na Instagramie oraz jakie wiadomości dostaje od nastoletnich chłopców.
Serek kontra jogurt. Czym się różni?

Serek kontra jogurt. Czym się różni?

Kuchnia
Serki homogenizowane i jogurty owocowe to częsty wybór na śniadanie dla małych dzieci. Warto zastanowić się nad ich składem, czym się od siebie różnią oraz czy są zdrowe. W reklamach serki i jogurty są wychwalane za ich właściwości odżywcze. Wcale jednak tak nie musi być.
Pół godziny. Tyle masz czasu, by mięso ze sklepu dostarczyć do lodówki w domu

Pół godziny. Tyle masz czasu, by mięso ze sklepu dostarczyć do lodówki w domu

Polska
- Łańcuch chłodniczy na każdym etapie dystrybucji mięsa jest bardzo ważny – powiedziała w programie „Money. To się liczy” Sara Meskel z Inspekcji Weterynaryjnej. – Teraz, gdy mamy takie wielkie upały, trzeba na to zwrócić szczególną uwagę. Konsumenta ten łańcuch chłodniczy też obowiązuje. Nie można kupować mięsa, włożyć takie zakupy do bagażnika i jeździć z nimi przez cały dzień. Do pół godziny od wyjęcia z lodówki sklepowej mięso powinno znów trafić do chłodzenia w naszym domu. W innym razie narażamy się na nieprzyjemne zatrucia. Dzieci i osoby starsze są tu szczególnie zagrożone.
Kapsułki do prania są niebezpieczne dla dzieci i seniorów z demencją

Kapsułki do prania są niebezpieczne dla dzieci i seniorów z demencją

Zdrowie
Używasz kapsułek do prania? Zachowaj zatem ostrożność. W ostatnim czasie w USA doszło do wielu zgonów z powodu zatrucia środkami chemicznymi zawartymi w kapsułkach do prania. Jakie zagrożenia mogą być z tym związane?
Badacze przebadali zęby sprzed 31 tys. lat

Badacze przebadali zęby sprzed 31 tys. lat

Nauka
Nieznaną wcześniej nikomu populację starożytnych ludzi odkryli naukowcy na stanowisku nad Janą (Jakucja). Odkrycia dokonano dzięki analizie DNA pobranego z zębów dzieci żyjących 31 tys. lat temu na płn-wsch. Syberii. Zęby były jedynymi, ludzkimi szczątkami, jakie znaleziono między przedmiotami z kamienia i kości słoniowej. Według genetyka, Martina Sikory z Uniwersytetu w Kopenhadze, przedstawiciele nowej populacji pochodzili z zachodniej Eurazji i przenieśli się na Syberię ok. 38 tys. lat temu.
To jedyny taki basen w mieście. Obiekt robi wrażenie

To jedyny taki basen w mieście. Obiekt robi wrażenie

Wiadomości
Na tę inwestycję czekało wielu warszawiaków. Jeszcze przed wakacjami zaczną działać wyremontowane odkryte baseny na Moczydle. Cały zespół basenowy zajmuje 7,5 hektara. Oprócz basenów są tu place wodne dla dzieci, plac zabaw, boiska do gier plażowych, do koszykówki czy do siatkówki. Obiekt robi wrażenie. Więcej w materiale wideo.
Stylowa Maja Sablewska walczy z parkometrem

Stylowa Maja Sablewska walczy z parkometrem

Gwiazdy
Kariera Mai Sablewskiej udowadnia, że w polskim show biznesie jest miejsce nawet dla tych bardzo niezdecydowanych. 39-latka na podbój branży wyruszyła jako niania dzieci Natalii Kukulskiej, następnie dała się poznać jako menedżerka Dody i w efekcie stała się "samodzielną" celebrytką. Od dłuższego czasu Maja próbuje zwrócić na siebie uwagę oryginalnymi stylizacjami, które prezentuje przy okazji wizyt na ściankach czy ustawek z fotoreporterami. Ostatnio po raz kolejny paparazzi "przyłapali" ją na jednej z warszawskich ulic, podczas zmagań z parkometrem. Ubrana w białą koszulę, kuse szorty i botki na obcasie, Sablewska wybrała się na spotkanie z koleżanką. Lubicie jej styl?
Promienna Paulina Krupińska pozuje w szpilkach na trawie

Promienna Paulina Krupińska pozuje w szpilkach na trawie

Gwiazdy
Modelka wkroczyła do show biznesu w 2012 roku, kiedy zdobyła tytuł Miss Polonia. Dwa lata później poznała Sebastiana Karpiela-Bułeckę, za którego wyszła za mąż i urodziła mu dwójkę dzieci. Małżeństwo z popularnym muzykiem bez wątpienia pomogło Krupińskiej w rozwinięciu celebryckiej kariery. W rezultacie 31-latka od kilku lat regularnie pojawia się na branżowych imprezach, gdzie z zaangażowaniem pozuje na ściankach. Nie inaczej było na jednej z ostatnich imprez, zorganizowanej przez popularny serwis do zamawiania jedzenia online. Ubrana w dziewczęcą sukienkę i różowe buty na obcasie Paulina, z uśmiechem na twarzy pozowała przed obiektywami fotoreporterów. Zobaczcie.
Walczą z hejtem. Mural połączył dzieci i artystów

Walczą z hejtem. Mural połączył dzieci i artystów

Polska
100 litrów farby i sześć dni pracy. Tyle było potrzeba, aby zniszczoną ścianę sali gimnastycznej przy szkole im. gen. Sosabowskiego w Gdańsku, zamienić w fantastyczny mural. Powód? Walka z hejtem, uprzedzeniami i rasizmem. - To jest bardzo dobra akcja. Trzeba szanować drugiego człowieka - przyznają dzieci, które same zaprojektowały mural i stworzyły go razem z artystami. Walka z hejtem jednoczy. Weźmy przykład z najmłodszych!