Wyniki wyszukiwania dla:

dziczyzna

Liczba wyników: 3

Dziczyzna - najważniejsze zalety

Dziczyzna - najważniejsze zalety

Kuchnia
Dziczyznę jemy rzadko, tymczasem to jedno z najzdrowszych mięs jakie może się znaleźć na naszym talerzu. Zawiera dużo mniej tłuszczu niż mięso zwierząt hodowlanych. 100 g to około 120 kcal. Dziczyzna jest bogata w aminokwasy, których nasz organizm nie umie sam wytworzyć, a także w wit. z grupy B.
Zasady przyrządzania dziczyzny

Zasady przyrządzania dziczyzny

Styl życia
W kuchni powinniśmy korzystać przede wszystkim z produktów charakterystycznych dla określonej pory roku. Wśród mięs jesienią króluje dziczyzna, którą możemy zestawiać z sezonowymi produktami takimi jak jabłka, gruszki, dynie, ziemniaki i buraki - sugeruje Grzegorz Goleń, szef kuchni restauracji Strauss w Hotelu Polonia Palace.
Czy czerwone mięso naprawdę jest niezdrowe?

Czy czerwone mięso naprawdę jest niezdrowe?

Zdrowie
Czerwone mięso wielu osobom kojarzy się tylko i wyłącznie z wołowiną. Tymczasem jest to także mięso drobiowe czy dziczyzna. Dietetyk Anna Jelonek wyjaśniła, czy rzeczywiście takie mięso jest niezdrowe i ile powinno się go dziennie zjadać. Czerwone mięso jest zalecane osobom, które mają niedobór czerwonych krwinek. Nie powinno się go zjadać więcej niż 200 gramów mięsa dziennie. Większa ilość może przyczynić się do powstawania chorób cywilizacyjnych takich jak zawał serca.