Wyniki wyszukiwania dla:

drzewa

Liczba wyników: 2710

Napisała

Napisała "Pestki". Mówi, dlaczego słowa ludzi są dla nas krzywdzące

Styl życia
Intymne zapiski o uwikłaniu w powinności i konieczności, o tym, co trzeba i co należy. Anna Ciarkowska, autorka książki Pestki w rozmowie z Pauliną Brzozowską mówi o tym, dlaczego to, co mówią nam inni ma ogromny wpływ na nasze życie.
Pistolety na wodę - sprawdzamy, który najlepszy

Pistolety na wodę - sprawdzamy, który najlepszy

Technologia
Na Lany Poniedziałek trzeba się odpowiednio przygotować. Dlatego ekipa WP Tech postanowiła sprawdzić, który z pistoletów na wodę sprawdzi się najlepiej na Śmigus Dyngus. Zobacz sam, co pomoże wygrać ci wodną batalię.
Strajk nauczycieli 2019. Michał Kamiński broni Agaty Kornhauser-Dudy

Strajk nauczycieli 2019. Michał Kamiński broni Agaty Kornhauser-Dudy

Polska
- Będę bronił pierwszej damy. Jej mąż nie ma wielkiego wpływu na to, co się dzieje w polskiej polityce, więc tym bardziej nie ma pani prezydentowa. Co ona może zrobić? Nierealistyczne jest oczekiwanie, że postawi się środowisku politycznemu, który wyniósł jej męża do niewyobrażalnego zaszczytu, jakim jest bycie prezydentem RP. Nie oczekujmy rzeczy nierealnych od kobiety, której mąż został prezydentem. To nie jej wina. Konsekwentnie z jakichś powodów trzyma się z daleka od polityki i trzeba to uszanować. Na Boga, akurat nie ona odpowiada za sytuację w oświacie - mówił poseł PSL-UED Michał Kamiński w programie "Tłit".
Agata Młynarska:

Agata Młynarska: "Wszystkim rozwodzącym się życzę, aby nie dewastowali swojego życia"

Gwiazdy
Agata Młynarska od momentu realizacji programu Eks-tra zmiana wyrosła na ekspertką w sprawach rozwodowych. Dwukrotna rozwódka realizuje się, pomagając innym w otrząśnięciu się po rozstaniu z partnerem. Na bazie swojego doświadczenia Młynarska radzi osobom, które właśnie się rozwodzą, żeby nie traktowały tego w kategorii końca świat. Dziennikarka przyznaje, że rozwód to bardzo trudne emocjonalnie doświadczenie, traktowane zwykle jako osobista porażka. Po rozstaniu trzeba poradzić sobie z pustką, żalem i poczuciem niespełnienia. Agata radzi, by niezależnie od tego, w jakich okolicznościach przebiega rozwód, oszczędzić sobie i partnerowi dodatkowego stresu, przykrości i przerzucania obelgami.
Gen. Mirosław Różański odpowiada Macierewiczowi. Niespodziewana deklaracja

Gen. Mirosław Różański odpowiada Macierewiczowi. Niespodziewana deklaracja

Polska
Antoni Macierewicz stwierdził, że Różański "formułował opcję rosyjską". - Nie wiem, co by na to powiedziała służba Federacji Rosyjskiej, osobiście nie aplikuję do takiej roli. To kolejne wynaturzenie Macierewicza, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością - komentował generał w programie "Tłit". Pytany o pozew, wskazał, że "w sądzie powinny się spotykać osoby, które prezentują określony poziom". - Macierewicz nie jest dla mnie partnerem. Szkoda czasu. Trzeba dać mu szansę, może się opamięta. Ale powinien się nad tym pochylić parlament, ten człowiek jest posłem". Różański jest gotów do "pojedynku" z Macierewiczem nt. wojskowości. - Nawet bez ustalania warunków wstępnych. Byle był to przekaz na żywo. Nagrywany - raczej nie. Do świąt jesteśmy bardzo zajęci, jak tylko skończy się Wielki Tydzień - podsumował.
Lewandowski, Milik i Piątek w jednym składzie? Podoliński ocenił reprezentację Polski [cały odcinek] [Sektor Gości]

Lewandowski, Milik i Piątek w jednym składzie? Podoliński ocenił reprezentację Polski [cały odcinek] [Sektor Gości]

Piłka nożna
Które z zajęć jest przyjemniejsze dla Roberta Podolińskiego - praca trenera czy rola eksperta telewizyjnego w TVP Sport? Jak podsumowałby swoją pracę w klubach ekstraklasy - Cracovii i Podbeskidziu Bielsko-Biała? Co stanowiło dla niego największy problem w pracy w tych klubach? Jak Podoliński ocenia grę reprezentacji Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka? Czy wyobraża sobie grę kadry z trzema napastnikami w składzie? Zapraszamy do obejrzenia 107. odcinka programu "Sektor Gości". Z Robertem Podolińskim rozmawia Michał Bugno.
Robert Podoliński: Jerzy Brzęczek mi zaimponował. Teraz czeka go duże wyzwanie [3/3] [Sektor Gości]

Robert Podoliński: Jerzy Brzęczek mi zaimponował. Teraz czeka go duże wyzwanie [3/3] [Sektor Gości]

Piłka nożna
Jak trener Robert Podoliński ocenia niedawną falę zwolnień trenerów w ekstraklasie - sytuację, w której w ciągu czterech dni pracę straciło czterech szkoleniowców - Adam Nawałka (Lech Poznań), Ricardo Sa Pinto (Legia Warszawa), Zbigniew Smółka (Arka Gdynia) i Kibu Vicuna (Wisła Płock)? Co ekspert TVP Sport sądzi o zatrudnieniu i szybkim zwolnieniu byłego selekcjonera Adama Nawałki w Lechu? Jak ocenia grę reprezentacji Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka? Czy wyobraża sobie grę kadry z trzema napastnikami w składzie? Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części 107. odcinka programu "Sektor Gości". Z Robertem Podolińskim rozmawia Michał Bugno.
Ucieczka z domu. Tym pomysłem zaskoczył policjantów

Ucieczka z domu. Tym pomysłem zaskoczył policjantów

Świat
Do drzwi pewnego mężczyzny w brytyjskim Leeds zapukała policja. Mężczyzna nie odpowiadał. Okazało się, że poszukiwany w tym czasie był w domu, ale zbiegł policji. Wszystko za sprawą… dziury w podłodze i specjalnego tunelu. Wydrążony pod deskami podłogi tunel prowadził poza dom.
Znajdź wśród poduszek jajo smoka

Znajdź wśród poduszek jajo smoka

Styl życia
Zainspirowana nadchodząca Wielkanocą i premierą finałowego sezonu Gry o Tron brytyjska firma przygotowała zagadkę. W gąszczu poduszek i dywanów trzeba odnaleźć jajo smoka. Nikt nie jest w stanie odszukać go w czasie krótszym niż 29 sekund. Może uda ci się pobić rekord?
Szalona ciężarówka. Nagranie z Rosji

Szalona ciężarówka. Nagranie z Rosji

Motoryzacja
Kierowcy w Rosji muszą o sobie myśleć, że są nieśmiertelni. Dowodem na to jest to nagranie. Kierowca osobówki zauważył, że chce go wyprzedzić ciężarówka. Nie mógł uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczył, z jaką prędkością gna tir. Trzeba przyznać, że najwyraźniej ładunek dodał mu skrzydeł.
Biedroń grozi Kaczyńskiemu. Reakcja Sellina

Biedroń grozi Kaczyńskiemu. Reakcja Sellina

Wiadomości
- Idziemy po was! - przestrzegł Robert Biedroń na konwencji Wiosny. - Ciągle takie pogróżki słyszymy. Boimy się, oczywiście, bardzo Biedronia, trzęsiemy się przed nim ze strachu. Budowanie emocjonalnego muru to standard opozycji - komentował Jarosław Sellin w programie "Tłit". - Jeśli KE wygra wybory, w Polsce zagrożona będzie wolność i demokracja. Nie potrafią rywalizować na programy, ciągle tylko antypis, straszenie - dodał. - Jeśli Biedroń chce komuś zabraniać uczestniczenia w uroczystościach religijnych, to wraca do stalinizmu. Trzeba mówić jasno, do czego zmierza, mówiąc takie głupstwa. Niech się zastanowi, do której tradycji się wpisuje - wskazał Sellin.
Anna Mucha o książce Rozenek:

Anna Mucha o książce Rozenek: "Małgosia posiada na ten temat solidną wiedzę"

Gwiazdy
Małgorzata Rozenek-Majdan jako matka dwójki dzieci, które na świat przyszły dzięki wsparciu nowoczesnej technologii, niejednokrotnie podkreślała swoje zaangażowanie i oddanie tej sprawie. Celebrytka postanowiła nie tylko publikować na ten temat posty w social mediach, ale również... napisać książkę. Pomysł Gosi skomentowała Anna Mucha, która nie wątpi, że Rozenek ma na ten temat solidną wiedzę. Aktorka nie jest jedynie przekonana, czy na temat in vitro trzeba pisać książki. Jej zdaniem wystarczyłby artykuł...
Historia Joanny Mazur to

Historia Joanny Mazur to "as z rękawa produkcji"? (KLIKA PUDELKA)

Gwiazdy
Choć po odpadnięciu Justyny Żyły nie wróżyliśmy programowi większej oglądalności, producenci show zaskoczyli widzów w piątym odcinku. Przy okazji odwiedzenia rodzinnych stron uczestników, wyszły na jaw fatalne warunki, w których żyje multimedalistka mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych, Joanna Mazur. Tuż po emisji odcinka ruszyła zbiórka dla biegaczki. W ciągu dwóch dni udało się zebrać ponad 120 tysięcy złotych. Obecnie Joanna Mazur robi prawdziwą furorę w Tańcu z gwiazdami. Urzeka nie tylko tańcem, ale i zaangażowaniem widzów, która z pewnością cieszy producentów show. W ostatnim odcinku biegaczka odebrała klucze do nowego mieszkania od tajemniczego inwestora.
Biedroń wytyka Kaczyńskiemu słabość. Chodzi o finanse

Biedroń wytyka Kaczyńskiemu słabość. Chodzi o finanse

Polska
- Czy jest na tej sali ktoś, kto oddałby kartę Jarosławowi Kaczyńskiemu? Nie, bo on nawet nie potrafi obsługiwać karty do bankomatu - powiedział podczas konwencji Wiosny Robert Biedroń. Polityk udowadniał, że zarówno PiS jak i PO źle zarządzają finansami Polaków. – Prawie nikt im nie ufa – stwierdził. I dodał, że na zaufanie trzeba sobie zasłużyć.
Prezes FEN: Trzeba było sięgnąć głębiej do kieszeni

Prezes FEN: Trzeba było sięgnąć głębiej do kieszeni

Polska
- Vaso zachował się normalnie. W momencie, kiedy ktoś chciał go nam "podebrać" sami zrozumieliśmy powagę sytuację. Wyszliśmy z inicjatywą i dorzucimy dolarów na stół - mówi Paweł Jóźwiak, prezes FEN, który zapowiada 25. galę federacji i jej główną walkę.
Wskaż winnego. Nagranie z kamerki samochodowej

Wskaż winnego. Nagranie z kamerki samochodowej

Motoryzacja
Do wypadków na przejściach dla pieszych zazwyczaj dochodzi, gdy kierowcy chcą na pasach wyprzedzać. Jednak sytuacja, która miała miejsce u naszych wschodnich sąsiadów jest naprawdę wyjątkowa. Otóż pieszy nagle zdecydował zawrócić i zderzył się w przejeżdżającym autem. Pamiętajcie, wychodzenie na pasy łączy się z dużą odpowiedzialnością. Pieszym nie wolno wbiegać na jezdnię, zwalniać czy tym bardziej zawracać. Trzeba pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania. To samo dotyczy kierowców, którzy widząc na pasach pieszego powinni zdecydowanie zwolnić i bacznie obserwować, co robi człowiek na przejściu.
Alergicy mają przekichane. Badania naukowców nie pozostawiają wątpliwości

Alergicy mają przekichane. Badania naukowców nie pozostawiają wątpliwości

Ciekawostki
Nad południowo-wschodnie Stany Zjednoczone nadciągnęło pyłkowe tsunami. Zielonkawe chmury pyłków, zakrywające całe miasteczka, zasiały postrach wśród alergików. Można zacząć kaszleć tylko na widok zdjęć zrobionych przez fotografa Jeremy'ego Gilchrista. Stężenie pyłków w kilku stanach USA jest rekordowo wysokie z powodu bezwietrznej i bezdeszczowej pogody. Niestety, problem pyłków pogarsza się z roku na rok z powodu globalnego ocieplenia. Okres pylenia drzew wydłuża się. Według amerykańskich pomiarów, w niektórych miejscach trwa nawet miesiąc dłużej. Naukowcy szacują, że do 2040 r. stężenia pyłków większości gatunków roślin podwoją się. W Polsce stężenie niektórych alergenów również utrzymuje się teraz na wysokim poziomie. Aktualnie pyli brzoza i jesion. Sezon pylenia dopiero się rozpoczyna, alergików czeka najcięższy czas w roku.
Traktorem do tyłu. Kuriozum na drodze pod Warszawą

Traktorem do tyłu. Kuriozum na drodze pod Warszawą

Ciekawostki
Na #dziejesię dostaliśmy nagranie, na którym widać traktor. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jechał tyłem. Nietypowa sytuacja miała miejsce w okolicach Zielonki pod Warszawą. Według relacji internautki, traktor jechał w ten sposób parę dobrych kilometrów. Trudno powiedzieć, co skłoniło traktorzystę do takiej jazdy, ale trzeba przyznać, że idzie mu to wyjątkowo sprawnie.
Mięso rekina. Czy warto je jeść?

Mięso rekina. Czy warto je jeść?

Zdrowie
Rekin co raz częściej pojawia się w sklepach w Polsce. Czy warto sięgnąć po mięso tej drapieżnej ryby? Rekin ma białe i elastyczne mięso. Jest ono bogate w białko, a płetwy i ogon zawierają bardzo dużo kolagenu.Nie ma ości i tłuszczu, a w smaku i konsystencji przypomina tuńczyka. Stek z rekina można grillować lub smażyć, trzeba jednak uważać by mięso nie stało się gumowate. Takiego niebezpieczeństwa nie ma, gdy mięso rekina przyrządzimy na parze. Choć jest smaczne i odżywcze, mięso z rekina ma jedną zasadniczą wadę. Zdecydowanie nie powinny po nie sięgać kobiety w ciąży i karmiące. Nie należy też podawać go dzieciom. Wszystko przez wysoką zawartość rtęci. Bardzo często przekracza ona bezpieczny poziom nawet 10 razy. Badania koreańskich naukowców, gdzie tradycyjnie spożywa się mięso rekina, dowiodły, że osoby, które je jedzą mają dużo więcej rtęci we krwi.
Joanna Lichocka kpi z Tuska

Joanna Lichocka kpi z Tuska

Polska
Donald Tusk wygłosi w Warszawie wykład o konstytucji, Europie i wolnych wyborach. - Trzeba się zapisywać. Nie można ot tak wejść z ulicy. Niepewne elementy nie będą zapewne wpuszczane. To bardzo znaczące. Liberte! żadnym liberte nie jest - komentowała Joanna Lichocka (PiS) w programie "Tłit". Pytana, czy się zapisze, odparła: "A skąd?! Po co mi to?! To nie dla mnie. To dla innego targetu, który ma robić 'klakę'". - Tusk próbuje znaleźć dla siebie miejsce, obawia się wyników wyborów. Wie, że nie może liczyć na ważne stanowisko w kolejnym rozdaniu. Raczej nie znajdzie się w KE, nie będzie też szefem RE - podsumowała posłanka.
Przełom w badaniu ewolucji człowieka. Oto nasz nowy kuzyn

Przełom w badaniu ewolucji człowieka. Oto nasz nowy kuzyn

Ciekawostki
Żył ok. 700-50 tys. lat temu, był bardzo niski i jest naszym nowym, właśnie odkrytym, kuzynem. Mowa o Homo luzonensis, którego szczątki znaleźli w jaskini Callao (wyspa Luzon, Filipiny) naukowcy z Filipin, Francji i Australii. Eksperci zidentyfikowali nowy gatunek człowieka na podstawie 13 kości i zębów. Według naukowców rozmiar i kształt szczątków wskazuje m.in., że Homo luzonensis był jakąś formą pośrednią między człowiekiem przystosowanym do wspinania się po drzewach i chodzeniem na dwóch nogach. Nasz kuzyn najprawdopodobniej był bardzo niski, co może być skutkiem życia na odciętej od świata wyspie. Naukowcy podejrzewają, że był niższy nawet od Homo floresiensis, który mierzył nieco ponad 100 cm. Według prof. Philipa Pipera z Australijskiego Uniwersytetu Narodowego, odkrycie jest poważnym przełomem w badaniach ewolucji w Azji Południowo-Wschodniej.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 130następne