Wyniki wyszukiwania dla:

drzemki

Liczba wyników: 9

Kodeks Bezpiecznej Drogi z Skoda Auto Szkoła- Odcinek 6- Wpływ zmęczenia na bezpieczeństwo za kierownicą

Kodeks Bezpiecznej Drogi z Skoda Auto Szkoła- Odcinek 6- Wpływ zmęczenia na bezpieczeństwo za kierownicą

Motoryzacja
Podczas debat o bezpieczeństwie na drogach wiele mówi się o nadmiernej prędkości czy agresji. Mało uwagi poświęca się jednak jednemu z największych problemów: zmęczenia za kierownicą. W naszych zestresowanych i zagonionych życiach zmęczenie i zaśnięcia za kierownicą stanowią coraz większy problem. Z danych policji wynika, że tylko w 2012r. na polskich drogach zmęczenie lub zaśnięcie za kierownicą było przyczyną 510 wypadków, w których 84 osoby zginęły, a 814 zostało rannych. W sumie drzemki podczas jazdy stanowiły niecałe 2 proc. wszystkich wypadków. Niewiele? Tylko pozornie. Zaśnięcie za kółkiem spowodowało więcej zdarzeń niż gwałtowne hamowanie (197 wypadków), nieprawidłowe zawracanie (175 wypadków) czy jazda bez wymaganego oświetlenia (51 wypadków).
Drzemka ratuje życie. Najnowsze wyniki badań

Drzemka ratuje życie. Najnowsze wyniki badań

Zdrowie
Już jedno popołudnie w tygodniu poświęcone na drzemkę obniża ryzyko ataku serca. Trzy półgodzinne drzemki w ciągu tygodnia redukują je o 37%. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez dr Dimitriosa Trichopoulosa z Harvard School of Public Health. Przebadał on 24 tys. ochotników w wieku od 20 do 86 lat. 
Dzisiaj Światowy Dzień Drzemki w Pracy. Poznaj jej zalety

Dzisiaj Światowy Dzień Drzemki w Pracy. Poznaj jej zalety

Zdrowie
12 marca może być lubianym dniem przez osoby pracujące zawodowo. Tego dnia obchodzony jest światowy dzień drzemki. Dlaczego warto zrobić sobie krótką przerwę w pracy na chwilę snu? 
Pomysł na biznes: Auto do drzemek i relaksu

Pomysł na biznes: Auto do drzemek i relaksu

Finanse
Samochód do drzemek, relaksu i medytacji - to pomysł na biznes Dawida Zaleskiego, projektanta z High Studio. "Key Offline Van" jest jego najnowszym projektem. Japoński mikrovan z wygodnym łóżkiem do relaksu. To jedyny tego typu samochód w Polsce. - Stworzyłem go na potrzeby mieszkańców miast. Polacy nie umieją odpoczywać - tłumaczy projektant. Auto do drzemek ma być antidotum dla zabieganych i zestresowanych pracowników warszawskich korporacji. Wykończona drewnem przestrzeń jest wygłuszona i zaciemniona. W środku czeka na nas wygodny materac, czysta pościel, relaksacyjna muzyka i aroma dyfuzor. Skąd pomysł na taki biznes? - Inspiracją dla projektu były podróże do Azji. Mieszkając tam, obserwowałem jak Chińczycy i Japończycy korzystają w świadomy sposób z krótkich drzemek. Oni umieją odpoczywać. Postanowiłem przenieść ten pomysł do Warszawy - tłumaczy Zalesky. Koszt inwestycji wyniósł 22 tys. zł przy wsparciu finansowym sponsorów. Samochód do relaksu można wynajmować. Z usług korzystają głównie duże korporacje i klienci instytucjonalni. Cena za wynajem grupowy z obsługą kosztuje 1,5 tys. zł za dobę (dla 20-30 osób). Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem. Właściciel traktuje go jako dodatkową działalność, a samochód wypożycza na trzy dni w każdym tygodniu. Auto podróżuje po największych miastach w Polsce. Plany na przyszłość? - Zwiększenie liczby vanów oraz stworzenie produktów dedykowanych odpoczynkowi - podsumowuje projektant. - Obecnie pracuję nad mikrochatką, czyli stałą miejską przestrzenią do relaksu - dodaje.Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Dziecko zmarło w foteliku samochodowym

Dziecko zmarło w foteliku samochodowym

Zdrowie
Malutka Mia miała niespełna 18 miesięcy. Dziewczynka zmarła podczas drzemki w foteliku samochodowym. 3 lata po śmierci córeczki, jej mama Lisa Smith, ostrzega innych rodziców przed niebezpieczeństwem. Zobacz film.
Pisarek zdradza kulisy pracy:

Pisarek zdradza kulisy pracy: "Biorę melatoninę i dużo śpię w samolocie"

Gwiazdy
Karolina Pisarek zdobyła popularność dzięki udziałowi w piątej edycji programu Top Model. Co prawda, zwycięstwo sprzątnął jej sprzed nosa, ale modelka szybko znalazła sobie miejsce w branży. Pisarek nie może narzekać na brak ofert. Cały czas podróżuje po świecie, realizując rozmaite kampanie reklamowe. W rozmowie z reporterką Wirtualnej Polski zdradziła kilka sekretów na świeży i wypoczęty wygląd. Pisarek zapewnia, że jej sposobem jest nawilżanie twarzy oraz wykorzystywanie każdej wolnej chwili na drzemki.
Drzemki w ciągu dnia objawem choroby Alzheimera?

Drzemki w ciągu dnia objawem choroby Alzheimera?

Zdrowie
Drzemki w ciągu dnia objawem choroby Alzheimera?Okazuje się, że drzemki w ciągu dnia mogą być objawem choroby Alzheimera. Tak wynika z badań pewnej Doktor z USA. Obejrzyj wideo.  
Łoś postanowił zamieszkać z krowami

Łoś postanowił zamieszkać z krowami

Ciekawostki
Mieszkańcy Mühlenfließ w niemieckiej Brandenburgii byli świadkami niecodziennego wydarzenia. Łoś zaprzyjaźnił się ze stadem krów i z lasu przeniósł się na pastwisko. Ponoć nawet ucinał sobie tam drzemki. Niestety, sielanka nie trwała długo. Rolnicy byli zaniepokojeni tym, że łoś może zniszczyć ogrodzenia pastwiska. Zwierzak został uśpiony i przetransportowany do okolicznego lasu. Otrzymał też mały prezent. Żółta obroża to nadajnik GPS. Będzie można śledzić łosia i prędko dowiedzieć się czy wróci na pastwisko. Naukowcy ze szkoły w Eberswalde liczą też, że pomoże to zgłębić temat migracj tamtejszej populacji łosi.   
Cała prawda o śnie. Dlaczego nie powinniśmy odsypiać w weekend?

Cała prawda o śnie. Dlaczego nie powinniśmy odsypiać w weekend?

Zdrowie
Badacze snu twierdzą, że krótki sen ma negatywny wpływ na zdrowie. Co robić, żeby dobrze się wyspać? W "Dzień Dobry TVN" dr n. med. Tadeusz Piotrowski z Pracowni Badań nad Snem opowiedział dlaczego odpowiednia ilość snu jest bardzo ważna dla zdrowia. Czy krótkie drzemki w ciągu dnia mają sens?