Wyniki wyszukiwania dla:

druk

Liczba wyników: 12

Pomysł na biznes: Dekoracyjne mapy nieba

Pomysł na biznes: Dekoracyjne mapy nieba

Pomysł na biznes
Spersonalizowane mapy nieba, kreślone w oparciu o katalog gwiazd NASA - to pomysł na biznes Marty Grochowskiej i Rafała Świeżaka, twórców marki Strellas. - Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która oferuje personalizowane plakaty gwiezdnych konstelacji. Mogą one upamiętnić narodziny dziecka, ślub, zaręczyny lub inną ważną dla nas datę - podkreślają właściciele. Klienci sami projektują plakat za pomocą specjalnego kreatora. Wpisujemy tam dedykację, wybieramy datę, miejsce oraz godzinę. Kreator stworzono w trzech językach. Dzięki temu mapy nieba można kreślić z uwzględnieniem angielskich lub niemieckich nazw. Firma powstała w 2017 roku. Skąd pomysł na taki biznes? - Wszystko zaczęło się od naszej randki nad Wisłą i podziwiania gwiazd nocą. Pomysł powstał z potrzeby upamiętnienia tego wydarzenia - wspomina Marta Grochowska. Właściciele zainwestowali w firmę ok. 45 tys. zł. Najdroższym elementem było zaprojektowanie specjalnego kreatora online. Pierwsze zamówienie przyszło z Australii. Plakaty wysyłano do klientów z RPA, Izraela, Brazylii czy Kanady. Drugim, głównym rynkiem po Polsce są Stany Zjednoczone. Sprzedaż rośnie z miesiąca na miesiąc. Obecnie firma realizuje ok. 100 zamówień miesięcznie. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Pomysł na biznes: Designerskie świece 3D

Pomysł na biznes: Designerskie świece 3D

Pomysł na biznes
Nietypowe,kształtne świece, oparte o technologię prototypowania drukiem 3D - to pomysł na biznes Marka Kalińskiego, twórcy YouArtMe, właściciela marki Candellana. - Jesteśmy w stanie stworzyć produkt o dowolnym kształcie na zamówienie - mówi przedsiębiorca. Produkowane pod Toruniem świece okazały się prawdziwym hitem eksportowym. Polska firma podbija już zagraniczne rynki, głównie Stany Zjednoczone. Dystrybucja obejmuje już 21 krajów, a eksport to ponad 90 proc. sprzedaży. Zamówienia są realizowane dla takich zespołów jak Slayer, Motörhead czy dla Marilyna Mansona. Wśród klientów są też Facebook i Muzeum Powstania Warszawskiego. Zobacz, nowy odcinek programu "Pomysł na  biznes".
Rewolucja w reklamach banków. Mały druk odchodzi w przeszłość. Sprawdziliśmy, jak to było do tej pory

Rewolucja w reklamach banków. Mały druk odchodzi w przeszłość. Sprawdziliśmy, jak to było do tej pory

Finanse
Koniec słynnego drobnego druku w reklamie instytucji finansowych. 22 października zmieniły się przepisy dotyczące promowania kredytów. To nie pierwszy raz, kiedy ustawodawca ogranicza fantazję bankowców, którzy najchętniej opowiadalibyo tym, jak pożyczka zmieni nasze życie na lepsze, ale słowem nie zająknęli się o jego rzeczywistych kosztach.
List od ZUS o przyszłej emeryturze. Jak poprawnie odczytać dokument?

List od ZUS o przyszłej emeryturze. Jak poprawnie odczytać dokument?

Finanse
W czerwcu ZUS rozpocznie wysyłkę "Informacji o stanie konta ubezpieczonego" na dzień 31 grudnia 2016 roku. Druk trafi w ręce każdej osoby, która kiedykolwiek podlegała ubezpieczeniom społecznym. Wystarczy, że choć przez chwilę odprowadzała składki albo w jej imieniu robił to pracodawca. Zobacz, jak poprawnie odczytać dokument i na co zwrócić uwagę.
Pomysł na biznes: Elektryczny rower miejski

Pomysł na biznes: Elektryczny rower miejski

Pomysł na biznes
- Nie jesteśmy firmą rowerową. My chcemy rozwiązać pewien problem - mówi o swojej działalności Marcin Piątkowski, założyciel "JIVR Bike". Jego pomysł na biznes to pierwszy na świecie elektryczny, składany i bezłańcuchowy rower, który komunikuje się z infrastrukturą miejską. Został stworzony w Londynie, ale w całości produkowany jest w Mielcu. Projekt sfinansowali globalni inwestorzy, a w kolejce po polski produkt ustawiają się klienci z Europy Zachodniej, ale także z Brazylii, Chile czy Hawajów. Skąd pomysł na taki biznes? - Ze studiów magisterskich w Londynie, gdzie studiowałem przedsiębiorczość technologiczną. Założeniem całego kursu magisterskiego było znalezienie dużego problemu społecznego. Wraz z kolegami chcieliśmy rozwiązać problem korków w dużych miastach - wspomina Piątkowski. Pomysł powstał w 2011 roku. Wdrażanie projektu trwało 5 lat. Pierwszą inwestycją było 100 tys. funtów - środki od uczelni na stworzenie projektu, druk modelu 3D i opatentowanie pomysłu. Sprzedaż ruszyła w listopadzie 2016 roku. Obecna produkcja firmy to 20 sztuk rowerów miesięcznie. Do końca 2017 roku firma chce zwiększyć moce produkcyjne do 100 sztuk miesięcznie.
Statistica: Jak oszczędzać na kosztach druku?

Statistica: Jak oszczędzać na kosztach druku?

Statistica
7 tysięcy 700 kartek formatu A4 – tyle papieru zużywa rocznie statystyczny polski pracownik. To ponad 15 ryz, czyli minimum jedno drzewo przypadające na Polaka. Jak zmniejszyć te koszty?
Technologia druku 3D pomaga niewidomym dotknąć wspomnień - dosłownie

Technologia druku 3D pomaga niewidomym dotknąć wspomnień - dosłownie

Technologia
Oto kolejny dowód na to, że druk 3D skrywa w sobie o wiele większy potencjał, niż moglibyśmy się tego kiedykolwiek spodziewać. Niewidomi borykają się z wieloma ograniczeniami, z których zwykle osoby widzące nie zdają sobie sprawy. Mają też, niezwykłe, z perspektywy osób widzących, potrzeby, których często nie potrafimy sobie nawet wyobrazić. Tak było również w przypadku Miki. Miki to niewidoma kobieta mieszkająca we włoskim miasteczku Como, położonym niedaleko Mediolanu. Na co dzień pracuje jako przewodnik w muzeum dla niewidomych i udziela się społecznie. Od kilku lat była w szczęśliwym związku z Domenico, który jest muzykiem. Wielkim marzeniem Miki było, aby móc cofnąć się w czasie i poczuć, jak wyglądał jej ukochany, kiedy był dzieckiem. Domenico postanowił znaleźć sposób, aby spełnić marzenie kobiety. Z pomocą przyszedł Alberto Canali ? właściciel firmy 3DP s.r.l, specjalizującej się w technologii 3D. Dzięki oprogramowaniu Z-Brush i wsparciu artysty Simone Rasettiego, udało im się stworzyć trójwymiarowy model twarzy Domenico, bazując na zdjęciu sprzed ponad 40 lat. Model został następnie wydrukowany w 3D na polskich drukarkach Zortrax M200.
Pozycja mediów drukowanych niezagrożona przez e-wydania?

Pozycja mediów drukowanych niezagrożona przez e-wydania?

Finanse
Dobre perspektywy przed rynkiem dystrybucji prasy. Dla Kolportera ubiegły rok był najlepszy od ośmiu lat mimo odnotowanego na rynku spadku sprzedaży o 2 proc. - Cyfryzacja mediów nie powinna zagrażać tradycyjnej prasie - ocenia rzecznik spółki. E-wydania stanowią niewiele ponad 3 proc. całkowitej sprzedaży największych gazet.
ZUS wysyła za granicę 42 tys. emerytur

ZUS wysyła za granicę 42 tys. emerytur

Finanse
Co roku ZUS wysyła za granicę ok. 42 tys. emerytur. Emeryci muszą co roku przesłać do urzędu poświadczenie o istnieniu dalszego prawa do świadczeń, czyli druk, który zaświadcza, że dany świadczeniobiorca żyje. Aby emeryci mogli uniknąć uciążliwej procedury, jaką jest wizyta w lokalnym urzędzie, ZUS stara się zdobywać takie poświadczenia w zagranicznych instytucjach. Podpisane już zostało porozumienie z Niemcami, dzięki któremu udało się zmniejszyć liczbę wysyłanych poświadczeń o 7 tys. i zapobiec wypłacie 1,3 mln zł na rachunki zmarłych już emerytów.
#dziejesienazywo Co nam da druk 3d?

#dziejesienazywo Co nam da druk 3d?

Finanse
- Druk 3D jest dziś na takim etapie jak Amiga czy Commodore w latach 80.- mówi Paweł Twardo z firmy Monkeyfab zajmującej się projektowaniem i sprzedażą drukarek 3D. Do czego mogą przydać się te urządzenia?
Jak przechytrzyć oszusta matrymonialnego?

Jak przechytrzyć oszusta matrymonialnego?

Wiadomości
Na zdjęciu to przystojni, inteligentni mężczyźni po trzydziestce. Na portalach randkowych piszą, że gardzą przelotnymi znajomościami i poszukują prawdziwego uczucia. Później wyłudzają pieniądze i znikają. Mowa oczywiście o oszustach matrymonialnych. 62-letnia pani Renata po kilku tygodniach takiej znajomości przelała na konto bankowe całe swoje oszczędności. Od tego czasu mężczyzna się nie odzywa. Czy w takiej sytuacji można odzyskać pieniądze? Do kogo zgłosić się w takiej sprawie? "Policja bez trudno zidentyfikuje oszusta dysponując numerem bankowym czy numerem IP komputera. Wystarczy wypełnić druk o zawiadomieniu przestępstwa i wysłać do najbliższej Komendy Policji lub prokuratury. Wzór można pobrać ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości" ? radzi adwokat Piotr Kaszewik.
Omni 3D Factory 2.0 - druk skrzydeł

Omni 3D Factory 2.0 - druk skrzydeł

Technologia
Kolejna polska firma stara się wybić na rynku międzynarodowym ze swoim nowym produktem. Jakiś czas temu pisaliśmy o skonstruowanej w Olsztynie drukarce 3D Zortrax Inventure, której poprzedni model "M200" zdobył tytuł najlepszej drukarki 3D na świecie. Teraz swoich sił próbuje Omni3D z Poznania.