Wyniki wyszukiwania dla:

drogowe rachunki powiernicze

Liczba wyników: 97

Płacili 10 tys. zł miesięcznie, zapłacą o 4 tys. zł więcej.

Płacili 10 tys. zł miesięcznie, zapłacą o 4 tys. zł więcej. "Trzeba złożyć oświadczenie"

Polska
- Firma, która w zeszłym roku płaciła za prąd pok. 10 tys. zł, w tym roku zapłaci ok. 13-14 tys. zł – mówił w programie „Money. To się liczy” Krystian Derski z portalu wysokienapiecie.pl. – Wszystko dlatego, że większość firm energetycznych wprowadziła już nowe cenniki i rachunki już są wyższe. Natomiast zgodnie z najnowszą nowelizacją te firmy, które już zapłaciły więcej, otrzymają korekty faktur. Muszą także wystąpić do dostawcy energii z oświadczenie. Termin na to właśnie mija, Jeśli tego nie zrobią, nadal będą płacić wyższe rachunki.
Polacy po wakacjach nie zapłacą mandatu? Borys Budka o

Polacy po wakacjach nie zapłacą mandatu? Borys Budka o "bublu prawnym"

Polska
"Jeśli rząd nie znowelizuje jednego ze swoich rozporządzeń, od września nie będzie możliwości wystawienia mandatu za wykroczenie drogowe" - alarmuje "DGP". Co na to Borys Budka? - To kolejny przykład, że państwo działa tylko w propagandzie. Ministerstwo finansów sygnalizowało ministerstwu sprawiedliwości, znanemu z bubli prawnych, że przy nowelizacji kodeksu wykroczeń zabraknie czasu na przetarg na nowe druczki mandatów. Prozaiczna rzecz. Wystarczyło przeczytać opinię i zaproponować dłuższe vacatio legis (...) Ktoś zostanie złapany, policjant rozłoży ręce: nie mogę wypisać mandatu, bo nie mam druczku - komentował w programie "Tłit".
Farma fotowoltaiczna na dachu ministerstwa.

Farma fotowoltaiczna na dachu ministerstwa. "Rocznie resort oszczędzi 150 tys. zł"

Polska
Farma fotowoltaiczna powstanie na dachu ministerstwa przedsiębiorczości. - To będzie pierwsza instytucja publiczna, która tak dużą farmę wraz z magazynem energii zainstaluje - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Jadwiga Emilewicz, szefowa tego resortu. Dodała, że inwestycja dostarczy 11 - 12 proc. potrzebnej ministerstwu energii i obniży rachunki za prąd o ok. 150 tys. zł w skali roku.
Balcerowicz o podwyżce pensji minimalnej.

Balcerowicz o podwyżce pensji minimalnej. "Chciałbym zobaczyć rachunki"

Polska
- Chciałbym zobaczyć rachunki - odpowiada prof. Leszek Balcerowicz na pytanie, jak ocenia propozycję resortu pracy w sprawie podwyżki pensji minimalnej do 2450 zł. - Lepszy rozwiązaniem byłoby podniesienie kwoty wolnej od podatku, co proponuje Forum Obywatelskiego Rozwoju - podkreśla przy tym.
Prezes URE: zamrożenie cen prądu to nadużycie rynku

Prezes URE: zamrożenie cen prądu to nadużycie rynku

Polska
- Ustawa, która zamroziła ceny prądu, to lekkie nadużycie wobec rynku. Są takie zasady, które nigdy nie powinny być złamane, bo ich złamanie otwiera drzwi do populizmu, a potem krok dalej do ręcznego sterowania gospodarką - mówił w programie "Money. To się liczy" Maciej Bando, prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Zwrócił uwagę, że przedsiębiorstwa i samorządy płacą większe rachunki wbrew zapowiedziom i nadal czekają na zapowiedziane rekompensaty.
Zaoszczędzisz nawet 3000 zł rocznie. Jest na to prosty sposób

Zaoszczędzisz nawet 3000 zł rocznie. Jest na to prosty sposób

Porady
Wysokie rachunki za wodę są zmorą wielu rodzin. Tymczasem wystarczy zmiana swoich przyzwyczajeń, by zaoszczędzić sporą kwotę i przy okazji chronić środowisko. Oszczędzanie wody ma naprawdę same korzyści. 
Czy gospodarkę stać na długie weekendy?

Czy gospodarkę stać na długie weekendy?

Polska
- Nie urodziliśmy tylko po to aby zapłacić rachunki i umrzeć. - odpowiedział na pytanie o długie weekendy Greg Albrecht, z Albrecht & Partners. Gość programu "Biznes Mówi", że wśród pracodawców zauważalny jest trend zatrudnienia opartego na zaufaniu i wiekszym komforcie pracownika. 
Jak zmniejszyć rachunki za prąd

Jak zmniejszyć rachunki za prąd

Finanse
Oto jak w sześciu krokach można obniżyć rachunki za energię elektryczną. Dzięki nim da się oszczędzić nawet do kilkuset złotych w skali roku. Zobaczcie koniecznie.
Światła Intellilux w Oplu Insignia

Światła Intellilux w Oplu Insignia

Motoryzacja
Opelstawia więc na niezłe wyposażenie oraz oświetlenie ledowe Intellilux. Znamy je już z kompaktowej Astry oraz Insigni. Zasada działania jest prosta – po opuszczeniu terenu zabudowanego uruchamiają się światła drogowe, lecz gdy z naprzeciwka nadjeżdża pojazd, odpowiednie segmenty (Astra: po 8 w reflektorze, Insignia ma dwa razy więcej) są wygaszane, by nie oślepić innych kierowców. Inne auta są po prostu „wycinane” z wiązki światła.
Kamery termowizyjne usprawnią autonomiczne samochody. Zobaczą przeszkody z 200 m

Kamery termowizyjne usprawnią autonomiczne samochody. Zobaczą przeszkody z 200 m

Motoryzacja
Kamery termowizyjne montowane obecnie w luksusowych samochodach pozwalają wychwycić obecność obiektu na drodze z odległości nawet 200 metrów, zapewniając kierowcy niemal trzykrotnie więcej czasu na reakcję niż zwykłe reflektory. Wkrótce kamery takie mogą się stać podstawowym wyposażeniem inteligentnych samochodów autonomicznych. Pozwolą dostrzec pieszych z dużej odległości, pozwalając maszynie szybciej zareagować na zdarzenia drogowe i zwiększyć szansę na uniknięcie wypadku. Zaprezentowano już pierwszy autonomiczny pojazd wyposażony w kamery termowizyjne.
Olejnik zostawia BMW na zakazie parkowania

Olejnik zostawia BMW na zakazie parkowania

Gwiazdy
Monika Olejnik wiedzę zdobytą podczas kursu prawa jazdy postanowiła zignorować i poruszać się po jezdni według własnych zasad. Dziennikarka nagminnie łamie przepisy drogowe, pozostawiając swoje auto na środku ulicy lub parkując samochód tuż przed znakiem zakazu zatrzymywania się. Kilka dni temu śpiesząc się na spotkanie ze znajomą, "porzuciła" auto pod bramą wjazdową. Inni kierowcy postanowili obtrąbić manewr dziennikarki, która spowodowała chwilowy paraliż ruchu. Myślicie, że się przejęła?
Tak trzeba zachować się, gdy policjant kieruje ruchem

Tak trzeba zachować się, gdy policjant kieruje ruchem

Polska
Zgodnie z hierarchią ważności na skrzyżowaniu, to policjant kierujący ruchem jest najważniejszą na nim osobą. Wszyscy kierujący są zobowiązani do wykonywania jego poleceń. Sygnały dawane przez kierującego ruchem są ważniejsze niż sygnalizacja świetlna, znaki drogowe oraz tzw. reguła prawej ręki. By nie mieć wątpliwości, policja podpowiada, jak je odczytywać.
Ceny prądu uderzą w polskie firmy. Co zamierza zrobić rząd?

Ceny prądu uderzą w polskie firmy. Co zamierza zrobić rząd?

Finanse
Ceny prądu wystrzeliły. To zmartwienie przede wszystkim dla polskich przedsiębiorców, dla których wyższe rachunki mogą być gwoździem do trumny. - Staramy się minimalizować ryzyko podwyżek. Dziś pod obrady rządu trafia ustawa, która zwiększa tzw. obligo giełdowe - zapewnia minister Emilewicz.   
Rachunki za czynsz i energię - z tymi opłatami Polacy mają największe problemy

Rachunki za czynsz i energię - z tymi opłatami Polacy mają największe problemy

Polska
Koszty podstawowych opłat w ciągu trzech lat wzrosły o 61 proc. - wynika z danych zebranych w raporcie "Portfel statystycznego Polaka" przygotowanym przez Krajowy Rejestr Długów. Prezes KRD Adam Łącki w rozmowie z money.pl podkreśla, że średnia kwota długu za czynsz wynosi 12 tys. zł. W 2015 r w odczuciu Polaków, na podstawowe świadczenia jak czynsz, prąd, czy gaz, trzeba było wydać 972 zł. W tym roku ta kwota wzrosła znacznie - do 1576 zł. 
Jechał 220 km/h, łamał przepisy i nie dostał punktów karnych

Jechał 220 km/h, łamał przepisy i nie dostał punktów karnych

Polska
Użytkownik ruchu drogowego na Lubelszczyźnie za nic miał wszelkie przepisy drogowe. Właściciel mercedesa jechał z prędkością bliską 220 km/h, przekraczał linie ciągłe oraz wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Jak to możliwe, że nie otrzymał nawet żadnych punktów karnych, a jedynie mandat wysokości 1000 zł?
Ziobro chce bronić podwykonawców budowlanki. Ekspert:

Ziobro chce bronić podwykonawców budowlanki. Ekspert: "Takie przepisy już są"

Polska
- Dzisiaj tymi wszystkimi instrumentami Generalna Dyrekcja dysponuje. I sama Dyrekcja wskazuje, że problem z niepłaceniem wykonawcom jest znaczne mniejszy, niż 7 lat temu. Ministerstwo było w stanie wskazać jeden przypadek takiego podwykonawcy i nie wiemy z jakiego powodu nie otrzymał takiej zapłaty. Doprowadzi to do tego, że firmy z sektora MŚP w budownictwie nie będą zainteresowane składaniem ofert na generalne wykonawstwo, bo pozycja podwykonawcy będzie jeszcze mocniejsza, niż do tej pory, więc po co ryzykować. Może doprowadzić do bankructw, biorąc pod uwagę, że obrót pieniędzmi będzie wolniejszy, niż do tej pory - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Styliński z Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.
200 zł za dwie kawy. Turyści w Wenecji oburzeni rachunkiem

200 zł za dwie kawy. Turyści w Wenecji oburzeni rachunkiem

Finanse
Juan Carlos Bustamente z Chile mocno się zdziwił, kiedy zobaczył swój rachunek w kawiarni na placu św. Marka. Za dwie kawy i dwie butelki wody przyniesione do stolika na zewnątrz lokalu musiał zapłacić 43 euro. W przeliczeniu to prawie 200 zł. Swój rachunek postanowił pokazać na Facebooku. Pan Bustamente to nie pierwsza "ofiara" weneckich restauratorów i właścicieli kawiarni. W styczniu grupa turystów z Japonii musiała zapłacić 1,143 euro (prawie 5 tys. zł) za cztery steki, talerz grillowanych ryb, dwie lampki wina i wodę mineralną. Restauracja, w której "zaszaleli" Japończycy również znajduje się w pobliżu placu św. Marka. W tym przypadku uznano jednak rachunek za dużą przesadę i lokal ukarano grzywną w wys. 20 tys. euro. Burmistrz Wenecji obiecał opanować galopujące rachunki, ale wybierając się na wakacje warto pamiętać, że do rachunku często automatycznie doliczany jest napiwek, a w karcie nie jest to zaznaczone. Poza tym ceny czasem podawane są bez doliczonego podatku. Jedzenie w "ogródku" w słynnym miejscu może zostać policzone wyżej, niż wewnątrz lokalu. Nawet woda z lodówki może być droższa, niż zwykła. Wybierając się do kawiarni lub restauracji miejmy na względzie te haczyki, a rachunek nas nie zdziwi.
Anna Lewandowska łamie przepisy drogowe

Anna Lewandowska łamie przepisy drogowe

Gwiazdy
Polscy celebryci znani są z lekceważącego stosunku do przepisów ruchu drogowego. Przykłady można mnożyć: od Justyny Steczkowskiej nagminnie przekraczającej dozwoloną prędkość do Joanny Liszowskiej, wsiadającej za kółko po "trzech kieliszkach wina do obiadu". Do tego mało chwalebnego grona dołączyła niedawno Anna Lewandowska, zatrzymując się w niedozwolonym miejscu. Żona kapitana polskiej reprezentacji spieszyła się na zakupy w ekskluzywnym sklepie w Warszawie. Sprawdźcie, co nasza redakcja sądzi o jej występku w najnowszym odcinku Kliki Pudelka.
85-latka pod prąd na S3

85-latka pod prąd na S3

Motoryzacja
Niewiele brakowało, by na S3 niedaleko Zielonej Góry doszło do czołowego zderzenia. Całą sytuację nagrała kamerka samochodowa. Na wideo przysłanym do policji widać, jak osobowy seat jedzie pod prąd. Prowadziła go 85-letnia kobieta. Nie wiadomo w jaki sposób znalazła się na drodze z przeciwnym kierunkiem ruchu, ale policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do sądu oraz skierowaniu kobiety na badania lekarskie. Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz funkcjonariusze sprawdzili, czy na pewno oznakowanie wyjazdu na S3 jest prawidłowe i wszystko wskazuje na to, że 85-latka po prostu zignorowała znaki drogowe.
KSW 43: Parke przeprasza Chlewickiego i chce wyrównać rachunki z Gamrotem oraz Bilmanem

KSW 43: Parke przeprasza Chlewickiego i chce wyrównać rachunki z Gamrotem oraz Bilmanem

Inne
Norman Parke przeprosił Łukasza Chlewickiego po ich walce na KSW 43. Zawodnik z Irlandii Północnej po raz drugi nie wypełnił limitu wagowego. - Przepraszam jego, fanów i federację. Byłem przekonany, że tym razem nie będzie problemu. Zostawmy to jednak, na koniec i tak decyduje to, co robisz w trakcie walki - powiedział Irlandczyk, który pokonał Polaka na punkty. Po zwycięstwie Parke liczy, że podpisze nowy kontrakt z KSW. Nie ukrywa, że chciałby po raz trzeci zmierzyć się z Mateuszem Gamrotem. - Jestem przekonany, że on nie chce walczyć ze mną ponownie. Sprawiłem, że nie czuł się w walce komfortowo. Mój styl prowadzenia pojedynku mu nie odpowiada - wyjaśnił Parke, który zamierza wyrównać rachunki z Marcinem Bilmanem. - Jeśli go spotkam, rozliczę się z nim za to, że uderzył mnie w klatce po walce z Gamrotem. Dostanie w twarz z "liścia" - zapowiedział.
Mają małe marzenie: żeby w mieszkaniu było ciepło. Wtedy przestana chorować

Mają małe marzenie: żeby w mieszkaniu było ciepło. Wtedy przestana chorować

Finanse
- Rocznie płacę 11 tys. złotych za prąd. Co z tego, że czynsz za mieszkanie wynosi ok. 300 zł, skoro przez rachunki za ogrzewanie prawie bankrutuję. Trzeba brać pożyczki, czasem rodzina poratuje – mówi mieszkanka warszawskiej Pragi i zaprasza do śmierdzącego stęchlizną mieszkania, w którym grzyb pokrywa każdą ścianę.
poprzednie1 2 3 4 5 następne