Wyniki wyszukiwania dla:

donald tusk

Liczba wyników: 806

Donald Tusk ostro o Kaczyńskim. Reakcja Pawła Kukiza

Donald Tusk ostro o Kaczyńskim. Reakcja Pawła Kukiza

Tłit
Donald Tusk stwierdził w rozmowie z TVN24, że Jarosław Kaczyński ma "obsesję na punkcie pieniędzy". - Jaką obsesję? Nie chcę szefa PiS-u urazić, ale nie chodzi w garniturach Diora, nie zmienia trzy razy dziennie butów, nie jeździ na wycieczki zagraniczne… Komu zostawi te pieniądze? Kotu? Jeśli już to może mieć obsesję na punkcie pieniędzy w sensie zabezpieczenia na przyszłość PiS-u - komentował Paweł Kukiz w programie "Tłit".
Paweł Kukiz ostro o Donaldzie Tusku

Paweł Kukiz ostro o Donaldzie Tusku

Tłit
- Tusk to taki cwany gapa. Najpierw dopuścił, by PO się zdemoralizowała, a kiedy pojawiło się zagrożenie konsekwencji karnych za rozmowy u Sowy ewakuował się do Brukseli. Cokolwiek by o Schetynie nie mówić, włożył mnóstwo pracy, by ratować strzępy po jego "wybitnych" rządach. Nagle Tusk widzi, że poukładane, więc teraz będzie wracał - mówił Paweł Kukiz w programie "Tłit", komentując wywiad szefa Rady Europejskiej dla TVN24. - Jestem przekonany, że Schetyna darzy jeszcze mniejszą sympatią Tuska niż ja. Schetyna był frajerem, że pozwolił Tuskowi ukraść to, nad czym pracował. Tusk postępuje nieetycznie i niemoralnie - dodał Kukiz. Stwierdził też, że powoływanie się na Pawła Adamowicza podczas wywiadu w TVN24 było "perfidne i brzydkie".
Zaskakujący wpis Pawłowicz. Borys Budka komentuje

Zaskakujący wpis Pawłowicz. Borys Budka komentuje

Tłit
"G.Schetynie życzę, by nie ustępował D.Tuskowi i nie oddawał mu partii, którą przecież z wysiłkiem w zasadzie sam odbudował. Proszę się trzymać" - napisała Krystyna Pawłowicz w dniu 56. urodzin szefa PO. Co na to Borys Budka? - Każda serdeczność w naszą stronę ze strony pani poseł musi budzić bardzo duże zaskoczenie. Nie wiem, jak to odczytywać. Może niechęć, mówiąc delikatnie, do Tuska jest aż tak duża, że jest w stanie życzyć Schetynie tego, co najlepsze. Ale można się cieszyć. Jeśli były to szczere życzenia, to trzeba podziękować - komentował w programie "Tłit". Jak dodał, "Schetyna jest w bliskim kontakcie z Tuskiem, rozmawiają również o wyborach europejskich".
Leszek Miller o nieobecności na pogrzebie Jana Oszewskiego. Zdradził powód

Leszek Miller o nieobecności na pogrzebie Jana Oszewskiego. Zdradził powód

Tłit
- Nie zostałem zaproszony. Spodziewałem się, że KPRM będzie organizatorem uczestnictwa wszystkich byłych premierów. Czekałem na jakiś sygnał, a skoro go nie było, odniosłem wrażenie, że nie jestem koniecznym gościem - tłumaczył Leszek Miller w programie "Tłit". Zapewnił, że gdyby dostał zaproszenie, to pojawiłby się na pogrzebie Olszewskiego. - Tak jak wtedy, gdy żegnaliśmy Lecha Kaczyńskiego. Ówczesny premier Donald Tusk i jego kancelaria bardzo dobrze to wszystko zorganizowali - podkreślił Miller.
Marek Jakubiak o Donaldzie Tusku. Zaskoczył

Marek Jakubiak o Donaldzie Tusku. Zaskoczył

Tłit
- Odnoszę wrażenie, że Donaldowi Tuskowi ktoś zasunął ze stajni białego konia i został mu mały kucyk. Miał wrócić jak rycerz na białym koniu, a okazuje się, że konia nie ma. Zaczął nagle tracić paliwo. Był moment, że świecił jak gwiazda, ale za szybki płomień sprawił, że się sam zdmuchnął - mówił Marek Jakubiak w programie "Tłit", komentując Ruch 4 Czerwca. - Schetyna buduje, Biedroń wszedł, zabrał, podzielił... Mamy dwa obozy. Wszyscy jesteśmy zaskoczeni sytuacją - dodał.
Jacek Sasin o ruchu Donalda Tuska. Ma teorię

Jacek Sasin o ruchu Donalda Tuska. Ma teorię

Tłit
- Zbliżające się wybory parlamentarne i sondaże, które wciąż pokazują zdecydowaną przewagę PiS, wprowadzają ewidentną nerwowość po stronie opozycji. Mamy inicjatywę Biedronia i pierwsze sondaże, które pokazują straty PO. Tusk szuka miejsca dla siebie, bo stracił nadzieję, że będzie liderem całej zjednoczonej opozycji. Próbuje wygenerować nową siłę, ale będzie to kolejny podmiot, który podzieli stronę opozycyjną. Więc na pewno nie jest to dla PiS powód do zmartwień, wręcz przeciwnie - mówił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin o "Ruchu 4 czerwca" w programie "Tłit".
Nowy ruch Tuska to cios dla Schetyny. Tak twierdzą posłowie

Nowy ruch Tuska to cios dla Schetyny. Tak twierdzą posłowie

Wiadomości
Media donoszą, że polscy samorządowcy i politycy z otoczenia Donalda Tuska mają stworzyć nową siłę polityczną w Polsce. Miałaby ona powalczyć z PiS-em już jesienią w wyborach parlamentarnych. – To wiadomość niezbyt dobra dla Grzegorza Schetyny – mówi w rozmowie z WP Jan Maria Jackowski. Senator PiS twierdzi, że ta inicjatywa będzie dyscyplinowała PO. Platforma Obywatelska o nowym ruchu wypowiada się niechętnie. Więcej w materiale wideo.  
Nowy ruch Tuska. Gronkiewicz-Waltz składa deklarację

Nowy ruch Tuska. Gronkiewicz-Waltz składa deklarację

Tłit
Według "Rzeczpospolitej", 4 czerwca może powstać nowy projekt polityczny Donalda Tuska. Jego robocza nazwa to Ruch 4 Czerwca. Do sprawy odniosła się w programie "Tłit" była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Chętnie jako samorządowiec bym w tym uczestniczyła - zadeklarowała. Dopytywana o koalicję na wybory, stwierdziła, że ma "pretensje do Roberta Biedronia, że pod żadnym pozorem do niej nie wejdzie". - Mamy daleko idące naruszenie konstytucji, napięcia, podziały. Trzeba wspólnie walczyć o demokrację - przekonywała.
Morawiecki odpowiada na słowa Timmermansa ws. praworządności w Polsce

Morawiecki odpowiada na słowa Timmermansa ws. praworządności w Polsce

Wiadomości
- U nas była dobra wola, po drugiej stronie chodziło o gonienie króliczka - w ten sposób Mateusz Morawiecki skomentował słowa wypowiedziane przez Fransa Timmermansa w holenderskim parlamencie. Wiceszef KE miał powiedzieć na posiedzeniu jednej z komisji, że "nawet jeśli Polska spełni oczekiwania KE ws. reformy sądownictwa, nie zakończy to procedury kontroli praworządności".
Burza po wypowiedzi Tuska. "Słowa niepotrzebne"

Burza po wypowiedzi Tuska. "Słowa niepotrzebne"

Wiadomości
Słowa Donalda Tuska są szeroko komentowane przez polskich polityków. Przewodniczący Rady Europejskiej stwierdził podczas jednej z konferencji, że „zastanawia się, jak wygląda specjalny pokój w piekle dla tych osób, którzy promują brexit bez zarysu planu”. – Słowa zupełnie niepotrzebne – mówią politycy PiS. Byłego premiera bronią jednak posłowie opozycji. Więcej w materiale wideo. 
Posłanka PiS wysłała Donalda Tuska do piekła

Posłanka PiS wysłała Donalda Tuska do piekła

Tłit
Joanna Lichocka pytana była w programie "Tłit" o wpis Donalda Tuska ws. Brexitu. Pytana, czy ma "wizję piekła", o której pisał szef RE, wskazała, że tak, ale "raczej dla Tuska". Posłanka PiS oceniła, że Tusk "bardzo zaognia sytuację" i "dolewa oliwy do ognia". Pytana o jego przyszłość polityczną, stwierdziła, że wysoką pozycję polityczną zawdzięcza Angeli Merkel. - Dopóki będzie miała coś do powiedzenia w polityce europejskiej, Tusk może być spokojny, jakąś fuchę dostanie - mówiła Lichocka. Na koniec dodała, że w piekiełku dla Tuska napisy są po niemiecku.
Mocny wpis Tuska po ataku na Ogórek. Reakcja ministra

Mocny wpis Tuska po ataku na Ogórek. Reakcja ministra

Tłit
"Kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy, której ofiarami jesteśmy wszyscy. I wszyscy powinni solidarnie, w ramach prawa, przeciw temu kłamstwu protestować" - napisał Donald Tusk po ataku na Magdalenę Ogórek pod siedzibą TVP. - Tusk bezpodstawnie oskarża. Kontekst jest zdumiewający. Napisał to dzień po ataku na panią Ogórek, co robi bardzo złe wrażenie. Jak spojrzymy na to, co się działo pod TVP, wpis Tuska czy Palikota, widać, kto tu jest stroną atakującą. Tusk takim wpisem podgrzewa emocje, daje poczucie, że tak trzeba - komentował minister w KPRM Łukasz Schreiber w programie "Tłit". 
Donald Tusk będzie zeznawał w sprawie luki VAT

Donald Tusk będzie zeznawał w sprawie luki VAT

Money. To się liczy
Były premier, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej, będzie świadkiem na komisji śledczej ds. VAT. - Już jest wezwany, jeszcze nie mamy ustalonego terminu, ale myślę, że będzie to w czerwcu, pod koniec naszych prac - mówił w programie "Money. To się liczy" Marcin Horała, przewodniczący komisji. Jak dodał, komisja ma prawo do wzywania świadków tak jak prokuratura, ale zwyczajowo ustalenie terminu następuje w wyniku dżentelmeńskiej umowy.
Wyróżnienie dla Donalda Tuska. Ryszard Petru komentuje

Wyróżnienie dla Donalda Tuska. Ryszard Petru komentuje

Tłit
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk znalazł się na liście "Global Thinkers" magazynu "Foreign Policy". - Takie rzeczy się zdarzają. Jakaś grupa osób uznała, że należy go na taką listę wpisać. I kropka. Nie robiłbym z tego polityki w Polsce. Tusk jest w Brukseli, a my w Polsce - komentował Ryszard Petru (Teraz!) w programie "Tłit". - W polskim parlamencie są takie osoby, a nie inne. I one się muszą dogadać. Tusk z zewnątrz nie pomoże. Robotę fizyczną trzeba wykonać tutaj. Z Brukseli można sugerować i doradzać - podkreślił.
Starcie Duda-Tusk? Prezydent dostał niewygodne pytanie o byłego premiera

Starcie Duda-Tusk? Prezydent dostał niewygodne pytanie o byłego premiera

Wiadomości
- Ja tylko zawsze mówiłem, że uważam, że jeżeli Polak idzie do instytucji europejskich, to powinien pamiętać, że jednak jest Polakiem i Polska jest jego ojczyzną, o której interesy zawsze powinien dbać – powiedział w ekskluzywnym wywiadzie udzielonym Marcinowi Makowskiemu dla WP prezydent. Andrzej Duda zaznaczył, że on "nigdy nie wskazywał, kogo były premier Donald Tusk w UE reprezentuje”. Nie chciał również skomentować prawdopodobnego pojedynku prezydenckiego z Donaldem Tuskiem w najbliższych wyborach. Przyznał jednak, że w UE każdy pilnuje swojego interesu.
Pogłoski ws. Donalda Tuska. Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje

Pogłoski ws. Donalda Tuska. Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje

Tłit
"To już pewne. Donald Tusk wróci do polskiej polityki" - napisał Andrzej Stankiewicz po emocjonalnym wystąpieniu szefa Rady Europejskiej w Gdańsku. - O tym, czy wróci do polskiej polityki, Donald Tusk zadecyduje we właściwym momencie. Zawsze interesował się sprawami Polski, polską polityką, jest politykiem z krwi i kości, polskie sprawy są mu najbliższe. Zginął jego przyjaciel. Trudno, żeby go w Gdańsku nie było, żeby nie nazywał rzeczy po imieniu. Ale żadne jego słowa nie mieszały tej sprawy z polityką - mówiła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO-KO) w programie "Tłit".
Potrzeba było wielkiej katastrofy, żeby politycy zaczęli walczyć z mową nienawiści

Potrzeba było wielkiej katastrofy, żeby politycy zaczęli walczyć z mową nienawiści

Wydanie: 18 stycznia 2019
Tragiczna śmierć Pawła Adamowicza wstrząsnęła całą Polską. Społeczeństwo i politycy przekonali się jak katastrofalne konsekwencje może mieć mowa nienawiści. Minister Joachim Brudziński zapewnia, że w najbliższych dniach nastąpią kolejne zatrzymania osób, które posuwają się do gróźb karalnych. 
Poruszające przemówienie Donalda Tuska w Gdańsku. Tomasz Siemoniak komentuje

Poruszające przemówienie Donalda Tuska w Gdańsku. Tomasz Siemoniak komentuje

Tłit
- Dla mnie to był naturalny głos Donalda Tuska, a nie polityczny. Doskonale znał Pawła Adamowicza, przyjaźnił się z nim. Widywałem ich razem, byli blisko ze sobą, współpracowali. Przyleciał z Brukseli i powiedział to od serca. Nie padły żadne nazwy partii, ruchów politycznych. To głos kogoś zdruzgotanego po stracie przyjaciela - komentował Tomasz Siemoniak (PO) w programie "Tłit". To reakcja na przemówienie Donalda Tuska po śmierci prezydenta Gdańska. Szef Rady Europejskiej deklarował: "Obronimy Gdańsk, Polskę i Europę przed nienawiścią i pogardą".
poprzednie1 2 3 4 5 ... 45następne