Wyniki wyszukiwania dla:

donald trump

Liczba wyników: 229

Trump młodym sportowcom podał na obiad fast food.

Trump młodym sportowcom podał na obiad fast food.

Ciekawostki
Stoły uginające się pod jedzeniem z McDonald's i Wendy's. Taką "ucztę" zapewnił Donald Trump młodym sportowcom z Clemson Tigers - zwycięzcom uczelnianych mistrzostw w footballu. - Mamy pizzę, hamburgery, frytki. Wszystkie nasze ulubione potrawy. Chcę zobaczyć, ile zostanie, ponieważ nie sądzę, żeby było tego za dużo. Powodem tego wszystkiego jest zamknięcie rządu. Chcę się upewnić, że wszystko jest w porządku i mamy przecież cudownych ludzi pracujących w Białym Domu - mówił Donald Trump. Zazwyczaj w takich sytuacjach kuchnia Białego Domu zapewnia bardziej wyszukane dania. Jest jednak zamknięta ze względu na zamknięcie prac rządu. Sytuacja ta trwa już od 24 dni. Dotyczy aż ok. 800 pracowników federalnych, którzy oczywiście mogą pracować, ale bez wypłaty. Tzw. "government shutdown" to skutek odmowy przez demokratów finansowania budowy muru na granicy z Meksykiem. Trump żąda od Kongresu na ten cel 5,7 mld dolarów.
Prezydent nabrał wszystkie media w Polsce, ale nie nas

Prezydent nabrał wszystkie media w Polsce, ale nie nas

Wydanie: 11 stycznia 2019
Podczas konferencji podsumowującej projekt Ministerstwa Środowiska, prezydent Andrzej Duda powiedział coś, co wprawiło całą Polskę w zdziwienie. Wyjawił, że nie wie na ile człowiek przyczynia się do zmian klimatu. Wychodzi na to, że raport klimatologów i szczyt klimatyczny w Katowicach to za mało by przekonać Andrzeja Dudę, do czegoś co dla większości ludzi jest oczywistością. 
Donald Trump zdradził publicznie ważną tajemnicę

Donald Trump zdradził publicznie ważną tajemnicę

Wydanie: 28 grudnia 2018
Choć święta to zazwyczaj czas kiedy niewiele się dzieje, ponieważ koncentrujemy się na czasie spędzonym z rodziną, to w tym roku politycy nie pozwolili nam się nudzić. Najpierw wielką wpadkę zaliczył Robert Biedroń, a potem prezydent Wałęsa ogłosił, że Władymir Putin do mądry człowiek. Wpadki nie ominęły też Białego Domu, gdzie prezydent Donald Trump zniszczył święta siedmioletniemu chłopczykowi. 
Fort Trump? Andrzej Duda mówi o wiośnie

Fort Trump? Andrzej Duda mówi o wiośnie

Wiadomości
- Wzrost obecności sojuszniczej w Polsce, a w szczególności USA z pewnością wzmocni bezpieczeństwo naszego państwa, ale także regionu. Nie ukrywam, że o to zabiegamy - mówił o budowie Fortu Trump Andrzej Duda i dodał, że już wiosną mogą być podejmowane decyzje w tej kwestii. - Relacje ze Stanami Zjednoczonymi są bardzo dobre, nie ma turbulencji. Pan Donald Trump przywiązuje bardzo dużą wagę do tego, czy inni również partycypują w kosztach bezpieczeństwa. My partycypujemy i to jest szanowane przez stronę amerykańską - dodał w rozmowie z Łukaszem Mężykiem.
Decyzja Dudy ws. 11 listopada. "Narodowcy wyprosili prezydenta z tego marszu"

Decyzja Dudy ws. 11 listopada. "Narodowcy wyprosili prezydenta z tego marszu"

Wyborczy Grill
Prezydent Duda nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości, który ma się odbyć 11 listopada. - Narodowcy wyprosili prezydenta z tego marszu - stwierdził Jakub Majmurek. Z kolei Joanna Miziołek nawiązała do komentarza Dudy na Twitterze ws. zdjęcia z Stambułu. - Mógłby się uczyć od Donalda Tuska - dodała publicystka, podkreślając, ze polityk "mocno waży słowa". Michał Kolanko stwierdził, że prezydent Duda chce walczyć o prawy sektor Twittera. Czy od tego jest prezydent? - Donald Trump jakoś sobie radzi - odpowiedział prowadzącemu Kolanko.
Mem z Andrzejem Dudą pdobił sieć. Rzecznik prezydenta komentuje

Mem z Andrzejem Dudą pdobił sieć. Rzecznik prezydenta komentuje

Tłit
Andrzej Duda wrzucił na Twittera przerobione zdjęcie z USA. Widać na nim, jak prezydent Polski siedzi, a Donald Trump stoi przy podpisywaniu wspólnej deklaracji. "Padłem" - skomentował Duda. W programie "Tłit" jego rzecznik Błażej Spychalski potwierdził, że prezydent nadal sam prowadzi konto twitterowe. - Ma dystans do siebie, bardzo lubi żartować, humor nie jest mu obcy. Polityka jest niezwykle poważną sprawą, ale trzeba mieć dystans do tego, co się w kraju dzieje (…) To ciężka praca 24 godziny na dobę, pod niesamowitym napięciem, dużo stresu. Czasem trzeba rozładować atmosferę - mówił. Spychalski ocenił, że zamieszanie to "robienie wielkiego halo z tweeta".
Minge broni Jemioła: "Moda jest biznesem jak każdy inny. Donald Trump plajtował dwa razy"

Minge broni Jemioła: "Moda jest biznesem jak każdy inny. Donald Trump plajtował dwa razy"

Gwiazdy
Polska moda przechodzi kolejny kryzys wraz z medialną burzą wokół desantu przeprowadzonego przez przystojnego komornika na butik Łukasza Jemioła. Projektant zalegał rzekomo z płatnościami dla podwykonawców z Łodzi, wynoszącymi pół miliona złotych. Swojego kolegę po fachu postanowiła obronić jednak Ewa Minge. Filantropka kandydująca do miana głosu rozsądku polskiego show biznesu stwierdziła, że moda jest bardzo trudnym i zmiennym biznesem, w którym ciężko o stały sukces.
Miażdżąca kpina z Dudy. ‘’Prezydenci grali w gorące krzesła i Trump wygrał”

Miażdżąca kpina z Dudy. ‘’Prezydenci grali w gorące krzesła i Trump wygrał”

Wydanie: 21 września 2018
Najgorętszym wydarzeniem ubiegłego tygodnia z pewnością było spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa w Waszyngtonie. Choć dyskusję w polskich mediach zdominowało niefortunne zdjęcie z twittera Donalda Trumpa, to warto też wspomnieć o tym, co udało się wywalczyć polskiej delegacji w Stanach Zjednoczonych.
Cezary Tomczyk o zdjęciu Dudy z Trumpem. Mocno dociął PiS-owi

Cezary Tomczyk o zdjęciu Dudy z Trumpem. Mocno dociął PiS-owi

Tłit
- Ktoś powinien stracić stanowisko za to zdjęcie. Nikt o zdrowych zmysłach nie dopuściłby do sytuacji, że jeden prezydent stoi, a drugi nie. To groteskowe - przekonywał poseł PO Cezary Tomczyk w programie "Tłit". Odniósł się do słów ministra Czaputowicza, który stwierdził, że samo dopuszczenie do biurka prezydenta USA jest "zaszczytem". - Najpierw się długo śmiałem, potem poczułem duże zażenowanie. Politycy PiS mówili, że czas wstać z kolan. Nie mówili, że będą stali zgięci w pół przy biurku innego prezydenta - mówił Tomczyk.
Rubik drwi z Dudy: "Prezydent nie jest w stanie nic zrealizować"

Rubik drwi z Dudy: "Prezydent nie jest w stanie nic zrealizować"

Gwiazdy
Andrzej Duda przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie z pomocą bogatej mimiki twarzy rozmawiał z Donaldem Trumpem o polsko-amerykańskiej przyjaźni. Politycy poruszyli między innymi temat stałej obecności wojsk amerykańskich na terenie Polski. Wizytę polskiego prezydenta skomentowała Anja Rubik. Zdaniem modelki Duda nie jest w stanie zrealizować żadnych założeń spotkania. Wyznała, że wizyta Dudy w Białym Domu zakończy się bez konkretnych postanowień.
Trump o UE na konferencji z Dudą

Trump o UE na konferencji z Dudą

Wiadomości
- Zostaliśmy okradzeni przez Chiny, zostaliśmy okradzeni przez - proszę mi wybaczyć, panie prezydencie - Unię Europejską, której jesteście częścią Zostaliśmy oszukani przez wszystkich - stwierdził Donald Trump na konferencji z Andrzejem Dudą.
Biedroń komentuję wizytę Dudy w USA: "Wszystko podpisze. To mu najlepiej wychodzi"

Biedroń komentuję wizytę Dudy w USA: "Wszystko podpisze. To mu najlepiej wychodzi"

Gwiazdy
Andrzej Duda w końcu doczekał się zaproszenia do Białego Domu. We wtorek prezydent spotkał się z Donaldem Trumpem, gdzie po wymianie wypracowanych uśmiechów, podpisał kilka dokumentów. Burzę w sieci rozpętało zdjęcie z podpisania deklaracji o współpracy polsko-amerykańskiej, które prezydent USA opublikował na Twitterze. Wiele osób zwróciło uwagę na fakt, że polski prezydent podpisywał dokument w rogu biurka, bez miejsca siedzącego. W sieci pojawiły się złośliwe komentarze, że mało brakowałoby, a Duda musiałby dokument podpisać na kolanie. Wizytę w Białym Domu skrytykował również Robert Biedroń. Prezydent Słupska stwierdził, że wizyta Dudy jest bezowocna, ponieważ do USA wybrał się... bez Jarosława Kaczyńskiego.
Drwiny ze zdjęcia Andrzeja Dudy z Trumpem. Leszek Miller komentuje

Drwiny ze zdjęcia Andrzeja Dudy z Trumpem. Leszek Miller komentuje

Tłit
"Zdjęcie warte więcej niż tysiąc słów", "pokazuje pozycję Polski", "ktoś powinien stracić pracę" - to komentarze wokół zdjęcia Andrzeja Dudy, podpisującego wspólną deklarację z Donaldem Trumpem. - To niefortunny obraz, wygląda jakby prezydent Duda podpisywał deklarację w pośpiechu, w bałaganie. Nikt nie pomyślał, by podstawić mu krzesło. Dziwaczna sytuacja - komentował Leszek Miller w programie "Tłit". Jego zdaniem, Duda "nie może wyglądać jak uczeń, który stoi u boku mistrza".
Tajemniczy bazzałogowiec X-37B

Tajemniczy bazzałogowiec X-37B

Ciekawostki
Wiadomo, że ma 8 m długości i 3 m szerokości i że krąży po orbicie Ziemi. W jakim celu został tam wysłany? To tajne. Bezzałogowy wahadłowiec należy do amerykańskich sił zbrojnych, a jego misja jest objęta tajemnicą wojskową. X-37B wznosił się na orbitę Ziemi i lądował już czterokrotnie. Gdy znajduje się w kosmosie zasilają go ogniwa słoneczne. Nie wiadomo jaki jest jego ładunek. Podobno służy do testowania wytrzymałości elektroniki w kosmosie. Eksperci militarni uważają jednak, że taki kosmiczny dron świetnie nadaje się do prowadzenia działań wywiadowczych. X-37B może być jedną z pierwszych maszyn w użytku nowych sił zbrojnych USA. Utworzenie kosmicznych sił zbrojnych zapowiedział prezydent Donald Trump. Mają zapewnić USA dominację w kosmosie.
Wojna handlowa Chin z USA

Wojna handlowa Chin z USA

Technologia
Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że zagrożenie totalnej wojny handlowej między USA i Chinami rozejdzie się po kościach. Prezydent Donald Trump zdołał przecież na przekór i Demokratom i Republikanom zmusić Departament Handlu do ograniczenia sankcji wymierzonych w chińskiego producenta sprzętu mobilnego i telekomunikacyjnego ZTE, w szczególności drakońskich kar nałożonych na firmy, które ośmieliłyby się z ZTE współpracować.
"Trump może oddać Putinowi Ukrainę lub bezpieczeństwo Europy Wschodniej"

"Trump może oddać Putinowi Ukrainę lub bezpieczeństwo Europy Wschodniej"

Moja strona. Bitwa redaktorów
Ocena spotkania Trump-Putin podzieliła Jacka Żakowskiego i Pawła Lisickiego w programie "Moja strona. Bitwa Redaktorów". Żakowski przekonywał, że Donald Trum może "sprzedać" Rosjaninowi ważne - również z polskiego punktu widzenia - obszary wpływów. Lisicki był przekonany, że są to obawy zdecydowanie na wyrost.
Stanisław Tyszka: Donald Trump stawia sprawy na ostrzu noża

Stanisław Tyszka: Donald Trump stawia sprawy na ostrzu noża

Tłit
- Donald Trump nie idzie w izolacjonizm. Tylko bardzo konsekwentnie broni interesów amerykańskich - powiedział Stanisław Tyszka w programie Marka Kacprzaka "Tłit".
poprzednie1 2 3 4 5 ... 13następne