Wyniki wyszukiwania dla:

domy

Liczba wyników: 100

Ewakuowali 6,5 tys. ludzi. Nie wiadomo, kiedy będą mogli wrócić do domu

Ewakuowali 6,5 tys. ludzi. Nie wiadomo, kiedy będą mogli wrócić do domu

Wiadomości
Fragment ściany zbiornika retencyjnego Toddbrook w Wielkiej Brytanii pękł pod wpływem wody. Służby ewakuowały więc 6,5 tys. mieszkańców miasta Whaley Bridge i okolic (hrabstwo Derbyshire). Ich domy mogą bowiem znaleźć się pod wodą. Ewakuowani mogli zabrać ze sobą zwierzęta domowe i leki. Nie wiedzą, kiedy będą mogli wrócić do domów. Powodem kłopotów są wyjątkowo obfite opady. W ciągu godziny spadło nawet 50 l wody na metr kwadratowy.

"Biały człowiek w dziurze". Zeszli pod ziemię już ponad 100 lat temu

Ciekawostki
W Australii jest miasto, którego 1,7 tys. mieszkańców żyje pod ziemią. Historia Coober Pedy sięga 1915 r. To wtedy na nieprzyjazne, pustynne tereny Australii Południowej przyjechali poszukiwacze złota. Metalu nie znaleźli, ale kopalnie odsłoniły coś innego - opal. Górnicy chcąc wydobywać drogocenny kamień musieli wymyślić sposób, by ukryć się przed żarem pustyni. Zaczęli budować tunele, które z czasem zaczęły sięgać coraz dalej i służyć także innym mieszkańcom. W końcu tunele rozrosły się w miasto. Powstały domy, bary, a nawet kościoły. Nic dziwnego, skoro nawet w cieniu temperatura sięga tam 45 st. C. W 1999 r. liczba korytarzy przekroczyła 250 tys. W języku Aborygenów Coober Pedy oznacza "biały człowiek w dziurze". Mieszkańcy miasteczka żyją tak i pracują już od ponad 100 lat.
Wjechały buldożery. Wszystko w asyście 700 policjantów i 200 żołnierzy

Wjechały buldożery. Wszystko w asyście 700 policjantów i 200 żołnierzy

Świat
Izraelskie buldożery wyburzyły palestyńskie domy we wschodniej Jerozolimie. W dwóch zniszczonych budynkach mieszkało 17 osób. W akcji brało udział 700 policjantów i 200 żołnierzy. Wydarzenie to spotkało się z protestami Palestyńczyków, jak i z międzynarodową krytyką. Interwencję Izraela, Palestyńczycy nazwali "zbrodnią wojenną". Palestyński premier, Mohammad Shtayyeh, powiedział, że rząd złoży skargę do Międzynarodowego Trybunału Karnego w sprawie rozbiórki w Sur Baher. Izraelski Sąd Najwyższy orzekł, że domy zostały postawione nielegalnie i zbyt blisko muru oddzielającego Izrael i Autonomię Palestyńską. Jak podają izraelskie media, Izraelczycy przeznaczyli do wyburzenia w sumie aż 70 mieszkań.
Rząd buduje drewniane domy. Na razie nie ma ani jednego, w przyszłym roku będzie kilka tysięcy

Rząd buduje drewniane domy. Na razie nie ma ani jednego, w przyszłym roku będzie kilka tysięcy

Polska
- Spółka Polskie Domy Drewniane istnieje. Teraz jest wyszukiwany grunt, na którym będzie można budować i prowadzone są rozmowy z wykonawcami. Na koniec roku pojedyncze domy będą stały. W przyszłym roku powinno powstać kilka tysięcy "mieszkań" w budownictwie drewnianym - zapowiedział w programie "Money. To się liczy" minister środowiska Henryk Kowalczyk.
Agnieszka Fitkau-Perepeczko nadal rozpacza po stracie pupila:

Agnieszka Fitkau-Perepeczko nadal rozpacza po stracie pupila: "Potępiam się za to"

Gwiazdy
Agnieszka Fitkau-Perepeczko od lat wspiera materialnie schroniska i domy tymczasowej opieki nad zwierzętami. Aktorka chciałaby robić więcej, jednak ze względu na wiek praca wolontariuszki jest ponad jej siły. Sytuację utrudnia również fakt, że Fitkau-Perepeczko nie może pozwolić sobie na trzymanie zwierzęcia, ponieważ od wielu lat swoje życie dzieli między Polskę a Australię. 77-latka nie jest w stanie przygarnąć bezdomnego zwierzęcia, z obawy przeżywania bólu po jego śmierci. Rozpacz po utracie ukochanego czworonoga 23 lata temu jest tak wielka, że aktorka nie jest w stanie nawet przekroczyć bramy schroniska.
Zaparkował auto i czekał. Przypadkiem uchwycił scenę mrożącą krew w żyłach

Zaparkował auto i czekał. Przypadkiem uchwycił scenę mrożącą krew w żyłach

Wiadomości
Kierowca parkując z włączoną kamerką nie zdawał sobie sprawy z tego, co za chwilę nagra. Silny wiatr przechylił stojącego nieopodal żurawia. Wielotonowa konstrukcja runęła na boisko i trzy drewniane domy. Do zdarzenia doszło w mieście Perm, w europejskiej części Rosji. W wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne. Żuraw należał do dewelopera, który mimo ostrzeżeń pogodowych, nie zabrał maszyny z budowy. Po wypadku deweloper zapewnił, że wypłaci odszkodowania rodzinom z poszkodowanych domów.
Otulaj, ale nie krępuj! W czym kłaść spać noworodka

Otulaj, ale nie krępuj! W czym kłaść spać noworodka

Porady
Temat snu noworodka budzi mnóstwo emocji. Już wybór łóżeczka może być dylematem: dostawka, samodzielne łóżko a może spanie razem z rodzicami? Tutaj decyzja należy wyłącznie do rodziców, choć pod uwagę należy wziąć nie tylko kwestie praktyczne, ale również zdrowotne. Kosz Mojżesza może okazać się świetnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy mają duże domy - śpiącego malucha, razem z koszem można przenieść w dowolne miejsce, a sam gadżet jest bardzo stylowy.  A co z kwestią otulaczy, śpiworków i kocyków? Małgorzata Paleczny, fizjoterapeutka i mama czwórki dzieci, radzi aby malucha do snu opatulić, ale nie krępować. Mobilność stawów biodrowych, czyli szansa na machanie nogami, jest kluczowa, aby w przyszłości maluch prawidłowo się rozwijał i chodził bez problemów.  Paulina Gumowska, mama i redaktor naczelna WP Kobieta przy pierwszym dziecku była zwolenniczką totalnej wolności. W drugiej ciąży nieco zmieniła zdanie. 
Pomysł na Biznes: mini-domy w Polsce

Pomysł na Biznes: mini-domy w Polsce

Nieruchomości
- Dwa lata temu przypadkiem trafiłem na program w telewizji o amerykańskich luksusowych mini-domach. Coś jak kawalerka, tylko na kółkach. Pomyślałem, ja chcę zacząć robić to w Polsce - mówi Kamil Pastuszak z Tiny Smart House.
Okradają ludzi na Śląsku. Policja pokazuje film

Okradają ludzi na Śląsku. Policja pokazuje film

Polska
Policjanci apelują o pomoc w zatrzymaniu członków szajki, która okrada domy jednorodzinne w Śląskiem. Podejrzanych zarejestrowały kamery monitoringu podczas włamania w Rydułtowach.
Przyroda w zamkniętej strefie

Przyroda w zamkniętej strefie

Nauka
Naukowcy mają dowody na to, że w zamkniętej strefie wokół elektrowni jądrowej w Czarnobylu mieszkają zwierzęta. Na miesiąc pozostawiono w tym miejscu ukryte kamery. Nagranie pokazało, że żyje tam aż 15 gatunków ssaków i ptaków. Już w 2015 roku w miejscu objętym kwarantanną zauważono wilki. Na najnowszym badaniu zaobserwowano wydry, orły oraz norki. Strefa zamknięta istnieje od 1986 roku. Utworzono ją po eksplozji elektrowni atomowej. Swoje domy opuściło wówczas 100 tys. osób. Poziom promieniowania jest wciąż zbyt wysoki, by ludzie mogli powrócić w to miejsce.
Helena Deeds: Kiedy wyjechałam z biednej Polski, sprzątałam domy bogatych ludzi

Helena Deeds: Kiedy wyjechałam z biednej Polski, sprzątałam domy bogatych ludzi

Polska
Helena Deeds to ulubienica widzów "Żon Hollywood". I choć na szklanym ekranie z zazdrością podziwialiśmy jej luksusowe życie, to nie zawsze miała wszystko.Kiedy w latach 70. wyjeżdżała z Polski, jej życie niczym nie różniło się od tego, które wiedli pozostali mieszkańcy Borowa pod Wrocławiem. Jej historia to materiał na dobry film. Tak szczerego wywiadu z Heleną Deeds dawno nie widzieliście. - Zawsze pchałam się tam, gdzie było lepiej - powiedziała "Helenita" w programie "W łóżku z Oskarem"
Uprawiaj aloes w domu. To łatwe

Uprawiaj aloes w domu. To łatwe

Zdrowie
Aloes nie jest bardzo dekoracyjną rośliną, ale można go z powodzeniem uprawiać w domu. Miąższ aloesu i sok z rośliny wykorzystuje się do leczenia chorób układu pokarmowego i skóry. Używa się go też do łagodzenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.  Aloes jest składnikiem kosmetyków nawilżających. Do celów leczniczych wykorzystuje się duże, 2-3 letnie liście pozbawione skórki. Miąższ można stosować bezpośrednio na skórę lu zrobić z niego sok.  Zobacz film.
Operacja Tiger. Spektakularna porażka aliantów

Operacja Tiger. Spektakularna porażka aliantów

Ciekawostki
Trwa II wojna światowa. Alianci przygotowują się do operacji "Overlord". Jeszcze nie wiedzą, że część przygotowań zostanie objętych tajemnicą na 40 lat. Okolice wsi Slapton Sands w hrabstwie Devon stały się poligonem. Swoje domy musiało opuścić 3000 mieszkańców. Niektórzy wyjeżdżali po raz pierwszy w życiu. Wybór padł na Slapton Sands, bo tereny te bardzo przypominały plażę w Normandii (nadano jej kryptonim Utah Beach). Pierwsze ćwiczenia, w których łącznie brało udział 30 tys. żołnierzy odbyły się w grudniu 1943 roku. 4 miesiące później żołnierze mieli sprawdzić się w prawdziwie bojowych warunkach. Mieli poczuć zapach i słyszeć hałas ostrzału z prawdziwej amunicji. Ćwiczenia miały rozpocząć się o godz. 7:30, ale ze względu na opóźnienia przesunięto start na godzinę później. Nie wszyscy zostali jednak o tym poinformowani. W ten sposób jednostki desantowe znalazły się pod ostrzałem. Rozpętało się istne piekło na ziemi. Według relacji żołnierzy, zginęło ok. 450 ludzi. Następnego dnia niemieckie kutry torpedowe zaatakowały aliancki konwój. Zginęło niemal tysiąc amerykańskich żołnierzy. Wielu zmarło z powodu hipotermii, niektórzy nie wiedzieli jak poprawnie założyć kamizelkę ratunkową. Ćwiczenia można nazwać totalną porażką. Dowództwo aliantów nie chciało, by wyszło to na jaw przed prawdziwą operacją. Dlatego wszyscy, którzy przeżyli, otrzymali rozkaz trzymania sprawy w tajemnicy. Nie bez znaczenia był też fakt, że ćwiczenia odzwierciedlały rzeczywisty plan operacji desantowej. Obawiano się wycieku, więc gdy okazało się, że zaginęło 10 oficerów, szukano ich tak długo, aż odnaleziono ich ciała. Hitlerowi dały jednak do myślenia wydarzenia w Slapton Sands - podejrzewał, że były to ćwiczenia przed lądowaniem w Normandii. Dlatego wzmocniono stacjonujące tam już niemiecki siły.
Dereszowska:

Dereszowska: "Do przymierzalni biorę nawet 50 rzeczy. Mierzę wszystko!"

Gwiazdy
 Anna Dereszowska w najnowszym wywiadzie stwierdziła, że jak każda kobieta uwielbia zakupy, jednak wizyta w galerii handlowej nie jest dla niej jakąś szczególną okazją i wielkim świętem. Choć do przymierzalni potrafi zabrać aż 50 wieszaków, zapewnia, że większość rzeczy przynosi do domy, by na spokojnie i bez pośpiechu móc wszystko przymierzyć i podjąć ostateczną decyzję. Swoją zachłanność tłumaczy teorią, że lepiej za jednym razem gruntownie uzupełnić braki w garderobie niż tracić czas na bezsensowne buszowanie po butikach.
Domy publiczne dla seks-robotów. Są bliżej Polski niż myślisz

Domy publiczne dla seks-robotów. Są bliżej Polski niż myślisz

Styl życia
Związki z maszynami coraz częściej goszczą w naszej kulturze. Prym w tej materii wiodą oczywiście rynki azjatyckie, gdzie posiadanie seks-robota jest na porządku dziennym. Współczesne "lalki do seksu" są realistyczne, mogą mówić, żartować i co najważniejsze – nigdy nie powiedzą "nie". Dlatego korzystają z nich tysiące osób na całym świecie.  Zobacz film.
Nie tylko Praga. Pałace nad czeską Loarą

Nie tylko Praga. Pałace nad czeską Loarą

Podróże
Tuż za polską granicą w Czechach w dolinie rzeki Orlicy wznoszą się dwa średniowieczne zamki i cztery pałace. Można w nich spotkać właścicieli, którzy sami oprowadzają po wnętrzach pełnych ich rodzinnych pamiątek i wspomnień. Włożyli w nie ogromne fortuny, aby domy, które pamiętali z dzieciństwa odzyskały blask. Dziś są dostępne zwiedzającym. 
Luksusowe rezydencje

Luksusowe rezydencje

Podróże
Wtorek - czwartek, o 11.00.   Pn - środa, 14:00.Wielu z nas z pewnością zastanawiało się nad możliwościami, jakie dają nieograniczone fundusze. Wiele osób rozpływało się w marzeniach dotyczących kupna luksusowego domu, pełnego wygód i nowoczesnych rozwiązań. W tym programie widzowie mają okazję sprawdzić, jak luksus wyobrażają sobie jego twórcy. Wraz z ekipą telewizyjną wyruszają w intymną wycieczkę po prywatnych rezydencjach hollywoodzkiej elity. Przekonają się, jak żyje się po tej stronie świata i jakie pomysły kryją domy, gdy budżet nie gra roli. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!
Eksplozja rakiety nad placem zabaw. Nagranie świadka

Eksplozja rakiety nad placem zabaw. Nagranie świadka

Wiadomości
Izraelskie wojsko opublikowało nagranie przerażającego momentu, jak rakieta wystrzelona ze Strefy Gazy przelatuje nad miastem Sderot i eksploduje w powietrzu kilka metrów od placu zabaw, gdzie bawiły się dzieci. Eksplozja wywołała panikę. U dwóch ciężarnych kobiet, na skutek stresu, zaczęły się przedwczesne porody. Dwie osoby zostały ranne. Odłamki rakiety trafiły także w domy i auta. Nagranie jest przykładem jak działa Żelazna Kopuła, czyli izraelski system obrony powietrznej. Rakiety z Gazy zostały wystrzelone po tym, jak Izrael uderzył w posterunki Hamasu.
Tak mieszkają polskie gwiazdy!

Tak mieszkają polskie gwiazdy!

Styl życia
Czy ciekawiło cię kiedy jak mieszkają gwiazdy show biznesu? Czy ich mieszkania różnią się bardzo od tych naszych? Oto jak wyglądają domy i mieszkania niektórych znanych i lubianych. 
Mundial 2018. Przepych i smutne obrazki, które powinny kojarzyć się z radością. Moskwa, jakiej nie znacie

Mundial 2018. Przepych i smutne obrazki, które powinny kojarzyć się z radością. Moskwa, jakiej nie znacie

Piłka nożna
Z jednej strony ogromny przepych, bogactwo i domy - twierdze. Z drugiej bieda, szarość dnia codziennego i smutne obrazki, które powinny kojarzyć się z radością dzieciństwa. Dziennikarz WP SportoweFakty pokazuje nam, jaka naprawdę jest Moskwa. 
„Jeden wielki hałas, smród”. Mieszkańcy gminy Baranów są zdruzgotani budową CPK

„Jeden wielki hałas, smród”. Mieszkańcy gminy Baranów są zdruzgotani budową CPK

Polska
Niemal cała gmina Baranów zostanie zrównana z ziemią. Kilka tysięcy mieszkańców opuści swoje domy i straci sąsiadów. Inaczej Centralny Port Komunikacyjny nie powstanie. – Znaleźć klientów w nowym terenie to przynajmniej jakieś 5 lat pracy – mówi w rozmowie z reporterem WP Tomasz Śnieg, mieszkaniec wsi Osiny i właściciel nowego warsztatu samochodowego. Niektórzy boją się, że będą musieli rozstać się z dobytkiem życia, a inwestycja i tak nie dojdzie do skutku. 
poprzednie1 2 3 4 5 następne