Wyniki wyszukiwania dla:

dominik tarczyński

Liczba wyników: 483

Niemiecki pastor, który walczył z nazizmem. Historia Dietricha Bonhoffera

Niemiecki pastor, który walczył z nazizmem. Historia Dietricha Bonhoffera

Ciekawostki
9 kwietnia przypada rocznica śmierci niemieckiego pastora i teologa Dietricha Bonhoffera. Ten mało znany w Polsce, urodzony we Wrocławiu duchowny sprzeciwiał się nazistom od samego początku. Już w 1933 roku, tuż po dojściu Hitlera do władzy, jawnie sprzeciwiał się dyktatorowi. W swoich kazaniach przewidywał nadchodzącą wojnę i okrucieństwa jakie przyniesie. Nie umknęło to uwadze Hitlera. Niepokorny pastor w 1935 r. został pozbawiony prawa do nauczania. Jego działalność była cały czas pod okiem gestapo. Krótko przed wybuchem wojny wyjechał do USA, szybko jednak wrócił do Niemiec i rozpoczął działalność konspiracyjną. W 1940 roku poznaje spiskujących przeciwko Hitlerowi oficerów. Jeden z nich, admirał Wilhelm Canaris, to szef Abhwery. Dzięki niemu Bonhoeffer został agentem wywiadu. Dzięki temu mógł poruszać się po okupowanej Europie swobodnie. Podczas jednej z wizyt w Szwecji szukał u Brytyjczyków pomocy w zorganizowaniu zamachu na Hitlera. Ci jednak nie uwierzyli w słowa pastora i nie zareagowali. W 1943 Bonhoeffera dopadło gestapo, nie ma jednak wystarczających dowodów. Dopiero po nieudanym zamachu na Hitlera w 1944 r. Bonhoeffer trafił do obozu w Buchenwaldzie. Nazistowski dyktator nie zapomniał o niepokornym pastorze. Dwa tygodnie przed kapitulacją Niemiec wydał rozkaz powieszenia Bonhoffera i współpracującego z nim Canarisa. Wyrok wykonano 9 kwietnia 1945 r. Dietrich Bonhoeffer został upamiętniony we Wrocławiu. Znajduje się tam jego pomnik.
Wyborczy Grill. Dominik Tarczyński czeka na rywala.

Wyborczy Grill. Dominik Tarczyński czeka na rywala. "Nikt się nie zgłosił"

Wiadomości
Dominik Tarczyński obiecał w programie "Wyborczy Grill", że PiS wywalczy w Parlamencie Europejskim dopłaty dla rolników, o których mówi Jarosław Kaczyński. Poseł pochwalił się też swoim sukcesem w UE, od którego miało zrobić się słabo jego politycznym rywalom.
Wyborczy Grill. Dominik Tarczyński komentuje kpiny Broniarza

Wyborczy Grill. Dominik Tarczyński komentuje kpiny Broniarza

Polityka
Dominik Tarczyński oburzył się słowami szefa ZNP Sławomira Broniarza, który stwierdził, że "lepiej być świnią, niż nauczycielem". Poseł skrytykował strajk nauczycieli.
Dominik Tarczyński o

Dominik Tarczyński o "dzienniczkach". "To karta posła"

Wiadomości
- Lepiej być sto razy strofowanym przez prezesa niż raz pochwalonym przez Tuska - powiedział kandydat PiS. Dominik Tarczyński wyjaśnił, jak wygląda karta posła nazywana "dzienniczkiem".
Dominik Tarczyński: Anna Zalewska osiągnie świetny wynik

Dominik Tarczyński: Anna Zalewska osiągnie świetny wynik

Polityka
Minister edukacji Anna Zalewska, choć kandyduje do Parlamentu Europejskiego, nie prowadzi kampanii. - Jeżeli ktoś przez wiele lat pokazywał, na czym się zna i jak, to wyborcy go docenią - powiedział jej klubowy kolega, Dominik Tarczyński.
Jarosław Jakimowicz ostro o Michale Wiśniewskim:

Jarosław Jakimowicz ostro o Michale Wiśniewskim: "To jest bardzo nieszczera osoba"

Gwiazdy
Od kilku tygodni media żyją rozwodem Michała Wiśniewskiego i Dominiki Tajner. Niespodziewanie okazało się, że czwarta żona piosenkarza również nie jest "tą jedyną". Muzyk ponoć od trzech miesięcy gromadził w tajemnicy przed żoną dokumenty rozwodowe, którymi postanowił ją zaskoczyć akurat, jak wróciła do domu, załamana odpadnięciem z Tańca z gwiazdami. O całym zajściu zrozpaczona Dominika poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Sytuację postanowiły skomentować nie tylko dwie żony Michała, ale i Jarosław Jakimowicz. Aktor pod wpisem Dominiki zasugerował, że kobieta już dawno powinna była rozwieść się z mężem. W jednym z ostatnich wywiadów zdradził, że "żal mu" wszystkich byłych żon Wiśniewskiego, a samego artystę nazwał osobą "nieszczerą". Ma rację?
 Qczaj pociesza Tajner:

Qczaj pociesza Tajner: "Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem"

Gwiazdy
    Przygoda Dominiki Tajner-Wiśniewskiej z Tańcem z Gwiazdami zakończyła się już na drugim odcinku. Porażka na parkiecie zbiegła się z pozwem rozwodowym, który zaledwie cztery dni po programie złożył Michał Wiśniewski. Choć małżeństwo borykało się z problemami od ponad roku, dopiero dwa tygodnie temu Dominika zaskoczyła fanów przygnębiającym wpisem na Facebooku. Chociaż Tajner-Wiśniewska nie uczęszcza już na treningi, nadal szuka towarzystwa ludzi, których poznała w programie. Najwięcej czasu spędza w towarzystwie Qczaja, z którym udała się niedawno na kolację. Daniel, znany z "ukochiwania" swoich fanek, wspiera celebrytkę od dłuższego czasu. Trener przyznał, że o konflikcie w małżeństwie Wiśniewskich wiedział od dawna, jednak nie chciał niczego zdradzać mediom. Celebryta zapewnia, że Dominika nie powinna "płakać nad rozlanym mlekiem".  
Kaszaloty polują na kałamarnice. Niecodzienne nagranie

Kaszaloty polują na kałamarnice. Niecodzienne nagranie

Ciekawostki
Animal Planet zarejestrowało moment polowania kaszalotów na kałamarnice. Samicę karmiącą młode nagrano w okolicach karaibskiej wyspy Dominika. Jak podkreślają autorzy nagrania, wideo jest niezwykłe ze względu na uwiecznienie karmienia na takiej głębokości. Kaszaloty nie polują na płytkich wodach, dlatego takie obrazy nie były wcześniej zarejestrowane przez człowieka. Wideo udało się zrealizować dzięki stworzeniu specjalnej kamery. Jej światło wytrzymuje intensywne ciśnienie ponad 300 m pod powierzchnią. Bohaterem nagrania jest kaszalot spermacetowy - największe współcześnie żyjące mięsożerne zwierzę. Ten ssak może mierzyć 12-18 m i ważyć od 35 do 45 ton.
Pudelek apeluje do nowej miłości Wiśniewskiego: UCIEKAJ! (KLIKA PUDELKA)

Pudelek apeluje do nowej miłości Wiśniewskiego: UCIEKAJ! (KLIKA PUDELKA)

Gwiazdy
Choć o kryzysie w małżeństwie Michała Wiśniewskiego i Dominiki Tajner-Wiśniewskiej mówiło się od dawna, złożenie pozwu rozwodowego i tak było dużym zaskoczeniem dla wszystkich. W krótkim czasie światło dzienne ujrzały kolejne doniesienia. Okazało się, że Wiśniewski przez trzy miesiące gromadził papiery w tajemnicy przed żoną, która po całym zamieszaniu szybko znalazła pocieszenie w przyjacielskim uścisku Qczaja. Choć szykuje się długie i bolesne postępowanie rozwodowe, Wiśniewskiemu podobno wyjątkowo spieszy się, by rozpocząć nowe życie z kolejną kobietą. Piątą wybranką piosenkarza jest niejaka Agnes, która ma za sobą występ w programie Życie bez wstydu oraz dość mroczną przeszłość. Michał najwyraźniej zapragnął zaimponować nowej wybrance i ciuła grosz do grosza. W pierwszej kolejności postanowił obniżyć stawki koncertowe.
Julia Wieniawa i Baron są parą?

Julia Wieniawa i Baron są parą? "To bez wątpienia będzie medialny związek" (KLIKA PUDELKA)

Gwiazdy
Julia Wieniawa po burzliwym związku z Antkiem Królikowskim zapowiadała, że obecnie woli skupić się na karierze i nie planuje angażowania się w kolejny związek. Jednak od jakiegoś czasu pojawiają się informacje o nowym mężczyźnie w jej życiu. Jakiś czas temu gwiazdę widziano u boku gitarzysty zespołu Afromental - Barona, a plotki o łączącym ich uczuciu podsycają dodane przez tę dwójkę wakacyjne fotografie.   W najnowszej Klice Pudelka opowiemy nie tylko o nowej relacji Wieniawy, ale także o reaktywacji Big Brothera, konflikcie między Pauliną Krupińską i Ewą Chodakowską oraz o miłosnych perypetiach Michała Wiśniewskiego i jego "jeszcze" żony Dominiki. Premiera Kliki Pudelka, już w najbliższą niedzielę o godzinie 12:00 w kanale naziemnym telewizji WP
Zelt raczy się piwkiem w luksusowej restauracji

Zelt raczy się piwkiem w luksusowej restauracji

Gwiazdy
  Po zakończeniu burzliwego związku z młodszą o 23 lata Moniką Ordowską, Piotr Zelt stara się wyjść na prostą. Aktor stał się źródłem kpin i docinek po tym, jak na jaw wyszło, że modelka zdradzała go i wmawiała, że urodziła jego dziecko. Z dołka pomaga mu wyjść jego obecna partnerka, Katarzyna Krawczyk. Kilka dni temu celebryta wraz z ukochaną wybrał się do luksusowej restauracji, gdzie zamówił piwo. Trunkiem częstowała się również ukochana aktora. Romantycznie?
Uniknęły najgorszego. Nagranie monitoringu

Uniknęły najgorszego. Nagranie monitoringu

Ciekawostki
Trzy kobiety cudem uniknęły najgorszego, gdy szły chodnikiem wzdłuż muru w mieście Diyarbakir. Monitoring uchwycił moment, w którym Turczynki zaczynają przechodzić na drugą stronę ulicy, a wtedy mur zaczyna się walić. Kobietom nic się nie stało. Sprawa jest w trakcie wyjaśniania.
Afera wokół Michała Wiśniewskiego:

Afera wokół Michała Wiśniewskiego: "On jest strasznym cholerykiem. Dostawał ataków agresji"

Gwiazdy
O burzliwym temperamencie Michała Wiśniewskiego wie każdy, kto śledził jego przygody  w legendarnym programie TVN-u Jestem jaki jestem. Mało kto jednak spodziewał się, że gwiazdor planuje porzucić Dominikę Tajner-Wiśniewską, z która ożenił się sześć lat temu. Nawet żona Michała była szczerze zaskoczona jego decyzją.
Wiśniewski:

Wiśniewski: "Michał nie znosi, gdy jego partnerka zaczyna się usamodzielniać" (KLIKA PUDELKA)

Gwiazdy
Kilka dni temu mediami wstrząsnęła wiadomość o czwartym rozwodzie Michała Wiśniewskiego. Informacja okazała się być szokująca nawet dla samej Dominiki Tajner-Wiśniewskiej, bowiem jak potwierdziła w rozmowach z dziennikarzami, "nie wie, kiedy muzyk złożył pozew", a całą sytuację określa jako "bardzo trudną". Mimo niezbyt męskiego zachowania Michała, Dominika wciąż zapewnia o miłości do męża. W najnowszej Klice Pudelka opowiemy nie tylko o kolejnym nieudanym małżeństwie lidera zespołu Ich troje, ale także o życiu uczuciowym Ani Wendzikowskiej i o poważnych oskarżeniach Weroniki Rosati względem byłego partnera. Premiera Kliki Pudelka, już w najbliższą niedzielę o godzinie 12:00 w kanale naziemnym telewizji WP.
 Wodzianka obsypuje buziakami nowego chłopaka

Wodzianka obsypuje buziakami nowego chłopaka

Gwiazdy
  Jesienią zeszłego roku Dominika Zasiewska, która szczytowy okres swojej kariery przeżyła 11 lat temu podając wodę w programie Kuby Wojewódzkiego, postanowiła o sobie przypomnieć i to hucznie. Wodzianka wytoczyła przeciw Rutkowskiemu medialną wojnę, po tym, jak detektyw bez licencji wyparł się romansowania z Dominiką. Zasiewska długo nie rozpaczała po zakończonym związku.   Niedawno opublikowała na Instagramie czuły filmik z nowym mężczyzną ze wspólnie spędzonej romantycznej niedzieli w centrum handlowym. Wybrankiem okazał się doktor psychologii. Mężczyzna ma ponoć na Zasiewską bardzo dobry wpływ - wyeliminowała alkohol i zaczęła chodzić na siłownię. Kika dni temu paparazzi towarzyszyli celebrytce podczas randki.  
Nie ma wody na pustyni? Zaskoczenie w Dolinie Śmierci

Nie ma wody na pustyni? Zaskoczenie w Dolinie Śmierci

Ciekawostki
Dolina Śmierci w Kalifornii słynie z tego, że jest jednym z najgorętszych miejsc na Ziemi. W 1913 roku powietrze osiągnęło tam temp. 57 st. C, co jest światowym rekordem. Latem grunt nagrzewa się nawet do 100 st. C. Fotograf Elliot McGucken był więc w dużym szoku, gdy w drodze do Badwater Basin zobaczył... jezioro. Powstało ono na skutek ulewnych deszczy, które trwały tydzień. Nie wiadomo, jak duże jest jezioro, ale władze tamtejszego parku narodowego informowały, że ma długość 16 km. Za długo się nie utrzyma, bo już zaczyna wysychać. Takie "zjawiska" nie są rzadkością na pustyniach ale trzeba przyznać, że woda w Dolinie Śmierci to wyjątkowa atrakcja.
Dominika Wiśniewska odpadła z

Dominika Wiśniewska odpadła z "Tańca z gwiazdami". Co dalej?

Polska
Dominika Wiśniewska w drugim odcinku "Tańca z gwiazdami" odpadła z rywalizacji w show. Wszystko przez upadek, który przydarzył się żonie Michała Wiśniewskiego już na początku występu. Dominice było przykro, że nie powalczy w kolejnych odcinkach. - Mam kocioł. Wiem, że kogoś to musiało spotkać - powiedziała. Oskar Netkowski rozmawiał z uczestnikami i jurorami najnowszej edycji "Tańca z Gwiazdami". Program budzi sporo emocji ze względu na udział Justyny Żyły. Zobaczcie, jak gwiazdy odpowiadały na pytania reportera WP i co ciekawego zdradziły.

"Adamowicz zagłosowałby za usunięciem pomnika". Jego rzeczniczka bez wątpliowości

Polska
- Paweł Adamowicz zagłosowałby za usunięciem pomnika prałata Jankowskiego. 3 grudnia, kiedy ukazał się artykuł Bożeny Aksamit w "GW" i pojawiły się pierwsze prośby o komentarz, rozmawialiśmy na ten temat - ujawniła Magdalena Skorupka-Kaczmarek w programie "Tłit". - Był człowiekiem niezwykle wyważonym, zawsze brał pod uwagę racje dwóch stron. Podkreślał, że trudno będzie dojść do prawdy, jeżeli nie będzie woli Kościoła, ale zawsze stawał po stronie skrzywdzonych. Nie było dla niego wątpliwości, że do czasu wyjaśnienia sprawy pomnik nie powinien znajdować się w przestrzeni publicznej - dodała.
Dominika Kulczyk:

Dominika Kulczyk: "Myśl, że w XXI wieku może istnieć niewolnictwo wydaje się absurdalna"

Gwiazdy
Niewolnictwo, które dotyczy obecnie blisko 40 milionów osób na świecie. Prezes Kulczyk Foundation podkreśla, że ważne jest zarówno uzmysławianie ludziom skali problemu, jak i finansowe wspieranie walki ze współczesnym niewolnictwem. W 2018 roku Kulczyk zainicjowała współpracę z amerykańską stacją CNN, której pierwszym efektem jest film pt. "Troubled Waters". Dominika ma nadzieję, że reportaże dotyczące walki ze współczesnym niewolnictwem będą w stanie wpłynąć na percepcję ludzi i skłonić ich do wsparcia potrzebujących.
Żona Kalisza prowadziła auto po pijanemu. Spróbowałem jazdy po alkoholu

Żona Kalisza prowadziła auto po pijanemu. Spróbowałem jazdy po alkoholu

Wiadomości
Kilka dni temu, podczas kontroli drogowej, policja zatrzymała pijaną kobietę. Okazało się, że auto prowadziła żona Ryszarda Kalisza. Dominika K. miała prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Żeby przekonać się, jak niebezpieczna była to jazda, reporter WP wybrał się do Akademii Bezpiecznej Jazdy, by na własnej skórze sprawdzić, jak to jest prowadzić auto w podobnym stanie. Więcej w materiale wideo. 
Tłit - Dominik Tarczyński

Tłit - Dominik Tarczyński

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Dominik Tarczyński.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 23następne