Wyniki wyszukiwania dla:

dioksyny

Liczba wyników: 8

Najgorsze gatunki ryb. Lepiej z nich zrezygnować

Najgorsze gatunki ryb. Lepiej z nich zrezygnować

Styl życia
Regularne jedzenie ryb zapobiega nowotworom, nadwadze i otyłości, poprawia pamięć i odmładza. Warto sięgać po nie przynajmniej dwa razy w tygodniu. To wszystko prawda, ale nie każdy z gatunków jest polecany do spożycia. Wiele z nich zawiera toksyny i metale ciężkie. Ostrożność powinny zachować zwłaszcza kobiety w ciąży i dzieci. Zobaczcie, od jakich ryb lepiej trzymać się z daleka.
Niektóre ryby mogą być szkodliwe dla zdrowia

Niektóre ryby mogą być szkodliwe dla zdrowia

Zdrowie
Badania wykazały, że w rybach bogatych w wiele cennych składników znajdują się również m.in. rtęć, ołów i szkodliwe dioksyny. Wszystkie trzy substancje mogą zawierać dorsz, łosoś i śledź. Tuńczyk, okoń, płotka, dorsz i węgorz mogą mieć dioksyny. Z kolei najwięcej rtęci ma w sobie szczupak – ryba, która znajduje się na szczycie łańcucha pokarmowego. Pamiętajmy, że zawartość szkodliwych substancji w rybach hodowlanych nie przekracza dopuszczalnych norm. Należy wiedzieć, że dioksyny to bardzo toksyczne substancje występujące w żywności, szczególnie pochodzenia zwierzęcego. Spożywanie żywności zawierającej dioksyny negatywnie wpływa na zdrowie człowieka, powodując nowotwory, cukrzycę, choroby układu krążenia, trądzik oraz bezpłodność.
12 najbardziej zanieczyszczonych ryb

12 najbardziej zanieczyszczonych ryb

Zdrowie
O tym, że spożywanie ryb jest korzystne dla zdrowia, nie trzeba nikomu mówić. Niestety, choć ryby są cennym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, witamin i składników odżywczych, jedzenie niektórych gatunków może przynieść więcej szkody niż pożytku. Ryby mogą być źródłem szkodliwych dla zdrowia substancji, takich jak rtęć, kadm, ołów, pestycydy i dioksyny. Główną przyczyną skażenia ryb metalami ciężkimi jest zanieczyszczenie wód. Zobacz film.
Objawy zatrucia dioksynami

Objawy zatrucia dioksynami

Zdrowie
Dioksyny to substancje chemiczne zawarte w produktach spożywczych. Ich nagromadzenie się w organizmie, może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Co może nam zagrażać?
Toksyny, które niszczą twoją tarczycę

Toksyny, które niszczą twoją tarczycę

Zdrowie
Tarczyca to niezwykle ważny narząd. Jeżeli źle pracuje, stajemy się zmęczeni, drażliwi. Odczuwamy niepokój i tyjemy bez konkretnego powodu. Jednym z czynników, które niszczą tarczycę jest zła dieta. Jakie toksyny znajdziemy w produktach żywnościowych? Zobacz film.
Trucizny w produktach spożywczych

Trucizny w produktach spożywczych

Zdrowie
To, co jesz, w dużym stopniu wpływa na stan zdrowia. Niektóre substancje spożywane nawet w niewielkich ilościach mogą wywołać niepożądane reakcje. Co kryje się w produktach spożywczych?
Jaja od kur z wolnego wybiegu mogą zawierać rakotwórcze dioksyny

Jaja od kur z wolnego wybiegu mogą zawierać rakotwórcze dioksyny

Polska
Jak potwierdzają naukowcy, jajka od kur z wolnego chowu mogą być niebezpieczne. Przyczyną są zanieczyszczenia powietrza, które powodują, że w jajkach znajdują się rakotwórcze dioksyny. Jest to szczególny problem zwłaszcza na południu Polski.
Jajka z południa Polski mogą zawierać rakotwórcze substancje

Jajka z południa Polski mogą zawierać rakotwórcze substancje

Styl życia
Jajecznica, omlet czy gotowane na twardo. Jajka to jedne z najczęściej spożywanych produktów przez Polaków. Według badań CBOS na temat "Zachowań żywieniowych Polaków" z 2015 roku aż 69 proc. Polaków spożywa je kilka razy w tygodniu, a 13 proc. codziennie włącza je do swojego menu. Okazuje się, że nie wszystkie jajka są zdrowe. Badacze z Politechniki Krakowskiej udowodnili, że jaja z wolnego wybiegu zawierają znacznie więcej zanieczyszczeń niż te, które są z dużych ferm hodowlanych - wyjaśnił prof. Adam Grochowalski z Politechniki Krakowskiej. W przebadanych jajkach znaleziono rakotwórcze dioksyny, które mogą przyczynić się do zachorowania na raka. Dotyczy to jednak kur z południa Polski, gdyż w tych rejonach odnotowane jest duże zanieczyszczenie powietrza.