Wyniki wyszukiwania dla:

detoks

Liczba wyników: 50

Detoks sokowy - czy to działa?

Detoks sokowy - czy to działa?

Styl życia
Polska kuchnia jest bardzo ciężka, a potrawy, które jemy na co dzień są często bardzo tłuste. Po zjedzeniu takiego posiłku czujemy się senni, zmęczeni. Jest jednak na to rozwiązanie - detoks sokowy. (kg)
Dlaczego warto jeść śliwki?

Dlaczego warto jeść śliwki?

Kuchnia
Sezon na śliwki w pełni. Okazuje się, że te owoce są nie tylko pełne smaku, ale i prozdrowotnych składników. Anna Jelonek w "Pytaniu na śniadanie" opowiedziała o właściwościach śliwek.
Wakacyjny detoks organizmu

Wakacyjny detoks organizmu

Zdrowie
Wakacje to doskonały czas na oczyszczanie. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. - Do każdej diety, a więc i do oczyszczenia organizmu, trzeba przygotować się psychicznie. W naszym kalendarzu należy znaleźć czas, kiedy możemy skupić się na detoksykacji? tłumaczy Dominika Adamczyk, dietetyk medycyny chińskiej. Ekspertka wyjaśnia, co jeść i jak ułożyć prawidłowe menu.
Iwan o alkoholu: może znowu mnie podkusi

Iwan o alkoholu: może znowu mnie podkusi

Piłka nożna
Andrzej Iwan, najmłodszy uczestnik mundialu w 1978 roku, jeden z najlepszych piłkarzy lat 70. i 80. W 2012 roku, 10 lat po tym, jak sam zgłosił się na oddział psychiatryczny na detoks, ukazała się jego autobiografia "Spalony". O swoim życiu sportowiec rozmawiał z Andrzejem Sołtysikiem z "Bagażu osobistego". W programie były piłkarz opowiedział o swoich słabościach, problemach z alkoholem i hazardem oraz wspominał dobre momenty sprzed lat.
Dieta oczyszczająca pomoże pozbyć się wielu kilogramów złogów

Dieta oczyszczająca pomoże pozbyć się wielu kilogramów złogów

Styl życia
Przeciętny człowiek nosi swoim organizmie ok. 5-7 kg złogów. Dieta oczyszczająca to jedyny sposób, aby się ich pozbyć i oczyścić z zbędnego "bagażu", wpływającego niekorzystnie na zdrowie. Dzięki głodówce organizm przechodzi na odżywianie endogenne, tj. spalanie wszystkich ciał obcych znajdujących się wewnątrz nas. O tym, jak prawidłowo ją przeprowadzić opowiedziała dietetyk i fastoterapeuta Marta Gładuń.
Żółta bomba witaminowa

Żółta bomba witaminowa

Kuchnia
Wiosenne koktajle to pomysł na smaczny i skuteczny detoks. Piotr Ogiński polecił pyszne połączenie mango, kiwi, selera naciowego i pomarańczy. Ten szybki i łatwy przepis to prawdziwa bomba witaminowa. (mp)
Zielone koktajle szkodliwe dla zdrowia?

Zielone koktajle szkodliwe dla zdrowia?

Zdrowie
Zielone koktajle od lat królują w jadłospisie osób zdrowo żyjących i odchudzających się. Są źródłem żelaza, magnezu, fosforu, potasu, chlorofilu, witamin z grupy B, witamin C, E i K, białka oraz błonnika. Dodają energii, oczyszczają organizm, zapobiegają procesom starzenia i wielu chorobom dzięki zawartości przeciwutleniaczy, a także wzmacniają system odpornościowy organizmu. Poprawiają także stan cery, są więc idealne na wiosenny detoks zmęczonej i szarej po zimie skóry.
Dieta oczyszczająca najlepsza na odchudzanie

Dieta oczyszczająca najlepsza na odchudzanie

Zdrowie
Dietetycy zalecają, aby dieta oczyszczająca nie była zbyt restrykcyjna, bo nie chodzi o to, żeby wyniszczyć organizm, lecz o to, by pobudzić go do metabolizmu i usunąć toksyny. Detoksykacja zazwyczaj trwa dwa tygodnie. W tym czasie warto postawić na produkty o dużej zawartości błonnika, świeże surówki i soki. Trzeba też pić dużo wody mineralnej, na przykład z dodatkiem cytryny. Oczyszczenie organizmu z toksyn nie tylko pozwala uzyskać spektakularny efekt odchudzania, lecz także znacznie poprawia samopoczucie. Dzięki niemu zniknie zimowa depresja, a pojawią się siły witalne i chęć do życia. Wszystko trzeba zacząć od zmiany sposobu odżywiania ? tłuste i wysokokaloryczne produkty zastąpić takimi, które zawierają składniki odżywcze i poprawiają trawienie.
poprzednie1 2 3 następne