Wyniki wyszukiwania dla:

deszcz

Liczba wyników: 540

#KresyŚwiata: Tu nigdy nie pada deszcz. Pogoda na urlop gwarantowana

#KresyŚwiata: Tu nigdy nie pada deszcz. Pogoda na urlop gwarantowana

Podróże
W Limie, stolicy Peru, nigdy nie pada deszcz. Ma to związek z niepowtarzalnym mikroklimatem. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy uwielbiają zwiedzać dany kraj bez parasola. W tym wszystkim jest jednak pewien haczyk. Nad miastem unosi się specjalna mgła. Dlaczego? O tym w rozmowie z podróżniczką, Karoliną Poczwardowską, autorką bloga "TwinsOnTour". Zapraszamy na kolejny fragment #KresówŚwiata.
Księża - urzędnicy? Protasiewicz ostro o pomyśle Sobeckiej

Księża - urzędnicy? Protasiewicz ostro o pomyśle Sobeckiej

Polska
Posłanka PiS Anna Sobecka chce, żeby w Konstytucji uwzględnić szczególną rolę księży. Proponuje, by nadać im status urzędników państwowych. - Sobecka to posłanka, która z mównicy sejmowej kilka lat temu zaproponowała modlitwę o deszcz w czasie suszy. No, bywają różni posłowie, którzy mają różne dziwne pomysły. Trafiają do parlamentu, bo ludzie ich wybierają, ale nie traktuję ich poważnie. Księża - urzędnicy? Założyciel chrześcijaństwa, gdyby to usłyszał, prawdopodobnie popukałby się w czoło - komentował Jacek Protasiewicz (PSL-UED) w programie "Tłit". Odniósł się również do listu ws. odwołania biskupa Jędraszewskiego.
#KresyŚwiata: Peruwiańczycy są wzorem do naśladowania. Polacy mogą im zazdrościć

#KresyŚwiata: Peruwiańczycy są wzorem do naśladowania. Polacy mogą im zazdrościć

Podróże
W Peru mieszka zarówno potomek europejskiego przybysza, afrykańskiego niewolnika, jak i rdzenny Indianin z wysokich Andów. Od lat wszyscy żyją w zgodzie, tworząc wspólnie peruwiańską tożsamość. To kraj pełen tajemnic i olbrzymich kontrastów. O tym, czym jest "mur wstydu", dlaczego w Limie nigdy nie pada deszcz, a także o dżungli i specjalnym szamańskim rytualne oczyszczenia w rozmowie Klaudiusza Michalca z podróżniczką, Karoliną Poczwardowską - autorką bloga TwinsOnTour.eu. Zapraszamy na kolejny odcinek #KresówŚwiata.
Nawałnica nad Polską. Silne opady w Kostrzynie nad Odrą

Nawałnica nad Polską. Silne opady w Kostrzynie nad Odrą

Wiadomości
Silne i intensywne opady deszczu w Kostrzynie nad Odrą. Nagrania otrzymaliśmy od pana Przemysława za pośrednictwem dziejesie.wp.pl.
Zginęło 26 dzieci. Zdecydowana reakcja królowej

Zginęło 26 dzieci. Zdecydowana reakcja królowej

Ciekawostki
W 1838 r. w kopalni węgla Huskar Pit w Yorkshire, w Wielkiej Brytanii, doszło do katastrofy, która zszokowała cały kraj. Doszło do niej 4 lipca. Dzień zaczął się pogodnie. Wczesnym popołudniem spadł jednak ulewny deszcz, który zalał kopalnię. Woda zgasiła silnik parowy, który napędzał wózek wyciągający węgiel na powierzchnię. Górnikom powiedziano, że mają poczekać aż silnik zacznie pracować lub wydostać się na powierzchnię na własną rękę. W XIX w. w kopalniach na całym świecie zatrudniano dzieci. Huskar Pit nie było wyjątkiem. Po kilku godzinach pod ziemią, grupa 40 dzieci postanowiła wydostać się z kopalni szybem wentylacyjnym. Niestety ulewny deszcz przepełnił okoliczny strumień, woda wlała się do szybu zmywając dzieci z powrotem na dół. Niektórym starszym udało się uciec, 26 zmarło od upadku lub utonęło. Wśród zabitych było 11 dziewcząt i 15 chłopców. Najmłodsza ofiara miała 7 lat, najstarsza 17. O wypadku dowiedziała się cała Wielka Brytania, z królową Wiktorią włącznie. Specjalna komisja, którą powołała, zbadała warunki pracy kobiet i dzieci w kopalniach węgla. Po opublikowaniu raportu z jej prac zmieniono prawo. Zakazano zatrudniania w kopalniach chłopców młodszych niż 10 lat i kobiet w każdym wieku.
Synowiec: Rolnicy modlą się o deszcz, Stal o zdrowie Zmarzlika

Synowiec: Rolnicy modlą się o deszcz, Stal o zdrowie Zmarzlika

- Jak coś się stanie Zmarzlikowi, to Stal nie wygra nawet z Wilkami Krosno - mówił były prezes Stali Gorzów Jerzy Synowiec, w trakcie magazynu "Bez Hamulców".
Grad to poważny problem dla upraw. Odpowiedzią jest działo antygradowe

Grad to poważny problem dla upraw. Odpowiedzią jest działo antygradowe

Nowe technologie
Groźne zjawiska atmosferyczne zdarzają się coraz częściej z powodu zmian klimatycznych. Na straty narażeni są szczególnie rolnicy. Burza gradowa potrafi zniszczyć całe uprawy. Duńska firma InoPower ma dla nich rozwiązanie - produkuje tzw. działa antygradowe. To rodzaj armatki, która emituje falę uderzeniową. Dzięki temu grad zamienia się w deszcz.
Jak ochronić samochód przed gradem?

Jak ochronić samochód przed gradem?

Motoryzacja
Synoptycy zapowiadają gwałtowne burze z opadami gradu. Warto zabezpieczyć auto, bo straty spowodowane lecącymi z nieba kulkami lodu mogą być dotkliwe.
Zasypane Beskidy. Zdjęcia internautów

Zasypane Beskidy. Zdjęcia internautów

Polska
Nawet 25 cm – tak sypnęło śniegiem w połowie maja w Beskidach. Za ponad miesiąc wakacje, tymczasem gruba warstwa śniegu przykryła tu nie tylko górskie szczyty. Internauci chętnie dzielą się w mediach społecznościowych zdjęciami zimowej aury. Warunki w górach są trudne, widoczność ograniczona. Niżej pada deszcz. Dla południa woj. śląskiego IMGW wydało ostrzeżenie.  
Długonoga Kasia Stankiewicz lansuje się pod TVN-em

Długonoga Kasia Stankiewicz lansuje się pod TVN-em

Gwiazdy
Zespół Varius Manx po latach wrócił do koncertowania z Kasią Stankiewicz, u boku której wylansował utwór Orła cień. Niestety powrót grupy nie spotkał się z wielkim entuzjazmem, a Kasia raz na jakiś czas musi angażować się w rozmaite przedsięwzięcia medialne, by podtrzymywać zainteresowanie swoją osobą. Kilka dni temu Stankiewicz gościła w Dzień Dobry TVN. Kasia opowiedziała o swojej sportowej pasji i współpracy z zespołem Varius Manx wraz z którym zaprezentowała nowy singiel, Śliwkowy deszcz. Wychodząc ze studia śniadaniówki zaprezentowała długie nogi, które podkreśliła kusymi spodenkami.
Deszcz na Grenlandii niszczy pokrywę lodową

Deszcz na Grenlandii niszczy pokrywę lodową

Nauka
Wraz ze wzrostem temperatury na Ziemi, deszczowa pogoda staje się na Grenlandii czymś powszechnym. Powoduje to szybkie topnienie pokrywy lodowej. Eksperci przekonują, że sytuacja ta może się jeszcze pogorszyć ze względu na ocieplanie klimatu.
Masowa ofiara. Dzieciom usunięto serca

Masowa ofiara. Dzieciom usunięto serca

Ciekawostki
Szkielety 137 dzieci, trojga dorosłych i 200 młodych lam odkryli w peruwiańskich wydmach archeolodzy. To nieznane wcześniej miejsce masowej ofiary, do której doszło najprawdopodobniej w XV wieku. Według naukowców, przesunięcia żeber i skaleczenia na mostkach sugerują, że serca dzieci zostały wyrwane. Ofiary, zarówno chłopcy jak i  dziewczynki, miały od 5 do 14 lat. Pochodziły z różnych grup etnicznych. Ich ciała były ułożone głową w  stronę morza, zwierzęta w stronę gór. Troje dorosłych (dwie kobiety i mężczyzna) zginęło najprawdopodobniej od ciosów tępym narzędziem. Ich śmierć, według ekspertów, z całą pewnością łączy się ze śmiercią dzieci. Wystające z piasku kości zauważyli okoliczni mieszkańcy. Szczątki rozłożone są na pow. 700 m kw. Były pokryte grubą warstwą błota, co sugeruje, że tamtego dnia mocno padał deszcz. Zachowały się nawet ślady dzieci i zwierząt idących na śmierć. Jak dotąd jest to największa masowa ofiara, jaką odkryto w obu Amerykach. Naukowcy będą teraz wyjaśniać, dlaczego do niej doszło. Pierwsze typy wskazują na niestabilność polityczną, gospodarczą i ideologiczną potężnego państwa Chimu, które w XV w. obejmowało te tereny. Już 50 lat temu na terenie Chimu odkryto grób 17 dzieci, ale dotąd sądzono, że to odosobniony przypadek. Prof. antropologii z Uniwersytetu w Tulane, John Verano, ocenił, że to odkrycie jest dla wszystkich całkowitym zaskoczeniem, dlatego że w źródłach historycznych nie ma śladu po tym wydarzeniu. "Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieliśmy" - powiedział Verano.
Lodowate skutki marznącego deszczu

Lodowate skutki marznącego deszczu

Ciekawostki
Marznący deszcz jest bardzo niebezpieczny dla kierowców, bo to deszcz, który zamarza po zetknięciu z podłożem. Na drogach jest wtedy bardzo ślisko. Okazuje się jednak, że marznący deszcz potrafi skuć lodem nie tylko jezdnię, ale i samochód. Mieszkaniec Montrealu nagrał wideo, na którym widać jak próbuje dostać się do auta. Łatwo nie jest, bo w całości pokryte jest lodem. Kilka dni temu Montreal nawiedził marznący deszcz.
Globalny Bank Nasion jest zagrożony. Alarmujący raport

Globalny Bank Nasion jest zagrożony. Alarmujący raport

Ciekawostki
Globalny Bank Nasion jest zagrożony - alarmują autorzy raportu norweskiego rządu. Skarbiec nasion z całego świata może stać się bezwartościowy z powodu globalnego ocieplenia. Chodzi o to, że nasiona i próbki roślin przetrzymuje się w temp. -18 st. C i z minimalnym dostępem do tlenu, by ta potężna lodówka jak najdłużej opóźniała starzenie się swojej zawartości. Bank zasilany jest prądem, ale wentylem bezpieczeństwa, gdyby doszło do awarii, był fakt, że budynek powstał na terenie wiecznej zmarzliny. Ta jednak rozmarza. Według raportu, do 2075 temperatura na archipelagu Svalbard, wzrośnie o około 10 st. C. Problem z utrzymaniem temperatury w Banku to nie jedyny problem. Może też po prostu dojść do zalania zawartości skarbca. Deszcz na wyspach będzie padał częściej i bardziej intensywnie, śnieg będzie utrzymywała się krócej a lawiny i osunięcia ziemi staną się powszechniejsze. Choć 2075 rok wydaje się odległą przyszłością, to eksperci alarmują - ostatnie 50 lat już przyniosły dramatyczne zmiany.

"Deszcz" pająków. Wywołujące dreszcze nagranie z Brazylii

Ciekawostki
14-latek w drodze do swoich dziadków, ok. 250 km od Sao Paulo, nagrał telefonem ten nietypowy widok. Wygląda to tak, jakby chmury pokryły się setką czarnych plamek. Te plamki to małe pająki na ledwo widocznych pajęczynach. Samo zjawisko jest dość powszechne o tej porze roku i nieszkodliwe dla człowieka. Ten tropikalny gatunek pająka nazywa się "Parawixia bistriata". Nie jest jadowity. Pająki tego gatunku polują grupami, tworząc rozbudowaną sieć. Żyją wysoko, w koronach drzew lub na słupach energetycznych.
Dwa samoloty vs. zła pogoda

Dwa samoloty vs. zła pogoda

Ciekawostki
Chwile grozy przeżyli pasażerowie dwóch linii lotniczych na lotnisku w Manchesterze. Samoloty pasażerskie z Austrii i Portugalii musiały dwukrotnie podchodzić tam do lądowania. Wszystkiemu winne były złe warunki atmosferyczne - silny wiatr i mroźny deszcz. Wiatr tak kołysał maszyny, że te nie mogły bezpiecznie osiąść na pasie startowym.
Deszcz pieniędzy na autostradzie

Deszcz pieniędzy na autostradzie

Motoryzacja
W New Jersey, USA, z jadącej autostradą opancerzonej ciężarówki, wysypały się pieniądze. Kierowca zaczął je zbierać. Szybko dołączyli do niego inni jadący tego dnia autostradą. Aby zyskać kilka dolarów, ludzie byli skłonni narazić się na spore niebezpieczeństwo. Świadkowie opowiadali, że widzieli na drodze banknoty 1, 5 i 100-dolarowe. Nie wiadomo jednak, ile dokładnie pieniędzy zginęło. Doszło nawet do wypadku drogowego. Przyczyną deszczu pieniędzy była awaria drzwi w opancerzonym pojeździe.
Ulewa nad Krakowem - szkwał burzowy

Ulewa nad Krakowem - szkwał burzowy

Polska
"Nad Krakowem pojawił się burzowy szkwał" - pisz przez dziejesie.wp.pl nasz czytelnik, pan Wojciech. Swój film nagrał ul. Christo Botewa. Front burzowy przeszedł przez całą Polskę.
Oberwanie chmury nad Warszawą. Ulica zamieniła się w potok

Oberwanie chmury nad Warszawą. Ulica zamieniła się w potok

Wiadomości
Ulewa nie trwała długo, ale to wystarczyło, aby studzienki kanalizacyjne nie nadążały z przyjmowaniem wody. Sytuacji nie ułatwiał ciągle padający deszcz, choć już nie tak intensywny.
„Szkoda, że nie mamy 37 roku” powiedział policjant do aktywistów Pussy Riot

„Szkoda, że nie mamy 37 roku” powiedział policjant do aktywistów Pussy Riot

Polska
Wczorajszy finał mistrzostw świata w piłce nożnej obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. W 52 minucie meczu na boisko wtargnęli aktywiści z Pussy Riot, a w trakcie ceremonii medalowej ktoś ukradł złoty medal. Dwa tygodnie temu, pewna 29-letnia Chinka przeprowadziła transmisję na swoim koncie, w której to oblewa tuszem podobiznę prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej. Zrobiła to ponieważ protestuje przeciwko tyranii i dyktaturze urzędującego prezydenta, oraz kontroli umysłów którą nad obywatelami sprawuje Komunistyczna Partia Chin. Od tego czasu, słuch o niej zaginął.
Burze i ulewy nad Polską. Wiem, kiedy powrócą upały

Burze i ulewy nad Polską. Wiem, kiedy powrócą upały

Wiadomości
Choć za oknami burze i deszcz, to już niebawem pogoda ma się poprawić. W weekend w wielu miejscach w Polsce ma być słonecznie. Tymczasem IMGW wydaje ostrzeżenia pogodowe. Więcej w materiale wideo. 
poprzednie1 2 3 4 5 ... 26następne