Wyniki wyszukiwania dla:

demony

Liczba wyników: 18

10 przerażających słowiańskich potworów

10 przerażających słowiańskich potworów

Topowa Dycha
W tym odcinku "Topowej Dychy" przeniesiemy się do przeszłości - czasów pogan, mitów i legend. Poznacie przerażające demony, potwory i bestie, które nawiedzały nasz kraj. Dzwońcie po Wiedźmina, bo bez srebrnego miecza się nie obędzie.
Bartosz Marczuk demaskuje demony wokół nowego rozwiązania emerytalnego

Bartosz Marczuk demaskuje demony wokół nowego rozwiązania emerytalnego

Money. To się liczy
- Polacy słysząc o zbiorowym oszczędzaniu na stare lata, czyli Pracowniczych Planach Kapitałowych, przypominają sobie doświadczenie z otwartymi funduszami emerytalnymi i obiecywanie, że będą się wylegiwać pod palmami, a w końcu połowa tych pieniędzy została przez poprzedni rząd znacjonalizowana. Teraz myślą: znowu będzie powtórka z historii i to nazywam tymi demonami - mówił w programie "Money. To się liczy" Bartosz Marczuk, były wiceminister pracy, obecnie wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Przekonywał, że PPK to nie jest "OFE 2.0", ponieważ konstrukcja jest zupełnie inna: pieniądze są odkładane z pensji, czyli prywatnej własności. - PPK najlepiej opisują cztery przymiotniki: prywatny, dobrowolny, tani i niezwykle opłacalny - podkreślił.
Out of the Cage - oglądaj wyłącznie w Fightklubie!
Dostępne tylko w Polsce

Out of the Cage - oglądaj wyłącznie w Fightklubie!

Sport
Kiedy wchodzą do ringu, jego rozmiary zmniejszają się do wielkości pudełka od zapałek. Przeciwnik rośnie w oczach, a samotność przytłacza na każdym kroku. Jak najlepsi radzą sobie w takich warunkach? Co robią, żeby okiełznać demony? Gale Hard Knocks Fighting od kuchni tylko u Fightklubie! Oglądaj je w każdy poniedziałek w magazynie Out of the Cage.
Psychiatra przez lata uczestniczył w wielu egzorcyzmach. Już nie ma wątpliwości

Psychiatra przez lata uczestniczył w wielu egzorcyzmach. Już nie ma wątpliwości

Wiadomości
Dr Richard Gallagher to amerykański profesor psychiatrii i pobożny katolik. Przez ostatnie 25 lat uczestniczył w wielu egzorcyzmach. Pomagał diagnozować czy dany przypadek jest opętaniem czy tylko zaburzeniem psychicznym. Jak mówi, w swojej karierze widział ok. 100 prawdziwych przypadków demonicznego opętania. Gallagher głosi teorię, że demony istnieją od tysiącleci. Są sprytne, bardzo inteligentne i mówią w wielu językach. Profesor zapewnia, że słyszał głosy przemawiające m.in. po łacinie, grecku, chińsku, hiszpańsku czy francusku.
Jacek Poniedziałek o Krystynie Jandzie. "Jak można ją tak opluwać?"

Jacek Poniedziałek o Krystynie Jandzie. "Jak można ją tak opluwać?"

Gwiazdy
- To wspaniały człowiek. Patriotka. Ona kocha historię, kocha Polaków. I jak można ją tak poniżać? Tak opluwać? To zrobił PiS, to zrobił personalnie Jarosław Kaczyński. On wypuścił demony, które zawsze tkwiły w społeczeństwie - mówi o Krystynie Jandzie Jacek Poniedziałek w szczerej rozmowie z Mikołajem Lizutem. Co jeszcze myśli o aktorce? Zobaczcie nasz wywiad.
Nieznane oblicze Marii Magdaleny

Nieznane oblicze Marii Magdaleny

Wiadomości
Zdaniem badaczy, Maria Magdalena, którą przez wieki uznawano za prostytutkę, była w istocie silną, niezależną kobietą bardzo wspierającą duchowo Jezusa. Była jedną z jego najwybitniejszych uczniów, która nie opuściła go do śmierci. Nowy Testament opowiada, jak Jezus wypędził z niej demony. Następnie kobieta towarzyszyła mu w Galilei oraz była świadkiem jego ukrzyżowania i zmartwychwstania. W jednym ze wczesnochrześcijańskich tekstów nazywanych "Ewangelią Maryi", przedstawiono ją jako wizjonera, który otrzymał sekretną wiedzę od Jezusa.
Joanna Mucha: U nas Gwiazdy Dawida wiszące na szubienicy były od zawsze i są nadal

Joanna Mucha: U nas Gwiazdy Dawida wiszące na szubienicy były od zawsze i są nadal

Kto nami rządzi?
- Dzisiaj zrównuje się Żydów z odhumanizowaniem ich - tłumaczy Mucha w programie "Kto nami rządzi?". - Atmosfera w większym stopniu przypomina atmosferę faszystowską, czyli wojenną. Polityk po chwili dodaje: "Te demony, które tkwiły w nas od kilkudziesięciu lat, z którymi nie potrafiliśmy się uporać, wychodzą teraz każdym otworem naszego ciała".
Michał Bugno z Pjongczangu: Za każdym z polskich skoczków ciągną się koreańskie demony

Michał Bugno z Pjongczangu: Za każdym z polskich skoczków ciągną się koreańskie demony

Sport
Od pierwszego konkursu skoków narciarskich na igrzyskach w Pjongczangu minęło już kilka dni, ale polskiej ekipie nie jest łatwo zapomnieć o tym, co wydarzyło się w sobotę. Po pierwszej serii mieliśmy nadzieję nawet na dwa medale, ostatecznie Kamil Stoch i Stefan Hula zakończyli zawody tuż za podium.Nasz wysłannik na igrzyska w Pjongczangu Michał Bugno przeanalizował sytuację Polaków przed kolejnymi konkursami olimpijskimi. - Na tę chwilę wszystkich prześladuje pech. Za każdym ciągną się jakieś koreańskie demony. Mamy nadzieję, ze w sobotę i w poniedziałek uda im się je skutecznie przepędzić - podkreśla Michał Bugno.17 lutego zaplanowano konkurs indywidualny na dużej skoczni, zaś na 19 lutego konkurs drużynowy (także na dużej skoczni). Oczywiście, o ile pozwoli na to pogoda. To zaś nie jest takie oczywiste, patrząc na to, co dzieje się w Pjongczangu.
PARALIŻ SENNY - demony czy zaburzenie snu?

PARALIŻ SENNY - demony czy zaburzenie snu?

Ciekawostki
Paraliż senny to dość rzadka dolegliwość. Nie słyszymy o niej zbyt często. Polega ona na chwilowym paraliżu w czasie snu. Sprawia on, że tracimy kontrolę nad swoim ciałem, choć mamy pełną świadomość tego co się z nami dzieje. Obejrzyj materiał i dowiedz się więcej.
"Zło we mnie" - polski zwiastun

"Zło we mnie" - polski zwiastun

Film
W katolickiej szkole dla dziewcząt w Bramford zaczyna się przerwa świąteczna. Na miejscu, w opustoszałym z dnia na dzień internacie, pozostają wyłącznie Katherine (Kiernan Shipka) i Rose (Lucy Boynton), których rodzice – z niewiadomych powodów – nie stawili się po odbiór córek. Równolegle, swoją podróż w kierunku Bramford kontynuuje Joan (Emma Roberts) – tajemnicza kobieta z mrocznym sekretem. Jej nadejście uwalnia demony, która zaczynają zagrażać Katherine i Rose. Czy zdane tylko na siebie uczennice zdołają powstrzymać moce, które przebudziły się w zapomnianych podziemiach szkoły?
Lamsdorf: demony wojny [Łowcy Przygód]

Lamsdorf: demony wojny [Łowcy Przygód]

Łowcy Przygód
Niezwykły pomnik pamięci aż trzech wojen. Miejsce kaźni dziesiątek tysięcy jeńców. Zbiorowa mogiła zakatowanych i zagłodzonych na śmierć. Był to obóz jeniecki, gdzie na przestrzeni lat oprawcami byli Prusacy, Niemcy, a na końcu również Polacy. To tu Niemcy zamordowali 40 tysięcy Rosjan i przetrzymywali 6 tysięcy powstańców warszawskich, w tym 650 dzieci. To tu Polska Rzeczpospolita Ludowa aż do 1989 roku ukrywała okrutną prawdę o wydarzeniach, które rozegrały się tuż po drugiej wojnie światowej. Kiedyś Lamsdorf. Dziś Łambinowice. Prawda o wydarzeniach, które rozgrywały się w tym miejscu, do dzisiaj jest bardzo mało znana.
Gorące lato w "Na Wspólnej"

Gorące lato w "Na Wspólnej"

Gwiazdy
Porwanie małego Wiktorka, demony przeszłości Michała Brzozowskiego, gorący romans Agnieszki i rodzinny kryzys u Zimińskich. Tego lata w "Na Wspólnej" nie zabraknie wielkich emocji i zaskakujących wydarzeń. Zobaczcie sami!
#dziejesienazywo: "Brexit to dla Niemców dodatkowy kłopot. Oni boją się przywództwa"

#dziejesienazywo: "Brexit to dla Niemców dodatkowy kłopot. Oni boją się przywództwa"

Publicystyka
- Cała UE została stworzona po to, by Niemcy zeuropeizować. To był jeden z celów. Żeby Niemcy byli zakotwiczeni w Europie i żeby ich dominacja, płynąca z powodów ludnościowych i gospodarczych, była rozwodniona. Tak widzieli to Amerykanie i chyba tak widzieli to główni twórcy UE, łącznie z Niemcami. Brexit oznacza dla Niemców dodatkowy kłopot, bo wbrew temu, co się u nas sądzi, mają problem z przywództwem. Oni się tego boją. Te demony historii... One przede wszystkim w Niemczech funkcjonują - mówił w #dziejesienazywo były premier Marek Belka.
Zanim się obudzę (2016)

Zanim się obudzę (2016)

Film
Młode małżeństwo, po tragicznej stracie ukochanego syna, adoptuje ośmioletniego chłopca. Jessie (Kate Bosworth) i Mark (Thomas Jane) robią wszystko, by stworzyć dziecku kochającą się i szczęśliwą rodzinę. Szybko okazuje się jednak, że Cody (Jacob Tremblay), który jest uroczym i grzecznym chłopcem, skrywa mroczny sekret. Kiedy Cody zasypia, jego sny stają się rzeczywistością. Koszmary również... Rodzinę zaczynają nawiedzać wyśnione przez chłopca demony. Jessie i Mark zrobią wszystko, by dotrzeć do źródła lęków syna, zanim ich życie zmieni się nie do poznania.
Przełomowe odkrycie w Ziemi Świętej

Przełomowe odkrycie w Ziemi Świętej

Wiadomości
Izraelscy archeolodzy odkryli marmurową tablicę z hebrajską inskrypcją na plaży Kursi nad Jeziorem Galilejskim. To miejsce, gdzie według tradycji chrześcijańskiej Jezus wypędził z ludzi demony i wrzucił je w stado świń. Według specjalistów znalezisko jest dowodem, że na tym terenie, oprócz chrześcijan, mieszkali też Żydzi. Tablica może mieć od 1500 do 1600 lat. - To odkrycie jest jedyne w swoim rodzaju. Jeszcze nigdy nie znaleźliśmy tak dużej inskrypcji na posadzce. Archeologia zawsze szuka analogii, ale w tym przypadku nikt nie pamięta nic podobnego - mówi dr Aim Cohen z uniwersytetu w Haifie.
Heartless (2009)

Heartless (2009)

Film
Jamie Morgan to młody mężczyzna z dziwnym znamieniem na twarzy. Wkrótce odkrywa, że na ulicach Londynu istnieją demony.
Demon's Souls

Demon's Souls

Technologia
Smoki, demony i rycerze!