Wyniki wyszukiwania dla:

deklaracja

Liczba wyników: 74

Andrzej Duda rośnie w siłę? Jest coś, co

Andrzej Duda rośnie w siłę? Jest coś, co "pomoże mu w kampanii"

Polityka
Prezydent Andrzej Duda leci do Stanów Zjednoczonych. Według Łukasza Mężyka z portalu 300polityka.pl głowa państwa tym zyskuje politycznie. - Jeśli Donald Trump przyjedzie 1 września na obchody wybuchu II wojny światowej, to oznacza, że Stany przywiązują dużą wagę do roli Polski - ocenił w programie #Newsroom. Według Kamili Baranowskiej z "Do Rzeczy" to pomoże Dudzie w kampanii prezydenckiej. - Zwłaszcza jeśli padnie deklaracja o stałych bazach amerykańskich w Polsce - podkreśliła.
Szokująca deklaracja Mariny Łuczenko:

Szokująca deklaracja Mariny Łuczenko: "To był ostatni raz, kiedy pojechałam na Coachellę"

Gwiazdy
Przy okazji ostatniego pokazu Macieja Zienia Marina Łuczenko-Szczęsna zabłysnęła stwierdzeniem, że była pierwszą Polką na popularnym, amerykańskim festiwalu muzycznym Coachella. Jakże skromne wyznanie nie spodobało się za bardzo internautom, którzy ruszyli do klawiatur, aby wytknąć piosenkarce błąd. Wygląda na to, że fani całych dwóch płyt Mariny nie będą już mieli okazji spotkać swojej idolki podczas imprezy na amerykańskiej pustyni. W najnowszym wywiadzie dla serwisu Przeambitni.pl żona Wojciecha Szczęsnego zadeklarowała, że nie ma zamiaru już więcej bawić się na Coachelli. Jest to mimo wszystko festiwal dla młodych ludzi - skwitowała artystka. Czy bez Mariny Coachella ma jeszcze rację bytu?
Wybory. Deklaracja Kaczyńskiego ws. euro. Michał Kamiński ma teorię

Wybory. Deklaracja Kaczyńskiego ws. euro. Michał Kamiński ma teorię

Polska
- Kaczyński głosował za wejściem Polski do strefy euro, kiedy głosował za wejściem Polski do UE. To element traktatu akcesyjnego. To Kaczyński agitował za tym traktatem, to on i jego brat zgodzili się na Traktat Lizboński. Wybory europejskie nie mają nic wspólnego z wchodzeniem Polski do euro, ale jeśli deklarację Kaczyńskiego potraktować literalne, to znaczy, że proponuje renegocjacje traktatu, a to oznacza polexit. To dowód na to, że w tyle głowy stoi im polexit - mówił Michał Kamiński w programie "Tłit". - To technika putinowska, szukania wroga, dzielenia Polaków. Krótkotrwale może przynosić skutki, pozwala PiS-owi utrzymać się na wysokim poziomie, ale zgubna dla przyszłości Polski. Jutro każe nam się bać śnieżnego koczkodana - dodał.
Kaczyński apeluje do partii politycznych ws. przyjęcia euro

Kaczyński apeluje do partii politycznych ws. przyjęcia euro

Wiadomości
Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie, w którym wezwał szefów partii opozycyjnych do jasnej deklaracji ws. przyjęcia euro w Polsce. - Mam nadzieję, że ta deklaracja zostanie podpisana i stworzy płaszczyznę wspólnego myślenia o polskiej przyszłości. O tym by Polakom żyło się coraz lepiej - powiedział prezes PiS. Korzystając z okazji lider Zjednoczonej Prawicy złożył wszystkim Polakom wielkanocne życzenia.
Gen. Mirosław Różański odpowiada Macierewiczowi. Niespodziewana deklaracja

Gen. Mirosław Różański odpowiada Macierewiczowi. Niespodziewana deklaracja

Polska
Antoni Macierewicz stwierdził, że Różański "formułował opcję rosyjską". - Nie wiem, co by na to powiedziała służba Federacji Rosyjskiej, osobiście nie aplikuję do takiej roli. To kolejne wynaturzenie Macierewicza, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością - komentował generał w programie "Tłit". Pytany o pozew, wskazał, że "w sądzie powinny się spotykać osoby, które prezentują określony poziom". - Macierewicz nie jest dla mnie partnerem. Szkoda czasu. Trzeba dać mu szansę, może się opamięta. Ale powinien się nad tym pochylić parlament, ten człowiek jest posłem". Różański jest gotów do "pojedynku" z Macierewiczem nt. wojskowości. - Nawet bez ustalania warunków wstępnych. Byle był to przekaz na żywo. Nagrywany - raczej nie. Do świąt jesteśmy bardzo zajęci, jak tylko skończy się Wielki Tydzień - podsumował.
Szydło: Solidarność jest gotowa podpisać porozumienie z rządem

Szydło: Solidarność jest gotowa podpisać porozumienie z rządem

Finanse
Strona rządowa zaproponowała dzisiaj nieco inne ukształtowanie wzrostu wynagrodzeń nauczycieli – powiedziała we wtorek Beata Szydło po pierwszej turze rozmów ze związkowcami w Centrum Spotkań i Dialogu. – Chodzi o zmianę w rozdysponowaniu dodatków. To sprawiłoby, że we wrześniu mielibyśmy nie 5 a 9 proc. wzrostu wynagrodzeń. Czekamy na opinię strony związkowej. Mamy sygnał od Solidarności, że te propozycje są dla nich do zaakceptowania. ZNP i forum związków podnosi jeszcze uwagi i cały czas wnosi  postulat podniesienia wynagrodzenia o 1000 zł. W tej sprawie nie ma postępów. Jednocześnie jest deklaracja ze strony dwóch central, że w tej przerwie, którą mamy, będą dyskutować o propozycjach rządu. 
Marysia Starosta: Sokół zrobił ze mnie kobietę

Marysia Starosta: Sokół zrobił ze mnie kobietę

Polska
Takich dziewczyn jak Marysia Starosta w Polsce jest niewiele. Kiedy kilka lat temu jeden z najbardziej znanych raperów w Polsce zaproponował jej współpracę, nie wiedziała, że jej życie diametralnie się zmieni. - Kiedy poznałam Sokoła, byłam zaręczona. Na spotkanie w sprawie płyty poszłam z moim narzeczonym, a wyszłam już z Wojtkiem - wyznała Marysia Starosta w programie "W łóżku z Oskarem".Wokalistka zdradziła także, jak zmienił ją świat hip hopu. Czy nie żałuje 7 lat u boku Sokoła? Czy rozebrałaby się dla "Playboya" tak, jak jego obecna dziewczyna? I w końcu, czy jej najnowsze muzyczne dzieło "Ślubu nie będzie" to tylko gra słowem, a może deklaracja na całe życie?Koniecznie zobaczcie intymną rozmowę Oskara Netkowskiego z Marysią Starostą.
Egzaminy szkolne zagrożone? Twarda deklaracja Anny Zalewskiej

Egzaminy szkolne zagrożone? Twarda deklaracja Anny Zalewskiej

Polska
Szefowa MEN mówiła w programie "Tłit" o projekcie rozporządzenia, który pozwala przeprowadzać egzamin kończący szkołę podstawową bez obecności nauczycieli zatrudnionych w danej szkole. - Na prośbę dyrektorów szkół sprawiliśmy, że to rozporządzenie jest bardzo elastyczne. Przepisy powinny dawać dużą wolność dyrektorowi. To on jest odpowiedzialny za przeprowadzenie egzaminów. Egzaminy, tak jak deklarowaliśmy, po prostu się odbędą. Nie ma możliwości ich przełożenia. Dziecko musi przystąpić do egzaminu, by skończyć rok szkolny - zadeklarowała. Pytana, czy szkoły zmieszczą dwa roczniki naraz, odpowiedziała: "Nie podpisałabym prawa oświatowego, gdyby to wszystko nie zostało policzone. Każde miasto, nawet najbardziej politycznie zaangażowane, informuję jednoznacznie: jesteśmy gotowi". 
Anna Zalewska przeprasza za słowa Marka Suskiego o nauczycielach

Anna Zalewska przeprasza za słowa Marka Suskiego o nauczycielach

Polska
Minister Marek Suski stwierdził, że nauczyciele zarabiają podobnie jak posłowie. - Chcę za tę wypowiedź przeprosić. Jestem nauczycielem urlopowanym. To, co powinniśmy na każdym kroku powtarzać, to to, że nauczycielowi należy się szacunek za jego pracę i dobre wynagrodzenie - komentowała szefowa MEN Anna Zalewska w programie "Tłit". - To zawód zapomniany przez moich poprzedników. Ostatnia podwyżka była w 2012 r. Przyspieszyliśmy, chcemy się spotkać w połowie drogi. Oprócz tego, że  wciągu 17 m-cy pojawiają się znaczące podwyżki w minimalnym wynagrodzeniu, to jeszcze kilkaset milionów na dodatkowe rozwiązania - podkreśliła. - Moja deklaracja: będziemy proponować samorządowcom i związkowcom, żeby wynagrodzenie było jasne i przejrzyste, żeby nie było frustrujących sytuacji, że dodatki ustalane po stronie samorządowy różnią się o kilkaset złotych - podsumowała Zalewska.
Deklaracja LGBT. Prof. Lew-Starowicz rozwiewa wątpliwości

Deklaracja LGBT. Prof. Lew-Starowicz rozwiewa wątpliwości

Wiadomości
Politycy PiS krytykują deklarację LGBT, którą podpisał prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Głos w tej sprawie zabrał Jarosław Kaczyński, który powiedział „nie” atakowi na dzieci i ich "seksualizacji". Prezes PiS skrytykował wytyczne WHO, na podstawie których ma być prowadzona edukacja seksualna w stołecznych szkołach. Od kilku dni najwięcej wątpliwości budzi zapis o przekazywaniu wiedzy z zakresu masturbacji dzieci. O tym, czy jest się czego bać i co w gruncie rzeczy płynie ze standardów WHO w rozmowie reportera WP z seksuologiem, prof. Zbigniewem Lew-Starowiczem.
Tusk idealnym kandydatem na prezydenta.

Tusk idealnym kandydatem na prezydenta. "Potrzebujemy silnego polityka, który zwycięży w wyborach"

Polityka
- Potrzebujemy na rok 2020 silnego kandydata, który zwycięży w wyborach na prezydenta. Donald Tusk jest świetnym kandydatem, natomiast to musi być jego deklaracja, czy chce wrócić do polityki krajowej - mówiła Katarzyna Lubnauer. Liderka Nowoczesnej była gościem programu "Bierzyński na żywca". Odpowiadała na pytania internautów oraz prowadzącego - Jakub Bierzyński działa także jako doradca Roberta Biedronia.
Ewa Kopacz przyparta do muru ws. propozycji PiS. Jest deklaracja

Ewa Kopacz przyparta do muru ws. propozycji PiS. Jest deklaracja

Polska
Beata Szydło zaapelowała do opozycji, by zadeklarowała, czy poprze rozszerzenie programu 500+ na każde dziecko. - Beata Szydło nie odpowiedziała pozytywnie, kiedy w 2016 r. wnieśliśmy poprawkę, żeby 500+ otrzymały również pierwsze dzieci, jak dzieci samotnych matek - komentowała Ewa Kopacz w programie "Tłit". W końcu odpowiedziała: "tak". - Czy poprzecie "13" dla emerytów i rencistów? - dopytywał Marek Kacprzak. - A dlaczego mielibyśmy tego nie zrobić, skoro to nasz program? - odpowiedziała Kopacz. I dodała: "Zawłaszczyli sobie nasz program. Będziemy głosować 'za'".
Rewolucja w stolicy. Wchodzi w życie deklaracja LGBT+

Rewolucja w stolicy. Wchodzi w życie deklaracja LGBT+

Wiadomości
Warszawski radny, Marek Szolc, to jeden z autorów deklaracji LGBT+, którą w poniedziałek podpisał prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski. To pierwszy taki dokument w polskim samorządzie. Dzięki niemu środowisko LGBT ma czuć się w Warszawie bezpieczniej. – Jestem zachwycony jako warszawiak, jako obywatel, jako radny i jako gej, bo wierzę, że ten dokument sprawi, że wiele tysięcy osób poczuje się bardziej komfortowo – mówi w rozmowie z reporterem WP, Klaudiuszem Michalcem. Do deklaracji wiele zastrzeżeń mają radni PiS. Mieszane uczucia towarzyszą także mieszkańcom Warszawy. Więcej w materiale wideo. 
Izrael na Księżycu. Lądownik startuje już w piątek

Izrael na Księżycu. Lądownik startuje już w piątek

Ciekawostki
Izraelski, warty 100 mln dolarów, księżycowy lądownik ma w ciągu trzech miesięcy wylądować na Księżycu. Pojazd nazywa się Bereszit (po hebrajsku to pierwsza księga Starego Testamentu), a jego zawartość jest bardzo interesująca. Został w nim umieszczony cały pięcioksiąg, który został wyryty za pomocą nanotechnologii na metalowym krążku wielkości monety. Prócz Biblii w lądowniku umieszczono również wspomnienia ocalałego z Holokaustu, dziecięce rysunki, izraelskie piosenki i deklaracja niepodległości żydowskiego państwa. Bereszit ma zbierać dane o polu magnetycznym Księżyca. Jego główny cel jest jednak edukacyjny. Twórcy chcą zainteresować młodych Izraelczyków kosmosem i skłonić ich, by kształcili się w tym kierunku. Izraelski pojazd kosmiczny poleci na Księżyc na pokładzie amerykańskiej rakiety SPACE X. Jeśli misja zakończy się powodzeniem, Izrael będzie czwartym krajem w historii, którego pojazd wylądował na Księżycu.
Milan nie będzie grał na dwóch napastników. Treningi kluczowe dla Piątka

Milan nie będzie grał na dwóch napastników. Treningi kluczowe dla Piątka

Piłka nożna
- Gattuso powiedział po meczu, że Piątek nie będzie grał w podstawowym składzie wspólnie z Cutrone. To jest ważna deklaracja. Pytanie czy Krzysztof Piątek wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie postawą na treningach - mówi Tomasz Skrzypczyński. - Cutrone nie gra najlepiej. Mecz z Napoli pokazał, że Piątek zrobił w 19 minut więcej niż Cutrone w 70. 
Mocna deklaracja ws. szpiegów.

Mocna deklaracja ws. szpiegów. "Służby będą reagować z całą stanowczością"

Polska
Czy zatrzymanie Chińczyka z polskiej filii Huawei, podejrzewanego o szpiegostwo, przekreśla współpracę z Chinami? - Jestem przekonany, że nasze relacje będa kwitnąć - mówił w programie "Money. To się liczy" Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. - Ale jest oczywiście czerwona linia, której nie można ani Chinom, ani żadnemu innemu państwu przekraczać. Nie wolno szpiegować na terenie RP i łamać naszego prawa. Użyjemy wszelkich narzędzi, żeby się temu przeciwstawić. Głęboko wierzę, że Chiny nie mają nic wspólnego z procesem szpiegowania na terenie Polski. Tam, gdzie będzie takie podejrzenie, nasze służby będą reagować z całą stanowczością - dodał.
Władysław Kosiniak-Kamysz o klubie PSL. Jednoznaczna deklaracja

Władysław Kosiniak-Kamysz o klubie PSL. Jednoznaczna deklaracja

Polska
- Nikt z członków PSL nie przeszedłby do PO, bo jesteśmy różnymi formacjami politycznymi i na pewno pozostaniemy innym klubem, jeżeli wszystko pójdzie dobrze w kolejnym parlamencie. Ta formuła się teraz sprawdza i będzie można ją powtórzyć - zadeklarował Władysław Kosiniak-Kamysz w programie "Tłit". Dopytywany o ustalenia z Grzegorzem Schetyną, dodał: "Nie taję tego przed kolegami i koleżankami z innych ugrupowań. Własny klub to podmiotowość".
Niespodziewana deklaracja Jarosława Gowina ws. święta 1 maja

Niespodziewana deklaracja Jarosława Gowina ws. święta 1 maja

Polska
Wicepremier Jarosław Gowin pytany był w programie "Tłit" o projekt wprowadzenia dnia wolnego od pracy w Wigilię i Wielki Piątek. - Nie będę deklarował w imieniu rządu, ale jako obywatel uważam, że te dni powinny być wolne od pracy. Pytanie czy na przykład 1 maja powinien. Jak mam do wyboru Wielki Piątek czy Wigilię i 1 maja to wybór jest oczywisty - odpowiedział.
Jednoznaczna deklaracja Jacka Sasina ws. podwyżek cen prądu

Jednoznaczna deklaracja Jacka Sasina ws. podwyżek cen prądu

Polska
- Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że groźba podwyżek cen prądu Polaków nie dotknie. Mieliśmy wczoraj bardzo poważną dyskusję w ramach rządu. Minister energii ma bardzo wyraźne zadanie - żeby tej podwyżki nie było, żeby Polacy nie odczuli tych zmian cen energii (...) Mogę dziś powiedzieć na pewno, że nie będzie tych podwyżek dla indywidualnych gospodarstw domowych. Żaden Polak, indywidualny odbiorca, nie zapłaci więcej za prąd - zadeklarował Jacek Sasin w programie „Tłit”.
Jednoznaczna deklaracja Włodzimierza Cimoszewicza ws. wyborów do PE

Jednoznaczna deklaracja Włodzimierza Cimoszewicza ws. wyborów do PE

Polska
- Ciągle wierzę we wspólną listę do PE. Jeśli będzie, jestem gotów ją poprzeć. Najbardziej aktywnie jak tylko można, czyli także kandydować - oznajmił Włodzimierz Cimoszewicz w programie "Tłit". - Zobaczymy. Chyba mniej wątpliwości co do tego jest w największej formacji - PO, a maluchy zaczynają kręcić - dodał.
Michał Wójcik o partii Tadeusza Rydzyka. Stanowcza deklaracja

Michał Wójcik o partii Tadeusza Rydzyka. Stanowcza deklaracja

Polska
- Zjednoczona Prawica jest silna i zjednoczona. I tak będzie w najbliższych wyborach - do PE, Sejmu i Senatu. Nic tego nie zmieni. Pokazała to uroczystość z okazji urodzin Radia Maryja - mówił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w programie "Tłit". Dopytywany ws. nieobecności Jarosława Kaczyńskiego, odpowiedział: "Ale zawsze przyjeżdżał. Wyciąga pan chyba za daleko idące wnioski".
poprzednie1 2 3 4 następne