Wyniki wyszukiwania dla:

debata

Liczba wyników: 189

Burzliwa debata w Sejmie. Nitras wręcza buciki Kaczyńskiemu

Burzliwa debata w Sejmie. Nitras wręcza buciki Kaczyńskiemu

Polska
- Pytam się, ilu z tych księży siedzi w więzieniu? - pytał w czwartek w Sejmie poseł PO Sławomir Nitras. Po tych słowach Marszałek Sejmu odebrał mu głos. Po zejściu z trybuny próbował wręczyć Jarosławowi Kaczyńskiemu dziecięce buciki.
Wybory do PE. Tarczyński rzuca Kukizowi wyzwanie

Wybory do PE. Tarczyński rzuca Kukizowi wyzwanie

Polska
Paweł Kukiz domaga się debaty z PiS o UE. Co na to Dominik Tarczyński? - Nie, no... Lubię Pawła, wszystko ok, ale o czym mam z nim rozmawiać? Wezwałem na anglojęzyczną debatę o UE młodych, wykształconych i z dużych miast, czyli przedstawicieli KE, i nagle zapadła cisza. Jeśli będzie decyzja partii, żebym debatował z jakimkolwiek kandydatem z innej partii, to jestem gotowy, ale ta debata musi być poważna. Jeśli Paweł chce, to zapraszam - Paweł, porozmawiajmy po angielsku. Wystaw najlepszego zawodnika, możemy debatować - odparł polityk PiS w programie "Tłit".
Leszek Balcerowicz odpowiada Elżbiecie Rafalskiej ws. 500+

Leszek Balcerowicz odpowiada Elżbiecie Rafalskiej ws. 500+

Polska
"Polacy przestali być parobkami" - stwierdziła minister Rafalska, odnosząc się do raportu ws. 500+. - To ordynarna inwektywa. Mamy próbkę, na czym polega debata z PiS-em. Raport to dzieło najwybitniejszych specjalistów. Były dwa deklarowane cele: zwiększenie dzietności i poprawa sytuacji finansowej polskich rodzin. Od samego początku było wiadomo, że bałamutne, ale to uruchomili. Wydano 70 mld zł - zero efektu. Wyrzucono dziesiątki miliardów złotych. Z punktu deklarowanych celów to oszustwo. Jedna wielka kpina - komentował były minister finansów Leszek Balcerowicz w programie "Tłit".
Małgorzata Potocka chce założyć klinikę dla… hejterów!

Małgorzata Potocka chce założyć klinikę dla… hejterów! "To się nadaje do leczenia"

Gwiazdy
Od początku roku, kiedy opętany nienawiścią zamachowiec zamordował urzędującego wówczas prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Polsce trwa nieustanna debata publiczna dotycząca zjawiska hejtu w sieci. Według badań Uniwersytetu SWPS co czwarty polski internauta padł jego ofiarą. Do obraźliwego komentowania innych ludzi przyznało się natomiast 11% badanych. Problem ten jest szczególnie bliski Małgorzacie Potockiej, której córka swego czasu znalazła się pod ostrzałem anonimowych trolli. Zdaniem aktorki, uciekające się do tak wulgarnych i tchórzliwych ataków osoby, są najzwyczajniej chore. Dlatego też chciałaby móc... leczyć je w specjalnej klinice, której celem byłoby zwalczanie bezpodstawnej agresji u młodych ludzi. Dobry pomysł?
WP zaprasza Mateusza Morawieckiego do debaty z Grzegorzem Schetyną. Co na to premier?

WP zaprasza Mateusza Morawieckiego do debaty z Grzegorzem Schetyną. Co na to premier?

Polska
Wybory europarlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Polacy pójdą do urn już 26 maja. Niestety, wielu obywateli nie zna programów polityków, którzy marzą o posadzie w Parlamencie Europejskim. Właśnie dlatego Tomasz Machała i Marcin Makowski spytali premiera Morawieckiego, czy wziąłby udział w debacie z Grzegorzem Schetyną. - Jeżeli takie będzie uzgodnienie ze strony sztabu, to jak najbardziej tak. Pozostawiam to do decyzji fachowców – stwierdził Morawiecki. I dodał, że jego oponentami powinni być przywódcy wszystkich ugrupowań tworzących Koalicję Europejską. Należą do niej PO, PSL, SLD, Partia Zieloni i Nowoczesna.
Krajobraz po ACTA 2. Co nas czeka po przyjęciu nowelizacji?

Krajobraz po ACTA 2. Co nas czeka po przyjęciu nowelizacji?

Technologia
Debata nad ACTA 2 nie przyniosła rozstrzygnięcia. Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy nowelizacji przedstawiali sensowne argumenty. Efekt? Ustawa o "Dyrektywa o jednolitym rynku cyfrowym" przeszła przez zaledwie kilka głosów. Co nas czeka po zmianie przepisów?
Joanna Scheuring-Wielgus ostro Andrzeju Dudzie

Joanna Scheuring-Wielgus ostro Andrzeju Dudzie

Polska
Andrzej Duda zaapelował o merytoryczną i spokojną debatę w kampanii wyborczej. - Prezydent Duda tak powiedział? W mundurku zucha, w który się ubrał ostatnio? Każdy z nas apeluje, żeby debata publiczna była fair i merytoryczna. Prezydent Duda zapomniał, co sam mówi, w jaki sposób zwraca się do opozycji. Z przykrością muszę stwierdzić po raz kolejny, co zaraz zostanie mi wytknięte, ja nie traktuję poważnie naszego prezydenta. To mężczyzna w moim wieku. Nie wiem, jakie on książki czytał, kogo słuchał, kto był jego autorytetem... Kompletnie się różnimy w widzeniu świata - komentowała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus w programie "Tłit". 
Przyszłość energii odnawialnej w Polsce

Przyszłość energii odnawialnej w Polsce

Wywiady
Debata o przyszłości energii odnawialnej w Polsce w kontekście założeń polityki energetycznej do 2040 roku. Na  co wpływają podwyżki cen energii od 2019 roku?
Jacek Sasin o wniosku ws. premiera: absurdalny

Jacek Sasin o wniosku ws. premiera: absurdalny

Polska
"Debata nad wnioskiem o wyrażenie wniosku nieufności Radzie Ministrów w piątek o 21. Nocna pora to dowód na strach rządu przed opinią publiczną" - stwierdził Ryszard Petru. - Bzdura, godz. 21 wynika z tego, że premier w czwartek i piątek jest na szczycie RE. Możemy sobie wyobrazić, jakie byłyby komentarze ze strony opozycji, gdyby okazało się, że na debacie nie ma premiera - ripostował Jacek Sasin w programie "Tłit". - Ten wniosek jest całkowicie niepoważny. PiS ma stabilną większość w Sejmie. Jest nieuzasadniony - oparty o medialne doniesienia, fake newsy i pseudoinformacje - dodał.
Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju

Polska
Trzecia edycja prestiżowego wydarzenia gospodarczego poświęconego nowym technologiom, innowacjom, wynalazkom i nowatorskim inwestycjom zmieniającym kraj w oparciu o krajowe i regionalne inteligentne specjalizacje. To międzynarodowa debata z udziałem 1000 branżowych liderów - innowatorów i inwestorów - platforma transferu technologii na liniii nauka-biznes-samorząd.
Debata WP:

Debata WP: "Żadne wstawanie z kolan nie jest nam potrzebne"

Wiadomości
"Mamy prawo być dumni z Polski, mimo kilku grzechów, które popełniliśmy" - powiedział prof. Andrzej Friszke w czasie debaty WP na 100 - lecie niepodległości. Gośćmi Jacka Żakowskiego byli Agnieszka Holland, Maria Peszek oraz prof. Jerzy Bralczyk
Debata WP na 100-lecie niepodległości

Debata WP na 100-lecie niepodległości

Polska
Dzisiaj obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Gośćmi Jacka Żakowskiego była Agnieszka Holland, Maria Peszek, prof. Jerzy Bralczyk i prof. Andrzej Friszke. 
Debata: czym jest patriotyzm?

Debata: czym jest patriotyzm?

Polska
Postawa patriotyczna czyli jaka? Jak powinien zachowywać się patriota na co dzień? Czy w naszych czasach również żyją bohaterowie? Na te i inne ważne pytania odpowiadali goście Marka Kacprzaka: Agnieszka Grochowska, aktorka filmowa i teatralna, Dorota Stępniak, nauczycielka Szkoły Podstawowej w Ożarowie Mazowieckim, Mateusz Zaremba, politolog z Uniwersytetu SWPS, Dariusz Paczkowski, Fundacja Klamra, Katarzyna Grubek, Centrum Edukacji Obywatelskiej.
 Trudno uwierzyć do kogo Hofman porównał Rozenka

Trudno uwierzyć do kogo Hofman porównał Rozenka

Polska
W swoim autorskim programie "Gabinet cieni", Adam Hofman zrecenzował debatę kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta Warszawy. Andrzej Rozenek spodziewał się wszystkiego, ale pewnie nie słów byłego spin doktora PiS. Długo zastanawiał się, czy przypadkiem go nie wykręca.
Nie wszyscy kandydaci zadowoleni po debacie.

Nie wszyscy kandydaci zadowoleni po debacie. "Jestem zmęczony"

Wiadomości
Tuż po wyjściu ze studia TVP kandydaci na prezydenta Warszawy dzielili się z dziennikarzami swoimi wrażeniami. Nie wszyscy jednak opuścili budynek przy Woronicza z zadowolonymi minami. - Jestem zmęczony po tej debacie - przyznał w rozmowie z dziennikarzem WP Marek Jakubiak z Kukiz'15.   
Krystyna Krzekotowska po debacie.

Krystyna Krzekotowska po debacie. "Wygrałam z marnymi kandydatami"

Wiadomości
Krystyna Krzekotowska została okrzyknięta czarnym koniem debaty warszawskiej. Tuż po wyjściu ze studia przyznała, że "wygrała z marnymi kandydatami" - Mówiłam: czemu do mnie nie strzelasz? A on nic, bo nie miał argumentów - opowiadała po debacie. Więcej w materiale naszego reportera, który śledził debatę w studiu na Woronicza.
Kryzys Kościoła w Polsce? Debata Tłita

Kryzys Kościoła w Polsce? Debata Tłita

Polska
Zapraszamy na debatę Wirtualnej Polski o sytuacji Kościoła w Polsce. Gośćmi programu są: autor filmu dokumentalnego dotyczącego pedofilii w kościele Tomasz Sekielski, socjolog prof. Henryk Domański (PAN) oraz adwokat Jerzy Kwaśniewski z Instytutu Ordo Iuris. Zapraszamy.
Debata

Debata "Tłit" o pedofilii w Kościele. "Zależność krycia zbrodniarzy jest szokująca"

Polska
- Nie dziwi mnie skala wyeksponowania przypadków zbrodni wobec dzieci. Nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach zależność krycia zbrodniarzy jest szokująca. Na 6 tys. skazań, 30 jest skazań kapłanów. Kościół nie rozliczył się z tej zbrodni, mimo licznych wezwań - mówił Jerzy Kwaśniewski z Instytutu Ordo Iuris w programie "Tłit". - Polski kościół czekał 14 lat na wprowadzenie procedur z listu Jana Pawła II, jest 30 lat do tyłu - komentował Tomasz Sekielski. Socjolog prof. Henryk Domański (PAN) dodał, że panuje przekonanie, że jeśli się ujawni problem, zbrodnie, autorytet Kościoła upadnie.
Obajtek: Rezygnacja z fuzji z Lotosem zaszkodzi gospodarce

Obajtek: Rezygnacja z fuzji z Lotosem zaszkodzi gospodarce

Polska
- To nie jest tak, że Orlen chce być wielki. Chcąc być odpornym na wahnięcia cen ropy musimy usprawniać m.in. procesy logistyczne i operacyjne - mówił Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen S.A. podczas debaty planowanej konsolidacji z Lotosem na Forum Gospodarczym w Krynicy. - Świat i Europa ma to już za sobą, na co dowodem są Shell, BP czy Statoil - mówił otwierając debatę Daniel Obajtek. Podczas specjalnego wydarzenia tegorocznego Forum w Krynicy, jakim była debata "Konsolidacje kapitałowe – szansa na wzmocnienie Polski na mapie gospodarczej Europy", prezes PKN Orlen zapewniał, że tym razem musi się udać.  
Jasna deklaracja Trzaskowskiego ws. wyborów w Warszawie

Jasna deklaracja Trzaskowskiego ws. wyborów w Warszawie

Polska
Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski pytany był w programie "Tłit", czy stanie do debaty "1 na 1" z innym kandydatem, który trafi do II tury. Odpowiedź była krótka i jednoznaczna: "tak". - Zrobimy jedną debatę prawdopodobnie ze wszystkimi kandydatami i jedną w drugiej turze. Zaprosimy wszystkich, którzy będą chcieli ją transmitować - wyjaśnił Trzaskowski. Zaznaczył, że stanie do debaty również wtedy, gdy do II tury wejdzie z nim kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki.
Karolina Korwin-Piotrowska o problemie molestowania polskich kobiet.

Karolina Korwin-Piotrowska o problemie molestowania polskich kobiet. "Nic ich nie broni"

Gwiazdy
Jednym z najważniejszych punktów Przystanku Woodstock jest Akademia Sztuk Przepięknych. W tym roku w jej ramach odbyła się m.in. debata o prawach kobiet. Karolina Korwin-Piotrowska w rozmowie z WP powiedziała, że tego typu spotkania boleśnie pokazują, że w Polsce wciąż nie ma żadnych procedur, które wspierałyby i broniły kobiety przed molestowaniem. Dziennikarka przytoczyła słowa pewnej 17-latki, która wielokrotnie padła ofiarą dwuznacznego zachowania ze strony nauczyciela.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 9następne