Wyniki wyszukiwania dla:

data ważności

Liczba wyników: 95

Okulary przeciwsłoneczne. Czy mają termin ważności?

Okulary przeciwsłoneczne. Czy mają termin ważności?

Zdrowie
Okulary przeciwsłoneczne są latem elementem wyposażenia każdego plecaka czy torebki. Nie tylko przyciemniają obraz o pozwalają lepiej widzieć. Ważną ich funkcją jest ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym.Zobacz film.  
Patryk Vega odpowiada Bartłomiejowi Misiewiczowi:

Patryk Vega odpowiada Bartłomiejowi Misiewiczowi: "Misiu, premiera "Polityki" i tak nastąpi"

Gwiazdy
Kilka godzin temu Vega opublikował kolejny fragment filmu, w którym głównym bohaterem ponownie jest rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej. Przy okazji celebryta zapowiedział, że mimo nacisków, data premiery nie ulegnie zmiany.
Podniesienie limitu płatności bez PIN opóźnione. Nowy termin: Drugi kwartał przyszłego roku

Podniesienie limitu płatności bez PIN opóźnione. Nowy termin: Drugi kwartał przyszłego roku

Polska
- Zgoda NBP dotyczyła wejścia w życie od kwartału, ale to data niefortunna, bo wchodzą wówczas inne regulacje. (…) Dlatego ze względu na bezpieczeństwo, we współpracy z bankami, mówimy o drugim kwartale przyszłego roku – mówi money.pl o podniesienie limitu transakcji bez PIN z 50 do 100 zł dyrektor biura Mastercard w Polsce Bartosz Ciołkowski. Równocześnie zapewnia, że wbrew informacjom o wyższej kwocie, mowa o zwiększeniu limitu do 100 zł.
Sekielski w WP. Data premiery

Sekielski w WP. Data premiery "Tylko nie mów nikomu" nie była przypadkowa

Polska
- Nie decydowaliśmy się tego filmu emitować tuż przed świętami wielkanocnymi. Później był długi weekend. W majówkę ludzie zajęci są czym innym niż szukaniem internetu i oglądaniem takich filmów. To był pierwszy dogodny termin na wyemitowanie tego filmu. Po wyborach będzie Boże Ciało, później wybory parlamentarne, Boże Narodzenie. Za każdym razem coś będzie. W najbliższych miesiącach nie ma dobrego terminu - powiedział Tomasz Sekielski podczas wizyty w studiu Wirtualnej Polski. Dodał, że politycy zamiast dyskutować o przypadkowym lub nieprzypadkowym terminie premiery filmu powinni zająć się rozwiązaniem problemu pedofilii w Kościele.
Azotyny dodawane do mięsa są rakotwórcze

Azotyny dodawane do mięsa są rakotwórcze

Zdrowie
Do mięsa kupowanego w marketach, w procesie produkcji, dodawane są substancje chemiczne, które mają chronić je przed bakteriami, przedłużyć datę ważności i nadać mu korzystny wygląd. Te substancje chemiczne to azotyny. Znajdują się np. w szynce, kiełbasie lub bekonie.  Zobacz film. 
Cyfrowa rewolucja i e-podpisy

Cyfrowa rewolucja i e-podpisy

Finanse
Z Andrzejem Dobierałą prezesem Asseco Data Systems rozmawialiśmy o cyfrowej rewolucji i e-podpisach. - E-podpis to cyfrowy certyfikat, kod, który można dodać do pliku po to, żeby stwierdzić, że ten plik jest dokładnie w tej formie, w jakiej chcielibyśmy żeby był - tłumaczył
Nieznane skutki katastrofy w Czarnobylu

Nieznane skutki katastrofy w Czarnobylu

Nauka
26 kwietnia 1986 roku to data która na trwale wpisała się w historię świata. Tego dnia miała miejsce katastrofa w elektorwni atomowej w Czarnobylu. W swojej nowej książce pt. "Czarnoby Instrukcja przetrwania", prof. Kate Brown z MIT, jako pierwsza opisuje,  jak poważne były jej skutki i jak ogromna była ich skala. Autorka kwestionuje obowiązującą narrację. Oficjalnie  z powodu radiacji zmarły 54 osoby. Brown uważa, że liczba ta może być dużo większa i sięgać setek tysięcy. 
Leki po dacie ważności. Czy warto ryzykować?

Leki po dacie ważności. Czy warto ryzykować?

Zdrowie
Chorujemy zazwyczaj kilka razy w roku. Scenariusz zawsze jest ten sam - lekarz, recepta i leki z apteki. Zdarza się, że części leków nie zużyjemy i wtedy trafiają do domowej apteczki. Co zrobić, gdy się przeterminują?
Donald Tusk stanie przed komisją ds. wyłudzeń VAT. Data nieprzypadkowa

Donald Tusk stanie przed komisją ds. wyłudzeń VAT. Data nieprzypadkowa

Wiadomości
Wirtualna Polska dotarła do dokumentów komisji śledczej ds. wyłudzeń podatku VAT. Są w nich terminy przesłuchań świadków. Z terminarza wynika, że Donald Tusk stanie przed komisją jeszcze w maju. Tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zeznawać będą liderzy PO na czele z Grzegorzem Schetyną i byłą premier, Ewą Kopacz. Zapowiada się polityczny spektakl. Więcej w materiale wideo. 
Gwiazdy o Walentynkach. Romanowska:

Gwiazdy o Walentynkach. Romanowska: "Pewnie będę w pracy jak zawsze"

Gwiazdy
Zbliżające się Walentynki to jedno z bardziej wyczekiwanych świąt wśród celebrytów. Gwiazdy mogą wtedy pochwalić się swoimi partnerami i drogimi prezentami, którymi zostały obdarowane. Choć większość żywi sympatię do święta zakochanych, to znajdują się i tacy, którzy nie uważają, aby data 14 lutego była czymś nadzwyczaj szczególnym.Do takich osób należy Elżbieta Romanowska, która zdradziła, że tegoroczny dzień zakochanych spędzi najprawdopodobniej w pracy. Dodała również, że każda - nie tylko ta data, jest odpowiednia na to, by wyrazić swoje uczucia lub okazać sympatię drugiej osobie. Zobaczcie, co inni myślą o Walentynkach.
E-dowód startuje. W tym roku dostanie go ponad milion Polaków

E-dowód startuje. W tym roku dostanie go ponad milion Polaków

Polska
Każdy Polak, który złoży wniosek od czwartego marca, dostanie dowód z warstwą elektroniczną. Oczywiście także ci, którym data ważności jeszcze się nie kończy, a chcą mieć e-dowód, też mogą złożyć wniosek - mówił w programie "Money. To się liczy" minister cyfryzacji Marek Zagórski. Nowy dowód jest lepiej zabezpieczony, a dodatkowo będzie można dzięki niemu m.in. podpisywać dokumenty, uaktywniać e-usługi, a w przyszłości - uwierzytelnić się w placówkach służby zdrowia. W programie minister tłumaczył też, czym jest profil zaufany i jak z niego korzystać.
Szczera Chodakowska:

Szczera Chodakowska: "Dla mnie Walentynki są każdego jednego dnia" (KLIKA PUDELKA)

Gwiazdy
Zbliżające się każdego roku Walentynki są jednym z ulubionych okresów polskich celebrytów. Data 14 lutego tworzy okazję na pochwalenie się za pośrednictwem mediów społecznościowych po raz kolejny swoimi drugimi połówkami i łączącym parę niezwykłym uczuciem.Jedną z celebrytek, która nie przywiązuje do święta zakochanych aż tak dużej wagi, twierdząc, że u niej i jej męża Lefterisa trwa ono "każdego dnia", jest Ewa Chodakowska. Zobaczcie.
Dał Wiśle milion złotych.

Dał Wiśle milion złotych. "Większośc pieniędzy rozdaję" - przyznaje Jarosław Królewski

Finanse
- Jesteśmy jedną z niewielu firm, które mają własną, napisaną właściwie od zera bazę – wyjaśnił w programie "Money. To się Liczy" Jarosław Królewski,  prezes firmy Synerise. Zajmuje się ona sztuczną inteligencją i big data, czyli szukaniem, pobieraniem, gromadzeniem i przetwarzaniem  danych. Firma odnosi sukcesy finansowe i technologiczne, ale dotąd znana była głównie w środowisku IT. Zrobiło się o niej głośno przed kilkoma dniami, gdy Jarosław Królewski przeznaczył ponad milion złotych na ratowanie Wisły Kraków.  Królewski przyznał, że CD Project jest dla jego firmy benchmarkiem. - To przykład projektu, który trzeba robić dłużej, mieć strategię i  świadomość, ze sukces nie przyjdzie za chwilę. Trzeba działać jak algorytm, by na koniec dowieźć coś, co jest dobre. W Synerise jest podobnie – długo budowaliśmy produkt, ale dziś jesteśmy w stanie wygrywać z najlepszymi.  Zapytany o to, kiedy będzie otwierał listę najbogatszych Polaków, gość odpowiedział, że …nigdy. - Nigdy nie będę, bo większość pieniędzy rozdaję. Pieniądze nigdy nie były dla mnie celem i jestem pewien, ze to się nie zmieni – zapewnił.
Andrzej Duda o Wałęsie.

Andrzej Duda o Wałęsie. "On mnie zdumiewa"

Polska
Andrzej Duda przyznał, że choć Lech Wałęsa "ma ciemne karty na życiorysie", to jest "bohaterem lat 80-tych i jednym z bohaterów wolności". - Ja często nie rozumiem prezydenta Dudy, on mnie zdumiewa i po raz kolejny zaskakuje. Zorientował się, że 4 czerwca dla wielu Polaków to data zbyt ważna, by ją ignorować. A nie da się jej obchodzić bez Lecha Wałęsy - komentował Marek Sawicki w programie "Tłit".
Kukulska wspiera inicjatywę Dody:

Kukulska wspiera inicjatywę Dody: "Byłam gotowa wziąć udział w koncercie"

Gwiazdy
We wtorek Doda ogłosiła datę koncertu "Artyści przeciw nienawiści". Choć zakładano, że muzycy zagrają w Gdańsku, ostatecznie koncert odbędzie się 27 lutego w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety na wydarzenie można nabyć już za 50 złotych. W organizację przedsięwzięcia włączyli się między innymi Agnieszka Hyży, która została rzecznikiem prasowym przedsięwzięcia oraz jej mąż, który podjął się skomponowania piosenki przewodniej koncertu. Wkrótce Dorota Rabczewska ujawni ostateczną listę artystów. Fani niestety nie zobaczą wśród wykonawców Natalii Kukulskiej. Choć 42-latka poparła inicjatywę, data koncertu pokrywa się z jej prywatnymi planami.
Felicjańska szczerzy się na ściance u boku niewiernego narzeczonego

Felicjańska szczerzy się na ściance u boku niewiernego narzeczonego

Gwiazdy
Ilona Felicjańska w dość dziwny sposób pojmuje definicję miłości. Kilka miesięcy przed planowaną ceremonią zaślubin, narzeczony modelki został przyłapany na czułościach w towarzystwie młodej brunetki. Choć zdjęcia były dość wymowne, Ilona nie dopuściła do siebie myśli o zdradzie ukochanego. Szybko zaczęła snuć teorię o dziennikarskiej prowokacji oraz dzielić się nowym podejściem do zakochania. Felicjańska zapewnia, że ona i Paul są szczęśliwi, bardzo się kochają i wciąż zamierzają się pobrać, tylko trochę później. Data nadal nie została ustalona. Napięta sytuacja między narzeczonymi nie przeszkadza im w spacerowaniu po ściankach. Kilka dni temu Ilona w towarzystwie niewiernego narzeczonego szczerzyła się na czerwonym dywanie.
Kopania wiedzy dla łowców kosmitów. SETI otworzyło swoją bazę

Kopania wiedzy dla łowców kosmitów. SETI otworzyło swoją bazę

Ciekawostki
Baza danych programu SETI jest już dostępna w Internecie dla każdego łowcy kosmitów. Pod adresem technosearch.seti.org można przestudiować tysiące prac naukowych związanych z programem SETI. Najstarsze badania pochodzą jeszcze z lat 60. XX w. Można również zgłosić do bazy własną pracę naukową. Pomysłodawczynią stworzenia internetowej bazy danych jest dr Jill Tarter, była dyrektorka Instytutu SETI. Jej zdaniem, do tej pory niektóre prace były trudno dostępne, zwłaszcza dla początkujących łowców kosmitów. Teraz dostaną oni do ręki narzędzie pozwalające im odnaleźć dowolną pracę i uzyskać dostęp do danych. Technosearch zawiera takie informacje jak: tytuł, autor pracy, data badania, obserwowane obiekty i użyty teleskop. SETI to program naukowy, którego celem jest znalezienie kontaktu z cywilizacją pozaziemską, poprzez poszukiwanie sztucznie wytworzonych sygnałów radiowych i świetlnych w przestrzeni kosmicznej.
Cieślik: Lotto przez internet bez rejestracji w kolekturze

Cieślik: Lotto przez internet bez rejestracji w kolekturze

Polska
Koniec listopada lub początek grudnia to data startu Lotto przez internet - ujawnia w rozmowie z money.pl Olgierd Cieślik. Prezes Totalizatora Sportowego zdradza też nazwę nowej usługi. Ta będzie nazywać się iLotto.
Tak trzeba zachować się, gdy policjant kieruje ruchem

Tak trzeba zachować się, gdy policjant kieruje ruchem

Polska
Zgodnie z hierarchią ważności na skrzyżowaniu, to policjant kierujący ruchem jest najważniejszą na nim osobą. Wszyscy kierujący są zobowiązani do wykonywania jego poleceń. Sygnały dawane przez kierującego ruchem są ważniejsze niż sygnalizacja świetlna, znaki drogowe oraz tzw. reguła prawej ręki. By nie mieć wątpliwości, policja podpowiada, jak je odczytywać.
#dziejesiewsporcie: do ringu wraca jedna z najpiękniejszych zapaśniczek

#dziejesiewsporcie: do ringu wraca jedna z najpiękniejszych zapaśniczek

Sport
Fani wrestlingu mają powody do zadowolenia, bo do ringu wraca jedna z najpiękniejszych zapaśniczek. Maria Kanellis przez rok odpoczywała od walk. Najpierw urodziła dziecko, a potem doznała kontuzji. Seksowna piosenkarka i modelka zapowiedziała, że niebawem znowu będzie walczyć, ale jeszcze nie jest znana dokładna data powrotu.W drugiej części dzisiejszego odcinka pokazujemy bramkę Wayne'a Rooneya z USA, a na koniec zobaczycie w jak trudnych warunkach atmosferycznych zostało rozegrane spotkanie w lidze meksykańskiej.
Data przydatności do spożycia. Nie wszystkie produkty, które ją przekroczyły, musisz wyrzucić

Data przydatności do spożycia. Nie wszystkie produkty, które ją przekroczyły, musisz wyrzucić

Styl życia
"Należy spożyć do" i "najlepiej spożyć przed końcem" - czym różnią się te dwie informacje i jakie produkty możemy spokojnie spożywać, nawet jeśli liczby na opakowaniu sugerują, że są przeterminowane? O tym z dziennikarką WP Kobiety Alicją Jasińską rozmawiała dietetyk Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska.
poprzednie1 2 3 4 5 następne