Wyniki wyszukiwania dla:

dariusz szpakowski

Liczba wyników: 345

Kryzys budowlanki.

Kryzys budowlanki. "To już nie jest partnerski stosunek"

Polska
- Więcej niż połowa naszych kontraktów jest nierentowna. Dla mnie ważne jest długotrwałe patrzenie na współpracę z sektorem publicznym. Zawsze jest tak w budownictwie, że czasem się zarabia, czasem się traci. Rozumiemy, że są lepsze i gorsze lata. To co nas zmartwiło, to że poziom tych strat jest za wysoki, to nie jest już partnerski stosunek z zamawiającym - mówił w programie "Money. To się liczy" Dariusz Blocher, prezes grupy Budimex.

"Brexit to zła decyzja". Prezes Budimexu komentuje

Polska
Bez umowy brexitowej trudno będzie mówić o szansach dla Polaków robiących biznes w Wielkiej Brytanii. Myślę, że więcej widzimy ryzyk niż szans. Generalnie jednak brexit to zła decyzja. Szkoda, że to się stało - mówił w programie "Money. To się liczy" Dariusz Blocher, prezes Budmiexu. - Myślę, że krótkoterminowo to nie jest dobre dla Wielkiej Brytanii, długoterminowo - to się okaże - dodał.
Rewolucja w systemie płatności blik. Będzie jeszcze szybciej

Rewolucja w systemie płatności blik. Będzie jeszcze szybciej

Polska
- Ocieramy się o 100 mln transakcji za pośrednictwem blika w skali całego mijającego roku. To ogromny sukces - ocenił w programie „Money. To się liczy” Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności. – W przyszłym roku wyznaczamy sobie cel, by co druga płatność w e-commerce była dokonywana blikiem. To duża misja, którą bierzemy na bary. Drugi cel to zaproponowanie wszystkim użytkownikom blika płatności zbliżeniowych. Chcemy, by było to możliwe na wszystkich terminalach w skali globalnej. To duży krok. Chcielibyśmy to wprowadzić w połowie przyszłego roku. Mamy nadzieję, że przed następnymi świętami płatności blikowe zbliżeniowe będą już możliwe. W tym celu podjęliśmy współpracę z Mastercard - dodał.
Śmierć Dariusz M. nie była przypadkiem? Wypadek budzi spore wątpliwości.

Śmierć Dariusz M. nie była przypadkiem? Wypadek budzi spore wątpliwości.

Sport
Jak donosi Super Express prokuratura wszczęła śledztwo z art 151 kk ws. tragicznej śmierci Dariusza M. Artykuł ten mówi o nakłanianiu do samobójstwa. Były bokser mógł cierpieć na depresję. Wielokrotnie miał skarżyć się przyjacielowi, że obawia się o przyszłość swojej rodziny, w tym 3-miesięcznej córki. Również tragiczna śmierć legendarnego trenera, Andrzeja Gmitruka miała wpłynąć na Dariusza M. negatywnie. Wszystkie te informacje pokazują jak skomplikowane może być śledztwo które właśnie rozpoczęła prokuratura. 
Dariusz K. wraca zeznawać do sądu w kajdankach pomiętej marynarce

Dariusz K. wraca zeznawać do sądu w kajdankach pomiętej marynarce

Gwiazdy
Pomimo przejętego przez wymiar sprawiedliwości notesu Cezarego P. znanego również jako "dilera gwiazd", toczony przeciwko niemu proces i próba zidentyfikowania wszystkich pośredników zdają się nie mieć końca. Jest to głównie spowodowane niejasnymi zeznaniami wzywanych przed sąd celebrytów, wykręcających się, że Cezary dowoził im jedynie domowe kotlety, tanie alkohole i płyty Madonny. Wielu liczyło na to, że nieco światła na sprawę rzucą wyznania Dariusza K., odsiadującego obecnie wyrok za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w trakcie którego był pod silnym wpływem narkotyków. W ostatni wtorek upadły celebryta miał jednak okazję wrócić przed kamery, w celu udzielenia zeznań w sprawie dilera gwiazd. Relacja Dariusza K. nie ujawniła jednak niczego, co mogłoby zainteresować sędziów. Wygląda więc na to, że czeka nas jeszcze wiele zeznań o zamawianiu kotletów i płyt Madonny…
Dariusz Michalczewski: Izu Ugonoh mnie ujął

Dariusz Michalczewski: Izu Ugonoh mnie ujął

Sport
- Izu mnie ujął. Dzięki niemu, i Przemkowi Szymańskiemu, mojemu wspólnikowi, jestem tutaj - mówi Dariusz Michalczewski o swoim powrocie do pracy przy boskie zawodowym. Tym razem jako promotor.
Michalczewski szczerze o przeszłości: Podpisywałem kontrakt po niemiecku nie znając tego języka

Michalczewski szczerze o przeszłości: Podpisywałem kontrakt po niemiecku nie znając tego języka

Polska
Dariusz "Tiger" Michalczewski zaczyna swoją karierę jako promotor. - Izu, jak będzie kasa, nauczę cię nią dzielić - zapowiada były mistrz świata i wspomina swoje początki.
Michalczewski: Zarobiłem 40 mln euro. Wolę, żeby mi zazdrościli niż się litowali [cały odcinek] [Sektor Gości]

Michalczewski: Zarobiłem 40 mln euro. Wolę, żeby mi zazdrościli niż się litowali [cały odcinek] [Sektor Gości]

Polska
Dlaczego były znakomity pięściarz Dariusz Michalczewski zdecydował się zostać promotorem bokserskim? W jaki sposób zachęcił do współpracy i podpisania kontraktu czołowego polskiego pięściarza wagi ciężkiej Izuagbe Ugonoha? Jak ocenia jego perspektywy? Dlaczego uważa, że bokserzy, którzy przechodzą do MMA, "robią kabaret"? Czemu uważa, że Artur Szpilka nie osiągnie już w boksie wielkich sukcesów? Jak potoczyłoby się życie i kariera sportowa Michalczewskiego, gdyby w 1988 roku nie uciekł do RFN i nie został na długie lata w Niemczech? Dlaczego zdecydował się przyjąć obywatelstwo niemieckie i reprezentować kraj naszych sąsiadów? Jak podchodzi do komentarzy w internecie, według których zdradził w ten sposób Polskę? Co sprawia, że do dziś jest bardzo wdzięczny Niemcom za obywatelstwo? Ile pieniędzy zarobił w traksie kariery bokserskiej? Zapraszamy do obejrzenia 96. odcinka programu Michała Bugno "Sektor Gości". 
Film o Dariuszu Michalczewskim wejdzie do kin.

Film o Dariuszu Michalczewskim wejdzie do kin. "Scenariusz jest bardzo mocny" [4/4] [Sektor Gości]

Polska
Kiedy w kinach pojawi się film biograficzny o życiu znakomitego pięściarza Dariusza Michalczewskiego i dlaczego będzie to bardzo mocny film? Jak popularny "Tiger" postrzega swoje barwne życie, w którym na koncie ma już cztery małżeństwa z trzema żonami, a także czworo dzieci? Dlaczego żaden z jego synów nie został pięściarzem? Ile pieniędzy Michalczewski zarobił w trakcie kariery bokserskiej? Czy na boksie zawodowym w Polsce da się jeszcze zarobić? Jakie marzenia ma Dariusz Michalczewski jako promotor bokserski? Zapraszamy do obejrzenia czwartej części 96. odcinka programu "Sektor Gości". Z Dariuszem Michalczewskim rozmawia Michał Bugno. 
Dariusz Michalczewski: Jestem bardzo wdzięczny Niemcom, że dali mi obywatelstwo [3/4] [Sektor Gości]

Dariusz Michalczewski: Jestem bardzo wdzięczny Niemcom, że dali mi obywatelstwo [3/4] [Sektor Gości]

Polska
Jak potoczyłoby się życie i kariera sportowa Dariusza Michalczewskiego, gdyby w 1988 roku nie uciekł do RFN i nie został na długie lata w Niemczech? Dlaczego zdecydował się przyjąć obywatelstwo niemieckie i reprezentować kraj naszych sąsiadów? Jak podchodzi do komentarzy w internecie, według których zdradził w ten sposób Polskę? Co sprawia, że do dziś jest bardzo wdzięczny Niemcom za obywatelstwo? Jak wyglądały jego początki w kraju naszych sąsiadów? Jak podchodził do ich żartów na temat Polaków? Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części 96. odcinka programu "Sektor Gości". Z Dariuszem Michalczewskim rozmawia Michał Bugno. 
Dariusz Michalczewski: Polski boks jest w kryzysie. My musimy go reanimować [1/4] [Sektor Gości]

Dariusz Michalczewski: Polski boks jest w kryzysie. My musimy go reanimować [1/4] [Sektor Gości]

Polska
Dlaczego były znakomity pięściarz Dariusz Michalczewski zdecydował się zostać promotorem bokserskim? Jak będzie wyglądać jego grupa Tiger Promotions? W jaki sposób zachęcił do współpracy i podpisania kontraktu czołowego polskiego pięściarza wagi ciężkiej Izuagbe Ugonoha? Jak Michalczewski ocenia szanse Izu na dojście do walki o tytuł mistrza świata z Anthonym Joshuą? Dlaczego zdaniem "Tigera" Ali Eren Demirezen będzie ciekawym i wymagającym rywalem dla Izu w walce na gali w Ergo Arenie 8 grudnia? Jak Michalczewski zapatruje się na kryzys polskiego boksu? Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części 96. odcinka programu "Sektor Gości". Z Dariuszem Michalczewskim rozmawia Michał Bugno. 
Debata: czym jest patriotyzm?

Debata: czym jest patriotyzm?

Polska
Postawa patriotyczna czyli jaka? Jak powinien zachowywać się patriota na co dzień? Czy w naszych czasach również żyją bohaterowie? Na te i inne ważne pytania odpowiadali goście Marka Kacprzaka: Agnieszka Grochowska, aktorka filmowa i teatralna, Dorota Stępniak, nauczycielka Szkoły Podstawowej w Ożarowie Mazowieckim, Mateusz Zaremba, politolog z Uniwersytetu SWPS, Dariusz Paczkowski, Fundacja Klamra, Katarzyna Grubek, Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Jak Niemcy zabijali pacjentów polskich szpitali psychiatrycznych

Jak Niemcy zabijali pacjentów polskich szpitali psychiatrycznych

Ciekawostki
"Eliminacja życia niewartego życia" - tak naziści nazwali proces eksterminacji pacjentów polskich szpitali psychiatrycznych. Podobne działania w III Rzeszy rozpoczęły się jeszcze przed wybuchem wojny. Losy niepełnosprawnych fizycznie lub psychicznie pacjentów opisuje Dariusz Kaliński w książce "Bilans krzywd". Masowa eksterminacja chorych Polaków zaczęła się już we wrześniu 1939 r. od zakładu w Kocborowie na Pomorzu. Dorosłych i dzieci wywożono do lasów pod pretekstami wycieczki lub ewakuacji. Tam strzelano do nich nad dołami. W ten sposób zamordowano chorych ze szpitali z Chojnic, Świecia i Gniewu. Więźniów obozu koncentracyjnego w Forcie VII w Poznaniu, wykorzystano do testowania pierwszych komór gazowych. Tysiące chorych z placówek w Owińskach, Dziekance, Gostyninie, Warcie czy Łodzi zagazowano - po 50 osób w komorze. Z czasem Niemcy udoskonalali metody zabijania chorych w ramach akcji "T4". Stworzono mobilne komory gazowe, czyli ciężarówki Sonderwagen, które wyglądały z zewnątrz jak meblowozy. Naziści oszczędzali czas, zagazowując pacjentów szpitali już w drodze do lasów, gdzie grzebano ich w masowych grobach.
Będą pieniądze, a nie będzie komu budować. Czarny scenariusz dla budowlanki

Będą pieniądze, a nie będzie komu budować. Czarny scenariusz dla budowlanki

Polska
– Cierpimy na brak pracowników i podwykonawców i nie jest łatwo – mówi w programie „Money. To się liczy” Dariusz Blocher, prezes zarządu Budimex. W czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy gość money.pl tłumaczył, że pomocne mogą okazać się nowe pieniądze na drogi lokalne. Rząd zapowiedział, że przeznaczy na ten cel 5 mld zł.
Kryzys na horyzoncie. Pod koniec roku budowlanka

Kryzys na horyzoncie. Pod koniec roku budowlanka "pod wodą"

Polska
– Na koniec tego roku branża budowlana będzie pod wodą – mówi w programie „Money. To się liczy” Dariusz Blocher, prezes zarządu Budimex. W czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy gość money.pl tłumaczył, że niedługo firmy mogą mieć olbrzymi problem z płatnościami, rentownością, a część firm będzie rezygnowała z kontraktów. – Dodatkowe problemy to wysoce przeregulowany rynek i brak ludzi do pracy. Szacujemy, że brakuje około 100 tys. pracowników budowlanych  – dodaje Dariusz Blocher, prezes zarządu, Budimex.
Ceny mieszkań poszybują. Wzrosną nawet o 7,5 proc.

Ceny mieszkań poszybują. Wzrosną nawet o 7,5 proc.

Polska
–  Prognozuję realnie wzrost cen mieszkań o 7,5 proc. w skali roku – mówi w programie „Money. To się liczy” Dariusz Blocher, prezes Budimexu. W czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy gość money.pl tłumaczył, że zarówno ceny gruntów, jak i wykonawstwa rosną dziś w tempie ok. 15 proc. rocznie. Żeby to zrównoważyć, ceny mieszkań też powinny wrosnąć o 15 proc.  – Nikt jednak na takie podwyżki się nie zdecyduje, dlatego prognozuję wzrost na poziomie 7,5 proc. To powinno częściowozrekompensować wzrost kosztów deweloperów, ale i tak odbije się na ich zysku – dodaje Dariusz Blocher, prezes Budimexu.
Odnajdę cię

Odnajdę cię

Zwiastun
Trwa policyjna obława na żołnierza (Dariusz Chojnacki), który ma na sumieniu niemal wszystkich członków swojego oddziału. Przestępcę udaje się zwabić w pułapkę, ale doświadczona policjantka Justa (Ewa Kaim) popełnia prosty błąd i ścigany wymyka się obławie. W konsekwencji uchybień, kobieta zostaje wysłana na przymusowy urlop. Ambicja dyktuje jej jednak inne rozwiązanie. Zamiast zająć się narastającymi problemami we własnej rodzinie, porzuca wszystko i wraca do miasteczka swojego dzieciństwa, gdzie dorastał również jej przeciwnik.
Mundial 2018.

Mundial 2018. "Prosto z mistrzostw": Francja mistrzem świata! (odc. 39)

Sport
W poniedziałkowym programie "Prosto z mistrzostw" gośćmi Michała Gąsiorowskiego byli dziennikarz portalu futbolfejs.pl Dariusz Tuzimek i były zawodnik naszej drużyny narodowej Maciej Terlecki. Goście wspólnie z prowadzącym podsumowali mistrzostwa świata w Rosji.
Nasi eksperci nie mieli litości. Lewandowski i Piszczek w

Nasi eksperci nie mieli litości. Lewandowski i Piszczek w "11" rozczarowań mundialu

Sport
Dariusz Tuzimek i Maciej Terlecki którzy byli gośćmi ostatniego odcinka mundialowego programu "Prosto z mistrzostw" wytypowali dwie mundialowe jedenastki. W jednaj znaleźli się zawodnicy którzy zachwycili naszych ekspertów, w drugiej piłkarze którzy na tych mistrzostwach zawiedli.
Idealna drużyna Francuzów.

Idealna drużyna Francuzów. "Każdy wiedział co ma robić. To doprowadziło ich do mistrzostwa"

Sport
- Ciężko wybrać najlepszego piłkarza reprezentacji Francji. To była drużyna, każdy wiedział co ma robić, może właśnie to doprowadziło Francuzów do mistrzostwa świata - mówi Maciej Terlecki. - Dla mnie bardzo ważny był Hugo Lloris który w finale miał klopsa, ale wcześniej bronił znakomicie. Ale najważniejsza była drużyna. Mam problem żeby wskazać najlepszego Francuza - dodaje Dariusz Tuzimek.
Chorwacja wielkim wygranym mundialu.

Chorwacja wielkim wygranym mundialu. "W mentalnym znaczeniu zostali mistrzami świata. Skradli nasze serca"

Sport
- Francja została mistrzem świata ale w mentalnym znaczeniu wygrała Chorwacja. Skradli nasze serca, wielu ludzi kibicowało reprezentacji Chorwacji która grała sercem, zaangażowaniem ale również jakością. To był futbol który każdy chce oglądać - mówi Dariusz Tuzimek. - Francuski walec, drużyna z wielkim potencjałem wygrała zasłużenie. Trzeba oddać królowi to co królewskie.