Wyniki wyszukiwania dla:

dane osobowe

Liczba wyników: 301

Gabriell Black:

Gabriell Black: "Jestem dla ludzi fetyszem"

Polska
O Adamie Curlykale zrobiło się głośno w 2017 r., kiedy wziął udział w programie "Druga Twarz". Jego bodyfikacja zapierała dech w piersi i odbierała ludziom mowę. Po licznych życiowych przejściach Adam zmienił dane personalne i nazwał się Gabriellem Archaniołem, ukrywając się pod pseudonimem Gabriell Black. W rozmowie z Oskarem Netkowskim artysta opowiedział, jak dzisiaj wygląda jego życie.
Lexus NX 300h: sprawdzamy, ile paliwa zużywa hybrydowy SUV

Lexus NX 300h: sprawdzamy, ile paliwa zużywa hybrydowy SUV

SUV
Ze względu na duże i ciężkie nadwozie oraz napęd na cztery koła, SUV-y kojarzą się z wyższym zużyciem paliwa niż zwykłe samochody osobowe. Ciekawe efekty może więc przynieść połączenie tego rodzaju nadwozia z wydajnym napędem hybrydowym. Sprawdzamy, na jakie wyniki zużycia paliwa i wynikające z tego oszczędności można liczyć wybierając Lexusa NX w wersji 300h.
Mateusz Morawiecki, jakiego nie znacie. Rzecznik rządu odsłania kulisy

Mateusz Morawiecki, jakiego nie znacie. Rzecznik rządu odsłania kulisy

Polska
- Premier Morawiecki jest wymagającym szefem, to osoba niesamowicie pracowita, która - czasem się śmieję - ma excela w głowie. Wszystkie liczby, wszystkie dane... tego talentu premierowi bardzo zazdroszczę, bo się przydaje - mówił Piotr Muller w programie "Tłit". Jak dodał, w ostatnim czasie nie nazwałby jego snu "snem, tylko drzemkami". - Na krótki czas, jak w UE, było to bardzo przydatne - wskazał.
3500 km w 76 dni. Eksperci musieli dwa razy sprawdzić wyniki

3500 km w 76 dni. Eksperci musieli dwa razy sprawdzić wyniki

Ciekawostki
Polarnicy nie mogli w to uwierzyć. Lisica, wyposażona w obrożę z nadajnikiem, w 76 dni przeszła 3500 km ze Svalbardu do Kanady. Oznacza to, że zwierzę pokonywało średnio 50 km dziennie. Niekiedy odległość dochodziła nawet do 160 km. Naukowcy monitorujący lisicę kilkukrotnie sprawdzali, czy na pewno mają dobre dane. Lisy polarne są znane ze swojej wytrzymałości i niezwykłych umiejętności przetrwania jednak taka podróż to coś absolutnie niezwykłego nawet jak na lisa. Ich dalekie migracje są zagadką od XIX w. Wtedy po raz pierwszy polarnicy zaobserwowali ich ślady na środku arktycznej, lodowej pustyni. Zdaniem naukowców, takie długie podróże służą populacji lisów, bo pozwalają na wymianę genów między dwiema oddalonymi od siebie grupami osobników. Do ich odbycia niezbędny jest lód morski. Wraz jego topnieniem z powodu ocieplenia klimatu, populacje lisów z Kanady i Norwegii zostaną rozdzielone.
Guziec myślał, że już po nim. Wtedy stało się coś, czego nikt się nie spodziewał

Guziec myślał, że już po nim. Wtedy stało się coś, czego nikt się nie spodziewał

Ciekawostki
Takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często. Tak przynajmniej uważa świadek - 33-letnia przewodniczka w RPA. Podczas wyprawy do Parku Narodowego Pilanesberg dostrzegła lamparta, który upolował sobie guźca. To było coś, bo przez pierwsze trzy godziny 6-godzinnej wycieczki, grupa 33-latki niewiele miała dane zobaczyć. Na dodatek pojawił się drugi lampart, który najwyraźniej chciał ukraść wartościową zdobycz. Kiedy koty ze sobą walczyły, ranny i zszokowany guziec, powoli oddalił się od drapieżników. Trzeba przyznać, że lamparty musiały się mocno zdziwić, gdy walka dobiegła końca.
Brytyjska Atlantyda. Naukowcy na tropie osady sprzed 8000 lat

Brytyjska Atlantyda. Naukowcy na tropie osady sprzed 8000 lat

Ciekawostki
Eksperci z University of Wales Trinity Saint David odkryli ślad osady sprzed 8000 lat. Mówi się, że to brytyjska Atlantyda, bo wioska znajdowała się na terenie, który tysiące lat temu pochłonęło morze. Naukowcy dokonali odkrycia na Morzu Północnym, 80 km na zachód od wybrzeży Holandii. Wskazówką, że coś spoczywa pod wodą, były wyławiane przez dziesięciolecia w tej okolicy różne przedmioty i kości. Naukowcy postanowili więc zebrać dane o tym, co znajduje się pod powierzchnią wody od firm naftowych gazowych, właścicieli farm wiatrowych i wydobywców węgla. Dzięki tym danym i technikom akustycznym oraz pobranym próbkom namierzono trzy kluczowe miejsca. Według naukowców, cały obszar wraz z osadą "utoną", gdy podniósł się poziom morza po ostatniej epoce lodowcowej.
Woda na Plutonie

Woda na Plutonie

Nauka
Najnowsze badania sugerują, że płynna woda mogła wybuchnąć z lodowych wulkanów na Plutonie. Na powierzchni karłowatej planety znaleziono amoniak. Dane pochodzą z sondy New Horizons.
UE krytykuje 500+.

UE krytykuje 500+. "Nikt nie rezygnuje z pracy dla pięciuset złotych"

Polska
- Argument Brukseli ws. 500+ dotyczący spadającej aktywności kobiet na rynku pracy wybrzmiewa od dawna w Polsce, podnosi go bez przerwy opozycja – zapowiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Twarde dane ministerstwa nie potwierdzają tej tendencji. Jest mniejsza aktywność kobiet na rynku pracy, ale ona była na długo przed programem 500+. Nie ma gwałtownego odpływu z rynku pracy. Nikt nie zrezygnuje z pracy z powodu pięciuset złotych. Kryterium dochodowe znika, więc wytrącamy kolejny argument z ręki.
Sytuacja jest dramatyczna. Przekroczony rekordowy próg

Sytuacja jest dramatyczna. Przekroczony rekordowy próg

Wiadomości
Liczba zgłoszonych przypadków Eboli w Demokratycznej Republice Konga, przekroczyła próg 2000 przypadków. Takie zatrważające dane podała Światowa Organizacja Zdrowia. Rzecznik WHO ocenił sytuację jako "smutną i frustrującą". Od początku roku epidemia zabiła już 1346 osób. Według WHO, sytuacja jest tak dramatyczna przez nastawienie mieszkańców terenów objętych epidemią. Niektórzy wierzą, że Ebola to spisek tworzony przez agencje pomocy i rząd oraz uzbrojone grupy dążące do zdestabilizowania sytuacji w kraju dla własnego zysku. - Ochrona powstrzymuje się od reakcji. Za każdym razem, kiedy dochodzi do incydentu - jedne z nich są większe, inne mniejsze, jedne dotyczą chorych, inne nie - nie jesteśmy w stanie zapewnić usług i wychodzić do społeczności. Nie jesteśmy w stanie szczepić, leczyć. Nie jesteśmy w stanie czuwać nad tymi, którzy mogą być narażeni na zarażenie - mówi Tarik Jasarevic, rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia. Od stycznia a maja doszło do 42 ataków na placówki służby zdrowia. 85 osób zostało rannych lub zabitych.
BMW ma sposób na cofanie w ciasnych parkingach. Sprawdziliśmy go w praktyce

BMW ma sposób na cofanie w ciasnych parkingach. Sprawdziliśmy go w praktyce

Porady/ciekawostki
Najnowsze samochody BMW mogą być wyposażone w funkcję o nazwie Asystent Cofania. Auto zapamiętuje trasę, po jakiej przyjechało w dane miejsce i potrafi ją odtworzyć samodzielnie, dzięki czemu wyjeżdżanie z ciasnych uliczek czy miejsc parkingowych jest banalnie proste. Michał Zieliński sprawdził, jak ta funkcja działa w praktyce.  
Nie ma bardziej precyzyjnych badań. Idziemy w fatalnym kierunku

Nie ma bardziej precyzyjnych badań. Idziemy w fatalnym kierunku

Ciekawostki
Tu nie ma mowy o pomyłce o więcej niż 0,05 °C. Tak dokładne są dane składające się na indeks GISTEMP. Mierzy on anomalie temperatury na powierzchni ziemi. Pokazuje, o ile cieplej lub zimniej było w danym miejscu. Indeks tworzą dane zabierane od 1880 r. Dane współczesne pochodzą z 6300 punktów pomiarowych. Naukowcy sprawdzili, jak dokładne są ich wyliczenia indeksu GISTEMP. W przypadku danych z początku pomiarów, czyli z XIX w., dokładność wynosi 0,27°C. Wyliczenia współczesne są dokładne co do 0,05 °C. Precyzję indeksu GISTEMP potwierdzono też porównując jego dane do tych uzyskanych dzięki satelitom. Niestety, wraz z potwierdzeniem dokładności pomiarów potwierdzają się też ponure obserwacje dot. klimatu Ziemi. Teraz możemy być pewni, że temperatura na Ziemi od 1880 r. podniosła się o 1.1°C. Pewne jest też, że rekordowy pod względem gorąca był rok 2016, a lata 2014 - 2018 na pewno zajmują pierwsze pięć miejsc na liście najgorętszych w historii. 
Statistica: Mobilne cyberataki

Statistica: Mobilne cyberataki

Finanse
Najcenniejsze dane trzymamy dziś nie tylko w komputerach. Coraz częściej  mamy do nich dostęp poprzez urządzenia mobilne. To wygodne, ale i  bardzo niebezpieczne, dlatego konieczna jest skuteczna ich ochrona. 
To było właśnie tutaj. NASA wykonała unikatowe zdjęcia

To było właśnie tutaj. NASA wykonała unikatowe zdjęcia

Ciekawostki
NASA opublikowała unikatowe zdjęcia z miejsca katastrofy izraelskiego lądownika Beresheet. Fotografie, na których po raz pierwszy możemy zobaczyć, gdzie miał miejsce incydent, wykonała sonda NASA LRO. Zdjęcia wykonano 22 kwietnia, ok. 90 km nad powierzchnią Księżyca. Widać na nich ciemną smugę o szerokości 10 m. Wg ekspertów, mógł po zderzeniu mógł powstać krater. Do katastrofy Beresheet doszło 11 kwietnia. Maszyna rozbiła się w trakcie próby lądowania na jednym z tzw. księżycowych mórz. Lądownik miał przez 3 dni zbierać dane i przeprowadzić pomiary na powierzchni Srebrnego Globu. Koszt misji wynosił 95 mln. dol. Gdyby się udała, byłaby pierwszym prywatnie finansowanym lądowaniem na Księżycu i pierwszym w historii Izraela.
Coraz więcej młodych choruje na raka. Winna otyłość

Coraz więcej młodych choruje na raka. Winna otyłość

Zdrowie
Amerykańscy naukowcy przeanalizowali dane na temat zachorowań na raka w ostatnich 20 latach. Wyniki ich badań nie są pozytywne. Coraz częściej na nowotwory chorują ludzie  bardzo młodzi.          
Nowe informacje na temat Ultima Thule. Jedyny taki obiekt znany ludzkości

Nowe informacje na temat Ultima Thule. Jedyny taki obiekt znany ludzkości

Ciekawostki
200 ekspertów przez 4 miesiące analizowało dane na temat obiektu (486958) 2014 MU69 - Ultima Thule. Wreszcie, na łamach "Science", opublikowali, czego się dowiedzieli. Okazuje się, że obiekt jest w dużej części nietknięty od czasu powstania Układu Słonecznego. Naukowcy podkreślają, że pierwszy raz udało się dotrzeć do tak starożytnego i odległego obiektu. Ultima Thule została odkryta 5 lat temu. 1 stycznia sonda New Horizon zebrała dane do jej analizy. Niezwykła planetoida składa się z dwóch połączonych ze sobą brył. Większą nazwano Ultima, a mniejszą Thule – nazwa to synonim krańca świata. Bryły są dość płaskie – swoim kształtem jedna przypomina nadgryzionego orzecha, a druga naleśnika. Nietypowy kształt może być efektem połączenia się brył w trakcie wybuchu supernowej, która stworzyła Układ Słoneczny ok. 4,5 mld lat temu. Swoje niewielkie rozmiary (średnice 19 i 14 km) planetoida zawdzięcza kilku niegroźnym kolizjom. Ultima Thule Mu69 nigdy nie zbliżyła się wystarczająco blisko Słońca, by być czymś innym niż zmrożoną bryłą. Obraca się co 16 godzin, poruszając po stabilnej orbicie. 
Księżyc się kurczy. Naukowcy: to powinien być dla nas priorytet

Księżyc się kurczy. Naukowcy: to powinien być dla nas priorytet

Ciekawostki
W ciągu ostatnich kilkuset mln lat średnica naszego satelity zmniejszyła się o ponad 50 metrów. Naukowcy związani z NASA ogłosili wyniki swoich najnowszych badań w art. w piśmie "Nature Geoscience". Wszystko zaczęło się od badania aktywności sejsmicznej Księżyca. Od dawna myślano, że nasz satelita jest całkowicie martwy. Biologicznie jak i geologicznie. Dane z misji Apollo, sejsmografów i sondy Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) wskazały jednak, że na Księżycu dochodzi do trzęsień ziemi. Mają miejsce w pobliżu, ciągnących się czasem na wiele kilometrów, uskoków. Stwierdzono wtedy, że wspomniane uskoki powstają w wyniku kurczenia się Księżyca. Kurczenie się następuje na skutek wychładzania się wnętrza satelity. Cały proces naukowcy porównali do wysychającego rodzynka. Zdaniem naukowców, dalsze badania nad tym, co dzieje się na Księżycu, powinno być priorytetem dla ludzi. Chodzi o bezpieczeństwo przyszłych misji księżycowych i dalszej eksploracji naszego satelity.
Stanął na autostradzie. Bezmyślność bez konsekwencji

Stanął na autostradzie. Bezmyślność bez konsekwencji

Motoryzacja
Oto przykład tego, co może się stać przy nagłym zatrzymaniu samochodu na autostradzie. Do zdarzenia doszło gdzieś w Azji, a całą sytuację zarejestrował monitoring. Otóż kierowca za późno zorientował się, że chce na autostradzie odbić w prawo. Zatrzymał się więc nagle na środku drogi. Auta osobowe jeszcze dały radę go ominąć, ale ciężarówka z tak gwałtownym manewrem już sobie nie poradziła. Trzeba przyznać, że bezmyślne zachowanie kierowcy uszło mu płazem - ostatecznie nikt w niego nie wjechał.
Dyrektor technologicznego giganta zdradza sposób na prywatność w sieci

Dyrektor technologicznego giganta zdradza sposób na prywatność w sieci

Polska
- W zbyt dużym stopniu, zupełnie nieświadomie, klikamy we wszystkie zgody, które podsyłąją nam dostawcy aplikacji i oprogramowania. - powiedział  Dariusz Piotrowski, dyrektor generalny Dell Technologies Polska. - Należy to czytać, są możliwości wyłączeń i wtedy te dane kontrolujemy w znacznie większym stopniu. - dodał Piotrowski.
To mogła być

To mogła być "zbrodnia" doskonała. Wpadł przez mały szczegół

Polska
Tegoroczny maturzysta chcąc pomóc swoim kolegom i koleżankom zrobił zdjęcia arkuszy maturalnych, które potem umieszczono w sieci. Na zdjęciach był też widoczny PESEL licealisty, dzięki czemu szybko ustalono dane autora zdjęć. Wskutek tej uczniowskiej niesubordynacji, maturzystę czeka rok przerwy w edukacji. W programie opowiemy również o obywatelu Rosji, który chciał przekroczyć polską granicę, posługując się banknotami z rosyjskiej gry planszowej. Zapraszamy do obejrzenia „Obiegówki” Kuby Jankowskiego. 
Katarzyna Glinka o majówce:

Katarzyna Glinka o majówce: "Wyjeżdżamy całą gromadą na południe Europy"

Gwiazdy
Choć Katarzyna Glinka ma wykształcenie aktorskie, którego może jej pozazdrościć niejedna koleżanka z branży, wciąż pozostaje znana jedynie dzięki jednej roli. Występującej od lat w Barwach szczęścia 42-latce nie jest dane zagrać w poważniejszej produkcji. Kasia chętnie odwiedza za to pokazy mody. Aktorka pojawiła się ostatnio na prezentacji wiosennej kolekcji Macieja Zienia, podczas której zdradziła swoje majówkowe plany. W tym roku Glinka zdecydowała się na urlop na południu Europy.
Katarzyna Glinka w białej stylizacji strofuje paparazzi

Katarzyna Glinka w białej stylizacji strofuje paparazzi

Gwiazdy
  Katarzyna Glinka jest głównie znana z takich seriali jak Barwy szczęścia, Na dobre i na złe czy Przyjaciółki. Niestety, mimo wykształcenia aktorskiego, nie było jej dane zagrać w żadnej poważniejszej produkcji. Ubytki w propozycjach zawodowych Glinka rekompensuje sobie wizytami na pokazach mody. Aktorka pojawiła się na pokazie wiosennej kolekcji Macieja Zienia. Wystylizowana w białe spodnie oraz koszulę strofowała paparazzi, by ci uchwycili jej najlepszą pozę.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 15następne