Wyniki wyszukiwania dla:

czyste powietrze

Liczba wyników: 250

"Zakazany" test USA. Zobacz nagranie

Technologia
Pentagon poinformował o wystrzeleniu w poniedziałek testowego pocisku ziemia-powietrze, który może uderzyć w cel oddalony o ponad 500 km. Ćwiczenia odbyły się na jednej z kalifornijskich wysp w pobliżu Los Angeles.
Anomalia nad biegunem. Naukowcy musieli spojrzeć na radar dwa razy

Anomalia nad biegunem. Naukowcy musieli spojrzeć na radar dwa razy

Ciekawostki
W weekend zarejestrowano serię błyskawic, zaledwie 483 km od bieguna północnego. To pierwszy raz, kiedy zarejestrowano błyskawice tak daleko na północ. Przyczyną zjawiska najprawdopodobniej było niestabilne powietrze w środkowej części atmosfery. O anomalii poinformowali eksperci z agencji National Weather Service. Amerykanie podkreślają, że wyładowania atmosferyczne na kole podbiegunowym są rzadkim zjawiskiem. Widać to na mapie NASA, która pokazuje średnią roczną liczbę uderzeń piorunów na kilometr kw. w latach 1995-2013. Dla północnej Alaski wskaźnik ten wyniósł ok. 0,1 razy rocznie.
Chiński wynalazek wzbił się w powietrze

Chiński wynalazek wzbił się w powietrze

Technologia
Bezzałogowy samolot napędzany energia słoneczną o nazwie "MOZI 2" zaliczył właśnie dziewiczy lot. Maszyna może latać na wysokości 8 tys. metrów, a jej rozpiętość skrzydeł wynosi 15 m. Po ośmiogodzinnym ładowaniu, samolot może lecieć w nocy nawet przez 12 godzin.
Dramatyczne nagranie z Litwy. Zwierzę nie miało szans

Dramatyczne nagranie z Litwy. Zwierzę nie miało szans

Motoryzacja
Kierowca w okolicach Smiltene na Łotwie nagrał przerażające wideo. Auto, które go wyprzedziło, uderzyło prosto w jelenia, który wbiegł na ulicę. Zwierzę wyleciało w powietrze. Wszystko wskazuje na to, że dla kierowców skończyło się na strachu.
Tak kończy się brawura. Samochód aż wyleciał w powietrze

Tak kończy się brawura. Samochód aż wyleciał w powietrze

Motoryzacja
Tak się kończy brawura przy wyprzedzaniu. Przekonał się o tym pewien kierowca hyundaia. Najpierw z dużą prędkością wyprzedził on auto nagrywającego całe zdarzenie kierowcy. Następnie uderzył w zjeżdżającego w tym czasie na prawy pas mercedesa. Siła uderzenia była tak duża, że hyundaia dosłownie wystrzeliło w powietrze i przewróciło na dach. Do zdarzenia doszło w mieście Dołgoprudnyj, 20 km od centrum Moskwy. Według świadków, nikomu nic poważnego się nie stało.
Atak bizona

Atak bizona

Ciekawostki
W Parku Narodowym Yellowstone, w USA, bizon zaatakował 9-letnią dziewczynkę. Rodzice dostrzegli zwierzę wcześniej i udało im się uciec. Wtedy bizon ubódł dziecko wyrzucając je w powietrze. Dziewczynce udzielono pomocy medycznej i nic poważnego jej się nie stało. Zdarzenie będzie obiektem śledztwa, które rozsądzi czy rodzina naruszyła przepisy parku. Władze parku ostrzegają turystów, aby nie pod żadnym pozorem nie zbliżać się do dzikich zwierząt.
Program

Program "Czyste Powietrze". "Rozpędza się zgodnie z harmonogramem"

Polska
- Rozpędzanie programu "Czyste Powietrze" idzie zgodnie z harmonogramem, tygodniowo akceptowanych jest 2,5 tys. wniosków, co oznacza, że jesteśmy w połowie tego tempa, które jest wymagane - przekonywał w programie "Money. To się liczy" minister środowiska Henryk Kowalczyk. Nie zgadza się z wyliczeniem, że przy obecnym tempie realizacja programu zajmie 89 lat. Zapowiedział, że zgodnie z zaleceniem Komisji Europejskiej w proces włączane są gminy. - Jestem przekonany, że problemów nie będzie - dodał.

"Krzyk" upału. Tłit Francuza to hit

Wiadomości
Przez Europę przetacza się fala upałów i choć trudno w to uwierzyć, w Polsce wcale nie jest najgoręcej. Najgorsza sytuacja panuje we Francji, Hiszpanii i na południu Wielkiej Brytanii. Temperatura sięga tam niemal 40 st. C i skwar, według prognoz, utrzyma się tam aż do soboty. Francuski meteorolog Ruben Hallali znalazł idealną metaforę tej wybitnie uporczywej i niebezpiecznej pogody. Wygenerowaną automatycznie mapkę przewidywanych temperatur, którą opublikował francuski serwis Météociel porównał do obrazu "Krzyk" autorstwa Edvarda Muncha. W czwartek nad Polskę nadpłynęło już chłodniejsze powietrze, ale wiele wskazuje na to, że w niedzielę i poniedziałek należy spodziewać się skoku temperatur.
Zamach na MH17. Są oskarżenia

Zamach na MH17. Są oskarżenia

Świat
Samolot linii Malaysia Airlines został zestrzelony w lipcu 2014 roku nad terytorium Ukrainy. Teraz po raz pierwszy prokuratorzy postawili zarzuty w tej sprawie. 3 Rosjan i Ukrainiec zostali oskarżeni o przewiezienie na teren rakiety i zamordowanie 298 pasażerów i członków załogi. Sprawa sądowa rozpocznie się w Holandii 9 marca 2020 r. Zamachu dokonano niedaleko wsi Hrabowe w obwodzie donieckim na Ukrainie, około 40 km od granicy z Rosją. Boeing 777 został zestrzelony pociskiem rakietowym ziemia-powietrze Buk M1, należącym do sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej.
O jedną igłę za daleko. 79-latka musiała przejść bolesny zabieg

O jedną igłę za daleko. 79-latka musiała przejść bolesny zabieg

Ciekawostki
Pewna 79-latka z Lizbony raczej już nigdy nie pójdzie na akupunkturę. Kobieta zgłosiła się do szpitala z trudnościami z oddychaniem. Po wykonaniu prześwietlenia okazało się, że jedno z płuc kobiety jest zapadnięte. Okazało się, że stało się tak na skutek źle wykonanej dwa dni wcześniej akupunktury. Jedna z igieł, wbita niedaleko łopatki, przebiła opłucną. Igły miały pomóc na chroniczny ból w klatce piersiowej. Zamiast tego przysporzyły kobiecie sporego kłopotu. Spędziła kilka dni w szpitalu i przeszła bolesny zabieg usunięcia odmy. Na szczęście takie powikłania po akupunkturze są rzadkie. Płuco zapaca się, gdy do jamy opłucnej, dostaje się powietrze. Często dzieje się tak, gdy organ jest uszkodzony np. z powodu choroby.
El. Euro 2020. Mocne słowa o grze reprezentacji Polski.

El. Euro 2020. Mocne słowa o grze reprezentacji Polski. "Nie możemy oceniać stylu gry kadry, bo go nie ma"

Piłka nożna
- Nie można oceniać stylu reprezentacji Polski bo go po prostu nie ma. To jest jakaś katastrofa jak gramy. Tak to trzeba nazywać. Nawet jak się popatrzy na czyste statystyki, strzeliliśmy cztery bramki z tego trzy były kompletnie przypadkowe - mówi Marek Wawrzynowski, który razem z Mateuszem Skwierawskim przy okazji otwartej dla mediów części treningu porozmawiali o aktualnej sytuacji w reprezentacji Polski.
Wiatr porwał zamek z dziećmi. Nagranie monitoringu

Wiatr porwał zamek z dziećmi. Nagranie monitoringu

Wiadomości
W rosyjskim mieście Ułan-Ude podmuch wiatru uniósł w powietrze nadmuchiwany zamek, w którym bawiły się dzieci. Atrakcja przeleciała kilka metrów dalej i rozbiła się na poboczu ruchliwej ulicy. Co najmniej pięcioro dzieci w wieku od 4 do 6 lat zostało rannych, trójka z nich jest w stanie krytycznym. Wstępne śledztwo wykazało, że jedynie 3 z 6 opon, do których zakotwiczony był zamek, były prawidłowo zamocowane.
Teren wokół Notre Dame jest skażony. Władze zamknęły ulice

Teren wokół Notre Dame jest skażony. Władze zamknęły ulice

Wiadomości
Najbliższe otoczenie paryskiej katedry Notre Dame jest silnie skażone ołowiem- donosi oficjalny raport policji i francuskiego sanepidu. To konsekwencja niedawnego pożaru. Ogień wyrzucił w powietrze setki ton ołowiu użytego do budowy katedry. Ilość ciężkiego metalu w glebie to nawet 10-20 g/kg. Norma wynosi 0,3 g/kg. Plac przed katedrą i najbliższe ulice są zamknięte. Szczególnie uderza to we właścicieli okolicznych lokali. - Inspektorzy bezpieczeństwa odwiedzili wszystkich przedsiębiorców na Isle de la Cite. Poprosili nas, żeby mogli pobrać próbki i sprawdzić poziom ołowiu w naszych lokalach. Będziemy musieli za to zapłacić. To dla nas kolejny cios, bo to nie my jesteśmy odpowiedzialni za skażenie. Powinny za to zapłacić władze, a płacą przedsiębiorcy, jak zwykle - mówi Frederic Riard, właściciel kawiarni Esmeralda. Władze miasta doradziły okolicznym mieszkańcom i biznesmenom, aby dokładnie oczyścili wszystkie powierzchnie wilgotną szmatką. Ponadto kobiety w ciąży i dzieci powinny bardzo często myć ręce. Organizacje pozarządowe wzywają władze do dokładnego przebadania skażenia. 
Koncept autonomicznego samolotu

Koncept autonomicznego samolotu

Technologia
Internetowe biuro podróży Kiwi.com razem z czeskim producentem samolotów Zuri postanowiło  stworzyć projekt autonomicznego samolot, który mógłby zabrać na pokład czterech pasażerów. W sposobie startu i lądowania przypominałby drona. W powietrze wznosiłby się pionowo. Samolot będzie miał  skrzydła o rozpiętości 11 m i będzie ważył jedynie 900 kg. 
Nastoletni włamywacze. Myśleli, że mogą uciec policji

Nastoletni włamywacze. Myśleli, że mogą uciec policji

Świat
Trzech nastolatków z Florydy w brawurowy sposób uciekało przed Policją po włamaniu do samochodu. Około 4 rano, w środę 24 kwietnia, włamywaczy zauważył mieszkaniec miasteczka DeLand. Policja wysłała na miejsce patrol, a w powietrze wzniósł się policyjny helikopter, który wkrótce odnalazł nastolatków.
Rząd zmienił program

Rząd zmienił program "Czyste Powietrze". Jest ulga na panele fotowoltaiczne

Polska
- Rząd skorygował program "Czyste powietrze" i uwzględnił w nim także inwestycje w panel fotowoltaiczne. - To oznacza, że można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, koszt instalacji można sobie odpisać od podstawy opodatkowania, przy kwocie np. 20 tys. zł to jest 3,5 tys. zł odliczenia podatku - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Ruszkowski z Polskiej Zielonej Sieci.
Pierwszy lot największego samolotu na świecie

Pierwszy lot największego samolotu na świecie

Ciekawostki
Mówią na niego Roc. Rozpiętość jego skrzydeł to prawie 120 metrów. Jest największym na świecie samolotem i właśnie odbył swój pierwszy lot. Trwał on dwie godziny, a start i lądowanie odbyło się na pustyni Mojave. Maszyna została zbudowana przez firmę Stratolaunch Systems należącą do Paula Allena, współzałożyciela Microsoftu. Roc ma dwa kadłuby, napędzany jest sześcioma silnikami i może unieść w powietrze prawie 270 ton ładunku. Samolot ma służyć do wynoszenia na dużą wysokość rakiet z satelitami, które mają stamtąd wynosić je na orbitę. Ma to znacznie ułatwić i obniżyć koszty umieszczenia nowych satelitów na orbicie. 
Serie A: Bologna FC idzie jak burza! Czyste konto Skorupskiego [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Serie A: Bologna FC idzie jak burza! Czyste konto Skorupskiego [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Piłka nożna
Bologna FC odniosła czwarte zwycięstwo w ciągu pięciu ostatnich kolejek. Walcząca o utrzymanie drużyna Łukasza Skorupskiego nie dała szans Chievo Werona, wygrywając 3:0.
Walka ze smogiem.

Walka ze smogiem. "Nie ma na to magicznego proszku"

Polska
- Nie wierzmy w to, że ktoś wysypie magiczny proszek nad Polską i ten proszek wchłonie cały smog. Odpowiedzialność za czyste powietrze spoczywa także po stronie konsumentów - przekonywał w programie "Money. To się liczy" Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste Powietrze”. Jak mówił, walka ze smogiem składa się z trzech elementów: wymiany kotłów na nowoczesne, stosowania paliw wysokiej jakości oraz dostępu do programów finansowych wspierających inwestycje na rzecz czystego powietrza.
Walka ze smogiem. 2000 zł to podejrzanie niska cena za dobry kocioł

Walka ze smogiem. 2000 zł to podejrzanie niska cena za dobry kocioł

Polska
Rząd współpracuje m.in. z Allegro w sprawie wycofywania ze sprzedaży, prowadzonych na tej platformie, tzw. kopciuchów, czyli kotłów, które w Polsce nie mogą już być w obrocie. Nadal jednak w internecie zakazane kotły są dostępne. - Na ten moment trudno mówić, że pojawił się nowy patent na obchodzenie przepisów. Bardzo ważną sprawą, którą trzeba sprawdzać, jest podejrzanie niska cena kotła. To są okolice 1500 - 2000 zł, nie da się za tę cenę kupić porządnego kotła na paliwo stałe - mówił w programie "Money. To się liczy" Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste Powietrze”.
Nie ma wody na pustyni? Zaskoczenie w Dolinie Śmierci

Nie ma wody na pustyni? Zaskoczenie w Dolinie Śmierci

Ciekawostki
Dolina Śmierci w Kalifornii słynie z tego, że jest jednym z najgorętszych miejsc na Ziemi. W 1913 roku powietrze osiągnęło tam temp. 57 st. C, co jest światowym rekordem. Latem grunt nagrzewa się nawet do 100 st. C. Fotograf Elliot McGucken był więc w dużym szoku, gdy w drodze do Badwater Basin zobaczył... jezioro. Powstało ono na skutek ulewnych deszczy, które trwały tydzień. Nie wiadomo, jak duże jest jezioro, ale władze tamtejszego parku narodowego informowały, że ma długość 16 km. Za długo się nie utrzyma, bo już zaczyna wysychać. Takie "zjawiska" nie są rzadkością na pustyniach ale trzeba przyznać, że woda w Dolinie Śmierci to wyjątkowa atrakcja.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 12następne