Wyniki wyszukiwania dla:

cimoszewicz

Liczba wyników: 48

Andrzej Dera odpowiada Cimoszewiczowi: bzdura!

Andrzej Dera odpowiada Cimoszewiczowi: bzdura!

Polska
Włodzimierz Cimoszewicz wywołał kontrowersje wypowiedzią o ustawie 447. Sprawę komentował w programie "Tłit" prezydencki minister Andrzej Dera. - Jak ustawa w innym państwie może rzutować na system prawny w innym? W żadnym. To tak, jak byśmy my napisali w Polsce, co nam się należy we Francji. Cimoszewicz sugeruje, że cnotą dla Polaków jest to, byśmy dokuczali Żydom. Bzdura i nieprawda. Jeżeli nie ma następcy prawnego, spadkobiercy, majątek przechodzi na Skarb Państwa - koniec kropka. Tak było, jest i będzie - mówił.

"Racja Stanu": Włodzimierz Cimoszewicz gościem Michała Kobosko. Cały wywiad!

Polska
Michał Kobosko w najnowszej "Racji Stanu" rozmawiał z byłym premierem Włodzimierzem Cimoszewiczem. Dziennikarz zapytał polityka o potrącenie rowerzystki, chorobę, aferę związaną z leśniczówką, film Sekielskich, a także o parlament europejski i o to, co Cimoszewicz sądzi o Donaldzie Tusku i Andrzeju Dudzie. Zobaczcie cały wywiad.

"Racja Stanu": Włodzimierz Cimoszewicz o Donaldzie Tusku. "Mieliśmy swoje problemy"

Polska
- Dzisiaj jedynym politykiem, który może pokonać prezydenta Dudę jest Donald Tusk - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w "Racji Stanu". - Przed laty nie byłem entuzjastą Donalda Tuska. Mieliśmy swoje problemy między sobą. Natomiast obserwowałem go w Brukseli, uważam, że po kiepskim początku on niezwykle dojrzał, bardzo się rozwinął. Jest bardzo rozpoznawalnym człowiekiem na świecie. Tego typu prezydent miałby otwarte drzwi do wszystkich salonów politycznych. Jeśli zdecydowałby się kandydować, ja go popieram - dodał były premier w rozmowie z Michałem Kobosko.
Włodzimierz Cimoszewicz w

Włodzimierz Cimoszewicz w "Racji Stanu" o wypadku i chorobie nowotworowej

Polska
- 10 dni temu pojechałem na zakupy do Hajnówki. Był bardzo duży ruch, wracając zachowałem wyjątkową ostrożność, jechałem 30 km/h. Nie byłem niczym zdekoncentrowany, zajęty, nie rozmawiałem przez telefon. Z przyczyn, których nie potrafię do końca wyjaśnić, raptem przed maską mojego samochodu pojawiła się rowerzystka - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w "Racji Stanu". W rozmowie z Michałem Kobosko były premier opowiedział dokładnie, co się wydarzyło. - Byłem przygnębiony, sfrustrowany, zestresowany sytuacją - wyznał. Dodał, że "od pierwszej sekundy" udzielał pomocy poszkodowanej kobiecie, a jego znajomi odwieźli ją do szpitala. Sprawą zajęła się prokuratura okręgowa w Białymstoku, co nie jest typowe. Ostatnie dni były dla polityka trudne - niedługo przed wypadkiem dowiedział się o chorobie nowotworowej.

"Racja Stanu": afera o leśniczówkę. "Kłamliwa telewizja publiczna podała kolejny materiał"

Polska
- To jest kopia wydarzeń z 2005 r. - fałszywe oskarżenia i niezwykle silna presja, wręcz nagonka, z ewidentnym celem, nadzieją, że po raz kolejny zostanę zmuszony do rezygnacji z udziału w wyborach - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w "Racji Stanu". - Kłamliwa telewizja publiczna podała kolejny materiał - stwierdził. Co w nim było? Zobaczcie rozmowę Michała Kobosko z byłym premierem. 

"Tylko nie mów nikomu": Włodzimierz Cimoszewicz o głośnym filmie Tomasza Sekielskiego

Polska
- "Kler" to film fabularny, ma charakter umowny. W tym przypadku mamy do czynienia z dokumentem zawierającym informacje niepodważalne, bo często pochodzące od samych sprawców. Doświadczenia z przeszłości pokazują, że fala przejęcia się czymś dość często z nas opada. Ale ten temat nie może być zamieciony pod dywan. Nie wolno uznać, że Kościół zadeklarował i to wyjaśni. Prokuratura ma obowiązek się tym zająć. - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz, były prokurator generalny i minister sprawiedliwości. - Największą wartością filmu Sekielskich jest udowodnienie systemowe mechanizmu tuszowania przestępstw. Z niej wynika odpowiedzialność konstytucjonalna Kościoła - dodał. Co Kościół powinien teraz zrobić? - Gdyby Kościół stwierdził, że rezygnuje z funduszu kościelnego, przeznaczając pieniądze dla ofiar pedofili w sutannach, byłoby to rozwiązanie.
Wyborca zadał trudne pytanie Radosławowi Sikorskiemu. Były szef MSZ prosi pana Przemka o głos

Wyborca zadał trudne pytanie Radosławowi Sikorskiemu. Były szef MSZ prosi pana Przemka o głos

Polityka
- Od 5 miesięcy jeżdżę po Polsce. Pan Przemek powiedział: panie Radku, tyle razy na pana głosowałem. Pan - strefa zdekomunizowana. Jak pan może stanąć na jednym podium z Millerem i Cimoszewiczem? Panie Przemku: trwałym zwycięstwem nad komunizmem jest silne i wpływowe polskie członkostwo w UE! I ja panu gwarantuję, że Cimoszewicz, który nas do Unii w prowadzał, nas z niej nie wyprowadzi.  A czy pan ma pewność, że Jarosław Kaczyński przez głupotę czy zacietrzewienie tego nie zrobi? - tymi słowami Radosław Sikorski zwracał się do swojego wyborcy na konwencji Koalicji Europejskiej w Warszawie.
Zwrot ws. Brexitu. Włodzimierz Cimoszewicz komentuje

Zwrot ws. Brexitu. Włodzimierz Cimoszewicz komentuje

Polska
- Brytyjczykom się zmieniło. Zrobiono interesujący sondaż na poziomie okręgów do Izby Gmin. Na 650, w 600 większość jest za pozostaniem w UE. To sygnał dla deputowanych - mówił Włodzimierz Cimoszewicz w programie "Tłit". - May, jeśli deal nie jest akceptowany, powinna zgodzić się na drugie referendum. Jestem przekonany, że dziś większość ludzi opowiedziałaby się za pozostaniem w UE - dodał.
Jednoznaczna deklaracja Włodzimierza Cimoszewicza ws. wyborów do PE

Jednoznaczna deklaracja Włodzimierza Cimoszewicza ws. wyborów do PE

Polska
- Ciągle wierzę we wspólną listę do PE. Jeśli będzie, jestem gotów ją poprzeć. Najbardziej aktywnie jak tylko można, czyli także kandydować - oznajmił Włodzimierz Cimoszewicz w programie "Tłit". - Zobaczymy. Chyba mniej wątpliwości co do tego jest w największej formacji - PO, a maluchy zaczynają kręcić - dodał.
Tłit - Włodzimierz Cimoszewicz

Tłit - Włodzimierz Cimoszewicz

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Włodzimierz Cimoszewicz.
Morawiecki następcą Kaczyńskiego? Włodzimierz Cimoszewicz komentuje

Morawiecki następcą Kaczyńskiego? Włodzimierz Cimoszewicz komentuje

Polska
- Można mieć wrażenie, że Kaczyński staje się zmęczony, wyjałowiony z dawnej buńczuczności, ofensywności, agresywności. Przechodzi do defensywy - mówił Włodzimierz Cimoszewicz w programie "Tłit". - Ale czy Morawiecki może go zastąpić? Przy założeniu, że chodzi o kontynuowanie tej samej filozofii władzy - przez dzielenie - niestety tak. Jego ostatnie przemówienie na urodzinach Radia Maryja to to samo, co gorszy sort - kontynuował. - Czy jest w stanie opanować te wszystkie rozbrykane konie? Mnie bardziej interesuje nie to, czy jest przygotowany do przejmowania PiS-u, tylko co robi z krajem - podsumował.
Morawiecki vs. Szydło. Włodzimierz Cimoszewicz komentuje

Morawiecki vs. Szydło. Włodzimierz Cimoszewicz komentuje

Polska
- Beata Szydło była bardzo kiepskim, przaśnym, nieprzygotowanym premierem, kompromitowała często Polskę. Można, niestety, mówić tu o pewnej rywalizacji z Morawieckim. Minął rok funkcjonowania jego rządu, a nie wiemy do końca, dlaczego zaszła zmiana premiera. Prawdopodobnie chodziło o większą energię w zarządzaniu, ale też o inną twarz Polski na arenie międzynarodowej. To się nie udało - mówił Włodzimierz Cimoszewicz w programie "Tłit".
Włodzimierz Cimoszewicz wystawił ocenę Mateuszowi Morawieckiemu

Włodzimierz Cimoszewicz wystawił ocenę Mateuszowi Morawieckiemu

Polska
Mija rok rządów Mateusza Morawieckiego. Pytany o jego największą porażkę, Włodzimierz Cimoszewicz stwierdził w programie "Tłit", że jest to "wizerunkowa, na zewnątrz". - Zaczęło się fatalnie od pierwszego wywiadu, w którym mówił o rechrystianizacji Europy, udziału w konferencji w Monachium, gdzie składał wieńce pod pomnikiem Brygady Świętokrzyskiej. Na konferencji z kanclerzem Austrii mówił o żydowskich sprawcach Holokaustu, dziś kończy wystąpieniami o podziałach Polaków. Wygląda to źle - tłumaczył. Wystawił premierowi ocenę "3". 

"Popychadło Kaczyńskiego". Cimoszewicz ostro o Morawieckim

Polska
- Jako były premier nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mi meblował gabinet. Szef rządu powinien być szefem rządu, a nie czyimś popychadłem - stwierdził Włodzimierz Cimoszewicz w programie "Tłit". Gość Wirtualnej Polski nie wykluczył możliwości rekonstrukcji rządu przed wyborami samorządowymi. - Nie zdziwiłbym się, gdyby premier chciał mieć większy wpływ na to, z kim pracuje. Po drugie, taka może być kalkulacja polityczna. Notowania PiS-u być może się poprawią, jeśli pewne kontrowersyjne postaci zostaną usunięte - komentował Cimoszewicz.

"Skończony dureń". Cimoszewicz ostro o Patryku Jakim

Wiadomości
Były premier był pytany w programie "Tłit" o ostatnie wypowiedzi Donalda Tuska i Beaty Mazurek, gdzie padły słowa o "obozie proputinowskim". Włodzimierz Cimoszewicz porównał komentarz rzeczniczki Prawa i Sprawiedliwości do ostatniej wpadki Patryka Jakiego. Przypomnijmy: kandydat dla prezydenta stolicy zamieścił mem z udziałem Donalda Tuska i Grzegorza Schetyny, korzystając ze zdjęcia z pogrzebu jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej. - Co z tego, że przeprosił? Zachował się jak moralny nikczemnik.Trzeba być skończonym durniem albo człowiekiem bez jakiegokolwiek wyczucia moralnego, by tak zrobić - powiedział ostro Cimoszewicz.
Tłit - Włodzimierz Cimoszewicz

Tłit - Włodzimierz Cimoszewicz

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Włodzimierz Cimoszewicz.

"Tłit". Cimoszewicz oburzony pieniędzmi dla Rydzyka. "Skandal"

Polska
100 mln złotych z Ministerstwa Kultury może dostać o. Tadeusz Rydzyk na budowę w Toruniu muzeum Jana Pawła II. - Pieniądze dla Rydzyka to jest skandal. Papież się w grobie przewraca, gdy robią z niego biblijnego złotego cielca - powiedział ostro Włodzimierz Cimoszewicz w programie "Tłit". - To skandal, żeby w taki sposób obchodzić się z człowiekiem, który miał zupełnie inne zasady - dodał.
Włodzimierz Cimoszewicz niewyrozumiały dla Pawła Kukiza. Twierdzi, że poseł nie nadaje się do polityki

Włodzimierz Cimoszewicz niewyrozumiały dla Pawła Kukiza. Twierdzi, że poseł nie nadaje się do polityki

Polityka
W mediach pojawiła się informacja, że Paweł Kukiz ma być zmęczony i wypalony przez ostatnie polityczne zawirowania. - Nie wytrzymał napięcia? - zapytał Włodzimierza Cimoszewicza w programie WP "Tłit" Marek Kacprzak. Były premier wybuchnął śmiechem. - Nie potrafię porównać stresów polityków ze stresami rockmanów - powiedział. I ocenił, że lider Kukiz'15 "jest kiepsko przygotowany do tego, czego się podjął", a do polityki "trzeba mieć trochę wiedzy i doświadczenia". Nie wróży też Kukizowi pomyślnej politycznej przyszłości. - Według mnie on był podobnym egzotycznym eksperymentem jak niektóre wydarzenia we Włoszech czy w Czechach. Mam nadzieję, że to przeminie - zaznaczył Cimoszewicz.

"Dostaliśmy w dupę za niekonsekwencję. Kara została zrozumiana". W. Czarzasty w "KNR?" o 9:00

Polityka
- W dupę dostaliśmy za to, że byliśmy niekonsekwentni, robiliśmy co innego niż obiecywaliśmy. Kara została poniesiona i zrozumiana - w twardych słowach Włodzimierz Czarzasty diagnozuje sytuację, w której jest obecnie jego partia. Szef SLD będzie gościem najnowszego odcinka "Kto nami rządzi?". Łukaszowi Mężykowi opowie m.in. o nowym programie Sojuszu, chęci zmian relacji państwa z kościołem, obłudzie opozycji ws. bojkotu TVP oraz czy takie nazwiska jak Miller i Cimoszewicz wrócą do polityki. Całość odcinka o 9:00 na WP.pl
Cimoszewicz: spotkanie Trump-Kim Dzong Un to zaskoczenie

Cimoszewicz: spotkanie Trump-Kim Dzong Un to zaskoczenie

Wiadomości
- To jest zdumiewające, że Donald Trump spotka się z Kim Dzong Unem, ale nie z Andrzejem Dudą. Tak się może wydarzyć i to jest zaskakujące – stwierdził w programie Wirtualnej Polski "Tłit" były premier Włodzimierz Cimoszewicz.  - Zwracam uwagę, że właśnie odbywała się piąta za kadencji Trumpa wizyty premiera Izraela w Białym Domu, a szef naszego państwa nie miał nigdy okazji tam być – dodał.
Tłit - Włodzimierz Cimoszewicz

Tłit - Włodzimierz Cimoszewicz

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem była Włodzimierz Cimoszewicz.
poprzednie1 2 3 następne