Wyniki wyszukiwania dla:

chlor

Liczba wyników: 4

Zanim wejdziesz do basenu

Zanim wejdziesz do basenu

Ciekawostki
W gorący dzień nie ma nic lepszego niż kąpiel w basenie. Niestety, zarazki uwielbiają baseny równie jak my. To czy woda w basenie jest czysta zależy nie tylko od gospodarza obiektu, a przede wszystkim od samych użytkowników. Dlatego pamiętaj, by przed kąpielą należy umyć się dokładnie mydłem. Jeśli wybitnie śmierdzi chlorem, to znaczy, że w basenie jest zbyt wiele, niezbyt dobrze umytych osób. Chloroaminy wchodzą bowiem w reakcję z ludzkim potem i stąd ten charakterystyczny zapach. Nie idź na basen jeśli jesteś chory. Jeśli zdarzyły ci się dolegliwości pokarmowe i rozwolnienie odczekaj dwa tygodnie. Nie pływaj jeśli masz otwarte rany. Szczególnie uważać powinny kobiety i małe dziewczynki. Z powodu budowy łatwiej u nich o zakażenie dróg moczowych. Wg przepisów baseny mają obowiązek udostępniać komunikat o stanie wody. Kąpielisko można więc sprawdzić wcześniej.
Sól kuchenna receptą na zmiany klimatu

Sól kuchenna receptą na zmiany klimatu

Ciekawostki
Sól kuchenna może ocalić Ziemię przed globalnym ociepleniem - tak przynajmniej twierdzi dr Robert Nelson z Planetary Science Institute w USA. Według naukowca rozpylenie jej w atmosferze będzie skutecznie odbijać promienie słoneczne, a jednocześnie nie będzie negatywnie wpływać na zdrowie ludzi. Wcześniejsze podobne pomysły mówiły bowiem o tlenku glinu i dwutlenku siarki, ale te niszczą płuca i powodują kwaśne deszcze. Istnieją jednak krytycy pomysłu Nelsona. Naukowcy zwracają uwagę na chlor zawarty w soli. Skutkiem jej rozpylenia może być zniszczenie warstwy ozonowej. Doktor z Planetary Science Institute jednak się nie poddaje. Ma nadzieję na przeprowadzenie testów w warstwie troposfery.
Departament Stanu bada doniesienia o użyciu trującego gazu w Syrii

Departament Stanu bada doniesienia o użyciu trującego gazu w Syrii

Świat
Według służb medycznych na Sarakeb zrzucono beczki z chlorem. Używanie chloru jako gazu bojowego jest zabronione na mocy konwencji o zakazie broni chemicznej. Chlor był wykorzystywany jako gaz bojowy podczas I wojny światowej.
Właściwości octu jabłkowego

Właściwości octu jabłkowego

Zdrowie
Jego właściwości wykorzystywano już w czasach starożytnych i w medycynie ludowej. Spożywanie go to niezwykle skuteczny sposób na odkażenie organizmu, oczyszczenie przewodu pokarmowego, odkwaszenie i przyspieczenie metabolizmu. Dietetycy potwierdzają, że ma właściwości odchudzające i wspomagające proces trawienia. Ocet jabłkowy zawiera wiele minerałów i witamin: potas i sód, magnez, fluor, chlor, żelazo, miedź, fosfor, krzem, witaminę A, witaminy z grupy B, C, E, P i beta-karoten, kwas mlekowy, cytrynowy i octowy. Jego głównymi składnikami są pektyny, witamina E i potas. Największą skuteczność daje przyjmowanie go na czczo.