Wyniki wyszukiwania dla:

cenzura w internecie

Liczba wyników: 10000

Wrócił po 56 latach. Niesamowite nagranie

Wrócił po 56 latach. Niesamowite nagranie

Ciekawostki
W lasach Puszczy Białowieskiej pojawił się wyjątkowy gość. Foto-pułapka nagrała w nocy niedźwiedzia brunatnego. To ogromna niespodzianka dla ekspertów, bo w polskiej części Puszczy Białowieskiej, nie widziano niedźwiedzia od… 1963 roku! Zwierzę zaobserwowali pracownicy Instytutu Badawczego Leśnictwa. Sam niedźwiedź pozostawił też po sobie wyraźne ślady – zniszczone pasieki i ślady pazurów na pszczelim wosku. Według ekspertów, zwierzę przywędrowało do nas z białoruskiej części Puszczy Białowieskiej. Nie wiadomo jak długo miś pozostanie w okolicy. Widziano go także w nadleśnictwie Hajnówka. Tamtejsza dyrekcja Lasów Państwowych wydała oficjalne ostrzeżenie dla mieszkańców. W końcu przez 56 lat ludzie mogli odzwyczaić się od obecności niedźwiedzia.
#KresyŚwiata: Prezydent pijany na weselu. Za karę wprowadził nowe prawo

#KresyŚwiata: Prezydent pijany na weselu. Za karę wprowadził nowe prawo

Podróże
W Tadżykistanie wesele może trwać maksymalnie trzy godziny, a jeśli chce się przedłużyć uroczystość, należy uzyskać specjalny dokument. Maksymalna liczba gości także jest sprecyzowana. Co prawda da się to obejść, ale trzeba urzędnikom wręczyć łapówkę. Nowe prawo to pokłosie skandalu z udziałem dyktatora. W 2013 roku do sieci trafił filmik, na którym Rahmon śpiewa i zatacza się na weselu jednego ze swoich dziewięciorga dzieci. Wideo szybko stało się hitem, co nie było Rahmonowi na rękę. Dlaczego? O tym w rozmowie Klaudiusza Michalca z podróżnikiem, Łukaszem Superganem.
Jak zmienia się ciało kobiety porodzie naturalnym i cesarce?

Jak zmienia się ciało kobiety porodzie naturalnym i cesarce?

Zdrowie
Każda kobieta przed jak i po porodzie doświadcza zmian w swoim ciele. Proces ten zachodzi zarówno w przypadku porodu naturalnego, jak i poprzez cesarskie cięcie. Ekspertka wyjaśnia, na czym te zmiany polegają i jak sobie z nimi poradzić.
W jaki sposób przejść przez poród najłagodniej?

W jaki sposób przejść przez poród najłagodniej?

Zdrowie
Chyba każda przyszła mama nie chciałaby zapamiętać porodu jako bardzo ciężkiego, fizycznego przeżycia. Fizjoterapeutka podpowiada, w jaki sposób można przygotować się do procesu porodu, aby nie był on dla kobiety ciężkim doświadczeniem.
Czy kobieta może przygotować się do ciąży i porodu? Ekspertka wyjaśnia

Czy kobieta może przygotować się do ciąży i porodu? Ekspertka wyjaśnia

Zdrowie
Każda kobieta, która marzy o potomstwie, chciałaby mieć pewność, że jest w pełni gotowa oraz warunki, w jakich będzie przechodziła ciążę, są najlepsze z możliwych. Czy jest to jednak realne? Jeśli tak, to jak o to zadbać? Na te pytania odpowiada specjalistka - fizjoterapeutka.
Krzyk i trzask tłuczonej szyby. Nagranie kierowcy

Krzyk i trzask tłuczonej szyby. Nagranie kierowcy

Wiadomości
Kobieta kierująca volkswagenem jechała spokojnie, pustą drogą na przedmieściach Mysłowic. Nagle z bocznej drogi wyjechał rozpędzony rowerzysta. Kierująca nie mogła nic zrobić. Rowerzysta wymusił pierwszeństwo. Rozbił się o przednią szybę auta. Całe zdarzenie nagrała kamera zainstalowana w volkswagenie. 36-letni rowerzysta trafił do szpitala z urazem nogi i łopatki. Kobiecie nic się nie stało. Wideo z groźnie wyglądającego wypadku, ku przestrodze, opublikowała śląska policja. Funkcjonariusze przypominają, że obie grupy na drodze obowiązują te same przepisy ruchu drogowego.
Wykonawcy schodzą z placów budowy dróg. Czy grozi nam fala upadłości?

Wykonawcy schodzą z placów budowy dróg. Czy grozi nam fala upadłości?

Polska
- To prawda, że są trudności, ale one dotyczyły głównie generalnych wykonawców. Włoskie firmy, żeby wygrać kontrakty, mocno zaniżały ceny - mówił w programie "Money. To się liczy" Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. - Ale nawet te problemy, które mamy w Polsce, są bezpośrednim następstwem nie tego, co one robią w naszym kraju, a często globalnych problemów tych firm - dodał.

"Zraniony" Mars. Naukowcy twierdzą, że widzą coś takiego po raz pierwszy

Ciekawostki
Niezwykły, nowy krater dostrzegli na Marsie naukowcy. Twierdzą, że nie przypomina niczego, co dotąd widzieli. Niezwykłość odkrycia polega na tym, że Mars nie należy do planet, na których łatwo znaleźć ślady zderzeń. Jednak, gdy do tego już dojdzie, to widok jest absolutnie spektakularny. Krater ma ok. 15 m szerokości, co oznacza, że skała, która w niego uderzyła miała ok. 1,5 m średnicy. Wielkość krateru i to, że widać jak rozchodziła się fala uderzeniowa, odsłaniając skalistą powierzchnię planety (na co dzień ukrytą pod grubą warstwą pyłu), świadczy też o tym, że "intruz" nie rozpadł się. Skały wchodzące w atmosferę Marsa nie spalają się w niej tak, jak ma to miejsce w przypadku Ziemi, ale rozpadają się na kilka mniejszych tworząc później charakterystyczne łańcuchy kraterów. Zdaniem ekspertów to, że krater ma błękitny kolor oznacza, że pod warstwą pyłu był lód. Zdjęcie wykonano kamerą o wysokiej rozdzielczości (HiRISE) z pokładu sondy Mars Reconnaissance Orbiter.

"Klatka po klatce"#33: Oleksiejczuk gotowy do walki z Błachowiczem

Inne
Już nie tylko Jan Błachowicz stanowi o sile dywizji półciężkiej w UFC. W najlepszej lidze MMA na świecie swoją obecność zaznaczył Michał Oleksiejczuk. "Lord" ma za sobą dwa zwycięstwa przez nokaut i nie ukrywa, że chętnie zmierzyłby się z wyżej notowanym Błachowiczem. - Taka walka byłaby ciekawa, wielu ludzi chciałoby ją obejrzeć - powiedział w programie "Klatka po klatce" Oleksiejczuk.
Rzeczy, których nie wolno zakładać do kościoła. Nawet gorącym latem

Rzeczy, których nie wolno zakładać do kościoła. Nawet gorącym latem

Styl życia
Wizyta w kościele wiąże się z odpowiednim ubiorem. Sprawdź czego nie wypada wkładać na siebie idąc latem do kościoła. Zobacz film.
Koniec roku szkolnego. Dawać kwiaty czy prezenty? Sławomir Broniarz komentuje

Koniec roku szkolnego. Dawać kwiaty czy prezenty? Sławomir Broniarz komentuje

Polska
- Nie jestem zwolennikiem dawania podarunków. Wydaje mi się, że kwiaty i ciepłe słowo, taki miły gest, w zupełności wystarczą - mówił w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Zwrócę uwagę, że dawanie prezentów to nie jest i nie powinna być nigdy inicjatywa nauczycieli. Jeśli rada rodziców widzi taką formę, to jest ich indywidualna decyzja. Moim zdaniem same kwiatki by wystarczyły - dodał.
Ryczał, a na głowie miał beczkę. Nietypowe wezwanie

Ryczał, a na głowie miał beczkę. Nietypowe wezwanie

Ciekawostki
Funkcjonariusze w Yushu, tybetańskiej prefekturze autonomicznej w Chinach, dostali nietypowe zgłoszenie. Otóż ktoś powiadomił ich, że widzi niedźwiedzia brunatnego z... wiaderkiem na głowie. Okazało się, że zwierzę męczy się próbując wyciągnąć głowę z żółtej beczki. W każdym momencie niedźwiedź mógł wpaść do wody. A biorąc pod uwagę jego sytuację, mogło by to dla niego być śmiertelnie niebezpieczne. Do operacji zdjęcia beczki z głowy niedźwiedzia wykorzystano liny. Po czterech godzinach walki udało się wydobyć zwierzę z potrzasku. Niedźwiedź brunatny, który w Chinach jest zwierzęciem chronionym, szukał w beczce najprawdopodobniej jedzenia.
Ratunku! Utknąłem. Rozbrajające nagranie.

Ratunku! Utknąłem. Rozbrajające nagranie.

Ciekawostki
Czasem trudno jest nam znaleźć wyjście z opresji, nawet jeśli mamy je tuż koło nosa. Tak jak ten szczeniak na biurowym korytarzu pewnej firmy w USA. Trzeba tylko mieć nadzieję, że ktoś w końcu pokazał mu właściwą drogę.
Pacnął i pożałował. Właściciel uchwycił komiczną sytuację

Pacnął i pożałował. Właściciel uchwycił komiczną sytuację

Ciekawostki
Koty lubią dokazywać. Czasami wręcz bywają złośliwe. Właśnie taki jest najprawdopodobniej jednej z kotów na tym nagraniu. Otóż myślał, że jego towarzysz jest za szybą, więc chciał go przestraszyć machając mu przed nosem łapą. Sęk w tym, że ten drugi nie był za żadną osłoną. Jak widać na nagraniu. "Złośliwiec" wybitnie przestraszył się tego, co zrobił.
Szykuje się trudny nowy rok szkolny. Rodzice wyjdą na ulice?

Szykuje się trudny nowy rok szkolny. Rodzice wyjdą na ulice?

Polska
W nowym roku szkolnym będziemy mieli podwójny rocznik, a to oznacza ogromne zamieszanie. NIK alarmuje, że w niektórych miejscach zabraknie nawet kilku tysięcy miejscach dla uczniów. - Jeżeli rodzice zaprotestują, to mają do tego prawo. Ale zwracam uwagę na to, że osoba, która jest sprawcą tego zamieszania, teraz będzie zasiadała w europarlamencie. Problem będą mieli i rodzice, i samorządy, a rząd się dystansuje - mówił w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Nagrywamy profesjonalny film do mediów społecznościowych lub Youtube

Nagrywamy profesjonalny film do mediów społecznościowych lub Youtube

Technologia
Czy żeby nagrać profesjonalny film, musimy kupować drogą kamerę i obiektywy? Wcale nie. W dzisiejszych czasach wystarczy dobry smartfon, którego funkcje spowodują, że nasz film będzie wyglądał profesjonalnie, a przede wszystkim zaciekawi widza. Zobacz efekty, które można wykorzystać w swoim wideo dzięki smartfonowi Huawei P30 Pro.

"Śpiewak jazzbandu" - wywiad z Wojciechem Kościelniakiem

Po polsku
14 czerwca w Teatrze Żydowskim w Warszawie odbyła się światowa prapremiera musicalu Wojciecha Kościelniaka "Śpiewak jazzbandu”, opartego na sztuce Samsona Raphaelsona. Na jej podstawie w 1927 roku zrealizowano pierwszy film dźwiękowy, jeden z najważniejszych w historii kina.
Hieny z Arktyki

Hieny z Arktyki

Nauka
Dziś domem hien jest afrykańska sawanna, nie zawsze jednak tak było. Odnalezione w Kanadzie skamieniałości dowodzą, że w epoce lodowcowej drapieżniki te żyły daleko na północy. W latach 70. odnaleziono skamieniały ząb. Teraz wiadomo na pewno, że należał do arktycznej hieny. Skąd wzięły się w Ameryce Północnej? Naukowcy sądzą, że przybyły tam z Azji.
Poparcie dla

Poparcie dla "Prawdy". Nowa partia ma ambitne plany. "Zastraszeni ludzie"

- Sukcesem byłoby wejście w próg 8-10 proc. Ale nie ustalamy minimalnego wyniku. Widzimy bardzo podzielone środowisko, naszym głównym celem będzie jego zjednoczenie - mówił w "Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii i przyszłej partii Prawda. Na pytanie o przyszłych członków ugrupowania gość odpowiedział: - Na pewno nie będziemy przenosić żadnych głów, które kierują partiami, a ludzi którzy są bardzo często zastraszeni. myślę, że nabliższe transfery zadziwią. Nazwiska poznamy jeszcze w tym tygodniu - przekonywał Michał Kołodziejczak.
Money. To się liczy

Money. To się liczy

O dużym biznesie i naszych własnych portfelach. Zmianach w gospodarce i co z nich wynika. W programie "Money. To się liczy", prowadzący i ich goście poruszają najważniejsze zagadnienia ekonomiczne, którymi żyje Polska.
Czy 15 tys. kroków dziennie zapewni ci zdrowie?

Czy 15 tys. kroków dziennie zapewni ci zdrowie?

Zdrowie
Jeszcze do niedawna wszystkim nam się wydawało, że 10 tys. kroków dziennie wspomaga nasze zdrowie, odchudza i poprawia samopoczucie. Okazuje się, że byliśmy w błędzie. Zobacz film.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 477następne