Wyniki wyszukiwania dla:

cenzura w internecie

Liczba wyników: 10000

#11 pytań do balsamisty zwłok cz. 3

#11 pytań do balsamisty zwłok cz. 3

Styl życia
Balsamista Adam Ragiel zdradza, jakie są największe koszmary branży funeralnej. – Zadzwoniła do mnie pani, która chowała swoją babcię. W ostatnim momencie rodzina zażyczyła sobie otwarcia trumny. Grabarz działał razem z pracownikami zakładu nie chcieli na to pozwolić. Byli w zmowie – mówi w rozmowie z Marianną Fijewską.
Cybersejf: kopią kryptowaluty na twoim komputerze i nawet o tym nie wiesz

Cybersejf: kopią kryptowaluty na twoim komputerze i nawet o tym nie wiesz

Technologia
Co ma wspólnego koparka i cyberbezpieczeństwo? Sporo, jak się okazuje. Stosunkowo nowa forma cyberataków to cryptojacking, czyli kopanie kryptowalut na komputerach zupełnie nieświadomych tego użytkowników. Wystarczy przeglądarka albo odpowiednio zmodyfikowana aplikacja. Jak to działa w praktyce, czego unikać i jak się bronić? Zbigniew Urbański zaprasza na kolejny odcinek programu Cybersejf.
 Milion samochodów elektrycznych w Polsce w 2025 roku.

Milion samochodów elektrycznych w Polsce w 2025 roku. "Trudny temat do realizacji"

Polska
Robert Mularczyk, PR Senior Manager w Toyota Motor Poland, ocenia, że przyszłością motoryzacji są samochody elektryczne, które w tej chwili powstają w dwóch wersjach: na baterie oraz na wodór. W programie "Money. To się liczy" Mularczyk wskazywał jednak ograniczenia, jakie napotyka produkcja tych samochodów. Przede wszystkim chodzi o trudno dostępne metale ziem rzadkich, które są stosowane do produkcji baterii. - Jeśli chcemy zalać świat milionami samochodów elektrycznych, to musimy mieć świadomość, że dostępność surowców będzie się kurczyć. Mamy dwa wyjścia: oddać się w ręce Chińczyków, bo oni współwydobywają te metale albo szukać nowych rozwiań - innych akumulatorów tworzonych na bazie innych, bardziej dostępnych pierwiastków czy metali - powiedział. - W Polsce obiecaliśmy, że w 2025 roku będziemy produkować milion samochodów elektrycznych. To jest trudny temat do realizacji, ale czas pokaże - dodał.
#11 pytań do balsamisty zwłok cz. 2

#11 pytań do balsamisty zwłok cz. 2

Styl życia
Jego najtrudniejsze zlecenie polegało na przygotowaniu do trumny zwłok samobójcy, który wskoczył pod pociąg. – Trafiła do nas może jedna trzecia ciała. Wszystko było zmasakrowane, a my musieliśmy je ubrać - mówi Adam Ragiel, czołowy polski balsamista, w rozmowie z Marianną Fijewską.
#11 pytań do balsamisty zwłok cz. 1

#11 pytań do balsamisty zwłok cz. 1

Styl życia
- Przemiany pośmiertne polegają między innymi na wyciekach. Z ciała wyciekają płyny. Naszym zadaniem jest zatkanie wszystkich otworów specjalnym żelem – mówi Adam Ragiel, czołowy polski balsamista. W rozmowie z Marianną Fijewską zdradza szczegóły swojego zawodu. Zobacz całość: https://video.wp.pl/i,11pytan-do-balsamisty-zwlok-calosc,mid,2027544,cid,5050,klip.html
#11pytań do balsamisty zwłok CAŁOŚĆ

#11pytań do balsamisty zwłok CAŁOŚĆ

Styl życia
O tym, co dzieje się z człowiekiem, gdy wszystkie procesy życiowe ustają opowie Adam Ragiel – czołowy polski balsamista i właściciel Polskiego Centrum Szkolnictwa Funeralnego. – Ze zmarłym trze ćwiczyć. Ruszać jego rękoma, stawami, nadgarstkami… inaczej nie ubierzemy zwłok – opowiada w rozmowie z Marianną Fijewską.
Tłit - Marek Sawicki

Tłit - Marek Sawicki

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Marek Sawicki,
Diesle w odwrocie.

Diesle w odwrocie. "W Polsce czekają nas ograniczenia"

Finanse
Czy warto jeszcze kupować diesla? - Niemcy już zaczynają blokować wjazd do swoich miast samochodów diesla. W Polsce też czekają nas ograniczenia - mówi w programie Money. To się liczy Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.
Wątek Tuska na nowych taśmach. Marek Sawicki komentuje

Wątek Tuska na nowych taśmach. Marek Sawicki komentuje

Polska
Waldemar Pawlak stwierdził na nagraniach z "Sowy i Przyjaciele", że premier Tusk bardziej przejmuje się, że mu zrobią 'koło pióra' w gazecie czy TV niż tym, że nie przygotuje dobrych regulacji. - Dziwię się takim wynurzeniom. Byłem długo ministrem. Miałem dwie rozmowy z Tuskiem. Powiedziałem, co chcę robić w resorcie. Tusk czasem zapytał, czy jest to robione, ale nigdy nie wkraczał w szczegóły. One należały do ministra. A to, że każdy polityk interesuje się tym, co piszą o nim gazety, to normalne - komentował Marek Sawicki w programie "Tłit".
Marek Sawicki wskazuje potencjalnego następcę Morawieckiego

Marek Sawicki wskazuje potencjalnego następcę Morawieckiego

Polska
- Zbyt długo koło premiera chodził Brudziński. To z pewnością jeden z ważniejszych potencjalnych kandydatów na premiera. Jest bezkompromisowy, bezpardonowy, a PiS - co widać po kampanii - posługuje się retoryką mało delikatną. Nie można mu odmówić większego doświadczenia niż Morawieckiemu. Wynaturzenia na taśmach obnażają charakter Morawieckiego i sposób jego działania. Widać, że to zwyczajny karierowicz - mówił Marek Sawicki w programie "Tłit". - Tak jak Szydło jeszcze rano mówiła: za co mnie chcecie odwołać, po południu sama złożyła rezygnację. Podobnie może być z Morawieckim - dodał.
Odkryto wielką proto-supergromadę galaktyk z początku Wszechświata

Odkryto wielką proto-supergromadę galaktyk z początku Wszechświata

Nauka
Hyperion jest największą strukturą kosmiczną, jaką kiedykolwiek znaleziono we wczesnym Wszechświecie. Swoją nazwę zawdzięcza jednemu z Tytanów z greckiej mitologii - to wszystko dzięki swoim rozmiarom. Masa Hyperionu wynosi więcej niż milion miliardów mas Słońca. To najmasywniejsza struktura odnaleziona w tak dużej odległości i tak odległym czasie. Hyperion powstał zaledwie 2,3 mld lat po Wielkim Wybuchu.
Wojna polityczna w Łodzi. Ostry komentarz Marka Sawickiego

Wojna polityczna w Łodzi. Ostry komentarz Marka Sawickiego

Polska
- Szkoda, że PiS tego instrumentu nie stosuje w Rabce, mają tam podobną sytuację ze swoją kandydatką. O tym, że PiS instrumentalnie traktuje prawo, przekonaliśmy się przy demontażu TK, KRS, SN. Dla nich prawo nie istnieje, tylko cel polityczny, który realizują po trupach. Wcześniej czy później zostaną za to osądzeni - komentował Marek Sawicki (PSL) w programie "Tłit".
Marek Sawicki odpowiada rzeczniczce PiS. Mocne słowa

Marek Sawicki odpowiada rzeczniczce PiS. Mocne słowa

Polska
Beata Mazurek stwierdziła, że PSL powinno zostać "wyeliminowane z życia publicznego". Co na to Marek Sawicki? - To język lat 30., nazistów niemieckich, którzy też mówili, że trzeba eliminować pewne grupy: społeczne, etniczne, narodowe. Taki właśnie jest język PiS-u - od kilku lat zatruwa polskie życie publiczne i polityczne - komentował w programie "Tłit".
Czy Macron odwiedzi Polskę? Morawiecki zdradza datę

Czy Macron odwiedzi Polskę? Morawiecki zdradza datę

Wiadomości
Premier Morawiecki zdradził, że na początku przyszłego roku może dojść do wizyty prezydenta Francji w Warszawie. "Jest o czym rozmawiać w relacjach polsko-francuskich. Umawiamy się na początek przyszłego roku" - powiedział Morawiecki.
Czy w Brukseli pytają premiera o Polexit?

Czy w Brukseli pytają premiera o Polexit?

Wiadomości
Na zakończenie dnia z premierem Morawieckim, zapytaliśmy premiera, czy tu w Brukseli, inni przywódcy pytają o Polexit, którym straszy opozycja w Polsce? 
PGNiG Superliga: Wybuch Sabate. Tak złego go jeszcze nie widzieliśmy!

PGNiG Superliga: Wybuch Sabate. Tak złego go jeszcze nie widzieliśmy!

Polska
Trener Xavier Sabate był oburzony decyzją arbitrów. Sędziowie podjęli decyzję o dwuminutowej karze dla Igora Żabicia, mimo iż wcześniej został odgwizdany faul w ataku. Orlen Wisła Płock przegrała z PGE VIVE Kielce 24:31. 
PGNiG Superliga: Różnica klas w

PGNiG Superliga: Różnica klas w "świętej wojnie". Pewna wygrana PGE VIVE Kielce

Polska
PGE VIVE Kielce zdominowało Orlen Wisłę Płock na parkiecie oraz na trybunach. Kielczanie rozstrzygnęli kolejną "świętą wojnę" na swoją korzyść. Wygrali 31:24. 
Mateusz Morawiecki w Brukseli. Rodzina premiera o sobie przypomina

Mateusz Morawiecki w Brukseli. Rodzina premiera o sobie przypomina

Polityka
Premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu między innymi z premier Theresą May przyznał, że spotkania na temat Brexitu odbywają się w "nerwowej atmosferze". Okazuje się, że żona szefa polskiego rządu odrywa go na chwilę od polityki. Wysyła mu filmiki z dziećmi. Na jednym z nich mówią tacie "dobranoc".
Niezwykła historia Vesny Vulović. Do dziś trudno w nią uwierzyć

Niezwykła historia Vesny Vulović. Do dziś trudno w nią uwierzyć

Ciekawostki
O młodej kobiecie z Belgradu pewnie nikt by nie usłyszał, gdyby nie jej niewiarygodne szczęście. Vesna Vulović była w 1972 r. była stewardesą jugosłowiańskich wtedy linii Jat Yugoslav. 26 stycznia wsiadła na pokład samolotu lecącego ze Sztokholmu do Belgradu. Gdy maszyna przelatywała nad ówczesną granicą NRD-Czechosłowacja eksplodowała bomba i samolot rozbił się już na terenie Czechosłowacji. Jedyną osobą, która przeżyła katastrofę była Vulović. 22-letnia stewardesa spadła z wys. ponad 10 tys. metrów. Jak przeżywa się taki upadek? W raporcie z katastrofy napisano, że kobieta przeżyła, bo przygniótł ją wózek z jedzeniem i dlatego nie wypadła z samolotu. Po drugie kadłub, w którym  utknęła, spadł pod kątem w zalesione i grubo pokryte śniegiem miejsce. Po trzecie po spadku ciśnienia w kabinie nie pękło jej serce, bo była niskociśnieniowcem. Vulović po katastrofie była przez 27 dni w śpiączce. Do czasu operacji zmiażdżonego kręgu, była sparaliżowana od pasa w dół. Później wróciła do pracy biurowej w liniach lotniczych. 13 lat później Vulović dostała nagrodę od Księgi Rekordów Guinessa za upadek bez spadochronu z największej wysokości.  Wręczył ją kobiecie Paul McCartney. W 2009 r. "cudowne ocalenie" Volović zakwestionowali dwaj dziennikarze. Według ich śledztwa, wszystko wymyśliły służby specjalne Czechosłowacji. Historia ocalenia miała ukryć to, że samolot został omyłkowo zestrzelony przez czechosłowackie myśliwce. Czeski urząd lotniczy odrzucił te doniesienia nazywając je poszukiwaniem sensacji.
Młody milioner szefem

Młody milioner szefem "innocenta". "Sam jest graczem, rozumie nasze potrzeby"

Polska
Paweł "innocent" Mocek jako pierwszy Polak został zawodnikiem jednej z dywizji Tempo Storm, jednej z najsłynniejszych organizacji esportowych. Właścicielem Tempo Storm jest Andrey "Reynad" Yanyuk, który należy do najbogatszych na świecie osób przed trzydziestym rokiem życia. - U "Reynada" najbardziej podoba mi się to, że ma spojrzenie gracza. Widać, że był w naszej pozycji, rozumie nasze potrzeby i wie, czego oczekujemy - mówi Mocek o swoim szefie, który swego czasu był wśród najlepszych na świecie zawodników w grze karcianej Hearthstone. 
Narada w samolocie ws. Brexitu.

Narada w samolocie ws. Brexitu. "Musimy dwie zwaśnione strony sprowadzać do wspólnego stołu"

Wiadomości
W środę wieczorem rozpoczął się dwudniowy szczyt Unii Europejskiej. Europejscy przywódcy rozmawiają o negocjacjach w sprawie Brexitu. Wirtualna Polska towarzyszyła premierowi Mateuszowi Morawieckiemu w drodze na spotkanie. Posłuchajcie, jak szef rządu przygotowywał się negocjacji.