Wyniki wyszukiwania dla:

centra handlowe

Liczba wyników: 65

Nowe tendencje w handlu. Retail park - to tam załatwimy najpotrzebniejsze sprawy

Nowe tendencje w handlu. Retail park - to tam załatwimy najpotrzebniejsze sprawy

Finanse
- Ostatnio jest tendencja do korzystania z retail parków, gdzie oprócz zgromadzenia sklepów są także np. placówka pocztowa, bank, fryzjer czy pralnia. Mamy mało czasu, więc zależy nam na miejscach dobrze skomunikowanych, gdzie możemy szybko po pracy zrobić najpotrzebniejszego zakupy i załatwić konieczne sprawy - tak Maja Meissner, ekspert Knight Frank. - Natomiast centra handlowe staną się miejscem rozrywki, a zakupy będziemy tam robić przy okazji - uważa.
Kanibalizacja centrów handlowych. Niektóre będą musiały zmienić funkcję

Kanibalizacja centrów handlowych. Niektóre będą musiały zmienić funkcję

Finanse
Bywa, że centra handlowa stawiane są zbyt blisko siebie. - Ktoś nie zrobi dobrego rozpoznania rynku albo zakłada zbyt optymistyczną siłę nabywczą okolicznych mieszkańców - mówi o powodach Maja Meissner, ekspert Knight Frank. - Będzie przybywać centrów handlowych, które będą potrzebowały wsparcia, restrukturyzacji lub będą musiały zmienić funkcję - uważa.
Marki własne. Rząd chce je ograniczyć.

Marki własne. Rząd chce je ograniczyć. "Polski rynek dusi się od nadmiaru żywności"

Polska
- Chodzi o to, żeby zachęcić bądź zmusić sieci handlowe, które wpuściliśmy do Polski, aby kupowały więcej produktów spożywczych pochodzących z Polski. Bo polski rynek dusi się od nadmiaru żywności - mówił w programie "Money. To się liczy" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. - Wszystkie resorty nad tym pracują, premier zagonił wszystkich do roboty - dodał. Kiedy pierwszy projekt nowych przepisów? - Wtedy, kiedy będzie opracowany - odpowiedział enigmatycznie minister.
Efekt zakazu handlu. Obroty w sklepie 8 razy wyższe

Efekt zakazu handlu. Obroty w sklepie 8 razy wyższe

Finanse
W odpowiedzi na głosy, że zakaz handlu dobija małe sklepy, poseł PiS Janusz Śniadek przytoczył w programie "Money. To się liczy" przykład lokalu z ul. Czerniakowskiej w Warszawie. W maju ubiegłego roku sklep miał obrót w niedziele handlowe sięgający ok. 1,5 tys. zł. W niedziele z zakazem obrót skoczył do ponad 10 tys. zł. 
Skutki zakazu handlu odwrotne do zamierzonych.

Skutki zakazu handlu odwrotne do zamierzonych. "Zyskują dwie sieci handlowe"

Polska
Nie całe środowisko sklepów jest przeciwne zakazowi, jest grupa, która to popiera. Ale ekonomiczne skutki tego zakazu są takie same, jak na Węgrzech - mówił w programie "Money. To się liczy" Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. - Upada handel półhurtowy i hurtowy, a jest dwóch głównych beneficjentów zakazu, dwie wielkie sieci handlowe, które poszerzają swój udział w rynku. Powinny one wystawić pomnik szefowi "Solidarności" Piotrowi Dudzie - dodał.
Iwona Węgrowska bawi się z córką na ustawce w centrum handlowym

Iwona Węgrowska bawi się z córką na ustawce w centrum handlowym

Gwiazdy
Iwona Węgrowska mimo niewątpliwego talentu wokalnego, coraz częściej kojarzona jest z obyczajowymi skandalami, niż z nowymi przebojami. W bogatym życiorysie piosenkarka odhaczyła już między innymi ślub w Las Vegas, dramatyczne rozstania i powroty do tego samego partnera, a także egzotyczne wycieczki do Dubaju. Obecnie piosenkarka zdaje się cieszyć nieco bardziej spokojnym momentem w karierze. Większość wolnego czasu poświęca córeczce, z którą została "przyłapana" przez paparazzi w ostatni czwartek. Rodzina wyraźnie cieszyła się swoim towarzystwem, wygłupiając się nad owocowymi koktajlami i wesoło maszerując przez centrum handlowe. Wszystko to rzecz jasna w pod czujnym okiem fotoreporterów.

"Nowy Lepper" zapowiada wojnę z zagranicznymi sklepami

Polska
- Jeżdżąc po Warszawie nie widzę miejsca dla rolników i ich produktów. Cały handel opanowały cztery zagraniczne sieci handlowe – mówi w programie "Money. To się Liczy" Michał Kołodziejczak, lider AGROUnii. Jak dodaje, muszą walczyć z kapitałem zagranicznym dla dobra polskiego rolnika. – Sklepy rodzinne zostały wyeliminowane i to jest błąd – dodaje lider AGROUnii.
Problemów z brexitem jest co niemiara: city, umowy handlowe, sprawa Irlandii

Problemów z brexitem jest co niemiara: city, umowy handlowe, sprawa Irlandii

Finanse
- Myślę, że brexit się odbędzie. To co dzieje się w brytyjskim Parlamencie, przypomina mi grę w rugby, w której zawodnicy mocno się spierają. Różnica polega na tym, że nikt nie rzuca im piłki, bo piłka jest celem – tak obrazowo odpowiedział były premier Kazimierz Marcinkiewicz na pytanie zadane w programie "Money. To się Liczy". Wskazał na trzy kluczowe kwestie, które budzą najwięcej kontrowersji i sporów. Pierwszy to atmosfera w City. Marcinkiewicz zauważył, że wiele banków i wielkich korporacji zapowiedziało, że przeniosą siedziby do innych państw. Po drugie, Wielka Brytania nie podpisała umów handlowych z innymi państwami UE. I wreszcie sprawa najważniejsza: problematyczna granica między Irlandią a Irlandią Północną. Były premier zauważył, że każdego dnia przekraczają ją tysiące ludzi. Stworzenie stałej granicy bardzo skomplikuje ich codzienne życie. - Rozwścieczy to mieszkańców i może to doprowadzić do secesji – prognozuje Marcinkiewicz.
Zakaz handlu. Od stycznia jeszcze mniej niedziel

Zakaz handlu. Od stycznia jeszcze mniej niedziel

Polska
- Nasze dane jasno pokazują, że na zakazie handlu w niedzielę najbardziej trasą ci, którzy mieli nie tracić czyli punkty gastronomiczne i rozrywkowe – mówi Łukasz Marynowski z Polskiej Rady Centrów Handlowych.  Już w trakcie prac nad ustawą o handlu w niedziele Rada zgłaszała, że pojawi się problem z najemcami centrów handlowych. Część z nich będzie się domagała renegocjacji umów najmu, ponieważ przez zamknięcie sklepów w niedziele mogą stracić część obrotów. – Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku punktów gastronomicznych – dodaje ekspert.
W grudniu oblegamy centra handlowe. Te dane nie kłamią

W grudniu oblegamy centra handlowe. Te dane nie kłamią

Polska
- Z naszych wyliczeń wynika, że w grudniu centra handlowe odwiedza średnio jedna czwarta więcej klientów niż w pozostałym okresie – mówi  Łukasz Marynowski z Polskiej Rady Centrów Handlowych.  W tym newralgicznym dla branży handlowej okresie największym zainteresowaniem klientów cieszą się sklepy oferujące biżuterię, zegarki, akcesoria i zabawki oraz książki - wynika z danych Polskiej Rady Centrów Handlowych.
Nino o biznesie: Ursus dopuszcza inwestora zewnętrznego – „w Warszawie tylko biuro handlowe”.

Nino o biznesie: Ursus dopuszcza inwestora zewnętrznego – „w Warszawie tylko biuro handlowe”.

Finanse
- Najlepszym wyjściem byłoby spakować się i wynieść na Bałkany – mówi w programie Nino o biznesie Karol Zarajczyk, prezes Ursusa. Jak dodaje – za chwilę Ursus może wszystkie swoje wyroby produkować na Bałkanach, a w Warszawie będzie tylko biuro handlowe. Mimo to szef polskiego producenta liczy na współpracę z innymi firmami znajdującymi się w podobnej sytuacji. - Albo pozdychamy, albo razem pokonamy dużych graczy – zapowiada.
Zakaz handlu dobija najmniejsze sklepy. Wygrywają giganci

Zakaz handlu dobija najmniejsze sklepy. Wygrywają giganci

Finanse
Na zakazie handlu tracą najbardziej najmniejsze, osiedlowe sklepy. Badania pokazują, że na zmianach, które wprowadził rząd PiS najwięcej zyskali najsilniejsi: duże, zagraniczne sieci handlowe. Potwierdził to w programie "Money. To się liczy" Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu: mali przegrywają już na etapie reklamy.
Mille Miglia 2018 - pełna relacja z tegorocznego rajdu zabytków!

Mille Miglia 2018 - pełna relacja z tegorocznego rajdu zabytków!

Motoryzacja
W tym roku jako główny partner medialny Team Perlage - jedynego polskiego sponsora rajdu Mille Miglia, po raz kolejny mieliśmy szanse śledzić wyjątkowe wydarzenie jakim jest Mille Miglia Storica - największy na świecie rajd na regularność, w którym udział biorą często najrzadsze i najbardziej wartościowe samochody zabytkowe na ziemi. Kierowcy pędzący przez Włochy na trasie Brescia - Rzym - Brescia, pokonują około 1700 km w 4 dni, pędząc często na złamanie karku, przepychając się przez centra miast w policyjnych eskortach, walcząc o setne części sekundy. Mille Miglia to piękne samochody, piękne widoki i wielkie emocje.
Biała księga brexitu.

Biała księga brexitu. "Grają, bo wiedzą, że się ułożą ze wszystkimi"

Polska
- To jest tego typu gra, że Wielka Brytania ma świadomość, że Unia Europejska w relacji dzisiejszej wojny handlowej, narastających konfliktów z USA, Chinami, za chwilę z Rosją, będzie ponosić tego konsekwencje. Polska nie narozrabia, a poniesie konsekwencje tego, że UE dostanie strzał ze strony Stanów Zjednoczonych. Wielka Brytania mówi: my chcemy mieć korzyści handlowe z wami wewnątrz, pomożemy wam zbierać cła, ale już do polityki na zewnątrz chcemy mieć własną możliwość podejmowania decyzji, bo wiemy, że się ułożymy ze wszystkimi - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej.
Wojna handlowa UE z USA uderzy w sprzedaż żurawiny

Wojna handlowa UE z USA uderzy w sprzedaż żurawiny

Polska
- Jakiekolwiek wojny handlowe są złe dla konsumentów. Żurawina jest nie do zastąpienia w Europie. Amerykanie są odpowiedzialni za produkcję 80 proc. żurawiny na świecie. Może nastąpić pewne wyhamowanie rozwoju tego rynku - mówił money.pl Marek Moczulski, prezes zarządu Bakalland S.A.
Galerie już nie handlowe, ale nadal atrakcyjne

Galerie już nie handlowe, ale nadal atrakcyjne

Polska
- Nadal w tym samym budynku w dobrej lokalizacji można postawić na większą proporcję usług, gastronomii, sportu, czyli tego, czego nie da się zrobić przez internet - mówił money.pl Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills w Polsce.
Skutki pierwszej niedzieli z zakazem handlu

Skutki pierwszej niedzieli z zakazem handlu

Polska
Na zakazie handlu w niedzielę miały najwięcej zyskać małe sklepiki. Tak się jednak nie stało, bo wielkie sieci handlowe przygotowały niespodzianki dla klientów.
Przypadkowe odkrycie tuż pod ziemią

Przypadkowe odkrycie tuż pod ziemią

Nauka
Prawie 1000 artefaktów odkryto w Oxfordzie podczas wykopalisk na terenach dawnego zakonu, który powstał tu w 1224 roku. Wcześniej w tym miejscu był parking, a po zakończeniu wykopalisk powstanie centrum handlowe.
Sklepy już szukają sposobów na obejście zakazu handlu? PiS odpowiada

Sklepy już szukają sposobów na obejście zakazu handlu? PiS odpowiada

Polska
- Praktyką w Polsce jest, że przepisy jeszcze nie obowiązują, a już wszyscy główkują jak je zręcznie obejść - mówi Elżbieta Rafalska, minister rodzinny, pracy i polityki społecznej. W ten sposób szefowa resortu odniosła się do informacji, że sieci handlowe myślą, jak obejść zakaz handlu w niedzielę. Rafalska zapewnia, że znajdzie sposób, by do tego nie doszło.
Różnice kulturowe to jedno z największych ryzyk inwestowania za granicą

Różnice kulturowe to jedno z największych ryzyk inwestowania za granicą

Polska
Coraz więcej polskich firm inwestuje i nawiązuje kontakty handlowe w Chinach i Azji, odległych krajach Bliskiego Wschodu czy Afryki Północnej. Różnice kulturowe to jeden z największych czynników ryzyka, które wiążą się z ekspansją na te rynki. Eksperci zauważają, że firma, która ma w planach taki krok, powinna najpierw zapoznać pracowników z kulturą i zwyczajami kraju, w którym zamierza inwestować albo sprzedawać swoje produkty. W przeciwnym razie może się pozbawić szansy na współpracę już na starcie.
Polska wprowadza podatek katastralny, uderzy w galerie handlowe. Zmiany już od stycznia

Polska wprowadza podatek katastralny, uderzy w galerie handlowe. Zmiany już od stycznia

Polska
Zmiany podatkowe, które obowiązywać będą od początku nowego roku, dotyczą wprowadzenia podatku od nieruchomości komercyjnych. Są to centra handlowe, domy towarowe, butiki.  Można się domyślać, że skutki finansowe galerie handlowe będą chciały przerzucić na klientów.
poprzednie1 2 3 4 następne