Wyniki wyszukiwania dla:

centra handlowe

Liczba wyników: 65

Playa de Las Americas

Playa de Las Americas

Ciekawostki
Playa de las Americas stała się ostatnio nowoczesnym, tętniącym życiem ośrodkiem turystycznym odwiedzanym przez gości z wielu krajów. Przy porośniętej palmami 5-kilometrowej promenadzie znajdują się centra handlowe, liczne bary, kawiarnie, dyskoteki i sklepy. Swoją popularność kurort zawdzięcza również dogodnej lokalizacji - leży w pobliżu znanego kurortu Las Cristianos oraz w trochę dalszej odległości od El Medano. Sama miejscowość podzielona jest na trzy kompleksy turystyczne z własnym centrum - Playa de las Vistas, Playa de Fanabe/Torviscas Playa oraz San Eugenio i Playa de Troja.
Mieszkańcy Monachium oddają hołd ofiarom strzelaniny

Mieszkańcy Monachium oddają hołd ofiarom strzelaniny

Wiadomości
Byli tu i młodzi ludzie, i starsi. A przecież nic złego nie zrobili - mówi Gudurun Rugemer, mieszkanka Monachium, która przyniosła kwiaty pod centrum handlowe Olympia. W piątek (22.07) zginęło tam 9 osób, do których strzelał 18-letni Niemiec irańskiego pochodzenia. Napastnikowi udało się uciec z miejsca zdarzenia. Popełnił samobójstwo.
#dziejesienazywo: Producenci żywności przerażeni nowym pomysłem rządu

#dziejesienazywo: Producenci żywności przerażeni nowym pomysłem rządu

Finanse
Producenci żywności są wściekli na rząd po opublikowaniu projektu ustawy o tzw. opłatach półkowych. - To nie jest ten projekt - mówił wprost w programie #dziejesienazywo Andrzej Gantner z Polskiej Federacji Producentów Żywności. Jego zdaniem nowe prawo doprowadzi do zastraszania pozwami. - Nie wiem czy ktokolwiek z kimkolwiek będzie chciał handlować żywnością - dodaje. Sieci handlowe twierdzą natomiast, że produkty kupią poza Polską.
Czy będzie kompromis w sprawie Galerii Wilanów?

Czy będzie kompromis w sprawie Galerii Wilanów?

Finanse
Czy na przedpolu pałacu w warszawskim Wilanowie powstanie centrum handlowe? Deweloper pracuje nad tym od kilku lat. Jest jednak grupa mieszkańców, która przekonuje, że nie jest przeciwna galerii, ale chce, by została podzielona na trzy budynki. - Uwzględniliśmy większość uwag, są też jednak pewne granice kompromisu ? odpowiada na to giełdowa spółka GTC. Rafał Twarowski, członek zarządu GTC w rozmowie z WP mówi natomiast, że większość postulatów mieszkańców i radnych uwzględniono. I GTC zmodyfikowało wedle nich projekt. Deweloper podkreśla, że projekt podziału na trzy budynki jest dysfunkcyjny i nie jest racjonalny.Podpiera się też badaniami wśród przyszłych najemców powierzchni w galerii -  ma z nich wynikać, że wielu z nich nie jest zainteresowanych centrum handlowym w takim kształcie, jak zaproponowali to wiosną tego roku niektórzy radni i grupy mieszkańców. GTC utrzymuje też, że obawy mieszkańców o dużo większy ruch nie mają podstaw. I liczy na to, że kompromis jednak uda się osiągnąć.
Czy na warszawskim Wilanowie powstanie centrum handlowe?

Czy na warszawskim Wilanowie powstanie centrum handlowe?

Finanse
Czy na przedpolu pałacu w warszawskim Wilanowie powstanie centrum handlowe? Deweloper pracuje nad tym od kilku lat. Jest jednak grupa mieszkańców, która przekonuje, że nie jest przeciwna galerii, ale chce, by została podzielona na trzy budynki. - Uwzględniliśmy większość uwag, są też jednak pewne granice kompromisu - odpowiada na to giełdowa spółka GTC. W liście od grupy mieszkańców, przysłanym do redakcji WP czytamy m.in., że obecny projekt jest "wsobnym mallem handlowym z drugiej połowy ubiegłego wieku", a oczekiwania są takie, by "tworzony obiekt nawiązywał otwartością i miejskim charakterem do otoczenia". Rafał Twarowski, członek zarządu GTC w rozmowie z WP mówi natomiast, że większość postulatów mieszkańców i radnych uwzględniono. I GTC zmodyfikowało wedle nich projekt. Deweloper podkreśla, że projekt podziału na trzy budynki jest dysfunkcyjny i nie jest racjonalny. Podpiera się też badaniami wśród przyszłych najemców powierzchni w galerii - ma z nich wynikać, że wielu z nich nie jest zainteresowanych centrum handlowym w takim kształcie, jak zaproponowali to wiosną tego roku niektórzy radni i grupy mieszkańców.
Centra wielu miast polskich zamieniono w grunty wiejskie

Centra wielu miast polskich zamieniono w grunty wiejskie

Nieruchomości
Aż 70 proc. terenu Polski nie jest objęte miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Na podstawie nowej ustawy obszary te stały się gruntami rolnymi, będą je mogli nabywać tylko rolnicy z wyjątkiem małych działek. Nawet tereny w centrach wielu miast stały się gruntami rolnymi.
#dziejesienazywo: Zagraniczne sklepy grożą polskim producentom?

#dziejesienazywo: Zagraniczne sklepy grożą polskim producentom?

Polska
Zagraniczne sieci handlowe przestrzegają, że nadmierna regulacja rynku i wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę może skończyć współpracę z polskimi producentami jedzenia. - W żywności 80 proc. pochodzi z Polski. Kiedy pojawi się turbulencja, tak być nie musi - mówił w #dziejesienazywo Andrzej Faliński z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.
#dziejesienazywo: Ile sieci handlowe zarabiają na marży?

#dziejesienazywo: Ile sieci handlowe zarabiają na marży?

Polska
- W tej chwili mamy dekoniunkturę na rynku mleka i ceny spadły w ubiegłym roku o prawie 20 proc. - mówił w programie #dziejesienazywo Radosław Iwański z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. - W tym czasie ceny dostaw produktów dostarczanych do sieci spadły o 9 proc., a ceny na półkach sklepowych, czyli to co interesuje konsumenta spadły tylko o 3 proc. - Te twarde liczby pokazują jaka jest nierównowaga w łańcuchu żywnościowym. Na dekoniunkturze na rynku, najbardziej zarabiają Ci, co handlują produktami - mówił Radosław Iwański. - Ten medal ma dwie strony i oczywiście podmioty, które sprzedają podmioty do sieci handlowych powinny się również w jakiś sposób organizować i próbować przeciwstawiać się monopolowi - dodał gość w programie #dziejesienazywo.
#dziejesienazywo: Jak sieci handlowe wykorzystują producentów?

#dziejesienazywo: Jak sieci handlowe wykorzystują producentów?

Finanse
Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka wraz z Krajową Radą Izb Rolniczych opracowały listę 40 opłat, których sieci handlowe wymagają od producentów za sprzedaż ich produktów. Czym jest "prezent ślubny"? Jakie inne metody stosują sieci handlowe? Na te pytania w programie #dziejesienazywo odpowiadał Radosław Iwański z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.
#dziejesienazywo: kto zyska, kto straci na podatku handlowym

#dziejesienazywo: kto zyska, kto straci na podatku handlowym

Finanse
Sebastian Ogórek wylicza w #dziejesienazywo jak poszczególne sieci handlowe zyskają lub straca na kolejnej wersji podatku od handlu - zamiast dotychcas proponowanego podatku progresywnego mogłaby zostać przyjęta wersja liniowa.
Szefowa (2016)

Szefowa (2016)

Zwiastun
Michelle Darnell to kobieta sukcesu, rekin biznesu. Tyle że za sukces ten zapłaciła więzieniem za szpiegostwo handlowe. Tak bywa. Teraz panna Darnell opuszcza zakład karny i zamierza wskrzesić karierę ? stać się ulubienicą Ameryki. Tyle tylko, że dawni wrogowie nie zapomnieli jej grzechów przeszłości?
#dziejesienazywo: realizacja obietnic - gdzie jest PiS?

#dziejesienazywo: realizacja obietnic - gdzie jest PiS?

Finanse
Rozgrywka o kształt zapowiadanego przez PiS podatku od sklepów wchodzi w decydującą fazę. Zagraniczne sieci handlowe walczą o to, by nie była to danina liczona progresywnie. W samej branży wrze, bo sieci chcą, by podatek płaciły także hurtownie i sklepy internetowe. Czy na te propozycje może przystać PiS? W #dziejesienazywo zapytamy o to Henryka Kowalczyka, ministra w Kancelarii Premiera, przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów. Zapytamy również o stan prac nad projektem programu 500+, podatkiem bankowym i o to, jakie kolejne propozycje ustaw czekają nas w najbliższym czasie. Zaprasza Sebastian Ogórek.
#dziejesienazywo: Schab czy słonina? Sprawdź, co kupujesz

#dziejesienazywo: Schab czy słonina? Sprawdź, co kupujesz

Finanse
Sieci handlowe coraz częściej w gazetkach i na billboardach kuszą schabem w cenie w granicach 10-12 zł. Pytanie tylko co to za mięso? Zdaniem Jana Kalińskiego, twórcy Koszyka WP ma ono niewiele wspólnego z dobrym mięsem.
Podatek od sieci handlowych niezgodny z konstytucją?

Podatek od sieci handlowych niezgodny z konstytucją?

Finanse
Trwają prace nad ostatecznym kształtem podatku od wielkopowierzchniowych sieci handlowych. Autorzy pomysłu przekonują, że będzie on skonstruowany tak, by wyrównać szanse między polskimi a zagranicznymi handlowcami oraz by zatrzymać w Polsce generowane przez zagraniczne sieci handlowe zyski. Przedstawiciele branży pomysł krytykują, twierdząc, że jest to rozwiązanie niekonstytucyjne.
Galerie handlowe zaleją małe miasta

Galerie handlowe zaleją małe miasta

Finanse
Rozwój handlu w internecie sprawia, że centra handlowe zmieniają swoją formułę. Stają się nie tylko miejscem zakupów, lecz także centrum rozrywkowo-kulturalno-społecznościowym. To atrakcyjna oferta zwłaszcza dla mieszkańców mniejszych miejscowości. Według dewelopera powierzchni komercyjnych firmy Immofinanz już wkrótce centra handlowe zaczną powstawać w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.
PKP dysponuje 100 tys. nieruchomości

PKP dysponuje 100 tys. nieruchomości

Polska
Grunty i nieruchomości zlokalizowane w pobliżu dworców kolejowych i innych węzłów komunikacyjnych cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Tym bardziej że zwykle są to bardzo atrakcyjne lokalizacje w centrach miast. Coraz częściej inwestorzy łączą funkcję biurowe lub handlowe z komunikacyjnymi, dlatego posiadane przez PKP tereny cieszą się zainteresowaniem deweloperów. Spółka Xcity Investment, która zajmuje się projektami deweloperskimi PKP, chce ich zrealizować ponad 40 do 2018 roku.
#dziejesienazywo: yprowadzanie podatków za granicę

#dziejesienazywo: yprowadzanie podatków za granicę

Finanse
Firmy międzynarodowe płacą w Polsce bardzo niskie podatki, bo większość pieniędzy transferują zagranicę, wykorzystując luki w prawie. Zdaniem dr Ireny Ożóg to działania bardzo trudne do zatrzymania i nawet wprowadzenie dodatkowych podatków - jak proponowany przez PiS podatek, który miałyby płacić duże sieci handlowe - nic tu nie zmieni. Finanse publiczne mogłyby wspomóc pieniądze z VAT, ale fiskus nie radzi sobie z ich ściąganiem.
Centra outletowe w Polsce przyciągają coraz więcej klientów

Centra outletowe w Polsce przyciągają coraz więcej klientów

Finanse
Polska jest outletową potęgą w Europie Środkowo-Wschodniej. Nasycenie powierzchnią na poziomie 5 mkw. na tysiąc mieszkańców plasuje nasz kraj wyżej niż Niemcy. W Polsce działa 13 centrów outletowych, które przyciągają coraz więcej klientów. Kluczem do sukcesu jest właściwy dobór najemców.
#dziejesiewbiznesie: będą nowe centra handlowe

#dziejesiewbiznesie: będą nowe centra handlowe

Polska
Będą nowe sklepy, nowe okazje i promocje na otwarcie. W całej Polsce powstaje 30 nowych centrów handlowych. Po odróżnieniu od poprzednich lat - znacząca część nowej powierzchni przypada na największe miasta. Wygląda na to, że zapowiadany kres centrów handlowych na razie nie nastąpi. Dla klientów oznacza to tyle, że będą mieli jeszcze większy wybór miejsc, w których będą mogli wydać swoje pieniądze.
Jest szansa na 100 tys. nowych miejsc pracy

Jest szansa na 100 tys. nowych miejsc pracy

Polska
Centra usług biznesowych co roku generują 25-30 tys. nowych miejsc pracy. Inwestorów przyciąga wysoka jakość kadry, w tym znajomość języków obcych oraz bogate doświadczenie. Jednak sektory bankowy, finansowy i ubezpieczeniowy, które generują największe zatrudnienie w obszarze outsourcingu, wciąż nad Wisłą są obecne w niewielkim stopniu. Pomogłyby zmiany w prawie. Dzięki nim jest szansa na kolejne 100 tysięcy nowych miejsc pracy w ciągu trzech lat.
Branżę call center czeka stagnacja

Branżę call center czeka stagnacja

Polska
W branży call contact center pracuje w Polsce ok. 200 tys. osób. Polskie centra obsługują wiele różnych firm w kilkunastu językach. Po 20 latach dynamicznego rozwoju teraz branżę czeka pewna stagnacja, a zagrożeniem dla zatrudnionych w centrach obsługi telefonicznej jest zmierzanie w kierunku automatyki.