Wyniki wyszukiwania dla:

bronisław komrowski

Liczba wyników: 169

Gdańsk. Obchody 4 czerwca. Krystyna Janda porwała tłum przed ECS

Gdańsk. Obchody 4 czerwca. Krystyna Janda porwała tłum przed ECS

Polska
Przed budynkiem ECS aktorka odczytała "Deklarację wolności i solidarności". Podpisy pod nią złożyli Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Donald Tusk i Aleksandra Dulkiewicz. - Wierni dokonaniom "S" pod przywództwem Lecha Wałęsy, nawiązujemy do tego dziedzictwa, by wartości, które nas jednoczyły, były na powrót urzeczywistniane. Nadzieje na odnowę pokładamy w wolności, solidarności i samorządności, które uznajemy za fundamenty nowego początku (...) Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści, sfery publicznej wolnej od kłamstwa, budować przyszłość w duchu dialogu. Chcemy lepszej polityki - głosi dokument.
Komorowski ostro o rządzie PiS.

Komorowski ostro o rządzie PiS. "Nie mogę tego pojąć"

Polska
- Nie mogę tego zaakceptować, nie mogę tego pojąć, że obecne władze nie potrafią wyciągnąć wniosków, że mimo, że był list pana prezydenta, nie widać rzeczywistego zaangażowania w rocznicę 4 czerwca. Część środowisk różnych radykałów politycznych w dalszym ciągu do rocznicy podchodzi trochę jak żaba do jeża, zamiast uznać, że to wspólny sukces - powiedział Bronisław Komorowski podczas uroczystości upamiętniających rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 roku. Wspomniał też 25. rocznicę, którą sam organizował. - Można jeśli się chce i rozumie wagę tego, co się wydarzyło 30 lat temu - podsumował.
Bronisław Komorowski szczerze o Annie Zalewskiej. Druzgocąca opinia

Bronisław Komorowski szczerze o Annie Zalewskiej. Druzgocąca opinia

Polska
Były prezydent, który sam był nauczycielem, podobnie jak jego żona, pytany był w programie "Tłit", co myślą, gdy w ich domu pada nazwisko szefowej MEN Anny Zalewskiej. - Źle myślimy i przyznam, że bardzo źle mówimy. To przykład kompletnego bezsensu. Po co to była ta reforma? Tak kosztowna. A z punktu widzenia dzieci? Będzie tłok, podwójne roczniki… Same kłopoty. Po co to było? Nikt rozsądnie nie potrafi powiedzieć. Było to zrobione na zasadzie: jak nie może być lepiej, to przynajmniej inaczej. Chcieli koniecznie zaznaczyć, że mieli inny pogląd kiedyś, przed laty, na reformę szkolnictwa. Ale zafundowano to kompletnie bez sensu. Więc myślimy o Zalewskiej jako o autorce bezsensownej, złej zmiany - zdradził. Dopytywany o słowa ministra Marka Suskiego o nauczycielach, dodał: "To właśnie szczucie, ulubiona zabawa PiS. Kiedyś byli lekarze, potem sędziowie, teraz nauczyciele". 
Tłit - Bronisław Komorowski

Tłit - Bronisław Komorowski

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Bronisław Komorowski.
Bronisław Komorowski: PiS usiłuje kupić wyborców. Myślę, że się przejedzie

Bronisław Komorowski: PiS usiłuje kupić wyborców. Myślę, że się przejedzie

Polska
"Dajemy Polakom pieniądze, opozycja mówi, że ich nie ma i nie będzie" - stwierdziła Beata Szydło. Co na to Bronisław Komorowski? - Pieniądze są. W kieszeniach podatników. PiS kompletnie o nie nie dba. Podejmuje decyzje czysto wyborcze. Ma świadomość, że może na nie nie być pokrycia w następnym budżecie. Gdyby było inaczej, wprowadziliby "trzynastkę" na stałe, a nie w tym roku wyborczym. PiS usiłuje kupić wyborców i myślę, że się przejedzie. Ludzie nie lubią być korumpowani, przekupowani - mówił w programie "Tłit". - Niepoważna władza, niepoważne traktowanie państwa i ludzi, taki myk przedwyborczy. Powiedziałbym tak: Kochani państwo, bierzcie jak dają! Bierzcie, nie kwitujcie! Nie głosujcie na PiS! - zaapelował.
Bronisław Komorowski o brexicie. Broni Tuska

Bronisław Komorowski o brexicie. Broni Tuska

Polska
- Brexit bez umowy nie będzie wygodny. Z tego mogą płynąc różne kłopoty, także dla Polski, Polaków mieszkających w Wlk. Brytanii. Wszystkim, którzy myślą o integracji jako o czymś wartościowym, na dnie serca pewnie kołaczą się nadzieje: może do brexitu nie dojdzie? - mówił Bronisław Komorowski w programie "Tłit". Na uwagę, że PiS obarcza Tuska odpowiedzialnością za brexit, dodał: "Kompletny idiotyzm, z którym nie warto polemizować. Przecież wola wyjścia z UE to wola Brytyjczyków. Niekorzystna dla UE jako całości. PiS powinien być Tuskowi wdzięczny, a nie rzucać bezpodstawne kalumnie. Gdyby Wlk. Brytania zmieniła zdanie, byłby to sukces całej UE. Ale raczej będzie to 'łatanie' wyrw".
Przełomowy sondaż. Bronisław Komorowski komentuje

Przełomowy sondaż. Bronisław Komorowski komentuje

Polska
W najnowszym sondażu Kantar Millward Brown na zlecenie "Gazety Wyborczej" PiS przegrywa z KE w wyborach do PE (35 proc. do 33 proc.). Co na to były prezydent? - Bardzo mnie ucieszył ten sondaż. Widzę w nim potwierdzenie tezy, że wcale nie trzeba przekupywać wyborców, tylko zademonstrować sensowną alternatywę i pokazać jedność. Opozycja demokratyczna, chwalę tu szczególnie PO i Grzegorza Schetynę, potrafiła wznieść się ponad partykularne interesy poszczególnych partii i żmudnie buduje jedność. Za nią ludzie są skłonni dać premię wyborczą - mówił. Pytany o swoją kandydaturę do PE, odpowiedział: "Była propozycja pod moim adresem, ale nie zamierzałem kandydować. Za to zaoferowałem szczerą wolę pomocy i wsparcia. Życzę KO jak najlepiej. Być byłym prezydentem to coś więcej niż aktualnym europosłem".
Bronisław Komorowski o proteście rolników. Uderza w PiS

Bronisław Komorowski o proteście rolników. Uderza w PiS

Polska
Rolnicy z AGROunii zablokowali plac Zawiszy w Warszawie. Na jezdni położyli świńskie łby, rozsypali jabłka, podpalili opony i słomę. W drodze do redakcji WP przejeżdżał tamtędy były prezydent Bronisław Komorowski. - Trzeba było jechać pomiędzy jabłkami, a nawet po jabłkach. Oprotestowywana jest polityka rządu, który nie dba o rolników w wielu obszarach. Rolnictwo przeżywa kłopoty, m.in. przez drożyznę, co przenosi się na koszt produkcji rolnej. W pełni rozumiem ten protest. Mógłbym wskazać kilka obszarów, mimo że nie cenię i nie lubię rządu, z którymi mogliby coś zrobić. Rolników wkurza, że pogorszono ich sytuację - relacjonował w programie "Tłit".
Bronisław Komorowski:

Bronisław Komorowski: "Dobre życie i dobra służba Polsce nie będą zapomniane"

Polska
- Wszyscy jesteśmy tu z potrzeby serca, zaznaczenia swojego bardzo negatywnego stosunku do zjawisk, które owocują takimi zbrodniami. Będzie trwało w naszych sercach poczucie wdzięczności dla dokonań Pawła Adamowicza przez 20 lat prezydentury w Gdańsku - powiedział były prezydent Bronisław Komorowski Mikołajowi Kunicy z Wirtualnej Polski.
Poranek wyborczy w Wirtualnej Polsce

Poranek wyborczy w Wirtualnej Polsce

Wiadomości
Tomasz Machała i Marek Kacprzak poprowadzili w powyborczy poranek program specjalny w Wirtualnej Polsce. Ich gośćmi byli: Bronisław Komorowski, Hanna Zdanowska i Michał Dworczyk oraz prof. Ewa Marciniak i dr Paweł Kowal.
Bronisław Komorowski: będzie trzeci i czwarty wygrany w tych wyborach

Bronisław Komorowski: będzie trzeci i czwarty wygrany w tych wyborach

Polska
- PiS został zatrzymany. W moim przekonaniu to jest czytelny wynik - podsumowuje w "Powyborczym poranku" w WP Bronisław Komorowski. - PiS sromotnie przegrał przez nokaut w dużych miastach. Jestem pewien, że jeśli poczekamy na wyniki PKW, to się okaże, że jest jeszcze ten trzeci a być może i czwarty wygrany - przekonuje były prezydent.
Rzecznik Dudy: Słowa krytyki prezydenta pojawiają się zawsze od tych samych osób

Rzecznik Dudy: Słowa krytyki prezydenta pojawiają się zawsze od tych samych osób

Wiadomości
- Słowa krytyki prezydenta pojawiają się zawsze od osób, które od początku są mu nieprzychylne i programowo zaprogramowane na krytykę. Rozumiem, że jest demokracja i można źle mówić o premierze, prezydencie czy politykach, ale proszę patrzeć, że to mówią osoby, które za wszystko winią Andrzeja Dudę i którym nie podoba się, że prezydentem nie jest Bronisław Komorowski - uważa Krzysztof Łapiński. Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta odniósł się do zarzutów, że aktywność Dudy podczas protestów ws. sądownictwa ograniczyła się do aktywności na skuterze wodnym. - Nie będę odpowiadał na złośliwości. Jeśli chodzi o bezpośrednie spotkania z wyborcami to Duda jest jednym z najaktywniejszych polityków ostatnich lat. Ten kalendarz jest zawsze wypełniony - tłumaczy.
Zaskakujący sondaż wyborczy w Warszawie. Jan Śpiewak komentuje

Zaskakujący sondaż wyborczy w Warszawie. Jan Śpiewak komentuje

Polska
PO i Nowoczesna w wyborach samorządowych w Warszawie mają dwa razy większe poparcie niż PiS (42 proc. do 20 proc.) - wynika z sondażu Kantar Public. Trzecią siłą jest Partia Razem z poparciem 9 proc. ankietowanych. Do wyborów w stolicy idzie razem z Zielonymi, Inicjatywą Polską i Wolne Miasto Warszawa Jana Śpiewaka, który skomentował badanie w programie "Tłit". - Głęboko wierzę w drugą turę. Był już kandydat, który był przekonany o swoim zwycięstwie w I turze - Bronisław Komorowski. Przegrał z Andrzejem Dudą - mówił Śpiewak. Podkreślił, że jest jedynym kandydatem, oprócz Jakiego i Trzaskowskiego, który ma szanse przekonać wyborców.
Były prezydent o wspólnych obchodach Zgromadzenia Narodowego. Mówi o warunku

Były prezydent o wspólnych obchodach Zgromadzenia Narodowego. Mówi o warunku

Polityka
Bronisław Komorowski zamiast na Zgromadzeniu Narodowym pojawił się na zgromadzeniu klubów parlamentarnych PO i Nowoczesnej. - To gest nie tylko woli kontynuowania polskiego parlamentaryzmu, ale też chęci podkreślenia zagrożeń dla niego. Chce ratować polski parlamentaryzm - mówił. Były prezydent tłumaczył się też z absencji w oficjalnych uroczystościach. - Wolałbym abyśmy byli razem, ale pod jednym warunkiem. Musiałaby łączyć nas nie tylko przeszłość, ale i dzień teraźniejszy, związany z podobną oceną polskiego parlamentaryzmu i takimi samymi dążeniami - podsumował.
Tłit - Bronisław Komorowski

Tłit - Bronisław Komorowski

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Wojciech Pasieczny.
Bronisław Komorowski: Jarosław Kaczyński dostał ode mnie manto

Bronisław Komorowski: Jarosław Kaczyński dostał ode mnie manto

Polityka
- Jeśli porównuje się Trzaskowskiego do Komorowskiego, to proszę nie zapominać, że w 2010 roku spuściłem Jarosławowi Kaczyńskiemu niezłe manto. A w 2015 wygrałem w Warszawie - przypomniał Bronisław Komorowski w programie Marka Kacprzaka "Tłit".
PiS ma problem.

PiS ma problem. "Choroba Kaczyńskiego wszystko obnażyła"

Wiadomości
- Dla Polski byłoby najlepiej, gdyby Kaczyński odszedł z polityki jak najszybciej - mówił Bronisław Komorowski w poniedziałkowym programie Marka Kacprzaka "Tłit".
Komorowski: PiS jest pazerny.

Komorowski: PiS jest pazerny. "Nielegalne nagrody"

Polityka
- PiS jest pazerny w wymiarze pieniędzy, które wyszarpuje ze spółek skarbu państwa czy w formie nielegalnych nagród - tak Bronisław Komorowski w programie Marka Kacprzaka "Tłit" tłumaczy zmiany w ordynacji w wyborach do parlamentu europejskiego.
Komorowski: trzeba PiS-owi patrzeć na ręce

Komorowski: trzeba PiS-owi patrzeć na ręce

Polityka
- PiS stworzyło narzędzia, które źli ludzie mogą wykorzystać do fałszowania wyborów - mówi Bronisław Komorowski w programie Marka Kacprzaka "Tłit". Zdaniem byłego prezydenta trzeba bacznie obserwować, co będzie działo się wokół najbliższych wyborów.
Agnieszka Ścigaj kreśli czarny scenariusz dla pomysłu Andrzeja Dudy

Agnieszka Ścigaj kreśli czarny scenariusz dla pomysłu Andrzeja Dudy

Polska
Andrzej Duda zaprezentował propozycję 15 pytań referendalnych. Ostateczny ich kształt poznamy, kiedy do Senatu trafi wniosek dotyczący referendum. Ma to nastąpić około 20 lipca. Sprawę komentowała w programie "Tłit" posłanka Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj. Czy Senat da zielone światło na referendum? - Nawet jeśli PiS da Andrzejowi Dudzie zielone światło, to będzie "pocałunek śmierci". Zagłosują na "tak", ale nie będą się cieszyć - ironizowała. W ocenie Ścigaj, Andrzej Duda może zrobić to samo, co wcześniej Bronisław Komorowski - ośmieszyć instytucję referendum.
Witold Waszczykowski: po katastrofie smoleńskiej natychmiast przejęto urzędy

Witold Waszczykowski: po katastrofie smoleńskiej natychmiast przejęto urzędy

Wiadomości
- Bronisław Komorowski od razu po katastrofie smoleńskiej wyznaczał, kto jakie stanowisko ma przejąć w kancelarii prezydenta – powiedział w "Kto Nami Rządzi?" Witold Waszczykowski. - Argumentowaliśmy, że przecież są zastępcy w kancelarii prezydenta, BBN. Ale chęć przejęcia władzy była tak duża, że nas wyeliminowano – ówczesny zastępca szefa BBN.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 9następne