Wyniki wyszukiwania dla:

broń

Liczba wyników: 273

Policja przejęła potężny arsenał. Zobacz nagranie

Policja przejęła potężny arsenał. Zobacz nagranie

Technologia
26 sztuk broni palnej, 20 bagnetów, 800 sztuk amunicji i ponad 300 innych elementów broni. To tylko część potężnego arsenału broni przejętego przez policję w północnych Włoszech. Funkcjonariusze rozbili grupę neofaszystowską ze środowisk skrajnej prawicy.
Broń chemiczna na dnie Bałtyku

Broń chemiczna na dnie Bałtyku

Polska
Sezon wakacyjny rozpoczęty, więc nad polskim morzem zobaczyć można tłumy plażowiczów. Warto jednak wiedzieć, że nie tak daleko od brzegów naszych plaż, na dnie morza znajdują się tony środków chemicznych.
#KresyŚwiata: Ludzie są tam odizolowani od świata. Nie zgadzają się z reżimem

#KresyŚwiata: Ludzie są tam odizolowani od świata. Nie zgadzają się z reżimem

Podróże
O Iranie mówi się, że jest to jedno z najbardziej odizolowanych państw świata. Turystów odstrasza islam czy broń atomowa, z którymi kojarzona jest dawna Persja. Tymczasem – jak przekonuje Agnieszka Gościniewicz – jest tam bardzo bezpiecznie. – W życiu codziennym nie czuć tego reżimu. Polityka sobie, a życie sobie – przekonuje autorka bloga „Biegnę z rakiem przez życie”. Cały odcinek #KresówŚwiata do objerzenia na: https://turystyka.wp.pl/kresyswiata-iran-prezy-muskuly-ludzie-sa-odizolowani-wizerunek-mija-sie-z-prawda-6384023169427073v
El. Euro 2020. Piotr Zieliński wskazał najgroźniejszą broń Macedonii.

El. Euro 2020. Piotr Zieliński wskazał najgroźniejszą broń Macedonii. "Potrafi dać piłkę na nos"

Piłka nożna
Piotr Zieliński przyznał, że czuje się bardzo dobrze po sezonie klubowym i jest gotowy na ostatnie reprezentacyjne wyzwania przed wakacjami. - Mieliśmy dużo czasu, żeby dobrze się przygotować. Będziemy gotowi, a mecz zapowiada się ciekawie i nie będzie łatwo - mówi pomocnik kadry.
Ma 2,3 tys. lat.

Ma 2,3 tys. lat. "Jedyna w swoim rodzaju"

Ciekawostki
Archeolodzy z Leicester w centralnej Anglii odkryli tarczę obronną sprzed 2,3 tys. lat. Ta prehistoryczna część uzbrojenia została wykonana z malowanej kory olchy, wierzby lub topoli. Jej wzmocnienia i uchwyty wykonano z jabłoni, gruszy lub głogu. To pierwszy dowód na wykorzystanie kory do produkcji elementów uzbrojenia. Wcześniej wiedziano tylko o naczyniach. Tarczę znaleziono podczas wykopalisk organizowanych przez University of Leicester Archaeological Services (ULAS). Analizy wykazały, że tarcza została poważnie uszkodzona przez włócznię lub jakąś inną ostrą broń. Eksperci twierdzą, że to jedyne w swoim rodzaju odkrycie w Europie. Tarcza daje naukowcom niesamowity wgląd w prehistoryczną technologię.
Zanurkował w pirackim statku. Niesamowite, co znalazł w środku

Zanurkował w pirackim statku. Niesamowite, co znalazł w środku

Ciekawostki
Łowca skarbów Robert Felce odnalazł szczątki miecza w miejscu spoczynku wraku HMS Schiedam, w Kornwalii. Artefakt składa się z trzech części. Większość ostrza dawno skorodowała w słonej wodzie i piasku. To, co się zachowało, wystarczy jednak by oszacować wymiary ostrza. Szerokość miała ok. 5 cm, a długość mniej niż 60 cm. Znalazca uważa, że najprawdopodobniej był to kordelas. Broń ta była częstym wyborem XVII-wiecznych żeglarzy. HMS Schiedam to holenderski statek handlowy, który w 1683 roku został pochwycony przez marokańskich piratów. Rok później jednostkę odbiła flota brytyjska. Niestety statek wkrótce zatonął w rejonie Gunwalloe w Kornwalii. Wichura zniosła statek na skały. Na jego pokładzie znajdowało się uzbrojenie, artyleria i narzędzia. 
Najpotężniejsza broń penetrująca ziemię.  Pokaz amerykańskiej siły

Najpotężniejsza broń penetrująca ziemię. Pokaz amerykańskiej siły

Technologia
Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych opublikowały wideo z ćwiczeń zrzucenia bomby przez Northrop B-2 Spirit. Materiał jest w zwolnionym tempie. Widać na nim zrzucenie bomb penetrujących w górzystym terenie. Oba pociski uderzają precyzyjnie w cel. Amerykanie podkreślają, że bomby są przystosowane do niszczenia bunkrów.  
Tajna broń Amerykanów ma zabijać terrorystów

Tajna broń Amerykanów ma zabijać terrorystów

Technologia
Armia USA ujawniła istnienie nowego typu pocisku rakietowego Hellfire – R9X. W przeciwieństwie do poprzednich  typów, pocisk nie wybucha. Zamiast tego ma wbudowane sześć ostrzy, które wyskakują z rakiety chwilę przez uderzeniem. Dzięki nim pocisk może przebić się przez budynek lub samochód. Nowy pocisk Hellfire został już kilka razy użyty. Za jego pomocą zlikwidowano Abu Khayra al-Marsiego zastępcę przywódcy Al-Kaidy. Pocisk dosięgnął go w samochodzie i zostawił w dachu auta dużą dziurę. W pociski Hellfire uzbrojone są helikoptery i drony. Używa się ich często do "likwidacji celów jednostkowych". Modyfikacja rakiety ma na celu ograniczenie ofiar postronnych. 
Oto Belgorod. Nowa rosyjska broń budzi grozę

Oto Belgorod. Nowa rosyjska broń budzi grozę

Wiadomości
Zwodowany 23 kwietnia Belgorod budzi grozę. Ten napędzany atomowo okręt podwodny, to pierwsza maszyna od czasów zimnej wojny, która może zagrozić dowolnemu miastu. Na jej pokładzie znajduje się straszna broń. Belgorod jest wyposażony w 6 autonomicznych torped-dronów Poseidon, niosących głowice nuklearne. Według Rosjan, dzięki takim torpedom można wywołać niszczycielskie, radioaktywne tsunami, mogące zatopić całe miasto. To właśnie Posejdony, jako broń zagrażającą systemom rakietowym USA, jakiś czas temu wymienił prezydent Putin. Specyfikacja techniczna Belgoroda jest utajniona. Wiadomo, że będzie zanurzał się na głębokość 1000 metrów. Do jego kadłuba będzie doczepiony drugi, mniejszy okręt mogący zejść na 3000 m. Belgorod jest najdłuższym okrętem na świecie. Osiągnie pełną gotowość bojową już w 2020 r. Załoga będzie podlegać bezpośrednio Putinowi. 
Chemia w Zatoce Gdańskiej

Chemia w Zatoce Gdańskiej

Technologia
W samej Zatoce Gdańskiej spoczywać ma około 60 tysięcy ton środków bojowych, z czego 1/3 to broń chemiczna. Niestety, wciąż brak danych na temat tego składowiska, bowiem nikt nie liczył zrzucanych odpadów, a jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku zatapianie amunicji chemicznej w morzu było całkowicie legalne…
Żołnierze z terakoty. Naukowcy rozwiązali zagadkę ich broni

Żołnierze z terakoty. Naukowcy rozwiązali zagadkę ich broni

Ciekawostki
Kiedy w 1970 r. odkryto armię terakotową okazało się, że tysiące z tych "żołnierzy " ma broń. Naukowcy byli w szoku. Miecze zachowały się bowiem w doskonałym stanie. Po ponad 2000 lat nie było na nich ani śladu rdzy. Przez jakiś czas badacze uważali, że to przez chrom, którego ślady znaleziono na broniach. Teraz okazuje się, że chrom, który odkryto pochodzi z lakieru, którym pokryto figury, ale nie miecze. Najnowsze wytłumaczenie jest takie, że to właściwości gleby w Xi'an, gdzie zakopano armię, sprawiły, że broń zachowała się tak dobrze. Aby to sprawdzić brytyjscy naukowcy zakopali dwie kopie mieczy z brązu. Jeden w ziemi z okolicy laboratorium drugi w tej z Xi'an. Zakopane miecze spędziły 4 miesiące w ekstremalnych warunkach w specjalnej komorze. Gdy je wydobyto okazało się, że ten zakopany w ziemi z Xi'an nie miał prawie w ogóle śladów korozji. To dlatego, że lessowa gleba z Xi'an ma wysokie pH i nie zawiera dużo materii organicznej. Zapobiegło to powstawaniu kwasów, które powodują rdzewienie metali.
Rosja prezentuje nową broń

Rosja prezentuje nową broń

Technologia
Drony pełniące funkcję robotów do przenoszenia ładunków wybuchowych i zdalnie sterowane czołgi. Tak wygląda broń Rosji, wykorzystująca najnowsze rozwiązania technologiczne. Wideo prezentujące możliwości nowej broni opublikował rosyjski dział badań wojskowych – fundacja AFR.
Napad na bank. Policja szuka sprawców

Napad na bank. Policja szuka sprawców

Polska
We wtorek, 19 marca, chwilę po 9 rano doszło w Katowicach do zuchwałego napadu na bank. Dwóch mężczyzn groziło pracownikom banku i żądało pieniędzy. Mieli przedmioty przypominające broń. W banku przebywali w tym czasie również klienci. Nikomu nic się nie stało. Policja z Katowic prosi o kontakt każdego, kto ma informacje na temat napadu. 
Drona-kamikadze. Kałasznikow pokazał swoją najnowszą

Drona-kamikadze. Kałasznikow pokazał swoją najnowszą "zabawkę"

Ciekawostki
Firma produkująca słynnego kałasznikowa – broń, z której zabito najwięcej ludzi w historii, zaprezentowała nowy wynalazek: "samobójczy" dron. System KYB-UAV według producentów cechuje się precyzją i prostotą. Dron osiąga prędkość 130 km/h i może lecieć przez 30 minut non stop, by na koniec eksplodować. Według doniesień mediów, można wyposażyć drona w 3 kg ładunków wybuchowych. Prof. Nicholas Grossman z Uniwersytetu Illinois mówił "Washington Post", że ze względu na relatywnie niską cenę drona, może to oznaczać początek "demokratyzacji inteligentnych bomb". Zdaniem dyrektora koncernu Kałasznikowa, konstrukcja drona to "krok ku nowej formie walki zbrojnej".
Duża operacja CBŚP na Mazowszu. 14 zatrzymanych

Duża operacja CBŚP na Mazowszu. 14 zatrzymanych

Polska
Zbrojna grupa "Jokera" i "Młodego" rozbita. Policja zatrzymała 14 osób i przejęła kilkadziesiąt kilogramów narkotyków, broń oraz materiały wybuchowe. Gang działał na południu Mazowsza od trzech lat.
Nowa broń Rosjan. Ma wywoływać u żołnierzy halucynacje

Nowa broń Rosjan. Ma wywoływać u żołnierzy halucynacje

Ciekawostki
Rosyjska marynarka opracowuje nową broń, która może powodować u żołnierzy wroga wymioty i halucynacje. Jak napisał izraelski dziennik "Haaretz", broń o nazwie Filin 5P-42 ma doprowadzać żołnierzy do chybiania. Cel ten ma zostać osiągnięty poprzez wywoływanie zakłóceń wizualno-optycznych. Jak podała agencja RIA Novosti, Filin 5P-42 została już zainstalowana na dwóch rosyjskich fregatach. Oba okręty znajdowały się niedawno na Morzu Śródziemnym. Filin 5P-42 opracowała firma Ruselectornics, państwowy koncern zajmujący się rozwojem technologii.
Nowa broń Chińczyków. Działo o ogromnym zasięgu

Nowa broń Chińczyków. Działo o ogromnym zasięgu

Technologia
Chiny zbudowały naddźwiękowe działo typu railgun. To broń, z której pociski są wystrzeliwane za pomocą sił elektromagnetycznych. Działo będzie zamontowane na chińskim niszczycielu typu 055, największym statku tej klasy w chińskiej marynarce. Prędkość pocisków wynosi 2,5 km na sekundę, a zasięg jest naprawdę imponujący - aż 200 km. Prace nad działem trwały 20 lat, a projekt był skrzętnie ukrywany przed światem. Gotowość bojową osiągnie w 2025 r. Oznacza to, że Chińczycy wyprzedzą USA na tym polu. Stany zjednoczone do niedawna pracowały nad podobną bronią projekt był jednak problematyczny i nie stanowił dobrej alternatywy dla istniejących dziś rozwiązań artyleryjskich. Chińskie działo byłoby więc pierwsze na świecie. 
Samowolne wycięcie choinki w lasie jest zakazane. Mandat nawet do 500 zł

Samowolne wycięcie choinki w lasie jest zakazane. Mandat nawet do 500 zł

Polska
Samowolne wycięcie choinki w lesie jest zakazane. To po prostu jej kradzież. Straż leśna może wystawić za to mandat w wysokości do 500 zł - tak samo, jak za zaśmiecanie lasu czy kradzież drewna - przypomniał w programie "Money. To się liczy" Piotr Gruszka z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Przestrzegał, że w okresie przedświątecznym straż leśna prowadzi wzmożone patrole w lasach. Jak mówił, w zeszłym roku tylko w okresie od 15 do 27 grudnia złapano 44 złodziei choinek na gorącym uczynku. Zdradził również, że patrole to nie jedyna "broń" straży leśnej. W lasach montowane są fotopułapki, drewno może być oznaczone sprayem widocznym w ultrafiolecie, zdarzają się także czujniki gps ukrywane np. w drewnie.
Sikorski o PiS: ci amatorzy nie potrafią skonstruować dużego kontraktu

Sikorski o PiS: ci amatorzy nie potrafią skonstruować dużego kontraktu

Finanse
Budżet MON na przyszły rok jest rekordowy. Resort ma do dyspozycji 45 mld zł. – Pytanie, na co PiS to wyda – mówił w programie „Money. To się liczy” Radosław Sikorski, były minister obrony narodowej. - Ci amatorzy nie rozumieją, jak trudne jest skonstruowanie, zgodnie z procedurami, dużego kontraktu - mówił Sikorski. -  Pochopnie wyrzucili do kosza całą pracę wykonaną przez poprzedników, rozstrzygnięte kontrakty, a teraz nie potrafią  zwodować własnych. Najpilniejszy jest kontrakt na broń przeciwlotniczą, bo tu mamy systemy muzealne. 
Policyjna grupa

Policyjna grupa "SPEED". Jeździliśmy jej superszybkim radiowozem

Polska
Komenda Stołeczna Policji ma nową broń do walki z piratami drogowymi i nielegalnymi wyścigami. Kia Stinger GT to najnowszy (i najszybszy) nabytek warszawskiej drogówki. Zapytaliśmy funkcjonariuszy, jak się jeździ tą "bestią".
Rosyjski laser bojowy. Nowa broń wchodzi do służby

Rosyjski laser bojowy. Nowa broń wchodzi do służby

Ciekawostki
Rosyjskie ministerstwo obrony pochwaliło się w mediach społecznościowych nową bronią. Według wiceministra Jurija Borysowa, laser Pierieswiet ma niszczyć cele w ułamki sekund. Rosjanie nie ujawnili jak dokładnie działa system, ani do czego służy. Eksperci podejrzewają jednak, że będzie to element systemu przeciwrakietowego i przeciwlotniczego. Może też ochraniać rosyjskie pociski międzykontynentalne oślepiając systemy obronne przeciwnika. Pierieswiet ma kilkukrotnie zwiększać zdolności obronne Rosji.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 13następne