Wyniki wyszukiwania dla:

british airways

Liczba wyników: 4

Lądowanie w burzy. Nagranie świadka

Lądowanie w burzy. Nagranie świadka

Wiadomości
W piątek w Wielką Brytanię uderzyła burza Erik. Wiatr w porywach osiągał ponad 130 km na godzinę. Świadek nagrał próbę lądowania w takich warunkach na lotnisku Leeds/Bradford w Anglii. Na wideo widać, jak Airbus A319 należący do British Airways, zostaje uderzony silnym wiatrem bocznym. Zmusza to pilota do przerwania lądowania i kolejnej próby po odejściu na drugi krąg. W weekend Wielka Brytania zmagała się ze zjawiskiem pogodowej bomby cyklonowej. Pojawia się wtedy, gdy ciśnienie niżu w średnich szerokościach geograficznych spada bardzo gwałtownie. Wiatr powalił na dwa samochody drzewo w mieście Buckfastleigh w hrabstwie Devon. Jedna osoba zginęła, druga została ranna.
Paraliż na lotnisku

Paraliż na lotnisku

Wiadomości
Od soboty w wyniku awarii sytemu komputerowego British Airways i wstrzymania lotów setki tysięcy ludzi koczują na lotnisku Heathrow w Londynie. Naprawa infrastruktury może potrwać nawet do poniedziałkowego wieczoru.
Linie lotnicze pod lupą internautów

Linie lotnicze pod lupą internautów

Styl życia
Lufthansa, Air France i British Airways - o tych liniach lotniczych, w ostatnich trzech miesiącach, pojawiło się  w internecie, głównie w mediach społecznościowych, najwięcej wzmianek. Komentarze dotyczyły m.in. strajków na lotniskach i związanych z nimi opóźnień lotów. Zauważalna jest konieczność szybkiej reakcji linii lotniczych na wszelkie sytuacje sporne. Interakcja w mediach społecznościowych przekłada się bowiem na sympatię i pozytywne opinie.
Podwozie samolotu British Airways odłamało się podczas lądowania

Podwozie samolotu British Airways odłamało się podczas lądowania

Wiadomości
Najpierw usłyszeli głośny huk, a potem odgłos szorowania samolotu po pasie - takie przeżycia towarzyszyły pasażerom samolotu British Airways podczas lądowania w Johanesburgu. Okazało się, że odłamało się podwozie lewego skrzydła maszyny. Mimo tak poważnej usterki pilotowi udało się utrzymać samolot na pasie. Po kilku minutach na miejscu pojawiła się straż pożarna i karetki pogotowia. Rzecznik międzynarodowego lotniska Tambo poinformował, że 94 pasażerów i 6 członków załogi zostało ewakuowanych. Nikt nie odniósł obrażeń. Comair, linie lotnicze operujące w RPA pod marką British Airways, do których należy samolot, zapowiedziały śledztwo w sprawie wyjaśnienia przyczyn wypadków.