Wyniki wyszukiwania dla:

brexit

Liczba wyników: 150

Brexit. „Brytyjska gospodarka jest w szoku”

Brexit. „Brytyjska gospodarka jest w szoku”

Finanse
- Brytyjska gospodarka jest w szoku. Brakuje sporych inwestycji, firmy nie inwestują, ale raczej wycofują się z Wielkiej Brytanii, a PKB jest już mniejsze – mówił zapytany o bezpośrednie skutki planowanego brexitu Michał Krupiński, prezes Pekao S.A. Jak dodawał, rosnącym problemem dla gospodarki na Wyspach jest spadek imigracji zarobkowej o 80 proc. w czasach dobrej koniunktury.
Budżet UE wciąż nieznany. Rząd zapowiada walkę o każdą złotówkę

Budżet UE wciąż nieznany. Rząd zapowiada walkę o każdą złotówkę

Finanse
- To najtrudniejsze negocjacje budżetowe w dziejach Unii Europejskiej - mówi money.pl Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Nad Polską wciąż wisi widmo utraty miliardów złotych - głównie przez Brexit oraz nowe priorytety UE. Jerzy Kwieciński przyznaje, że gra o środki zacznie się na nowo, gdy pojawi się nowy skład Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej. Tuż po wyborach na nowo zaczną się w UE spory o pieniądze.
Saryusz-Wolski o Tusku:

Saryusz-Wolski o Tusku: "Jest winien brexitu". Zawiódł, więc powinien odejść

Polska
- Donald Tusk i Platforma Obywatelska zdradzili swoje zasady. Walczyłem o pierwszą kadencję Tuska. To on zdradził swoje przyrzeczenie, że Polak idzie objąć tę funkcję, by walczyć o polskie interesy - mówił Jacek Saryusz-Wolski w "Racji Stanu". Ale to nie wszystko. Europoseł dodał: - Jest winien brexitu. To on powinien prowadzić negocjacje. Czego Wolski spodziewa się po Tusku, który 3 maja ma ogłosić swoje plany? Saryusz widzi polityka... na emeryturze. Według niego powinien odejść, bo zawiódł. - Żeśmy zostali zalani migracją. Nic nie zrobił. To jest stracona kadencja.
Donald Tusk w Polsce. Morawiecki:

Donald Tusk w Polsce. Morawiecki: "Wiem, co powie. Że demokracja jest zagrożona"

Polska
Już 3 maja do Polski przyjedzie Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej. Czy premier Morawiecki weźmie udział w jego wykładzie? – Nie wiem, czy na bieżąco będę się przysłuchiwał, ale chętnie o tym poczytam – stwierdził premier Morawiecki, który o Tusku wypowiadał się z nieukrywaną ironią. - Kryzys migracyjny i brexit to wielkie wyzwania, które zostawia po sobie – wbił szpilę Tuskowi. I dodał a propos wykładu: - Wydaje mi się, że wiem, co powie. Że demokracja jest zagrożona, że praworządność jest zagrożona. Że liberalny porządek jest zagrożony. Sądzicie, że przewidywania premiera się sprawdzą?
Młodzi a brexit. 80 proc. Brytyjczyków pomiędzy 18 a 24 rokiem życia chce pozostać w Unii

Młodzi a brexit. 80 proc. Brytyjczyków pomiędzy 18 a 24 rokiem życia chce pozostać w Unii

Świat
- Rozdźwięk pomiędzy młodymi, a starszymi Brytyjczykami w sprawie brexitu, jest bardzo duży. Młodzi ludzie, którzy dopiero zaczynają korzystać z praw publicznych, są za pozostaniem w Unii Europejskiej. Ich poparcie wynosi aż 80 proc. Z kolei osoby urodzone po drugiej wojnie światowej są bardzo sceptyczne wobec integracji europejskiej - wyjaśniał w rozmowie z reporterem money.pl Dr Roch Dunin-Wąsowicz, socjolog i wykładowca z University College London.
Polska firma w Wielkiej Brytanii.

Polska firma w Wielkiej Brytanii. "Przez spekulacje o brexicie mamy mniej zleceń"

Świat
- Spekulacja jest niekorzystna dla nas. Klienci wstrzymują inwestycje. Napływa mniej zleceń. To również problem dla brytyjskiej gospodarki – mówi reporterowi money.pl Michał Sztanga, dyrektor zarządzający w firmie technologicznej Future Processing. Jak dodaje: - To, co nas najbardziej niepokoi to możliwe wahania kursowe, które mogą sprawić że w Wielkiej Brytanii zabraknie chętnych na nasze usługi. Z powodu niepewności szukamy innych rynków. Już trzy lata temu rozpoczęliśmy przymiarki do wejście na rynki niemiecki i amerykański.
Operacja

Operacja "twardy brexit" wstrzymana. Kosztowała już 4 mld funtów

Świat
- Piątek znowu rozgrzał atmosferę w brytyjskim parlamencie. Powodem jest rządowy mail, który opublikowała redakcja Sky News. Komunikat głosi, ze operacja "twardy brexit" została wstrzymana – opowiada w swojej relacji reporter Money.pl i Wirtualnej Polski, Paweł Orlikowski. 
Brexit opóźniony. Co może zrobić Londyn, żeby nie zmarnować tego czasu

Brexit opóźniony. Co może zrobić Londyn, żeby nie zmarnować tego czasu

Świat
- Najlepiej by było, gdyby Wielka Brytania się w ogóle rozmyśliła - mówił w rozmowie z money.pl Andrew Wrobel, ekspert Emerging Europe. - Ostatnie trzy lata pokazały, że w zasadzie straciliśmy ten czas. Nie wydarzyło się nic pozytywnego, za to mnóstwo rzeczy negatywnych. Z Wielkiej Brytanii wycofało się wielu inwestorów zagranicznych, są zwolnienia w różnych sektorach, różne sektory tracą mnóstwo pieniędzy - wyjaśniał.
Brexit. Książę Jan Żyliński: popieram tę koncepcję

Brexit. Książę Jan Żyliński: popieram tę koncepcję

Świat
- Popieram koncepcję brexitu, natomiast nie podoba mi się sposób, w jaki Nigel Farage, urosceptycznej Partii Niepodległości, doprowadził do referendum. Bo głównym argumentem były ataki na Polaków - mówił w wywiadzie dla money.pl książę Jan Żyliński, polski arystokrata żyjący w Anglii. Jak tłumaczył, rozumie, dlaczego Brytyjczycy chcą opuścić UE. Przyznał też, że chciałby, aby Farage trafił do więzienia za rasizm. Jest także gotów stanąć z nim do walki na szable.
Brexit. Polski arystokrata chce walczyć z Nigelem Faragem na szable

Brexit. Polski arystokrata chce walczyć z Nigelem Faragem na szable

Świat
- Gdyby nie on, nie byłoby referendum brexitowego. Chcę z nim walczyć na szable i posadzić do więzienia za rasizm na 10 lat - deklaruje w rozmowie z money.pl książę Jan Żyliński, polski arystokrata żyjący w Anglii. Tak mówi o byłym liderze eurosceptycznej Partii Niepodległości. - Powinien przez 10 lat przepraszać wszystkich, z Polakami na czele. Przez niego całe rodziny są skłócone, dzieci nie rozmawiają z rodzicami - dodaje.
Brexit.

Brexit. "Anglia zawdzięcza go Polakom"

Świat
Gdyby nie Polacy, nie byłoby żadnego brexitu. Anglia zawdzięcza brexit Polakom. Jest to nasz kolejny wkład w dzieje tego kraju. Tak jak Polacy wygrali im bitwę o Anglię, tak teraz wygrali im referendum brexitowe w roli kozła ofiarnego - mówił w rozmowie z money.pl książę Jan Żyliński, polski arystokrata żyjący w Anglii. - Brexitowcom się wydaje, że wyjście z UE to szansa na odbudowę imperium, ale na razie widzimy efekty odwrotne - dodał.

"Mamy dosyć tego bałaganu". Poirytowanie w Londynie po przełożeniu brexitu o pół roku

Świat
- W Londynie słychać głosy poirytowania. "Mamy dosyć tego bałaganu" - mówią Brytyjczycy - relacjonuje ze stolicy Wielkiej Brytanii reporter Wirtualnej Polski Paweł Orlikowski. Jesteśmy w Londynie dzień po nadzwyczajnym szczycie UE, podczas którego unijni przywódcy i brytyjska premier Theresa May zgodzili się na przełożenie brexitu o pół roku, do 31 października.
Brexit. Orłowski:

Brexit. Orłowski: "Decyzja zapadła. Wycofanie się z niej Brytyjczycy odczuliby jako upokorzenie"

Finanse
- Wszystko wskazuje na to, że brexit dojdzie do skutku - uważa ekonomista Witold Orłowski. I tak tłumaczy nastroje na Wyspach: - jest coś w rodzaju naturalnej obrony "jak ta Unia nas traktuje". Gdyby dzisiaj parlament brytyjski zagłosował "wycofujemy się z brexitu", to Brytyjczycy odczuliby to jako skrajne upokorzenie swojego kraju.
Brexit.

Brexit. "To jest trochę mit, że Brytyjczycy żałują swojej decyzji"

Finanse
- Życzyłbym sobie, żeby Wielka Brytania pozostała w UE, ale to jest pobożne życzenie. Fakty są takie, że decyzja brexitowa jest w mocy - przypomina Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. - Decyzja o wyjściu Brytyjczyków z UE zapadła podczas referendum, dla powtórzenia którego nie ma zgody na Wyspach. Są co prawda protesty, ale znam też sondaże na Wyspach i jest to trochę mit, że Brytyjczycy żałują swojej decyzji - te sondaże są bardzo wyrównane – mówi wiceminister Marcin Ociepa.
Wejchert o Brexicie.

Wejchert o Brexicie. "Przegrywa Europa, zyskują USA i Chiny"

Polska
- Brexit rozpoczyna proces dezintegracji i strategicznie, przez najbliższe 10, 20 lat to nie pomoże Europie w wyścigu globalnym - powiedział w Biznes Mówi, Łukasz Wejchert, założyciel Dirlango.   
Brexit zbliża się wielkimi krokami. Przedsiębiorcy uważnie śledzą sytuację na Wyspach

Brexit zbliża się wielkimi krokami. Przedsiębiorcy uważnie śledzą sytuację na Wyspach

Finanse
Przedsiębiorcy z niepokojem śledzą informacje nt. brexitu, bo w niektórych wypadkach decyzja na Wyspach oznacza nawet konieczność np. zmiany rynku czy restrukturyzację firmy. - Przygotowaliśmy szereg narzędzi wsparcia w dotarciu na nowe rynki. Prowadzimy też akcję informacyjną, by pokazać, jakie bariery pojawią się po brexicie - mówił wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa. - Brexit to wielkie wyzwanie dla Brytyjczyków, ale i dla naszych przedsiębiorców - dodał.
Zamachowska ogłasza:

Zamachowska ogłasza: "Nie będzie Brexitu!"

Gwiazdy
  W ostatnich latach Monika Zamachowska dała się raczej poznać jako celebrytka chętnie sprzedająca prywatność. Niestety nie tylko swoją, ale i swoich dzieci, męża i jego dzieci z poprzedniego małżeństwa. Prezenterka porusza nie tylko rodzinne tematy. Chętnie komentuje bieżące sprawy... ze świata polityki. Tym razem podzieliła się swoją opinią o Brexicie. Zdaniem celebrytki nie dojdzie do rozwiązania umowy między Unią Europejską a Wielką Brytanią. Zamachowska zapewnia, że Anglicy się opamiętają.  
Miller komentuje zdjęcie Tuska i Schetyny.

Miller komentuje zdjęcie Tuska i Schetyny. "To nie jest towarzyskie spotkanie"

Wiadomości
Leszek Milller był gościem programu "Tłit". Były premier był pytany o brexit oraz o to, czy Donald Tusk przyjmie brytyjskie obywatelstwo. Miller odniósł się również do słynnego już zdjęcia szefa Rady Europejskiej z Grzegorzem Schetyną.
Ostra krytyka Tuska.

Ostra krytyka Tuska. "Za bardzo lubię Anglików"

Polska
Niektórzy Brytyjczycy chcieliby Donalda Tuska na swojego premiera. - Uważam, że tyle, ile złych rzeczy Tusk zrobił w Polsce, to za bardzo lubię Anglików, żebym życzył im takiego premiera - powiedział w programie "Tłit" Michał Dworczyk. - Tusk nie jest odpowiedzialny za Brexit, ale zdecydowanie za mało zrobił, żeby go powstrzymać. Tusk nie sprawdził się jako polityk, a teraz jeszcze pozwala sobie na wypowiedzi, które podnoszą poziom emocji w Wielkiej Brytanii i nie pomagają w wypracowaniu stanowiska parlamentu brytyjskiego - podsumował.

"Kto schrzanił w sprawie brexitu?" Wiceszef MSZ ma swoją teorię

Polska
Sprawa wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zdominowała rozmowę, którą Michał Kobosko przeprowadził w "Racji stanu" ze swoim gościem - wiceszefem MSZ Konradem Szymańskim. - Jeśli tak chłodny naród, jak Brytyjczycy, został doprowadzony na skraj tak poważnej decyzji, to znaczy, że z Unią również musi być coś nie tak - wskazuje Szymański. Minister zdradził również, jak w jego ocenie poradzi sobie w Brukseli Beata Szydło. Nie uciekł również od pytania o polexit i Dolanda Tuska, który wykazał się "cnotą ascezy".
Minister usłyszał:

Minister usłyszał: "Polexit". Wyjaśnił, dlaczego nie jest mu do śmiechu

Polska
- Gdybyśmy każde napięcie sprowadzali do tego, że dana organizacja międzynarodowa jest nam już do niczego niepotrzebna, to w ciągu roku albo mniej bylibyśmy samotną wyspą. Polexit to satyryczny aspekt polskiej dyskusji - mówi Konrad Szymański. Wiceszef MSZ był gościem Michała Kobosko w programie WP "Racja stanu".
poprzednie1 2 3 4 5 ... 8następne