Wyniki wyszukiwania dla:

biżuteria

Liczba wyników: 63

Ponury zwyczaj starożytnych Peruwiańczyków. Kości w biżuterii

Ponury zwyczaj starożytnych Peruwiańczyków. Kości w biżuterii

Ciekawostki
Archeolodzy w Peru odkryli, że połowa z 32 znalezionych przez nich szkieletów nie ma kości stóp. Odkrycia dokonano na wykopalisku w regionie Lambayeque. Spoczywające tam szczątki mają ok. 1700 lat. Według ekspertów, kości stóp w wielu przypadkach pozbawione były dzieci. Kończyny usuwano po ich śmierci. Do czego służył ten makabryczny zwyczaj? Uważa się, że kości wykorzystywano jako talizmany. Tworzono z nich medaliony dla żyjących członków rodziny danej osoby.
Niezwykłe odkrycie w starożytnym porcie

Niezwykłe odkrycie w starożytnym porcie

Nauka
Wykonany z brązu pojemnik, w środku 24 złote monety i biżuteria, a wszystko ukryte szczelnie w ścianie studni.   Takiego znaleziska dokonali izraelscy archeolodzy na terenie Cezarei, starożytnego portu niedaleko Hajfy. Skarb pochodzi z czasów wypraw krzyżowych i ma około 900 lat. W na początku XII w. Cezarea została podbita przez armię Baldwina I. Mieszkańcy zostali zabici lub sprzedani jako niewolnicy. Odkrywcy skarbu podejrzewają, że został ukryty właśnie wtedy, a jego właściciel nigdy po niego nie wrócił. 
Rozenek o noszeniu krzyżyków:

Rozenek o noszeniu krzyżyków: "Czuję się silniejsza. Są delikatne i bardzo kobiecie"

Gwiazdy
Małgorzata Rozenek-Majdan swoim znakiem rozpoznawczym uczyniła nienaganne stylizacje, w które ubiera całą swoją rodzinę. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że każdemu spotkaniu z paparazzi towarzyszy atmosfera profesjonalnej sesji zdjęciowej. Celebrytka sporo uwagi zwraca również na dodatki, oprócz butów i torebek, to biżuteria stanowi ważny element jej kreacji. Celebrytka szczególnie upodobała sobie krzyże, które sprawiają, że czuje się silniejsza. Posłuchajcie.
Archeolodzy odkryli sekretny tunel pod starożytną piramidą

Archeolodzy odkryli sekretny tunel pod starożytną piramidą

Nauka
Eksperci twierdzą, że dla kultury Tolteków, tunel mógł by "przejściem do podziemnego świata". W tunelu mogą znajdować się zdeformowane czaszki, biżuteria i inne przedmioty. Odkrycia dokonano w Teotihuacán, pod Piramidą Księżyca, na północny wschód od miasta Meksyk.
Jezioro pełne szkieletów. Ich historia jest straszna

Jezioro pełne szkieletów. Ich historia jest straszna

Ciekawostki
W indyjskich Himalajach znajduje się jezioro Roopkund. Znajduje się ono na wysokości 5 tys. metrów w niezamieszkałym rejonie. Do niedawna wszystkich więc dziwił fakt, skąd w jeziorze wzięło się 200 ludzkich szkieletów. Ludzkie szczątki zostały odkryte w tym miejscu w 1942 roku przez brytyjskiego strażnika leśnego. Na niektórych wciąż znajdowała się biżuteria, na której widniały nieznane wzory. Na czaszkach znaleziono jednakowe ślady urazów. Zagadka 200 szkieletów w himalajskim jeziorze intrygowała badaczy aż do 2004 roku, kiedy zbadano ich DNA. Okazało się, że pochodzą głównie z 850 roku. Naukowcy wysnuli więc hipotezę, że ludzi zabiło masywne gradobicie. Lodowe kule mogły mieć nawet 20 cm średnicy. Grupa najprawdopodobniej udawała się na pielgrzymkę. Indie zajmują pierwsze miejsce na świecie pod względem ofiar śmiertelnych gradobicia. Z roku na rok szkieletów ubywa. Zabierają je turyści, mimo że droga nad jezioro to 5-dniowa przeprawa przez góry.
Nietypowe zastosowania kwasku cytrynowego

Nietypowe zastosowania kwasku cytrynowego

Zdrowie
Kwasek cytrynowy może być z powodzeniem wykorzystywany podczas domowych porządków. Poradzi sobie zarówno w kuchni, jak i w łazience. Zobacz, do czego można go wykorzystać.  Zobacz film.
Księżna Meghan dostała prezent od królowej. To znak, że ją zaakceptowała

Księżna Meghan dostała prezent od królowej. To znak, że ją zaakceptowała

Gwiazdy
Ostatnio wiele mówiło się o tym, że królowa Elżbieta II nie akceptuje wybranki wnuka. Ponoć nie podobało jej się, że Meghan jest Amerykanką, ma na koncie rozwód i karierę aktorską. Jak się okazało, po książęcym ślubie wszystkie spory niedopowiedzenia poszły w niepamięć. Podczas pierwszej wspólnej podróży królowej i nowej księżnej dziennikarze dopatrzyli się kilku drobnych gestów, które świadczą o akceptacji ze strony monarchini. Jednym z nich są kolczyki z perłami, które podczas wyjazdu miała Meghan. Jak się okazało, biżuteria z perłami pochodzi z prywatnego skarbca Windsorów. Znawcy dworskiej etykiety twierdzą, że kolczyki są prezentem od samej królowej, a to z kolei oznacza, że żona Harry’ego została w pełni zaakceptowana przez rodzinę królewską.
Niezdrowe bransoletki z gumy

Niezdrowe bransoletki z gumy

Zdrowie
W ostatnim czasie bardzo popularne stały się bransoletki wykonane z gumy. Noszona na nadgarstkach kolorowa biżuteria była nawet zakładana przez księżną Kate. Czy jest ona jednak bezpieczna dla zdrowia? 
Co przeszkadza w porodzie?

Co przeszkadza w porodzie?

Zdrowie
Przed porodem mamy często pytają na forach, co może utrudniać przyjęcie dziecka na świat. Czy pomalowane paznokcie albo tatuaż mogą przeszkadzać w czasie porodu?Zobacz film. 
Przepiękne zabytkowe BMW. Właścicielka prezentuje wdzięki modelu 2002

Przepiękne zabytkowe BMW. Właścicielka prezentuje wdzięki modelu 2002

Motoryzacja
Dzisiejszy odcinek #dziejesiewmoto zaczynamy od filmu pokazującego przepiękne zabytkowe BMW i jego właścicielkę. Auto przeszło kompletną renowację poczynając od karoserii, a kończąc na silniku. Wnętrze również wygląda jak nowe, a samochód został wyprodukowany w roku 1973. Czarny lakier idealnie podkreśla kształty auta, a chromowane dodatki wyglądają jak biżuteria. Silnik nie ma oszałamiającej mocy, ale spokojnie radzi sobie z napędzaniem lekkiej karoserii. Auto idealnie nadaje się do wypadów za miasto i świetnie sprawdza się na krętych drogach. Wielka kierownica nie jest oryginalna, ale pasuje do wnętrza. Właścicielka jest dumna ze swojego pojazdu i bardzo chętnie nim jeździ. Chwali się tym, że ma w aucie manualną skrzynię biegów, co w USA staje się prawdziwą rzadkością.
Tajemnica starożytnego skarbu rozwikłana

Tajemnica starożytnego skarbu rozwikłana

Ciekawostki
Eksperci rozwikłali tajemnicę starożytnego skarbu odnalezionego 60 lat temu na budowie w Sewilli. Wydobyto wtedy spod ziemi 21 elementów złotej biżuterii. Oceniono, że ważący trzy kilogramy skarb liczy nawet 2700 lat. Istniało do tej pory wiele hipotez mówiących o pochodzeniu złota. Jedna z nich mówiła nawet, że biżuteria pochodzi z mitycznej Atlantydy. Teraz, dzięki analizie chemicznej, wiadomo już, że złoto pochodziło z lokalnych kopalni, że większość świecidełek zostało wykonanych w nieistniejącym już, starożytnym mieście Tartessos i że wpływ na ich powstanie miała wymiana kulturowa między Fenicjanami a lokalną ludnością.
Kożuchowska reklamuje biżuterię.

Kożuchowska reklamuje biżuterię. "Kobiecość, elegancja i indywidualny styl"

Gwiazdy
Małgorzata Kożuchowska należy do grona aktorek, które nie boją się wyzwań i nowych propozycji zawodowych, w każdej z ról wypadając przekonująco. Aktorka może się właśnie poszczycić nowym sukcesem: została ambasadorką hiszpańskiej marki Tous.Biżuteria Tous od blisko stu lat podbija serca kobiet na całym świecie, a Kożuchowska, która wypracowała sobie pozycję ikony stylu, wpasowuje się w wizerunek czułej, eleganckiej i spełnionej kobiety sukcesu. Marka dba o szczegóły, współpracując z najlepszymi rzemieślnikami, którzy korzystają z unikalnych i sprawdzonych surowców. Biżuteria Tous podkreśla niepowtarzalny styl i wizerunek każdej kobiety.Zobaczcie, jak Małgorzata Kożuchowska wypadła w nowej kampanii.
Niespodziewane odkrycie w sercu biblijnego Armageddonu

Niespodziewane odkrycie w sercu biblijnego Armageddonu

Ciekawostki
W Megiddo w Izraelu, antycznym mieście położonym 30 km od Hajfy, archeolodzy dokonali niezwykłego odkrycia. Podczas wykopalisk natrafili na nietknięty grobowiec sprzed 3,5 tys. lat. W środku znajdowały się szczątki 3 osób. Około 30-letnia kobieta, 10-letnie dziecko i mężczyzna w wieku 40-60 lat należeli do elity, a może nawet do rodziny królewskiej. Mężczyzna został pochowany w złotym diademie i biżuterii, a krypta znajduje się tuż przy ruinach pałacu królewskiego. Przedmioty znalezione w grobowcu pochodzą z różnych miejsc nad Morzem Śródziemnym, m.in. z Egiptu i Cypru. Dodatkowo, w głębszej części krypty, znajdowały się szczątki kolejnych 6 osób. Identyczna biżuteria, a także podobna nieprawidłowa budowa kości, wskazują, że wszyscy byli ze sobą spokrewnieni. Megiddo było ważnym skrzyżowaniem starożytnych szlaków handlowych. Miało tu miejsce wiele starożytnych bitew. Od nazwy tego miejsca pochodzi słowo "Armagedon", oznaczające potocznie koniec świata. Wg Apokalipsy św. Jana Armagedon to miejsce ostatecznej bitwy między siłami dobra i zła. Niektórzy znawcy Biblii uważają, że to właśnie Megiddo jest miejscem, o którym pisał św. Jan w Apokalipsie.
Poruszona Macademian Girl:

Poruszona Macademian Girl: "Buty to biżuteria dla naszych stóp"

Gwiazdy
Jednym z obowiązkowych punktów w kalendarzu każdej polskiej celebrytki jest wizyta w sklepie z butami w towarzystwie fotoreporterów. Kilka dni temu odbył się uroczysty event z okazji otwarcia pierwszego innowacyjnego sklepu stacjonarnego Eobuwie.pl we wrocławskiej galerii Magnolia Park. Na imprezę zatytułowaną "Wielkie Przymierzanie" przyszli m.in. Anna Dereszowska, Joanna Jabłczyńska, Tomasz Lubert z żoną, Mikołaj Roznerski oraz Tomasz Oświeciński. Otwarcie butiku uświetnili także blogerzy modowi: Macademian Girl, Ekskluzywny Menel i 39-letnia szafiarka. Zobaczcie, jak pozowali przy obcasach.
Biżuteria przestaje być postrzegana wyłącznie jako ozdoba

Biżuteria przestaje być postrzegana wyłącznie jako ozdoba

Finanse
Jak wynika z prognoz do 2020 roku wartość światowego rynku jubilerskiego ma wzrosnąć do 250 mld euro, podczas gdy w 2015 roku wynosiła 150 mld euro. Biżuteria to jednak nie tylko ozdoba, lecz także coraz częściej sposób na lokatę kapitału. Najbardziej opłacalne są inwestycje w złoto, którego cena w Polsce wzrosła o 100 proc. w ciągu 10 lat, oraz brylanty i kamienie szlachetne. Zdaniem ekspertów warto kupować przede wszystkim rękodzielnicze wyroby o unikatowym sposobie wykonania.
Jak powstaje bursztynowa biżuteria?

Jak powstaje bursztynowa biżuteria?

Finanse
Odwiedziliśmy manufakturę bursztynu w Gdyni. Zobaczyliśmy, jak powstaje biżuteria, która następnie trafia do salonów na całym świecie. Bursztyn jest jednym z polskich hitów eksportowych. Szczególnie popularny jest w Chinach.
Zielińska przekonuje:

Zielińska przekonuje: "Samochód jest jak biżuteria. To taki dodatek do fajnego życia"

Gwiazdy
Choć Kasia Zielińska częściej promuje jazdę na rowerze, przyznaje, że lubi ciekawostki ze świata motoryzacji. Jednak "zamiłowanie" do aut często zbiega się z pozowaniem na ściance. Aktorka w najnowszym wywiadzie podkreśliła, że dużo czasu spędza za kierownicą i lubi czerpać z jazdy przyjemność. Dlatego też ceni sobie odpowiednie gabaryty i wygodne wnętrza. Dodała, że auto traktuje jako "dodatek do fajnego życia". Filozofii Zielińskiej nie do końca rozumie jej mąż.
Hołowczyc też został projektantem.

Hołowczyc też został projektantem. "Męską biżuterią jest zegarek"

Gwiazdy
Celebryci w swojej działalności zawodowej są bardzo wszechstronni. Do grona projektantów dołączył właśnie sportowiec chętnie brylujący na salonach i kanapie Dzień Dobry TVN, Krzysztof Hołowczyc. Zaprojektował zegarek. Zdaniem Hołowczyca męska biżuteria powinna się ograniczać do zegarka oraz obrączki ślubnej. Chwali się, że ma kilkanaście modeli zegarków na różne okazje. Zachęcił Was do kupna jego projektu?
Kobieta orkiestra, szara eminencja polskiej mody. Kasia Sokołowska ma wiele twarzy

Kobieta orkiestra, szara eminencja polskiej mody. Kasia Sokołowska ma wiele twarzy

Moda
Biżuteria, którą nosi jest bardzo różnorodna. Tak jak ona sama. Dla Kasi Sokołowskiej, reżyserki pokazów mody, biżuteria jest sposobem na wyrażenie siebie. Ma w szafie pierścionek od mamy i wyrafinowane brylanty. Bez błyskotek czuje się naga.
Pomysł na biznes: biżuteria ręcznie robiona

Pomysł na biznes: biżuteria ręcznie robiona

Polska
- W koralikach nie ma rzeczy niemożliwych - przekonuje Agnieszka Witko-Hońska, właścicielka firmy Oktiwa. Szyje, szydełkuje, tworzy biżuterię. W całości ręcznie robioną. - Z wykształcenia jestem matematykiem, a przez lata tworzyłam produkty ubezpieczeniowe w korporacji. Brakowało mi kontaktu z klientem. I postanowiłam to zmienić - opowiada.
Zmiana w szafie? Postaw na dodatki!

Zmiana w szafie? Postaw na dodatki!

Styl życia
Nie lubisz modowych rewolucji, a chcesz wyglądać modnie w tym sezonie? Postaw na dodatki z temperamentem! Apaszka, biżuteria czy przeciwsłoneczne okulary mogą zdziałać cuda i totalnie odmienić każdą stylizację. Jak to zrobić? Szefowa działu MODA WP Kobieta Ola Nagel oraz Piotr Sałata - stylistka i projektant marki Thecadess - opowiedzieli o gorących trendach i najmodniejszych dodatkach w programie #DzieńDobryWP. Zobaczcie wideo!
poprzednie1 2 3 następne