Wyniki wyszukiwania dla:

bhp

Liczba wyników: 7

Samorządowcy żegnają Pawła Adamowicza

Samorządowcy żegnają Pawła Adamowicza

Polska
W historycznej sali BHP w Gdańsku samorządowcy z całej Polski pożegnali swojego kolegę Pawła Adamowicza. Na miejscu byli m. in. prezydenci Trzaskowski, Żuk, Grobelny, Jaśkowiak i Karnowski.
Ułatwienia dla firm. Wiceminister tłumaczy, co udało się zmienić

Ułatwienia dla firm. Wiceminister tłumaczy, co udało się zmienić

Polska
- Od początku kadencji wprowadziliśmy ponad sto zmian - mówił w programie "Money. To się liczy" o ułatwieniach dla przedsiębiorców wiceminister przedsiębiorczości Mariusz Haładyj. - Największy absurd, który udało się wyeliminować, to zmiany związane z obowiązkiem szkoleń bhp na stanowiskach nienarażonych na niewielkie ryzyko - dodawał. Szkolenia znikną od stycznia przyszłego roku, o ile uda się zakończyć proces legislacyjny.
Nowe rozporządzenie BHP wejdzie do szkół. Szykujcie się na dobrą zmianę

Nowe rozporządzenie BHP wejdzie do szkół. Szykujcie się na dobrą zmianę

Polska
Ministerstwo Edukacji narodowej przedstawiło nowe rozporządzenie regulujące sprawy bezpieczeństwa i higieny pracy, czyli BHP. Po tym co planuje zmienić Ministerstwo, polska szkoła stanie się bardziej nowoczesna, przyjazna dla ucznia i ma pomóc mu lepiej rozwijać jego talenty. Planowanie zmiany, to między innymi: przerwy nie krótsze niż 10 minut, obowiązkowe szkolenie dla nauczycieli z udzielania pierwszej pomocy, przeorganizowanie planu zajęć i szafki na książki, zeszyty. W Benidormie, grupa angielskich turystów świętująca wieczór kawalerski, postanowiła wytatuować bezdomnego i zapłacić mu 90 funtów. Bezdomnym okazał się być Polak, Tomek, a tatuaż, czyli imię, nazwisko i adres pana młodego, zostało wytatuowane na jego czole.
Tłit. Jarosław Sellin: Lech Wałęsa jest postacią historyczną

Tłit. Jarosław Sellin: Lech Wałęsa jest postacią historyczną

Polityka
- To nie było spotkanie na temat Lecha Wałęsy - stwierdził w programie "Tłit" w WP wiceminister kultury Jarosław Sellin, pytany o wystąpienie Mateusza Morawieckiego w sali BHP, podczas którego nie padło nazwisko Lecha Wałęsy. Dopytywany, czy było to w takim razie spotkanie poświęcone Annie Walentynowicz, bo jej nazwisko premier wymienił, przyznał, że na spotkaniu w sali BHP go nie było, więc nie wie, co tam się wydarzyło. - Lech Wałęsa jest bez wątpienia postacią historyczną, z zasługami, ale kontrowersyjną. Ukrył część swojej biografii, co miało wpływ na jego działalność - stwierdził Sellin.

"Skandal". Żakowski i Lisicki podzieleni ws. ONR

Polska
Nie milkną echa spotkania ONR w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej. Uczcili tam 84. rocznicę powstania organizacji. Jacek Żakowski nazywa to skandalem. - Działa legalnie? Działa. Co się tam takiego wydarzyło? Doszło do jakiś bójek? - dziwi się w "Bitwie redaktorów" Paweł Lisicki. - To co dziś się nazywa "Solidarnością" jest blisko ONR-u. To się pokazało i to nas oburzyło - odpowiada mu Jacek Żakowski.
Ładunek, ciężarówka i budowlaniec. BHP w lesie

Ładunek, ciężarówka i budowlaniec. BHP w lesie

Ciekawostki
Na potłuczeniach i siniakach skończył się incydent, do którego doszło na placu budowy w Rosji. Pewien budowlaniec postanowił zignorować wymogi bezpieczeństwa i własnym ciałem zabezpieczyć szalunek, który znajdował się na naczepie ciężarówki. Pojazd jechał po nierównym gruncie, więc w pewnym momencie ładunek drewnianych płyt się przechylił i spadł na ziemię. Nieroztropnemu budowlańcowi natychmiast na pomoc ruszyli koledzy.
Pomysł na biznes: Centrum sportowe

Pomysł na biznes: Centrum sportowe

Polska
Centrum sportowe oferujące kompleksowe usługi w zakresie zdrowia i aktywności fizycznej - to pomysł na biznes Pawła Marcinkowskiego, właściciela firmy "FitPark" w Radzyniu Podlaskim. - Oferujemy dwie strefy: do treningu siłowego i cardio oraz strefę do odnowy biologicznej, w której znajdują się dietetyk, sauna i masaż - wylicza właściciel. Do dyspozycji klientów jest dwupoziomowy 400-metrowy lokal, 36 stanowisk do treningu siłowego i ponad 3 tys. kg obciążenia. Treningi prowadzi m.in. Jakub Szczerba, mistrz Europy i mistrz Polski w kulturystyce klasycznej juniorów. "FitPark" to rodzinna firma prowadzona przez młode małżeństwo. Skąd pomysł na taki biznes? - Wybrałem studia związane ze sportem, to moja pasja. Utwierdziła mnie w tym przekonaniu specjalizacja instruktorska z kulturystyki, następnie trenerska, więc pomysł z otworzeniem własnej siłowni tak naprawę tlił się w mojej głowie od początku studiów - wspomina Marcinkowski. - Kiedy ten pomysł wpadł mi do głowy, szukałem tylko możliwości do zrealizowania go - dodaje. Podstawowe wymagania przy tego typu działalności to zgoda sanepidu, kontrola przeciwpożarowa i szkolenia BHP. Koszt inwestycji wyniósł ok. 300 tys. zł. Źródłem finansowania był kredyt inwestycyjny i oszczędności. Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".