Wyniki wyszukiwania dla:

bezpańskie

Liczba wyników: 3

Julia Wróblewska przekonuje:

Julia Wróblewska przekonuje: "Bardzo mi przykro z powodu bezdomnych zwierząt"

Gwiazdy
Julia Wróblewska niedawno była gościem uroczystej gali plebiscytu "Serce dla zwierząt". Podczas bankietu wręczono wyróżnienia dla osób, które wykazują się szczególnym zaangażowaniem w ochronę praw zwierząt i poprawę ich losu. Wróblewska zapewnia, że zawsze stara się pomagać bezdomnym zwierzętom. Aktorka twierdzi, że podczas każdego pobytu u dziadków stara się zadbać o bezpańskie psy najlepiej jak potrafi. Zawsze dokarmia je i daje im wodę, podobnie jak dziadek, który regularnie karmi zwierzęta, które przybłąkają się do jego domu. Najwyraźniej dzikie lisy zajmują nieco mniej miejsca w sercu celebrytki.
W Czarnobylu żyje blisko 1000 bezpańskich psów

W Czarnobylu żyje blisko 1000 bezpańskich psów

Ciekawostki
Blisko tysiąc bezpańskich psów mieszka na terenie wokół byłej elektrowni w Czarnobylu. Gdy w 1986 roku doszło tam do wybuchu, mieszkańcy mieli się natychmiast ewakuować. Nie wolno im było zabierać ze sobą zwierząt. W ten sposób psy zostały na skażonym terenie. Sukcesywnie je odstrzeliwano, ale zwierzęta przetrwały. Porzucone czworonogi nie mają odpowiedniego schronienia. Są narażone na kontakty z dzikimi zwierzętami. Większość z nich nie dożywa 6 lat. W strefie pracuje około 2000 osób. Część z nich pomaga psom, dokarmia je. Sprawą zainteresowała się również amerykańska fundacja, dzięki której zwierzęta mają opiekę weterynaryjną.
Bezpańskie Mieszkanie+. Kto zajmie się sztandarowym programem rządu?

Bezpańskie Mieszkanie+. Kto zajmie się sztandarowym programem rządu?

Finanse
Mieszkanie+ nie jest już realizowane przez ministerstwo budownictwa. Od rekonstrukcji rządu nie wiadomo, kto będzie odpowiadał za budowę mieszkań na wynajem.