Wyniki wyszukiwania dla:

beata kempa

Liczba wyników: 616

Strajk nauczycieli. Beata Szydło tłumaczy, co udało się ustalić

Strajk nauczycieli. Beata Szydło tłumaczy, co udało się ustalić

Polska
- 4 z 5 punktów zaproponowanych przez rząd zostało zaakceptowanych przez nauczycieli - mówiła na konferencji prasowej po spotkaniu z nauczycielami wicepremier Beata Szydło. Jak dodała, część osób, które najdłużej prowadziły głodówkę w krakowskim kuratorium, przerwała te akcję. Nadal nie ma jednak porozumienia co do wynagrodzeń. Obie strony wrócą do rozmów we wtorek rano.
Dziewczęca Beata Tadla z partnerem na urodzinach teatru

Dziewczęca Beata Tadla z partnerem na urodzinach teatru

Gwiazdy
Mimo że od medialnego rozstania Beaty Tadli i Jarosława Kreta minął zaledwie rok, dziennikarce już kilka miesięcy temu udało się znaleźć nową miłość. 43-latka, choć pochwaliła się nowym ukochanym w sieci, nie zamierza ponoć udzielać romantycznych wywiadów i pozować z nim na okładkach magazynów.Ostatnio fotoreporterzy przyłapali Beatę pod wejściem do Teatru Kamienica, który obchodził 10. urodziny. Prezenterka wybrała się na to wydarzenie w towarzystwie partnera. Podczas gdy Tadla pozowała ubrana w dziewczęcą stylizację, eksponując przy okazji nagie łydki, jej ukochany trzymał się raczej na uboczu. Wygląda na szczęśliwą?

"Kto schrzanił w sprawie brexitu?" Wiceszef MSZ ma swoją teorię

Polska
Sprawa wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zdominowała rozmowę, którą Michał Kobosko przeprowadził w "Racji stanu" ze swoim gościem - wiceszefem MSZ Konradem Szymańskim. - Jeśli tak chłodny naród, jak Brytyjczycy, został doprowadzony na skraj tak poważnej decyzji, to znaczy, że z Unią również musi być coś nie tak - wskazuje Szymański. Minister zdradził również, jak w jego ocenie poradzi sobie w Brukseli Beata Szydło. Nie uciekł również od pytania o polexit i Dolanda Tuska, który wykazał się "cnotą ascezy".
Beata Kozidrak nie znosi disco polo? Mina gwiazdy zdradza wszystko

Beata Kozidrak nie znosi disco polo? Mina gwiazdy zdradza wszystko

Gwiazdy
Beata Kozidrak w drugim sezonie Śpiewajmy razem. All Together Now zastąpiła Ewę Farną, która już wkrótce zostanie mamą. Piosenkarka dzięki nowej fusze wzbogaci się o pół miliona złotych. Świetne warunki wynegocjował jej (podobno) były mąż. Wokalistka zespołu Bajm robi co może, aby sprostać trudnym zadaniom przypisanym do jurorskiego fotela. W ostatnim odcinku uroniła kilka łez nad matką wychowującą niepełnosprawnego syna, która zdecydowała się zaśpiewać "Szklankę wody". Na mniej empatii mogą liczyć miłośnicy disco polo. Kozidrak w dość specyficzny sposób zareagowała na wykonanie piosenki zespołu Mig, dając sygnał, że chyba nie jest to jej ulubiony gatunek muzyczny. Podobnie zareagowała jej córka Kasia, która siedziała rząd niżej. Zobaczcie.
Wiceszef MSZ o Beacie Szydło:

Wiceszef MSZ o Beacie Szydło: "To jedna z osób wagi ciężkiej"

Polska
Michał Kobosko: - Beata Szydło będzie dobrą kandydatką na unijną komisarz? Gość "Racji stanu", wiceszef MSZ Konrad Szymański nie ma wątpliwości: - W tym nowym Europarlamencie Beata Szydło będzie jedną z osób wagi ciężkiej. Jest politykiem z dużym doświadczeniem państwowym i to będzie jej pomagało.

"Coś niesłychanego". Tomasz Siemoniak o Beacie Szydło. Drwiny

Polska
- Wicepremier Beata Szydło zaczęła we właściwym dla siebie żółwim tempie. Strajk na horyzoncie, w miastach sztaby kryzysowe, podjęła rozmowy, a kolejna ich odsłona jest za tydzień. To coś niesłychanego, nie rozumiem tej sytuacji. Być może jej nicnierobienie nie daje jej możliwości wyczucia dynamiki - mówił Tomasz Siemoniak (PO) w programie "Tłit". - Może premier Mateusz Morawiecki w końcu się zniecierpliwił tym, że nic nie robi. Wmontował ją w dość trudną sytuację. Nie zajmowała się tym, niczym się nie zajmowała, a teraz bierze odpowiedzialność za sytuację. Zaraz się okaże, że pieniądze są i Szydło jest autorką sukcesu - dodał poseł.
Bierzyński na żywca. Warzecha: Wysyłając Szydło do nauczycieli premier wypchnął ją na minę

Bierzyński na żywca. Warzecha: Wysyłając Szydło do nauczycieli premier wypchnął ją na minę

Wiadomości
- Beata Szydło została wicepremierem ze względu na swój wizerunek w elektoracie. Nie mogli jej po prostu zdymisjonować. Edukacja to było zadanie Anny Zalewskiej, ale ona ma fatalny wizerunek. Trzeba było do nauczycieli wysłać kogo innego. Premier Morawiecki zobaczył taką szansę i upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu. Nie wysłał do nauczycieli minister Zalewskiej, za to wypchnął Szydło na minę. Dobre zagranie - skomentował Łukasz Warzecha w programie "Bierzyński na żywca".
Współpraca z PiS? Janina Ochojska odpowiada

Współpraca z PiS? Janina Ochojska odpowiada

Wiadomości
Janina Ochojska pytana była w programie "Tłit", co by było, gdyby Jarosław Kaczyński przyszedł do niej z propozycją startu w wyborach. - Nie przyszedł, więc trudno mi gdybać. Przyszła do mnie KE, przemyślałam to i stwierdziłam, że na tym etapie mogę zostawić PAH w dobrych rękach - stwierdziła. Dopytywana o "wojnę z PiS", dodała: "Absolutnie nie jestem na żadnej wojnie. Zamierzam prowadzić pozytywną kampanię, nie przeciwko komuś. Chcę pokazać, że polityka może być prowadzona etycznie". Nie wykluczyła przy tym współpracy z Beatą Kempą. - Jeżeli ona będzie chciała, to tak - wskazała Ochojska.
Rozmowy Beaty Szydło z nauczycielami. Jacek Sasin komentuje

Rozmowy Beaty Szydło z nauczycielami. Jacek Sasin komentuje

Polska
Minister Jacek Sasin pytany był w programie "Tłit", dlaczego rozmowy z nauczycielami prowadziła Beata Szydło, a nie szefowa MEN Anna Zalewska. - To chyba dobrze. To pokazuje, że rząd bardzo poważnie traktuje sprawę ich oczekiwań. Wychodzi do nich wicepremier ds. społecznych, czyli osoba o stopień wyżej. Pokazujemy, że to nie negocjacje pozorowane, tylko faktyczne negocjacje, które mają doprowadzić do porozumienia - komentował. Sasin ocenił, że Szydło "nie poniosła żadnej klęski" - jest umówiona na kolejną turę rozmów 1 kwietnia. Pytany, czy została "przymuszona" do rozmów przez premiera, odpowiedział: "To było ustalone wiele dni temu. Uczestniczyłem w spotkaniu, na którym ustaliliśmy, że będzie reprezentować rząd. To naturalne, jest wicepremierem ds. społecznych, jeśli są społeczne konflikty, taka jest jej rola". Jak dodał, Szydło sama zaproponowała, że będzie stała na czele negocjacji.
Marek Borowski odpowiada Beacie Szydło ws. sondażu

Marek Borowski odpowiada Beacie Szydło ws. sondażu

Polska
Beata Szydło stwierdziła, że opublikowany w środę sondaż, w którym PiS przegrywa z Koalicją Europejską, był zrobiony "z tezą". - Jeśli chodzi o opinie pani premier Szydło, to odłóżmy je na półkę. Fakt, sondaże bywają różne, zwłaszcza w sytuacji, gdy różnica jest niewielka. Dziś jest inny sondaż, który daje PiS-owi przewagę rzędu 2 punktów procentowych. Siły są wyrównane. Lepiej, gdyby Szydło powiedziała, że sondaże są różne. Mówienie, że jest z tezą, sugeruje, jakby brały w nim udział jakieś ciemne siły - komentował Marek Borowski w programie "Tłit". Senator odniósł się również do stwierdzenia, że "PiS zna się na gospodarce dużo lepiej niż PO". - Puste sformułowanie. Chciałbym zobaczyć jak PiS rządzi gospodarką w kryzysie. To im się jeszcze nie przydarzyło - wskazał.
Jest decyzja ws. immunitetu Stefana Niesiołowskiego. Prokuratura potwierdza

Jest decyzja ws. immunitetu Stefana Niesiołowskiego. Prokuratura potwierdza

Polityka
- Komisja regulaminowa Sejmu RP podjęła decyzję o uznaniu za prawidłowo złożone oświadczenie posła Stefana N. o zrzeczeniu się immunitetu. To umożliwia prokuraturze wykonanie czynności procesowych polegających na ogłoszeniu zarzutu oraz przesłuchaniu w charakterze podejrzanego - mówi Beata Marczak, zastępca Prokuratora Generalnego. Zarzut dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych w postaci usług seksualnych w związku z pełnioną przez posła funkcją publiczną. Stefanowi N. grozi 10 lat więzienia. Prokuratura nie chce ujawniać na obecnym etapie postępowania wszystkich dowodów, powołując się na dobro śledztwa. Wiadomo, że przesłuchane zostały kobiety, z którymi umawiał się polityk.
Bronisław Komorowski: PiS usiłuje kupić wyborców. Myślę, że się przejedzie

Bronisław Komorowski: PiS usiłuje kupić wyborców. Myślę, że się przejedzie

Polska
"Dajemy Polakom pieniądze, opozycja mówi, że ich nie ma i nie będzie" - stwierdziła Beata Szydło. Co na to Bronisław Komorowski? - Pieniądze są. W kieszeniach podatników. PiS kompletnie o nie nie dba. Podejmuje decyzje czysto wyborcze. Ma świadomość, że może na nie nie być pokrycia w następnym budżecie. Gdyby było inaczej, wprowadziliby "trzynastkę" na stałe, a nie w tym roku wyborczym. PiS usiłuje kupić wyborców i myślę, że się przejedzie. Ludzie nie lubią być korumpowani, przekupowani - mówił w programie "Tłit". - Niepoważna władza, niepoważne traktowanie państwa i ludzi, taki myk przedwyborczy. Powiedziałbym tak: Kochani państwo, bierzcie jak dają! Bierzcie, nie kwitujcie! Nie głosujcie na PiS! - zaapelował.
Beata Gosiewska atakuje Dominika Tarczyńskiego. Jest odpowiedź

Beata Gosiewska atakuje Dominika Tarczyńskiego. Jest odpowiedź

Polska
"Miałby mnie zastąpić polityczny globtroter, kolega Romana Giertycha, człowiek, który w 2014 roku balował z Małgorzatą Tusk" - tak o Tarczyńskim powiedziała Gosiewska. - Nie baluję z żadnymi żonami, tylko z narzeczoną. To takie tarcia polityczne, w okresie przygotowywania list emocje zawsze się pojawiają - komentował poseł PiS w programie "Tłit". - Gosiewska jest zasłużona dla PiS, zrobiła wiele dobrego (...) Jesteśmy w wolnym kraju, każdy może mówić, co chce. Najważniejsza jest lojalność wobec partii - dodał. Dopytywany, dlaczego zabrakło dla niej miejsca na liście do PE, wskazał, że "listy się jeszcze układają", a decyzje nie zapadły. - Jestem gotowy na merytoryczną, anglojęzyczną debatę. Wzywam do niej Ewę Kopacz. Zobaczymy jak sobie radzi - podsumował.
Ewa Kopacz przyparta do muru ws. propozycji PiS. Jest deklaracja

Ewa Kopacz przyparta do muru ws. propozycji PiS. Jest deklaracja

Polska
Beata Szydło zaapelowała do opozycji, by zadeklarowała, czy poprze rozszerzenie programu 500+ na każde dziecko. - Beata Szydło nie odpowiedziała pozytywnie, kiedy w 2016 r. wnieśliśmy poprawkę, żeby 500+ otrzymały również pierwsze dzieci, jak dzieci samotnych matek - komentowała Ewa Kopacz w programie "Tłit". W końcu odpowiedziała: "tak". - Czy poprzecie "13" dla emerytów i rencistów? - dopytywał Marek Kacprzak. - A dlaczego mielibyśmy tego nie zrobić, skoro to nasz program? - odpowiedziała Kopacz. I dodała: "Zawłaszczyli sobie nasz program. Będziemy głosować 'za'".
Kozidrak z klasą potyka się o własne nogi

Kozidrak z klasą potyka się o własne nogi

Gwiazdy
Beata Kozidrak na prezentacji ramówki Polsatu błyszczała na ściance w kusej, cekinowej kreacji z kolekcji francuskiego domu mody Balmain wartej ponad 20 tysięcy złotych. Całą stylizację uzupełniła "louboutinami" na 15-centymetrowych szpilkach za kolejne 4 tysiące. Luksusowy dodatek okazał się mało praktyczny i wygodny. Piosenkarka, wychodząc z ramówki Polsatu, potykała się o własne nogi w drodze do taksówki. Zadania nie ułatwiała kostka brukowa, z którą musiała zmierzyć się Beata. Zobaczcie, jak z klasą próbowała pokonać przeszkody, machając do paparazzi.
Michał Kamiński ostro o Beacie Szydło

Michał Kamiński ostro o Beacie Szydło

Polska
Mateusz Morawiecki mówił podczas konwencji PiS, że nie widzi żadnego innego ugrupowania, które byłoby tak proeuropejskie jak PiS. - To znaczy, że ma kłopoty ze wzrokiem. PiS to ugrupowanie, którego czołowi liderzy nazywali flagę UE szmatą. Beata Szydło wyniosła flagę europejską z KPRM - po raz pierwszy od daty wejścia Polski do UE. Chciała te flagi wyrzucić. Jedzie dziś do Brukseli po kasę, bo jest to osoba niezwykle pazerna, co udowodniła całym swoim życiem - komentował Michał Kamiński (PSL-UED) w programie "Tłit".
Chmielowska-Olech o pracy w TVP:

Chmielowska-Olech o pracy w TVP: "Chciałabym się spełniać zawodowo"

Gwiazdy
Beata Chmielowska-Olech przygodę z TVP rozpoczęła od występów w telewizyjnym Młodzieżowym Studiu Poetyckim. W 1998 roku trafiła na praktyki do redakcji Teleexpressu, gdzie rozpoczęła pracę jako reporterka, by później zostać jedną z prowadzących program informacyjny. Dziennikarka przyznaje, że jest bardzo emocjonalnie związana z formatem oraz osobami, które pracują przy jego powstawaniu. Prezenterka dodała, że produkcja wyróżnia się na tle innych serwisów lżejszą formułą, a informacje z kraju i ze świata przedstawiane są w szybkim tempie i często z dużą dawką humoru. Dziennikarka podkreśla, że nie zamyka się tylko na jeden format i zainteresuje ją każdy inny program, ponieważ chciałaby spełniać się zawodowo. 
Jej obrazek przyniósł PiS szczęście. Szydło: napiszmy tę historię raz jeszcze. Wygrajmy te wybory

Jej obrazek przyniósł PiS szczęście. Szydło: napiszmy tę historię raz jeszcze. Wygrajmy te wybory

Polityka
Na konwencji programowej PiS pojawił się niespodziewany bohater. - Ten obrazek przyniósł nam 4 lata temu szczęście. Napiszmy tę historię raz jeszcze - wygrajmy te wybory - mówiła wicepremier Beata Szydło. Na scenę zaprosiła młodą Emilkę wraz z mamą, która przyznała, że PiS "nie tylko potrafi mówić, ale też słuchać prostych ludzi".
Wybory do europarlamentu. Czołowi politycy PiS uciekają do Brukseli?

Wybory do europarlamentu. Czołowi politycy PiS uciekają do Brukseli?

Polska
- Nikt nie ucieka. To naturalna kolej rzeczy, że chcemy mieć dobry wynik wyborczy, a w wyborach liczy się popularność - mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. - Taka jest linia partii, żeby wynik został wsparty przez tak zwane lokomotywy. Ale nie ma to nic wspólnego z jakąkolwiek ucieczką - dodał. W wyborach do Parlamentu Europejskiego startują m.in. Joachim Brudziński, Beata Szydło, Beata Mazurek i Joanna Kopcińska.
Listy PiS do PE w ogniu krytyki.

Listy PiS do PE w ogniu krytyki. "Strach i panika"

Wiadomości
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło czołówki list do Parlamentu Europejskiego. Wśród nich znaleźli się m.in. Beata Szydło, Joachim Brudziński czy Anna Zalewska. Opozycja nie pozostawia suchej nitki na kandydatach partii rządzącej do PE.  – Na Nowogrodzkiej postawiono szalupy, które mają dowieźć tych niekompetentnych ministrów do Brukseli – mówi w rozmowie z WP Marcin Kierwiński z PO. Więcej w materiale wideo.
Beata Szydło nr 1 na liście do PE. Ryszard Czarnecki komentuje

Beata Szydło nr 1 na liście do PE. Ryszard Czarnecki komentuje

Polska
Beata Szydło będzie "jedynką" na liście PiS w okręgu świętokrzysko-małopolskim. - Czy odnalazłaby się w PE, gdzie pełno flag unijnych, zarabia się w euro, a ona tak niezbyt przychylnie mówiła i o flagach, i o elitach europejskich, i o tym, co się dzieje w Brukseli i Strasburgu? - pytał w programie "Tłit" Marek Kacprzak. - Pani premier Szydło jest politykiem umiarkowanym, wyważonym. Oczywiście Polska jest dla niej na pierwszym miejscu, ale Polska jest częścią UE - nie widzę żadnego dysonansu. Beata Szydło jest osobą popularną i będzie silną lokomotywą w okręgu - przekonywał europoseł PiS Ryszard Czarnecki w programie "Tłit".