Wyniki wyszukiwania dla:

beata kempa

Liczba wyników: 616

Dziwny wywiad z Kaczyńskim. Beata Kempa komentuje

Dziwny wywiad z Kaczyńskim. Beata Kempa komentuje

Polska
Jarosław Kaczyński był gościem "Pytania na Śniadanie". - Bardzo mi się podobał ten program. Osoby twarde i zdecydowane, jak prezes, są zazwyczaj postrzegane jako surowe, niemające uczuć. A tu proszę bardzo! Kocha zwierzęta, lubi ludzi - komentowała Beata Kempa w programie "Tłit". Odniosła się również do zdjęć publikowanych przez Joachima Brudzińskiego. - Nikt nie ubiera prezesa w kamizelkę, żeby udawał. Znając pana prezesa, jakby nie chciał łowić ryb, to by nie łowił. Widocznie chciał. I to w sposób humanitarny, co stwierdzam jako minister ds. humanitarnych - powiedziała.
Film Tomasza Sekielskiego. Nagle Kempa uderza w Tuska

Film Tomasza Sekielskiego. Nagle Kempa uderza w Tuska

Polska
- Choćby był w stu tabloidach naraz, nie dogoni w sondażach prezydenta Andrzeja Dudy. Nawet fajne zdjęcia nie pomogą - mówiła Beata Kempa o Donaldzie Tusku w programie "Tłit". Odniosła się w ten sposób do publikacji "Super Expressu". Zeszło na temat filmu Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele. - Tusk mówił, że będzie kastracja pedofili, a tego nie zrobił. Zero wiarygodności. Mówiłam, że jak zobaczę pierwszego wykastrowanego przez Tuska, to uwierzę. Do dziś nie zobaczyłam. Każdy izolowany pedofil to zdecydowanie mniejsze zagrożenie dla najmniejszych - wskazała Kempa.
Burza po filmie Tomasza Sekielskiego. Beata Kempa komentuje

Burza po filmie Tomasza Sekielskiego. Beata Kempa komentuje

Polska
- Ten film ukazał się w momencie, gdy jest bardzo gorąco. Niczego nie sugeruję, ale jak patrzę na to, co dzieje się w stosunku do Kościoła, widzę pewną sekwencję zdarzeń: Jażdżewski, profanacja obrazu Matki Bożej, film, akcja Biedronia… Przestępstwa pedofilii to zbrodnie i powinny być karane, niezależnie od tego, kto je popełnia. Trzeba to oczyścić, ale nie w ferworze walki politycznej. Ktoś na bazie tego tego filmu może próbować wywołać wojnę religijną - mówiła minister Beata Kempa w programie "Tłit". - Przypominam Schetynie, że nie zrobili nic poza krzykiem - dodała.
525 mln zł od BGK dla przedsiębiorców. Ale tylko tych kreatywnych

525 mln zł od BGK dla przedsiębiorców. Ale tylko tych kreatywnych

Finanse
525 mln złotych w ciągu 3 lat w ramach programu Kreatywna Europa trafi do polskich przedsiębiorców z branży kreatywnej, w tym m.in. architektonicznych, modowych czy gamingowych.  Prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka przyznaje w rozmowie z money.pl, że liczy na "drugi CD Projekt".
BGK stawia na zagranicę. Przedstawicielstwo we Frankfurcie jeszcze w maju

BGK stawia na zagranicę. Przedstawicielstwo we Frankfurcie jeszcze w maju

Polska
- Jeszcze w maju otworzymy przedstawicielstwo we Frankfurcie, a następny w kolejce czeka Londyn - mówi money.pl Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego. Jak twierdzi, to element wsparcia eksportu i polskich przedsiębiorców na zagranicznych rynkach. Docelowo BGK chce również pojawić się w Stanach Zjednoczonych i Singapurze.
53-letnia Beata Pawlikowska chwali się długimi nogami

53-letnia Beata Pawlikowska chwali się długimi nogami

Gwiazdy
Choć przez lata Beata Pawlikowska nie miała szczęścia w miłości, zdaje się, że w końcu znalazła bratnią duszę. Jakiś czas temu informowała, że z nowym partnerem, Danny’m Murdockiem, osiągnęli pełne porozumienie chociażby w sprawie posiadania dzieci, bowiem oboje nie chcą ich mieć. Jakiś czas temu paparazzi przyłapali szczęśliwą Beatę pod budynkiem TVP. 53-latka miała na sobie wzorzystą krótką sukienkę i wysokie szpilki, odsłaniające jej długie nogi. Pawlikowskiej towarzyszył oczywiście ukochany, który kulturalnie otworzył jej drzwi od samochodu. Miłość jej służy?
Pudelek odwiedza psi Azyl. Prezes Fundacji Dom dla Kundelka:

Pudelek odwiedza psi Azyl. Prezes Fundacji Dom dla Kundelka: "Zbieramy psiaki z ulicy, interwencji i po wypadkach"

Gwiazdy
Na początku kwietnia ruszył na Pudelku cykl Kundelek Tygodnia, w którym co tydzień prezentowane są psiaki, czekające na upragniony dom. Wierzymy, że dzięki naszym artykułom, któryś z czworonogów trafi w końcu na kochającą rodzinę. W związku z akcją, Pudelek wybrał się w odwiedziny do psiego Azylu, wcześniej organizując wraz  z Wirtualną Polską zbiórkę pieniężną dla piesków. Po terenie Azylu oprowadzała nas prezes Fundacji Dom dla Kundelka - Beata Bieniak, która z chęcią opowiedziała o tym jak wygląda praca ze zwierzętami po przejściach. Mieliśmy okazję poznać historię m.in. suni po amputacji łapki - Łapkę. Zobaczcie.
Wybory do PE. Michał Kamiński bezlitośnie o Beacie Szydło

Wybory do PE. Michał Kamiński bezlitośnie o Beacie Szydło

Polska
- Beata Szydło jest spełnieniem obietnicy wyborczej i hasła wyborczego PiS na te wybory: pensje europejskie, a ceny polskie. Idzie do wyborów, żeby być spełnieniem tej obietnicy - będzie miała pensję europejską, a ceny polskie - stwierdził poseł PSL-UED Michał Kamiński w programie "Tłit".
Strajk nauczycieli. Sikorski ostro krytykuje PiS

Strajk nauczycieli. Sikorski ostro krytykuje PiS

Wiadomości
Radosław Sikorski był pytany w programie "Wyborczy Grill" o to, czy budżet jest w stanie zapewnić podwyżki dla nauczycieli. Polityk przypomniał, że Beata Szydło oskarżyła PO, że ukradła 350 miliardów. - To niech odzyska te pieniądze. Będzie dla nauczycieli i jeszcze zostanie. Albo niech wreszcie załatwią reperacje od Niemiec - wyliczał Sikorski. 
Strajk nauczycieli 2019. Siemoniak uderza w Szydło.

Strajk nauczycieli 2019. Siemoniak uderza w Szydło. "Ogromna obłuda"

Wiadomości
- To propagandowa gra, próba skłócania nauczycieli, wpływania na opinię publiczną. Wicepremier mówiąca, że priorytetem są uczniowie… no, naprawdę! Po tym co się dzieje od 2 lat? Niech zobaczy jak wyglądają plany lekcji, kulminacja roczników... Ogromna obłuda - mówił Tomasz Siemoniak w programie "Tłit" o "dogrywce" w negocjacjach z nauczycielami. - Beata Szydło ubiera się w szaty obrońcy szkoły i uczniów. Im więcej jej wyjść i Zalewskiej w tle, tym więcej sympatii dla nauczycieli. To skompromitowane twarze - dodał.
Strajk nauczycieli. Szydło zwróciła się do nauczycieli o złagodzenie protestu na czas egzaminów

Strajk nauczycieli. Szydło zwróciła się do nauczycieli o złagodzenie protestu na czas egzaminów

Finanse
Pan Broniarz podjął decyzję o odrzuceniu podwyżek dla nauczycieli i rozpoczął strajk. Bierze odpowiedzialność za uczniów, za egzamin, który będzie odbywał się za kilka dni - mówiła Beata Szydło podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. - Po raz kolejny będę apelować, żeby państwo ze związków zawodowych rozważyli złagodzenie protestów w czasie egzaminów.  Uczniowie nie mogą być zakładnikami tego protestu - podkreśliła.
Beata Szydło pokazała, jak mogłyby wyglądać podwyżki dla nauczycieli

Beata Szydło pokazała, jak mogłyby wyglądać podwyżki dla nauczycieli

Finanse
Na konferencji w KPRM Beata Szydło zaprezentowała, o ile mogłyby wzrosnąć wynagrodzenia nauczycieli. Nauczyciele z ZNP nie zgodzili się na taki plan podwyżej planowany podczas rozmów "ostatniej szansy".
Róża Thun odpowiada Beacie Mazurek

Róża Thun odpowiada Beacie Mazurek

Polska
"Z deklaracji KE wynika tylko puste hasło i puste obietnice" - stwierdziła rzeczniczka PiS Beata Mazurek. - Nieraz mijała się z prawdą. Propaganda pisowska to specjalność zakładu. Porównując z 8 latami rządami PO - nie ma skali porównawczej. Jeśli chodzi o rozwój Polski, zabezpieczenie pieniędzy, liczbę zbudowanych dróg... Gdzie się nie dotknie - ripostowała europosłanka PO Róża Thun w programie "Tłit".
Tłit - Beata Kempa

Tłit - Beata Kempa

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem była Beata Kempa.
Docinają Beacie Kempie. Jest reakcja

Docinają Beacie Kempie. Jest reakcja

Polska
"Niech nie jedzie do Brukseli, pomóżmy Kempie na miejscu" - można przeczytać w internecie. - Mnie nie trzeba pomagać, to bardzo złośliwe. Pozostawmy to i wspólnie zróbmy razem coś dobrego - komentowała minister w programie "Tłit". Wspomniała też o swoim angielskim. - Syn rozmawia ze mną w domu, sprawdza moje umiejętności. Czasem jest pod wrażeniem, czasem się uśmiecha, czasem podrzuci jakiś sposób na doskonalenie - zdradziła. - Poziom bardzo dobry podstawowy? - dopytywał Marek Kacprzak. - Mój angielski jest na takim poziomie, że spokojnie będzie można się porozumieć - odpowiedziała Kempa.
Peany na cześć Patryka Jakiego. Beata Kempa w akcji

Peany na cześć Patryka Jakiego. Beata Kempa w akcji

Polska
- On jest fantastyczny, świetnie sobie radzi, jest dla mnie wsparciem, dobrą radą, co można zrobić w okręgu opolskim, uzupełniamy się wzajemnie, przyjaźnimy, a już pewno nie poróżnimy się, że ktoś jest na liście, a kogoś nie ma. Jest świetnym politykiem, świetną marką, może startować z każdego miejsca - stwierdziła minister Beata Kempa w programie "Tłit". Pytana o zdjęcie polityka z ciupagą i w kapeluszu góralskim, odpowiedziała: "To świetnie! Akurat w kapeluszu i z ciupagą go nie widziałam! Znające specyfikę górali, to oni lubią takie dynamiczne osoby jak Jaki".

"Jedyny polityk, z którym nie usiądę do stołu". Kempa o Brejzie

Polska
"Każdy obszar państwa wygląda jak zawirusowany komputer. Potrzebny jest głęboki restart. I montaż dobrego antywirusa" - stwierdził poseł PO Krzysztof Brejza w programie "Tłit". - Antywirusa to niech sobie zamontuje w Inowrocławiu. W mojej sprawie tyle nakłamał, że nie będę komentować. To jedyny polityk, z którym nigdy nie usiądę do stołu. Nie lubię poniżania kobiet i kłamstw. Nie chciałabym mówić na temat takiego człowieka. Chciałabym, żeby w polityce było jak najmniej ludzi jak on, tylko takie, z którymi można spokojnie rozmawiać, które bardziej kochają Polskę niż siebie - ripostowała w czwartek minister Beata Kempa.
Raport ws. pasków

Raport ws. pasków "Wiadomości". Beata Kempa komentuje

Polska
Rada Języka Polskiego przedstawiła raport ws. pasków w "Wiadomościach". Efekt? 75 proc. pełni funkcję "perswazyjną, kreacyjną i ekspresywną", zaledwie 1/4 jest informacyjna. - Są proste komunikaty, są bardziej skomplikowane. Jak patrzę na paski innych telewizji, one też są, delikatnie mówiąc, bardzo proste. W innych stacjach mocno uderzają w Zjednoczoną Prawicę, są dobierane według tego samego klucza. Więc naprawdę, zostawmy to - komentowała Beata Kempa w programie "Tłit". - Jak się chce uderzyć, kij się zawsze znajdzie. Im prostszy komunikat, tym bardziej dociera do odbiorców. Ale to nie powód, by jakaś rada za to potępiała. To kolejna odsłona walki politycznej - dodała.
Plotki o Annie Zalewskiej. Beata Kempa komentuje

Plotki o Annie Zalewskiej. Beata Kempa komentuje

Polska
Politycy PiS w kuluarach przyznają, że szefowa MEN im "ciąży" i najlepiej, gdyby nie kandydowała do PE. - Nie wierzę w newsy, które nie są poparte konkretnym nazwiskiem. Ja takiego zdania nie słyszę, wręcz przeciwnie: nie powieliłabym go - komentowała minister Beata Kempa w programie "Tłit". Stwierdziła, że Zalewska "absolutnie nie" jest obciążeniem. - Nie ma czegoś takiego. Mi by było przykro, gdyby ktoś tak powiedział. Nie o to chodzi. To silna lista. Mam nadzieję, że będziemy mieć dwa mandaty. Walczymy o pełną pulę - dodała Kempa.
Szydło: Solidarność jest gotowa podpisać porozumienie z rządem

Szydło: Solidarność jest gotowa podpisać porozumienie z rządem

Finanse
Strona rządowa zaproponowała dzisiaj nieco inne ukształtowanie wzrostu wynagrodzeń nauczycieli – powiedziała we wtorek Beata Szydło po pierwszej turze rozmów ze związkowcami w Centrum Spotkań i Dialogu. – Chodzi o zmianę w rozdysponowaniu dodatków. To sprawiłoby, że we wrześniu mielibyśmy nie 5 a 9 proc. wzrostu wynagrodzeń. Czekamy na opinię strony związkowej. Mamy sygnał od Solidarności, że te propozycje są dla nich do zaakceptowania. ZNP i forum związków podnosi jeszcze uwagi i cały czas wnosi  postulat podniesienia wynagrodzenia o 1000 zł. W tej sprawie nie ma postępów. Jednocześnie jest deklaracja ze strony dwóch central, że w tej przerwie, którą mamy, będą dyskutować o propozycjach rządu. 
Szydło przed negocjacjami ws. strajku nauczycieli: jestem pełna optymizmu

Szydło przed negocjacjami ws. strajku nauczycieli: jestem pełna optymizmu

Polityka
- Jestem pełna optymizmu i mam nadzieję, że dojdzie do porozumienia - mówiła wicepremier Beata Szydło przed spotkaniem ze związkami zawodowymi ws. podwyżek dla nauczycieli. - Jestem trochę zmartwiona, że w takim ważnym momencie, część samorządów deklaruje wzmocnienie tego strajku poprzez znalezienie pieniędzy na zapłacenie za niego nauczycielom. Skoro samorządy mają pieniądze - dlaczego nie wzmacniają oświaty w codziennym funkcjonowaniu? - dodała minister Elżbieta Rafalska.