baskonia

Liczba wyników: 16

Pewna wygrana Baskonii z Unicają w hicie Ligi ACB

Świat
Zajmująca trzecie miejsce w tabeli Ligi ACB Baskonia w najciekawszym meczu 21. kolejki pewnie wygrała przed własną publicznością z Unicają Malaga 112:95. W ekipie przyjezdnych w pierwszej piątce na parkiet wyszedł Adam Waczyński. Polak w sumie spędził na parkiecie nieco ponad 14 minut, podczas których zdobył 5 punktów i zebrał z tablicy dwie piłki. Goście po przegranej w Vitorii spadli na szóste miejsce w tabeli, mają jednak tyle samo punktów, co czwarty Joventut.
Mistrz lepszy od wicemistrza! Real górą w szlagierze Ligi ACB!

Świat
Znakomicie spisujący się w meczach przed własną publicznością Real Madryt po raz kolejny udowodnił, że u siebie punkty traci niezwykle rzadko. Tym razem "ofiarą" podopiecznych Pablo Laso została Baskonia, która choć przegrała, rozegrała w stolicy bardzo dobre spotkanie. Przyjezdni ulegli "Królewskim" 76:82, a porażka kosztowała ich nie tylko utratę dwóch punktów, ale i spadek na trzecie miejsce w tabeli. W ligowej hierarchii wyprzedził ich... Real.
Dla kogo Puchar Hiszpanii? Copa del Rey na żywo wyłącznie w Sportklubie!

Świat
83. edycja Pucharu Króla. Tym razem osiem najlepszych drużyn Ligi ACB o to prestiżowe trofeum będzie walczyło w stolicy. Czy "Królewscy" we własnej hali wzniosą puchar do góry po raz dwudziesty ósmy? Czy w jaskini lwa wywalczony w ubiegłym sezonie tytuł obroni FC Barcelona Lassa? Siedem meczów Copa del Rey - trzy ćwierćfinały, dwa półfinały i finał - w dniach 15-17 lutego na żywo tylko w Sportklubie!
Barcelona wygrywa w Kraju Basków i broni fotela lidera ACB!

Świat
Koszykarze FC Barcelony Lassa w najciekawszym meczu 17. kolejki Ligi ACB pokonali na wyjeździe Kirolbet Baskonię 82:73 i po pierwszej części sezonu regularnego otwierają tabelę. W Vitorii goście prowadzili przez większość spotkania, w ostatniej kwarcie Katalończycy zwarli jednak grę defensywną, poprawili nieco skuteczność i to oni mogli cieszyć się z bardzo cennych dwóch punktów. Na półmetku sezonu Barcelona prowadzi w tabeli, Basknia sklasyfikowana jest w niej na trzecim miejscu.
Valencia bez pazura. I bez szans w Vitorii!

Świat
Zapowiadane jako wydarzenie kolejki w Lidze ACB spotkanie pomiędzy Baskonią i Valencią nieco zawiodło oczekiwania. Głównie za sprawą gości, którzy zawiedli zarówno w grze ofensywnej, jak i w obronie własnej tablicy. Przyjezdnym w Vitorii udało się zdobyć zaledwie 56 punktów i choć gospodarze fatalnie wykonywali rzuty z dystansu, nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali. Ostatecznie wygrali 77:56 i utrzymali się na najniższym stopniu ligowego podium.
Pogrom w Madrycie! Baskonia miażdży Estudiantes

Świat
Koszykarze Kirolbet Baskonii nie mieli większych problemów z pokonaniem na wyjeździe Movistaru Estudiantes. Aktualni wicemistrzowie Hiszpanii zwyciężyli 100:67, praktycznie od pierwszej minuty kontrolując wydarzenia na parkiecie. Goście po raz drugi w tym sezonie osiągnęli barierę 100 punktów i udowodnili, że będą głównymi - obok Barcelony i Realu - faworytami do złota Ligi ACB.
Real Madryt z pierwszym trofeum w sezonie!

Świat
Aktualni mistrzowie Hiszpanii i triumfatorzy ostatniej Euroligi nowy sezon rozpoczęli w imponującym stylu. W rozgrywanym w Santiago de Compostella turnieju o Superpuchar Hiszpanii "Królewscy" najpierw odprawili z kwitkiem Monbus Obradoiro, a w wielkim finale imprezy pokonali Baskonię, choć wicemistrzowie kraju postawili im trudne warunki i do ostatnich minut walczyli o jak najkorzystniejszy wynik. Ostatecznie Real wygrał 80:73 i wywalczył piąty Superpuchar w historii klubu.
Superpuchar Hiszpanii na żywo w Sportklubie

Świat
W piątek i sobotę w Santiago de Compostela cztery czołowe hiszpańskie kluby walczyć będą o Superpuchar kraju. W szranki o to cenne trofeum staną Barcelona, Baskonia, Real oraz miejscowe Obradoiro. W pierwszym półfinale zmierzą się Baskowie i Katalończycy (piątek o godz. 19.00), w drugim gospodarze turnieju podejmą "Królewskich" (godz. 21.30). Zwycięzcy tych meczów awansują do wielkiego finału i w sobotę zmierzą się w decydującym spotkaniu imprezy. Wszystkie trzy potyczki na żywo wyłącznie w Sportklubie.
Świetny Mateusz Ponitka, ale Iberostar bez szans w Vitorii

Świat
20 punktów zdobyte przez Mateusza Ponitkę nie wystarczyły, aby Iberostar Tenerife sprawił niespodziankę i pokonał na wyjeździe wicelidera Ligi ACB, Baskonię. Faworyzowani gospodarze dominowali od pierwszych minut i ostatecznie zwyciężyli 100:94. Dzięki tej wygranej obronili drugie miejsce w tabeli, ekipa z Wysp Kanaryjskich wypadła z kolei poza ósemkę i może mieć duże problemy, aby awansować do play-off.
Tarapaty Barcelony! Wysoka porażka Katalończyków w Vitorii

Świat
W najciekawszym spotkaniu 19. kolejki Ligi ACB Baskonia nie miała litości dla FC Barcelony i pewnie pokonała ją przed własną publicznością 96:72. Mecz ustawiła pierwsza kwarta wygrana przez miejscowych 31:7! Po niej podopieczni Sito Alonso nie byli już w stanie nawiązać z Baskami wyrównanej walki. W obozie zwycięzców najskuteczniejszym zawodnikiem był Rodrigue Beaubois, który zdobył 24 punkty. Dla Barcelony 18 "oczek" zdobył Pere Oriola.
Świetny mecz w Vitorii! Baskonia pokonuje mistrza kraju!

Świat
Nie udała się koszykarzom Valencii wyprawa do Kraju Basków, mistrzowie Hiszpanii przegrali w Vitorii z miejscową Baskonią 74:78. Gospodarzy z trenerskiej ławki do zwycięstwa poprowadził Pedro Martinez, szkoleniowiec, który w poprzednim sezonie... zdobył złoto Ligi ACB z zespołem z Walencji. W szeregach Baskonii najskuteczniejszym zawodnikiem był Jayson Granger, który zdobył 20 punktów. Najwięcej punktów dla przyjezdnych rzucił William Thomas, licznik Amerykanina zatrzymał się na 15 "oczkach".
Real wygrywa w hitowym meczu z Baskonią

Świat
W swoim setnym meczu w lidze hiszpańskiej w karierze Luka Doncić poprowadził Real Madryt do ważnej wygranej z Baskonią 81:69. Słoweniec, który za niespełna dwa miesiące skończy 19 lat, zdobył 12 punktów (4/8 z gry), do tego dołożył 4 zbiórki i 7 asyst. Najlepszym strzelcem Realu był Fabien Causeur z 15 punktami. Dla Baskonii była to pierwsza ligowa porażka od końca października. Gracze z Vitorii z bilansem 8-6 zajmują piąte miejsce w tabeli Ligi ACB. Real jest na czele z tylko jedną porażką w 14 meczach.
Świetne widowisko w Maladze! Baskonia z pierwszą wyjazdową wygraną

Świat
Znakomity koszykarski spektakl zaserwowali kibicom zawodnicy Unicaji i Baskonii. W rozgrywanym w Maladze spotkaniu prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie, ostatecznie górą byli jednak goście, którzy zwyciężyli 73:72. 9 punktów dla miejscowych zdobył Adam Waczyński. Polak przebywał na parkiecie niewiele ponad 11 minut, dlatego tym bardziej warto docenić jego dorobek. Dla Baskonii była to dopiero pierwsza wyjazdowa wygrana w sezonie. Dzięki niej podopieczni Pedro Martineza z bilansem 3-4 zajmują dwunaste miejsce w sezonie. Unicaja po siedmiu kolejkach z dorobkiem 4-3 plasuje się z kolei na siódmej pozycji.
Barcelona wygrywa na inaugurację

Świat
W meczu inaugurującym nowy sezon Ligi ACB FC Barcelona Lassa po emocjonującej końcówce pokonała Baskonię 87:82, choć przed ostatnią kwartą przegrywała 11 punktami. Świetnie zaprezentowali się dwaj nowi gracze ekipy z Katalonii – Thomas Heurtel rzucił 23 punkty i zaliczył 9 asyst, Adam Hanga zdobył 11 punktów, miał też 6 zbiórek, 2 asysty i 3 przechwyty. Był to oficjalny debiut trenerski legendy Baskonii, Argentyńczyka Pablo Prigioniego. Mecz był pełen podtekstów – w wakacje do drużyny z Katalonii z Vitorii trafili właśnie Hanga i trener Sito Alonso, z kolei do Baskonii wrócił były rozgrywający Blaugrana – Marcelo Huertas.
Totalna dominacja Valencii i pierwszy od 14 lat awans do finału play-off

Świat
Czterech meczów potrzebowała Valencia Basket, żeby w półfinale play-off Ligi ACB wyeliminować Baskonię. Podopieczni Pedro Martineza zaimponowali zwłaszcza w obu domowych spotkaniach, w ostatnim z nich pokonali rywali 85:77 dominując od pierwszej do ostatniej minuty gry.
Alley-oop tygodnia! Shane Larkin w roli głównej!

Świat
Shane Larkin z Baskonii efektownym wsadem nad Bo McCalebbem uplasował się na pierwszej pozycji w zestawieniu najlepszych zagrań ćwierćfinałów Ligi ACB. Zobacz Top 7 najładniejszych akcji ze wszystkich meczów 1/4 finału play-off z Hiszpanii.