Wyniki wyszukiwania dla:

bartłomiej sienkiewicz

Liczba wyników: 203

Sprzedaż startupu spółce skarbu państwa?

Sprzedaż startupu spółce skarbu państwa? "Byliśmy pierwsi"

Polska
- Duże firmy inwestują w startupy, bo to ich okno na świat nowych technologii. - powiedział w programie "Biznes Mówi" Bartłomiej Gola z SpeedUp Venture Capital Group, który razem z państwowym Polskim Funduszem Rozwoju, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz Polską Grupą Energetyczną stworzyli fundusz SpeedUp Energy Innovation i inwestują w polskie startupy z sektora energetycznego.
Polska jako wzór etyki biznesowej?

Polska jako wzór etyki biznesowej?"To zależy od perspektywy"

Polska
- Mam nadzieję, że tej fakturozy będzie coraz mniej, a więcej obrych produktów. - powiedział w programie "Biznes Mówie" Bartłomiej Gola z SpeedUp Venture Capital Group. - To jest kwestia pewnej choroby polskiej przedsiebiorczości i braku etyki. Bartłomiej Gola dodał, że spotyka przykłady gdzie polski sytem traktowany jest jako wzór etyczny. - Moi biznesowi partnerzy z Rumunii twierdza, że jestśmy bardzo zachodnioeuropejscy. -mówił w porogramie Bartłomiej Gola.
Kryzys lekowy. Rząd niespodziewanie pomógł małej firmie

Kryzys lekowy. Rząd niespodziewanie pomógł małej firmie

Polska
W związku z kryzysem lekowym, Ministersto Zdrowia uruchomiło specjalną infolinię, która informuje pacjentów o dosępności leków w konkrentych aptekach. Okazało się, że ministerstwo posługuje się bazą informacyjną stworzoną przez startup "Gdzie Po Lek". - To klasyczna sytuacja kiedy ktoś znalazł się na odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. - powiedział Bartłomiej Gola z SpeedUp Venture Capital Group - Ten kryzys lekowy stworzył szanse dla tej małej spółki. Bartłomiej Gola dodał, że z podobnych szans skorzystały firmy, które zakładały kantory internetowe. - Duże banki, oferowały bardzo niekorzystne spready i zmuszały do wymiany waluty w bankach. To stworzyło miejsce i szanse dla struktur jakimi są dziś intenretowe kantory. - dodał w programie "Biznes Mówi" Bartłomiej Gola.
Dlaczego wielkie firmy inwestują w startupy?

Dlaczego wielkie firmy inwestują w startupy? "To jest ich okno na świat"

Polska
- Wielkie firmy inwestuj swoje nadwyżki gotówki w małe firmy, bo dzięki są w stanie dostrzec nowe technologie, które pojawiają się na rynku. - mówił w programie "Biznes Mówi" Bartłomiej Gola, z SpeedUp Venture Capital Group. - Startupy to ich okno na świat, dzięki którym zmieniają kulturę swojej firmy i otwierają na nowości. Technologie o znaczeniu przełomowym, najczęściej pochodza od małych spółek. - dodał Gola.
Ile piją Polacy.

Ile piją Polacy. "Powątpiewałbym, że tak dużo jak przedstawia to PARPA"

Polska
- Powątpiewałbym, że pijemy aż tak dużo, jak to Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przedstawia. Polska jest na 17. miejscu, jeśli chodzi o spożycie alkoholu wśród 43 krajów Europy. Na przestrzeni ostatnich 6 lat spożycie w Polsce wzrosło z 11 do 11,2 litra. Czy to jest dramatyczny wzrost? - mówił w programie "Money. To się liczy" Bartłomiej Morzycki ze Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie.
Podniesienie akcyzy pogrążyłoby rynek piwa.

Podniesienie akcyzy pogrążyłoby rynek piwa. "Postulat branży spirytusowej jest kuriozalny"

Polska
- Postulat podniesienia akcyzy na piwo jest kuriozalny. Przemysł spirytusowy próbuje poprawić swoją konkurencyjność, pogrążając rynek piwa. Cena wódki pozostałaby na niezmienionym, dość niskim poziomie, a cena piwa drastycznie by wzrosła, to zupełnie zmieniłoby strukturę konsumpcji alkoholu - mówił w programie "Money. To się liczy" Bartłomiej Morzycki ze Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie. Jak dodał, w całej UE alkohole mocne są wyżej opodatkowane niż piwo.
Poszukiwanie skarbów w Mamerkach.

Poszukiwanie skarbów w Mamerkach. "Duże emocje"

Polska
Otwierając tajemniczy właz, liczył, że kryją się pod nim skarby. - Nie tym razem – stwierdził w rozmowie z WP Bartłomiej Plebańczyk z Muzeum II wojny światowej w Mamerkach. Przyznał, że czuje się trochę rozczarowany, ale emocje towarzyszące momentowi otwarcia włazu były warte wysiłków. – Przed nami jeszcze 99 proc. pracy. Jest duża szansa, że następne studzienki mogą zawierać skarby – ocenił. Wciąż jest nadzieja na odkrycie bursztynowej komnaty.
Vega po raz kolejny szokuje. Macierewicz i Bartłomiej M. w miłosnym objęciu

Vega po raz kolejny szokuje. Macierewicz i Bartłomiej M. w miłosnym objęciu

Patryk Vega opublikował kolejny fragment swojego filmu i ponownie zaszokował. Możemy w nim zobaczyć aktorów, odgrywających role Antoniego Macierewicza i Bartłomieja M., którzy tańczą w miłosnym objęciu. Politykom Prawa i Sprawiedliwość ta scena nie przypadła do gustu. W drugiej części programu opowiemy o lekarce, która pomimo 93 lat cały czas pracuje i leczy pacjentów. Zapraszamy na "Obiegówkę" z Kubą Jankowskim.
Poszukiwania Bursztynowej Komnaty w Mamerkach. Zamiast skarbu studzienka kanalizacyjna

Poszukiwania Bursztynowej Komnaty w Mamerkach. Zamiast skarbu studzienka kanalizacyjna

Sensacje
W czwartek pracownicy Muzeum II Wojny Światowej w Mamerkach otworzyli właz, nienaruszony od czasów II wojny światowej, gdy na tym terenie znajdowała się Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych. Nie znaleziono tam niestety legendarnej Bursztynowej Komnaty, tylko zwykłą studzienkę kanalizacyjną. To miejsce jednak wciąż rozpala wyobraźnię poszukiwaczy, dzisiaj wyposażonych w profesjonalny georadar. - Jeśli znaleźliśmy właz, którego nikt nie otwierał przez dziesiątki lat, to jest szansa, że jutro możemy znaleźć kolejny, który doprowadzi nas do fragmentów Bursztynowej Komnaty - mówi reporterce WP Annie Kozińskiej Bartłomiej Plebańczyk z muzeum w Mamerkach.
Tłit - Bartłomiej Sienkiewicz i Marek Sawicki

Tłit - Bartłomiej Sienkiewicz i Marek Sawicki

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem byli Bartłomiej Sienkiewicz i Marek Sawicki.
Bartłomiej Sienkiewicz: Marek Falenta być może chciał obalić rząd Tuska, ale mu się to nie udało

Bartłomiej Sienkiewicz: Marek Falenta być może chciał obalić rząd Tuska, ale mu się to nie udało

Polska
- Marek Falenta być może chciał obalić rząd Tuska, ale mu się to nie udało. Tusk nie podał się do dymisji, ja nie zostałem zdymisjonowany, ani nikt, kto pełnił wtedy funkcję, a był nagrany. Tusk nie wiedział, jak wszyscy, kto jest autorem tego ataku na rząd, zamachu stanu - to było czuć przez skórę. Tusk nie pozwolił na to, by Polska się stoczyła w chaos, wytrzymał to. Ten zamach się nie udał - mówił były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz w programie "Tłit".
Sprawa Marka Falenty. Bartłomiej Sienkiewicz i Marek Sawicki komentują

Sprawa Marka Falenty. Bartłomiej Sienkiewicz i Marek Sawicki komentują

Polska
- Patrząc na to, co się dzieje z polskimi służbami, ciśnie mi się na usta: służby to jest (pomijam dwa pierwsze słowa) jedno wielkie "kamieni kupa". Tak spolityzowane, tak fatalnie prowadzone, tak zniszczone przez obecną ekipę. Nikt nie przekraczał tak granic, to w świecie służb niedopuszczalne. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie pracował z polskim wywiadem po tym, co PiS z nim zrobił - mówił były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz w programie "Tłit". - Trzeba wyjaśnić, jakie i z kim Falenta miał powiązania. Jeśli z politykami PiS, to dyskwalifikuje to całkowicie PiS jako partię rządzącą. Niewykluczone, że Falenta przyczyni się do pokazania prawdziwego oblicza PiS - mówił z kolei Marek Sawicki (PSL).
Sprytny ruch Giertycha ws. Marka Falenty. Bartłomiej Sienkiewicz reaguje

Sprytny ruch Giertycha ws. Marka Falenty. Bartłomiej Sienkiewicz reaguje

Polska
Roman Giertych składa wniosek o podjęcie śledztwa ws. podsłuchów, co komentował w programie "Tłit" były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. - Falenta sam się przejechał na sobie - idzie do więzienia skazany prawomocnym wyrokiem. Jak ktoś szantażuje prezydenta i premiera kraju, to jest to kryzys. Prokuratura powinna wszcząć postępowanie z urzędu. Bezczynność prokuratury pogłębia wrażenie, że Falenta wskazuje prawdziwych mocodawców afery taśmowej, że mieliśmy do czynienia z zamachem stanu. To wygląda jak gangsterski układ, gdzie jednego gangstera zrobiono w konia - republika bananowa. Zamiatanie pod dywan możliwego zamachu stanu - polska wiarygodność nie wyjdzie na tym dobrze - mówił.
Tłit - Bartłomiej Sienkiewicz

Tłit - Bartłomiej Sienkiewicz

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od  poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Bartłomiej Sienkiewicz.     
Klęska Koalicji Europejskiej. Sienkiewicz o dalszym losie Schetyny

Klęska Koalicji Europejskiej. Sienkiewicz o dalszym losie Schetyny

Wiadomości
Jakie będą losy Koalicji Europejskiej i Grzegorza Schetyny po przegranych w wyborach do PE? Według Bartłomieja Sienkiewicza, szef PO jest wciąż liderem formacji. - Najgorszą rzeczą, jaką można zrobić po przegranych wyborach to wpaść w czarną rozpacz i rozpocząć serie wewnętrznych morderstw politycznych - stwierdził polityk. 
Sienkiewicz: Polską wstrząsnął film Sekielskich, a nie Jażdżewski

Sienkiewicz: Polską wstrząsnął film Sekielskich, a nie Jażdżewski

Wiadomości
Bartłomiej Sienkiewicz był gościem programu "Tłit". Polityk był pytany o to, co sprawiło, że Koalicja Europejska przegrała wybory do europarlamentu. Stwierdził, że to nie kontrowersyjna przemowa Leszka Jażdżewskiego zaważyła o losie wyborów. Według niego, "Polską wstrząsnął film Sekielskich, a nie Jażdżewski". 
Zieliński za Brudzińskiego? Sienkiewicz: to byłaby katatsrofa

Zieliński za Brudzińskiego? Sienkiewicz: to byłaby katatsrofa

Wiadomości
Bartłomiej Sienkiewicz, były szef MSWiA i koordynator służb specjalnych za czasów rządów PO-PSL, był pytany w programie "Tłit", czy Jarosław Zieliński ma szansę zostać zastępcą Joachima Brudzińskiego. - To byłaby katastrofa. To jest bardzo zły minister, odpowiada za zniszczenie polskiej policji - mówi polityk, przypominając słynne już wycinanie konfetti lub przyprawienie policjantom skrzydeł. - Kacykowski sposób życia, obrzydliwy. W demokracji jest czymś nie do przyjęcia - dodał. 
Sienkiewicz komentuje doniesienia WP. Arłukowicz na prezydenta?

Sienkiewicz komentuje doniesienia WP. Arłukowicz na prezydenta?

Wiadomości
Bartosz Arłukowicz kandydatem opozycji na prezydenta? Tak wynika z dyskusji części polityków PO. Bartłomiej Sienkiewicz nie jest pewny, czy dla działacza "z takim temperamentem" to odpowiednia posada. - Ale rozumiem ten pomysł. Nie na darmo mówimy o Arłukowiczu w różnych wydaniach: niezależnie czy na szefa kampanii czy przyszłego prezydenta. Pokazał nowy typ polityki, który jest niezwykle fascynujący, ale także energetyzujący - powiedział Sienkiewicz w "Tłicie". 
Jacek Sasin zbulwersowany wpisem Bartłomieja Sienkiewicza

Jacek Sasin zbulwersowany wpisem Bartłomieja Sienkiewicza

Polska
- Smuci mnie, że mamy w Polsce opozycję, która nie potrafi normalnie funkcjonować, tylko prowadzi politykę nienawiści, negacji i wojny - mówił minister Jacek Sasin w programie "Tłit", komentując powyborczy wpis Bartłomieja Sienkiewicza. - Kłótnie i podziały wewnątrz KE mnie nie dziwią, to zlepek ludzi, których łączy tylko nienawiść do PiS. Ale niezwykle bulwersujące jest to, co niektórzy wypisują o dużej części Polaków, którzy zagłosowali na PiS. Nie można tego akceptować - dodał. - Sienkiewicz to nie jest człowiek z mojej bajki. Szczególnie pozytywnej roli nie odegrał - podsumował Sasin.
Drągowski jest w świetnej formie.

Drągowski jest w świetnej formie. "Trochę o nim zapomnieliśmy, a to wciąż młody bramkarz"

Sport
Bartłomiej Drągowski reprezentuje obecnie barwy Empoli, w którym przebywa na wypożyczeniu z Fiorentiny. Polski bramkarz po raz kolejny popisał się efektownym występem w Serie A i został okrzyknięty bohaterem. Tematem gry młodego Polaka zajęli się Paweł Kapusta oraz Mateusz Skwierawski. 
Kapitalny mecz Drągowskiego! Polak zatrzymał Fiorentinę! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Kapitalny mecz Drągowskiego! Polak zatrzymał Fiorentinę! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Piłka nożna
Bartłomiej Drągowski zaprezentował się bardzo dobrze w wygranych 1:0 przez Empoli FC derbach Toskanii. Polski bramkarz nie dał się pokonać zawodnikom Fiorentiny, z której jest wypożyczony.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 10następne