Wyniki wyszukiwania dla:

barbara stępień

Liczba wyników: 241

Zeskanowali czaszkę sprzed 20 mln lat. Musieli przyznać się do pomyłki

Zeskanowali czaszkę sprzed 20 mln lat. Musieli przyznać się do pomyłki

Ciekawostki
Skany jednej z najstarszych i najbardziej kompletnych małpich czaszek odkrytych w Ameryce Południowej sugerują, że ewolucja mózgu naczelnych była bardziej złożona i mniej spójna, niż wcześniej sądzono. Przede wszystkim, antropoidalne mózgi naczelnych rosły i kurczyły się wiele razy, zanim osiągnęły obecny rozmiar. To takich wniosków doszedł zespół naukowców z Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej, Chińskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara. Dodatkowo naukowcy odkryli, że zmysły węchu i słuchu nie są ze sobą powiązane tak mocno, jak sądzono. Badania wskazują, że wcale nie jest tak, że lepszy wzrok oznacza gorszy słuch i odwrotnie. Porównania z wcześniejszymi badaniami zdradzają też, że wielkość mózgu Homo sapiens wzrosła wręcz drastycznie w ewolucyjnie krótkim czasie, czyli w ciągu mniej więcej 7 mln. lat. Czaszka, którą zeskanowali eksperci, należała do Chilecebus carrascoensis (małpy z Chile sprzed 20 mln lat). Na podstawie skanów stworzono trójwymiarową rekonstrukcję wnętrza czaszki i to właśnie między innymi ona doprowadziła naukowców do przedstawionych wniosków.
Nowacka się zdenerwowała. Tak odpowiedziała Ogórek

Nowacka się zdenerwowała. Tak odpowiedziała Ogórek

Polska
Magdalena Ogórek stwierdziła, że Barbara Nowacka to "skrajny głos feministyczny". - Nieustająco bawi mnie pani Magdalena Ogórek. Dawniej bardzo silnie związana z SLD, teraz wypowiadająca się o tym, co jest po lewej stronie. Tak, jestem feministką i jestem dumna z tego, że walczę o prawa kobiet. Nie uważam, żeby moje poglądy były skrajne - to postulaty cywilizowanego świata - ripostowała Nowacka w programie "Tłit". - Ogórek będzie miała "fejm", porozmawiamy o niej w programie - dlatego to robi. W TVP urządza jedną z największych szczujni w mediach. Dla idei? Nie sądzę - podsumowała.
Zaskakująca koalicja z Kukizem? Bezlitosny komentarz Nowackiej

Zaskakująca koalicja z Kukizem? Bezlitosny komentarz Nowackiej

Polska
Barbara Nowacka komentowała w programie "Tłit" pogłoski o koalicji Kukiz'15-PSL. - Koniunkturalista. Żeby się dostać do Sejmu, wrócić na ten miły stołeczek, który mu się spodobał, Kukiz łączy się z partią, o której mówił najgorzej. O nikim nie mówił tak źle jak o PSL-u. Porównywał ich do mafii, wypowiadał przedziwne rzeczy. Dziś, tylko dlatego, że jak sam przyznał, nie da rady zebrać podpisów, pójdzie z nimi, bo nikt inny nie chce z nim rozmawiać - mówiła Nowacka.
Tłit - Barbara Nowacka

Tłit - Barbara Nowacka

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem była Barbara Nowacka.
Nowy wątek w aferze z Kuchcińskim. Nowacka komentuje

Nowy wątek w aferze z Kuchcińskim. Nowacka komentuje

Polska
- Afera z Kuchcińskim trwa tak długo, bo PiS nie jest w stanie namówić go do zrezygnowania z bycia marszałkiem. Mają świadomość, że to im bardzo szkodzi. Jak słyszymy, że zaginęły dokumenty z lat 2016-17, to znaczy, że ktoś wiedział, że jest źle - ktoś wiedział, że trzeba je zniszczyć, ktoś wydał polecenie. To naprawdę nie wygląda na demokratyczne standardy. Człowiek honoru w takiej sytuacji odchodzi. Partia honoru natychmiast wykłada karty na stół. Przecież to skandal - mówiła Barbara Nowacka w programie "Tłit".

"Kaczyński wrzuca Konstytucję". Nowacka ma teorię

Polska
"Przyjdzie dzień, że zmienimy Konstytucję" - zapowiedział Jarosław Kaczyński. Co na to Barbara Nowacka? - Potrzebne jest przestrzeganie Konstytucji, czego rządzący - niestety - nie robią. Nieraz ją łamali - widać, że im nie pasuje. Jedyny powód, dla którego chcą ją zmienić to to, by dopasować ją do swoich rządów. Na konstytucję umawialiśmy się w sposób demokratyczny - odbyło się referendum, ona obowiązuje - komentowała w programie "Tłit". - Po co Kaczyński odpala "bombę"? - pytał Marek Kacprzak. - Żeby zmobilizować swoich, pokazać, jaki jest twardy, niczego się nie lęka. Chce, żeby mówiono o nim, a nie o "Kuchciński travel". Typowa wrzutka - podsumowała.
Barbara Nowacka odpowiada Andrzejowi Dudzie ws. związków partnerskich. Ostro

Barbara Nowacka odpowiada Andrzejowi Dudzie ws. związków partnerskich. Ostro

Polska
Prezydent oznajmił, że jest gotów podpisać ustawę o związkach partnerskich. Co na to Nowacka? - Niech się przyjrzy, co mówią jego koledzy z partii, a przede wszystkim, co mówił jego prezes jeszcze parę miesięcy temu, rozpoczynając nagonkę na gejów i lesbijki, która zbiera coraz brutalniejsze żniwo - komentowała w programie "Tłit". Dopytywana, czy wyobraża sobie, że Duda rzeczywiście podpisze ustawę, odparła: "Wyobrażam sobie, że nie jest już prezydentem". Zdradziła, że jej "wielkim marzeniem" na tym stanowisku byłaby Małgorzata Kidawa-Błońska. - Czas na osoby, które łączą, a nie dzielą. Kidawa-Błońska ma wiedzę, klasę, doświadczenie - jest wspaniałą kobietą - argumentowała.
Niesamowite nagranie z orbity

Niesamowite nagranie z orbity

Nauka
Satelity pogodowe zarejestrowały niebywały widok podczas zaćmienia Słońca 2 lipca 2019 r. Zaćmienie objęło Amerykę Południową w tym samym momencie, gdy huragan Barbara szalał na Pacyfiku nieopodal. NOAA opublikowała ten niecodzienny timelapse.
#Newsroom - Zbigniew Ziobro i Barbara Nowacka

#Newsroom - Zbigniew Ziobro i Barbara Nowacka

Polityka
Zbigniew Ziobro i Barbara Nowacka byli gośćmi cotygodniowego programu WP i Polsat News #Newsroom. Po nich głos zabrali publicyści. Bieżące wydarzenia komentowali Kamila Baranowska i Łukasz Mężyk.
Kto będzie rywalizował z Andrzejem Dudą? Padają nazwiska

Kto będzie rywalizował z Andrzejem Dudą? Padają nazwiska

Polityka
Trzaskowski i Dulkiewicz - te nazwiska wymieniła Barbara Nowacka w kontekście wyborów prezydenckich. Łukasz Mężyk z portalu 300polityka.pl w programie #Newsroom z przekonaniem stwierdził jednak, że to Władysław Kosiniak-Kamysz "będzie walczył łeb łeb w Andrzejem Dudą". Z kolei Kamila Baranowska z "Do Rzeczy" twierdzi, że opozycja postawi na Rafała Trzaskowskiego, bo Aleksandra Dulkiewicz może okazać się "za mało doświadczona". - Nie udźwignie ciężaru kampanii, nie wiem, czy psychicznie to zniesie - oceniła publicystka.
Barbara Nowacka o Donaldzie Tusku.

Barbara Nowacka o Donaldzie Tusku. "Niecała opozycja strasznie czekała na Tuska"

Polityka
Szef Rady Europejskiej wróci do polskiej polityki na białym koniu? - To nie jest tak, że cała opozycja strasznie czekała na Donalda Tuska. Przynajmniej ta lewa część, która go pamięta, w tym ja, uważa, że powinno być nowe pokolenie. Polska nie potrzebuje grać tymi samymi kartami. Czas na młodszych, bez obciążeń walkami - mówiła w programie #Newsroom Barbara Nowacka z Inicjatywy Polska. Jako potencjalnych kandydatów na następców Andrzeja Dudy wymieniła Rafała Trzaskowskiego i Aleksandrę Dulkiewicz. Przyznała, że opozycja też może uczyć się czegoś od PiS. – Prawo i Sprawiedliwość ma Jarosława Kaczyńskiego, ale i młodych. Cieszę się, że my też – podkreśliła Nowacka.
Barbara Nowacka o Robercie Biedroniu.

Barbara Nowacka o Robercie Biedroniu. "Zszedł na ziemię, ale nie wiem, czy spokorniał"

Polityka
Robert Biedroń najpierw krytykował KE, dziś chce zjednoczenia opozycji. Co na to Barbara Nowacka z Inicjatywy Polska? Jak mówiła w programie #Newsroom, Biedroń zobaczył, w jakim miejscu jest Wiosna, zszedł na ziemię. Nie jest jednak pewna, czy lider Wiosny nabrał pokory. – Grzegorz Schetyna jest politykiem wytrawnym i wie, że nie chodzi o słowa - tak Nowacka odniosła się krytyki lidera PO ze strony Biedronia.
Barbara Kurdej-Szatan nie zniknie z show biznesu?

Barbara Kurdej-Szatan nie zniknie z show biznesu? "Popularność do największa waluta" (KLIKA PUDELKA)

Gwiazdy
Barbara Kurdej-Szatan odkąd została "blondynką Playa" nie narzeka na brak propozycji zawodowych. Możemy ją oglądać zarówno w komediach romantycznych, jak i programach telewizyjnych. Choć wydawało się, że jej pozycja w telewizji publicznej nie jest zagrożona, Basia niedawno pożegnała się z rolą prowadzącej w dwóch topowych programach TVP. Podobno jej zarząd wniosku, że Basia już się opatrzyła. Nieoficjalnie mówi się o poglądach politycznych aktorki, które odbiegały od tych, które promuje TVP.
Barbara Kurdej-Szatan upycha telefon do luksusowej torebki

Barbara Kurdej-Szatan upycha telefon do luksusowej torebki

Gwiazdy
Odkąd Barbara Kurdej-Szatan zaistniała w show biznesie jako "blondynka Playa", producenci wszystkich stacji telewizyjnych angażują ją w swoje projekty. Basia została także jedną z ulubionych aktorek reżyserów polskich komedii romantycznych. Basia lubi bywać również na modowych wydarzeniach. Aktorka nie ukrywa, że ma słabość do zakupów i lubi buszować po sklepach. Ostatnio gościła w warszawskiej galerii handlowej, gdzie chwaliła się luksusową torebką. Niestety, do modnej galanterii w miniaturowym wydaniu, aktorka nie mogła schować telefonu.
Barbara Kurdej-Szatan o najgorszej modowej wpadce:

Barbara Kurdej-Szatan o najgorszej modowej wpadce: "Przyszłam ubrana tragicznie"

Gwiazdy
Odkąd Barbara Kurdej-Szatan zaistniała w show biznesie jako "blondynka Playa", producenci wszystkich stacji telewizyjnych angażują ją w swoje projekty. Basia została także jedną z ulubionych aktorek reżyserów polskich komedii romantycznych. Choć Opolanka bez wątpienia jest jedną z czołowych polskich celebrytek i mogłoby się wydawać, że korzysta z pomocy najlepszych stylistów, często zdarza jej się zaliczać kiepskie stylizacje. Basia, mimo że jest niewątpliwie atrakcyjną kobietą, często dobiera kroje i kolory stylizacji, które zamiast podkreślać atuty, ujawniają wszystkie mankamenty jej urody. W jednym z ostatnich wywiadów odniosła się do swojej skłonności do modowych wpadek i opowiedziała o jednej z najgorszych. Posłuchajcie.
Sławomir Broniarz komentuje słowa kurator oświaty.

Sławomir Broniarz komentuje słowa kurator oświaty. "To zwykłe pomówienie"

Wiadomości
Prezes ZNP, Sławomir Broniarz, odniósł się do słów małopolskiej kurator oświaty. Barbara Nowak powiązała alarmy bombowe w szkołach ze związkowcami, którzy niedawno protestowali. Pośrednio zasugerowała, że za wszystkim może stać Sławomir Broniarz. – Są jakieś granice absurdu i szkoda, że kurator oświaty tę granicę przekroczył – mówi prezes ZNP w rozmowie z WP. Więcej w materiale wideo. 
Tajemnica słynnego obrazu

Tajemnica słynnego obrazu

Ciekawostki
Dr Michael Yafi z Uniwersytetu w Teksasie przeanalizował postać na najsłynniejszym obrazie Leonarda da Vinci. Jego zdaniem, kobieta nie miała niedoczynności tarczycy, a jej tajemniczy uśmiech nie jest spowodowany zaburzeniami mięśniowo-mózgowymi. Zdaniem lekarza, gdyby faktycznie cierpiała na niedoczynność, widać by było także inne objawy chorobowe. We wrześniu 2018 roku naukowcy z University of California w Santa Barbara ogłosili, że ich zdaniem powodem żółtej cery Mony Lisy jest właśnie niedoczynność tarczycy. Sugerowali nawet prawdopodobne zapalenie tego gruczołu po przebytym porodzie.
#GdybyNieNauczyciel. Gwiazdy wspierają akcję WP dla Nauczycieli

#GdybyNieNauczyciel. Gwiazdy wspierają akcję WP dla Nauczycieli

Wiadomości
Dawid Kwiatkowski, Maja Sablewska, Michał Mikołajczak, Barbara  Sołtysińska, Kamil Nożyński i Rafał Sonik powiedzieli nam, jak  wyglądałoby ich życie, gdyby nie nauczyciel. Nie ma żadnej przesady w  stwierdzeniu, że ich wyznania są wzruszające. Nauczycielom już z  pewnością zakręci się w oku łza. #GdybyNieNauczyciel to akcja Wirtualnej  Polski, pokazująca, że bez nauczycieli nie bylibyśmy tu, gdzie teraz. 
#GdybyNieNauczyciel. Gwiazdy wspierają akcję WP dla Nauczycieli

#GdybyNieNauczyciel. Gwiazdy wspierają akcję WP dla Nauczycieli

Gwiazdy
Dawid Kwiatkowski, Maja Sablewska, Michał Mikołajczak, Barbara Sołtysińska, Kamil Nożyński i Rafał Sonik powiedzieli nam, jak wyglądałoby ich życie, gdyby nie nauczyciel. Nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu, że ich wyznania są wzruszające. Nauczycielom już z pewnością zakręci się w oku łza. #GdybyNieNauczyciel to akcja Wirtualnej Polski, pokazująca, że bez nauczycieli nie bylibyśmy tu, gdzie teraz.
Skórzana Barbara Kurdej-Szatan chwali się nagimi plecami

Skórzana Barbara Kurdej-Szatan chwali się nagimi plecami

Gwiazdy
Rola w reklamach operatora telefonii komórkowej sprawiła, że Barbara Kurdej-Szatan wyrosła na pierwszoligową celebrytkę. W rezultacie 33-latka ma obecnie zagwarantowany udział w niemal każdej komedii romantycznej, a oprócz tego regularnie zaszczyca swoją obecnością wszelkiej maści branżowe imprezy. Ostatnio Basia zdecydowała się przyjść na pokaz nowej kolekcji duetu Thecadess. Celebrytka ubrana w skórzaną spódnicę i koszulę odsłaniającą plecy chętnie pozowała przed obiektywami fotoreporterów. Oprócz tego na twarzy Kurdej-Szatan zagościł wyjątkowo mroczny makijaż. Jak Wam się podoba Basia w nieco bardziej drapieżnym wydaniu?
Śnieżnobiała Barbara Kurdej-Szatan z dekoltem do pępka

Śnieżnobiała Barbara Kurdej-Szatan z dekoltem do pępka

Gwiazdy
Barbara Kurdej-Szatan odkąd  została "blondynką Playa" może liczyć na stale napływające propozycje zawodowe. Możemy ją oglądać zarówno w komediach romantycznych, jak i programach telewizyjnych. Basia to bez wątpienia jedna z najbardziej zapracowanych polskich celebrytek. Niestety mimo obycia z obiektywem, Kurdej-Szatan ewidentnie nie zawsze ma czas przemyśleć swoje stylizacje. Ostatnio pojawiła się na pokazie Magnum, gdzie z zaangażowaniem pozowała na ściance. Tego dnia postawiła na śnieżnobiały garnitur z ogromnym dekoltem i białe szpilki. W ręku dzierżyła włochatą torebkę w tym samym kolorze. Seksowna?
poprzednie1 2 3 4 5 ... 12następne