Wyniki wyszukiwania dla:

bankructwa

Liczba wyników: 18

Budżet na rok 2019. Prof. Orłowski przestrzega: ”Idą cięższe czasy”

Budżet na rok 2019. Prof. Orłowski przestrzega: ”Idą cięższe czasy”

Finanse
- Jak na szczyt koniunktury 1,5 proc PKB i budżet z 28,5 mld zł deficytu to wcale nie najładniejszy plan - tak budżet na 2019 w programie "Money. To się liczy" ocenił prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. - Powinniśmy mieć nadwyżkę i spłacać zadłużenie. Idą cięższe czasy. Problemy w gospodarce się pojawią – zapowiada. Jak wyjaśnia, powodem będzie spowolnienie tempa gospodarki oraz rosnące wydatki budżetowe. - Ceny prądu, domagająca się podwyżek sfera budżetowa, czyli protestujący nauczyciele i policjanci – wylicza obszary, które mogą sprawić problem rządzącym prof. Orłowski. - Ten budżet może być trudny do zrealizowana i utrzymania - zaznacza. – To impuls inflacyjny, który może nas wprowadzić w spiralę inflacyjną. Produktywność w tym wyścigu nie będzie w stanie wiele pomóc. To nie jest zapowiedź katastrofy, bankructwa, ale na pewno kłopotów - podkreśla.
Małgorzata Kożuchowska o problemach finansowych Zienia

Małgorzata Kożuchowska o problemach finansowych Zienia

Gwiazdy
Trzy lata temu Maciej Zień został oskarżony przez władze swojej spółki o to, że przed wyjazdem na wakacje zabrał ze sobą bez zgody wspólników ubrania z kolekcji oraz kilkadziesiąt złotych w gotówce. Mówiło się, że projektant jest na skraju bankructwa. Zniknął z mediów na długo, ale miał ogromne wsparcie wśród gwiazd. Po kłopotach ani śladu. Zień właśnie zaprezentował najnowszą kolekcję swojej marki. Po pokazie o problemach sprzed lat porozmawialiśmy z Małgorzatą Kożuchowską.
Ziobro chce bronić podwykonawców budowlanki. Ekspert:

Ziobro chce bronić podwykonawców budowlanki. Ekspert: "Takie przepisy już są"

Polska
- Dzisiaj tymi wszystkimi instrumentami Generalna Dyrekcja dysponuje. I sama Dyrekcja wskazuje, że problem z niepłaceniem wykonawcom jest znaczne mniejszy, niż 7 lat temu. Ministerstwo było w stanie wskazać jeden przypadek takiego podwykonawcy i nie wiemy z jakiego powodu nie otrzymał takiej zapłaty. Doprowadzi to do tego, że firmy z sektora MŚP w budownictwie nie będą zainteresowane składaniem ofert na generalne wykonawstwo, bo pozycja podwykonawcy będzie jeszcze mocniejsza, niż do tej pory, więc po co ryzykować. Może doprowadzić do bankructw, biorąc pod uwagę, że obrót pieniędzmi będzie wolniejszy, niż do tej pory - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Styliński z Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.
Odwiedziliśmy restaurację po „Kuchennych Rewolucjach”. „Ciągle trzeba zapieprzać”

Odwiedziliśmy restaurację po „Kuchennych Rewolucjach”. „Ciągle trzeba zapieprzać”

Polska
Restauracja Czerwony Kapturek w Poznaniu, to już przeszłość. Teraz Pani Dorota - właścicielka Kotlet Bistro, serwuje najlepsze schabowe w kraju. Miejsce, za sprawą Magdy Gessler udało uratować się od bankructwa. Sprawdziliśmy, jak kilka miesięcy po rewolucji prosperuje restauracja.
Firmy budowlane bankrutują. Powodem drożyzna, brak pracowników i odwrócony VAT

Firmy budowlane bankrutują. Powodem drożyzna, brak pracowników i odwrócony VAT

Polska
- Materiały drożeją bardzo szybko, paliwa zaczęły drożeć, a wykonawcy podpisali umowy kilka lat temu. Na EKG w Katowicach przedstawiciele bardzo dużych firm budowlanych mówili: braliśmy margines, że coś może zdrożeć, ale o kilka procent, a tu jest czasami wzrost 20-30 proc. - mówił w programie "Money. To się liczy" Sławomir Grzelczak, prezes Zarządu Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.
Bankructwa w budowlance.

Bankructwa w budowlance. "Jest moment na negocjacje"

Polska
- Jeśli będzie fala bankructw, a ta się zapowiada, to będzie kłopot. Będą place budów, które trzeba będzie zagospodarować. Trzeba będzie rozpisać nowe przetargi, a to trwa. Wygrają firmy, które już niekoniecznie zaproponują niskie ceny. Dlatego teraz jest taki moment istotny, żeby nastąpiły te negocjacje - mówił w programie "Money. To się liczy" Sławomir Grzelczak, prezes Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.
Paweł Lisicki: to co zrobił szwedzki Kościół luterański jest przykładem degrengolady

Paweł Lisicki: to co zrobił szwedzki Kościół luterański jest przykładem degrengolady

Wiadomości
- Kilka dni temu szwedzki Kościół luterański ogłosił, że w księgach liturgicznych nie powinno zwracać się do Pana Boga jako mężczyzny. Dla mnie to przykład totalnej degrengolady i bankructwa luterańskiego chrześcijaństwa, które prowadzi do nihilizmu i rozpadu – stwierdził Paweł Lisicki w "Moja Strona. Bitwa Redaktorów".  Z tym nie zgodził się Jacek Żakowski. - Uwięzienie Boga w płci, narodowości albo w czymkolwiek wydaje się zadziwiającą uzurpacją – skomentował.
#dziejesiewkulturze: Charlie Sheen nie będzie dumny z nowej roli

#dziejesiewkulturze: Charlie Sheen nie będzie dumny z nowej roli

Inne
Charlie Sheen, do niedawna najlepiej opłacany aktor w historii telewizji (1,8 mln dol. za każdy odcinek serialu "Dwóch i pół"), znajduje się teraz na skraju bankructwa. Gwiazdor nie może sobie pozwolić na wybrzydzanie i jak widać po nowym zwiastunie "9/11", poziom artystyczny czy scenariusz nie są dla niego kluczowe przy wybieraniu ofert pracy. Czy granie w filmach przypominających tanie produkcje telewizyjne i kręcone z myślą o rynku DVD to jedyny pomysł Sheena na wyjście z długów? Który amerykański raper jako pierwszy w historii otrzyma prestiżowe odznaczenie państwowe i co nowego szykują panowie z Pearl Jam? Sprawdź, co #dziejesiewkulturze.
Kamiński: czekam na przeprosiny Macierewicza

Kamiński: czekam na przeprosiny Macierewicza

Wiadomości
- Atak na Ewę Kopacz ma przysłonić trzy rzeczy. Dwie doraźne, a jedną bardzo generalną. Te dwie doraźne są oczywiste: sprawa ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i dramatyczna sprawa Igora Stachowiaka. Ale trzecią sprawą, którą chcą przykryć tym brutalnym, niesprawiedliwym atakiem na Ewę Kopacz, to jest kwestia bankructwa ich tezy na temat zamachu w Smoleńsku. Bo jeżeli ktoś ma przepraszać za kłamstwa w sprawie Smoleńska, to ja czekam na przeprosiny od Antoniego Macierewicza - oświadczył w rozmowie z Kamilą Biedrzycką-Osicą w #dzieńdobryWP Michał Kamiński. Według polityka, szef MON powinien wyjaśnić "co takiego się działo w jego mózgu i sercu", że powiedział, że ma wiarygodne dane, że ktoś przeżył katastrofę Tu-154M. - Czy ten człowiek wie co mówi, czy tego nie kontroluje? - pytał Kamiński.
Gowin przeciwny sieci szpitali. Publicyści: To taktyczne zagranie

Gowin przeciwny sieci szpitali. Publicyści: To taktyczne zagranie

Finanse
Dziś rząd zajmie się projektem ustawy o sieci szpitali. Ma ona m.in. ułatwić dostęp do opieki zdrowotnej i zlikwidować kolejki. Z założeniami rządowego projektu nie zgadza się wicepremier Jarosław Gowin. Według niego nowa ustawa doprowadzi do bankructwa szpitali. - To zagranie taktyczne i próba ustawienia się w pozycji do negocjacji przed układaniem list na wybory samorządowe - uważa gość #dzieńdobryWP Michał Krzymowski z "Newsweeka".
Kandydat na szefa FIFA oskarża rywala.

Kandydat na szefa FIFA oskarża rywala. "W ciągu trzech lat doprowadzi nas do bankructwa"

Piłka nożna
Zaostrza się walka o fotel prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Salman Bin Ebrahim Al Khalifa, jeden z najpoważniejszych kandydatów na szefa FIFA, zaatakował swojego najgroźniejszego rywala, Gianniego Infantino. - Jeżeli Infantino zacznie spełniać swoje obietnice, w ciągu trzech lat doprowadzi nas do bankructwa! Przewidywany deficyt na najbliższe lata to 560 milionów dolarów. Trzeba to będzie załatać z rezerw finansowych. Jeśli jesteś szefem spółki, która notuje straty, a obiecujesz udziałowcom wypłatę ogromnych dywidend, działasz bezsensownie - powiedział Al Khalifa.
Branże najbardziej zagrożone ryzykiem bankructwa

Branże najbardziej zagrożone ryzykiem bankructwa

Finanse
Z danych zebranych przez Coface wynika, że w 2015 r. polskie sądy ogłosiły upadłość 741 podmiotów, czyli o 10 proc. mniej niż w roku 2014. Dynamika spadku bankructw zaczyna przyspieszać. Dla przypomnienia w 2014 r. polskie sądy ogłosiły upadłość 823 podmiotów, co było liczbą o 7 proc. niższą niż w roku 2013. To już drugi rok z rzędu, kiedy liczba upadających firm spada.
Euro 2016 pomoże piłce ręcznej? Kluby wciąż w słabej sytuacji finansowej

Euro 2016 pomoże piłce ręcznej? Kluby wciąż w słabej sytuacji finansowej

Polska
Marcin Herra, wiceprezes ZPRP, oraz Maciej Chodkowski, wiceprezes KPR RC Legionowo, dyskutowali w studiu #dziejesienazywo o kondycji polskiej piłki ręcznej. Brak profesjonalnej ligi, bankructwa oraz kontrakty reklamowe wciąż budzą wiele emocji wśród działaczy tej dyscypliny.
W lipcu bankructwo ogłosiło 69 przedsiębiorstw

W lipcu bankructwo ogłosiło 69 przedsiębiorstw

Polska
Liczba upadłości firm w lipcu wzrosła do 69 (w czerwcu upadło 61), jednak w skali roku spadła (w lipcu 2014 roku zbankrutowało 79 przedsiębiorstw). Krajowy rynek ubezpieczeń należności obserwuje te procesy i szybko się zmienia. Rośnie liczba firm korzystających z takich polis, a o klienta walczy coraz więcej podmiotów. Przeciętny termin regulowania należności w transakcjach między krajowymi firmami wynosi około 24 dni, ale kontrahenci płacą średnio 20 dni po upływie terminu.
Maciej Zień: Będę projektować

Maciej Zień: Będę projektować

Styl życia
- Nie wyobrażam sobie życia bez projektowania? zapowiedział Maciej Zień. W ostatnich tygodniach nazwisko projektanta, nazywanego "polskim Diorem", zelektryzowało świat mody. Jednak nie za sprawą kolejnej luksusowej kolekcji, ale informacji, że jego firma znalazła się na skraju bankructwa. (kg)
#dziejesiewpolsce: samobójstwo 14-latka

#dziejesiewpolsce: samobójstwo 14-latka

Wiadomości
Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń dnia. Informujemy o rodzinnej tragedii, która rozegrała się w miejscowości Bieżuń na Mazowszu. 14-letni chłopiec powiesił się w swoim pokoju, bo miał dość agresji ze strony rówieśników. Mówimy także o dramatycznej sytuacji w Grecji, która stoi na skraju bankructwa, a jej obywatele masowo demonstrują na ulicach stolicy kraju. Donosimy o historycznym porozumieniu na linii USA-Kuba, które skutkuje ponownym otwarciem ambasady USA w Hawanie i ambasady Kuby w Waszyngtonie. Na koniec przedstawiamy sensacyjne odkrycie na dnie Bałtyku, gdzie gdańscy archeolodzy podmorscy zbadali wrak XVII-wiecznego statku handlowego.
Zakupoholizm równie niebezpieczny jak alkoholizm

Zakupoholizm równie niebezpieczny jak alkoholizm

Zdrowie
Uzależnienie od zakupów bywa równie niebezpieczne jak alkoholizm lub nałóg narkotykowy. Może prowadzić do długów i bankructwa, a także odizolowania się od ludzi, zaniedbywania pracy zawodowej i przewlekłego poczucia winy. Nałóg ten dotyka przede wszystkim osoby o silnie obniżonym poczuciu własnej wartości lub niestabilne emocjonalnie, dla których zakupy są sposobem na podniesienie własnej wartości bądź zredukowanie stanów lękowych.
Sytuacja w Rosji zaczyna być podbramkowa

Sytuacja w Rosji zaczyna być podbramkowa

Świat
Zagraniczny kapitał ucieka z Rosji, ryzyko bankructwa tego kraju rośnie, a perspektywy na kolejne lata są pesymistyczne. Już w przyszłym roku tamtejsza gospodarka prawdopodobnie pogrąży się w recesji.