Wyniki wyszukiwania dla:

banki

Liczba wyników: 225

Odwalutowanie kredytów frankowych.

Odwalutowanie kredytów frankowych. "Można odzyskać do 700 tys. zł"

Finanse
- Są dwie opcje. Po pierwsze to unieważnienie umowy, więc kredytobiorca wychodzi na zero. Druga to skreślenie "walutowości". Ktoś, kto wziął kredyt we frankach przed 2008 roku, dziś mógłby odzyskać ok. 700 tys. zł. To jest rekompensata ze strony nieuczciwego banku - mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Rzewuski ze Stow. Stop Bankowemu Bezprawiu.
Kredyty frankowe.

Kredyty frankowe. "Poszkodowani przez banki wygrywają 80 proc. spraw. Spodziewamy się kolejnych pozwów"

Finanse
- Czekamy na wyrok unijnego sądu ws. kredytów frankowych. Dotychczas TSUE stał zawsze po stronie konsumentów - mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Rzewuski ze Stow. Stop Bankowemu Bezprawiu. Jak dodał, korzystny wyrok będzie wykładnią dla polskich sądów: - Zmniejszy się losowość wyroków. Kiedyś 80 proc. spraw o kredyty frankowe wygrywały banki. Dziś jest odwrotnie - zaznaczył Rzewuski i przypomniał, że dotychczas zapadło ponad 700 wyroków ws. o kredyty frankowe.
Banki w opozycji do frankowiczów.

Banki w opozycji do frankowiczów. "Kredyty należy spłacać"

Finanse
Frankowicze kierują przeciwko bankom sprawy do sądów, jednak batalia nie jest łatwa, a sektor finansowy nie zamierza odpuszczać. - Uważamy, że kredyty, które zostały zaciągnięte, powinny być spłacane - stwierdził w programie "Money. To się liczy" Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku Banków Polskich.
Zamieszanie z dowodami. Uważaj, komu dajesz do skserowania

Zamieszanie z dowodami. Uważaj, komu dajesz do skserowania

Finanse
Wiele instytucji wymaga od nas kserokopii dowodów, wśród nich są m.in. banki. Czy należy się na to godzić? - Dla własnego bezpieczeństwa, przy otwieraniu rachunku, należy akceptować takie rozwiązanie - stwierdził w programie "Money. To się liczy" Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku Banków Polskich. Jednocześnie poddaje w wątpliwość komentarz, który wydał Urząd Ochrony Danych Osobowych.
Kryzys lekowy. Rząd niespodziewanie pomógł małej firmie

Kryzys lekowy. Rząd niespodziewanie pomógł małej firmie

Polska
W związku z kryzysem lekowym, Ministersto Zdrowia uruchomiło specjalną infolinię, która informuje pacjentów o dosępności leków w konkrentych aptekach. Okazało się, że ministerstwo posługuje się bazą informacyjną stworzoną przez startup "Gdzie Po Lek". - To klasyczna sytuacja kiedy ktoś znalazł się na odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. - powiedział Bartłomiej Gola z SpeedUp Venture Capital Group - Ten kryzys lekowy stworzył szanse dla tej małej spółki. Bartłomiej Gola dodał, że z podobnych szans skorzystały firmy, które zakładały kantory internetowe. - Duże banki, oferowały bardzo niekorzystne spready i zmuszały do wymiany waluty w bankach. To stworzyło miejsce i szanse dla struktur jakimi są dziś intenretowe kantory. - dodał w programie "Biznes Mówi" Bartłomiej Gola.
Kto może skserować twój dowód. Ekspert wyjaśnia

Kto może skserować twój dowód. Ekspert wyjaśnia

Polska
- Skany dowodu mogą robić instytucje finansowe, płatnicze, banki, zakłady ubezpieczeń i zakłady bukmacherskie. Ale jeżeli gdzieś na terenie gminy ktoś prosi od nas skan dokumentu tożsamości po to, żeby wydać nam bilet parkingowy, a nawet jeśli prosi o to operator telekomunikacyjny, to jest to kontrowersyjne - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Maciej Kawecki, koordynator reformy ochrony danych osobowych z Ministerstwa Cyfryzacji.
Tańsze wakacje.

Tańsze wakacje. "Przed każdym wyjazdem trzeba sprawdzić, co oferuje nasz bank"

Polska
- Przed zagranicznymi wakacjami portfel trzeba zapakować tak, jak walizkę: zorientować się jaka karta będzie nam potrzebna, gdzie będziemy mogli wymienić pieniądze, gdzie będziemy pobierać gotówkę. Jeśli tego nie zrobimy, to bierzemy pierwszą lepszą kartę, którą mam i nawet nie wiemy, jakie opłaty ponosimy w związku z płaceniem nią za granicą lub korzystaniem z bankomatów - mówił w programie "Money. To się liczy" Tomasz Jaroszek, ekspert Kapitalni.org.
Prezes Budimeksu.

Prezes Budimeksu. "Potrzebujemy 2 milionów mieszkań"

Polska
- Powinniśmy więcej budować, bo w Polsce brakuje około 2 milionów mieszkań. - powiedział w programie "Biznes Mówi" Dariusz Blocher, prezes zarządu Budimex SA. - Pytanie czy nastapi krysys finansowy i jak wtedy będą reagowały banki, czy będzie dostepność kredytów dla Polaków. Blocher dodał, że ceny mieszkań w Polsce będą rosnąć, choć ten wzrost nie będzie specjalnie szybki. Jako przeciwwage wskazał rynek włoski, gdzie ceny mieszkań maleją od 15 lat.
Nowa waluta Facebooka. Ekspert: genialny pomysł

Nowa waluta Facebooka. Ekspert: genialny pomysł

- Chodzi nie tylko o to, żeby płacić za usługi Facebooka i innych podmiotów, które są członkami tego projektu, ale też żeby płacić za zupełnie inne usługi firm, które oferują usługi przez komunikatory internetowe. Facebook połączył umiejętnie funkcjonowanie obiegu środków płatniczych, który nie jest autoryzowany przez państwa i banki centralne, a więc to cała koncepcja kryptowalut - mówił w programie "Money. To się liczy" Ludwik Sobolewski, były prezes GPW i prezes Emerging Europe Marketplace.
Koszty nałożone na banki zagrażają sektorowi. Prezesi ostrzegają

Koszty nałożone na banki zagrażają sektorowi. Prezesi ostrzegają

Finanse
Opis: Prezesi największych polskich podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie jednogłośnie uznali, że poziom kosztów regulacji nałożony na sektor stanowi dla niego zagrożenie. Ostrzegali przy tym, że obserwują początek wycofywania się inwestorów z Polski. – Konsekwencją wysokich kosztów regulacji jest ograniczenie możliwości ekspansji zagranicznej polskich banków – dodał Michał Krupiński, prezes Pekao S.A.
Trzynastki zabierane przez komorników. Wiceminister pracy: będziemy interweniować

Trzynastki zabierane przez komorników. Wiceminister pracy: będziemy interweniować

Polska
- Jeśli są przypadki zajmowania trzynastych emerytur przez komorników, będziemy interweniować – zapowiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Ta kwota nie tylko nie powinna być zajmowana przez komorników, ale także nie jest wliczana do dochodu. Prawnie jest to niedopuszczalne. Może się taka sytuacja zdarzyć, ale deklaruję, że będzie reagować.
Money. To się liczy

Money. To się liczy

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
Banki będą się łączyć.

Banki będą się łączyć. "Klientom radzę wybierać te nowoczesne"

Finanse
  - Mamy ponad 30 spółek akcyjny banków i blisko 550 banków spółdzielczych. Konsolidacja będzie postępowała - powiedział w programie „Money. To się liczy” Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku banków Polskich. – Sytuacja połączonych banków będzie relatywnie lepsza na rynku. Klientom radzę wybierać banki, które są najbardziej nowoczesne. Jesteśmy w tej kwestii w światowej czołówce. Mamy bardzo nowoczesny system płatniczy, mamy transakcje w bankowości mobilnej. To wszystko świetnie działa. 
Banki w opałach. Wiceprezes ZBP: są przeregulowane i nadmiernie obciążone

Banki w opałach. Wiceprezes ZBP: są przeregulowane i nadmiernie obciążone

Finanse
  - 70 proc. sektora która finansowego to są banki i one odpowiadają za finansowanie tzw. gospodarki realnej - powiedział w programie „Money. To się liczy” Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku banków Polskich. – Dlatego muszą być w dobrej kondycji finansowej, by sprostać wymaganiom rynku. Banki są dziś przeregulowane, nadmiernie obciążone. Dość powiedzieć, że stopa zwrotu z kapitału na polskiego banku to zaledwie 5 proc., w Europie to jest kilkanaście procent. Dlatego ważne jest by, ci którzy finansują gospodarkę, mogli sprawnie funkcjonować w sytuacji, gdy liczymy na dalszy wzrost gospodarczy kraju. 
Małe banki znikną z Polski? Prezes Peako mówi o konsolidacji sektora

Małe banki znikną z Polski? Prezes Peako mówi o konsolidacji sektora

Finanse
- Jest taka magiczna liczba cztery. Mamy cztery duże banki w USA, cztery duże banki w Kanadzie, cztery we Francji i cztery w Australii. Sektor często konsoliduje się wokół czterech banków, które mają po 20-25 proc. udziałów w rynku. Sądzę, że w Polsce może to być więcej, ale nie więcej niż 10 - ocenił przyszłość polskiego sektora bankowego prezes Pekao S.A. Michał Krupiński w programie "Biznes mówi". Równocześnie zapewnił, że cały sektor jest "bezpieczny i stabilny".
Prezes Pekao S.A.: firmy GAFA stają się konkurencją dla banków

Prezes Pekao S.A.: firmy GAFA stają się konkurencją dla banków

Polska
- Banki mogą się wiele nauczyć od firm GAFA (Google, Amazon, Facebook, Apple), te firmy stają się dla nas konkurencją. Młode pokolenia chcą mieć podobne doświadczenie ze swoim bankiem, jakie mogą osiągnąć z firmami GAFA, czyli dużo lepsza rozpoznawalność klienta, rozwiązania szyte na miarę, obudowywanie produktami, proste rozwiązania i sto procent w internecie - powiedział Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A., w rozmowie z Mikołajem Kunicą w programie "Biznes Mówi".
Banki.

Banki. "Klienci oczekują łatwości. Jakość jest wymogiem"

Nowe technologie
- Klienci oczekują łatwości. Jakość jest wymogiem. My musimy im zapewnić bezpieczeństwo i dobre produkty – tak w rozmowie z money.pl potrzeby klientów bankowości definiuje Marcin Bodnar odpowiedzialny w BNP Paribas Bank Polska za bankowość cyfrową. Jak zapowiada w III kwartale tego roku bank wdroży swoje rozwiązania GoBanking oraz GoOnline, których elementem ma być zapewnienie ciągłości podejmowanych decyzji niezależnie od wykorzystywanej metody. – Klient może branie pożyczki zacząć w komórce, kontynuować w internecie, a dokończyć w oddziale – obrazowo wyjaśnia Marcin Bodnar, który przekonuje, że stałym elementem współczesnego biznesu jest zmiana. I to m.in. dlatego "banki kochają fintechy". – Nie jest to miłość bezgraniczna, to miłość z rozsądku – dodaje.
Biznes Mówi: czy banki wiedzą już wszystko o swoich klientach?

Biznes Mówi: czy banki wiedzą już wszystko o swoich klientach?

Czy banki wiedzą już wszystko o swoich klientach? Czy poprzez portfele są w stanie "zajrzeć" do naszych lodówek, a może nawet sypialni? Co dzieje się w instytucji finansowej, gdy dochodzi do awarii systemów i czy wszyscy są wtedy odpowiednio informowani o takim incydencie?  Na te pytania ze swoim gościem szuka odpowiedzi Mikołaj Kunica w najnowszym odcinku "Biznes Mówi".
Polskie banki w obawie przed unijnymi przepisami.

Polskie banki w obawie przed unijnymi przepisami. "To może zahamować rozwój"

Finanse
- Regulacje dla europejskiego sektora bankowego idą tak daleko, że mogą zahamować digitalizację usług - mówi money.pl Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego.  Przedstawiciel banku twierdzi również, że w perspektywie najbliższych kilkunastu lat pracownicy nie znikną z instytucji finansowych. - Będą wykonywać inne obowiązki niż teraz, ale roboty i algorytmy nie będą w stanie ich zastąpić - stwierdził Bolesławski.
Bank wie, co jest w mojej lodówce? Stypułkowski: Wiemy, ile wydaje się na żywność, na alkohol

Bank wie, co jest w mojej lodówce? Stypułkowski: Wiemy, ile wydaje się na żywność, na alkohol

Polska
- Byłbym w stanie powiedzieć, ile wydał pan pieniędzy na żywność, na alkohol lub na mieszkanie - mówił w programie "Biznes Mówi" Cezary Stypułkowski, prezes mBanku. - W przeciwieństwie do innych organizacji, banki nigdy nie sprzedawały danych klientów - skończył Stypułkowski.
Złe sygnały dotyczące bankowości i gospodarki.

Złe sygnały dotyczące bankowości i gospodarki. "Temu trzeba postawić tamę"

Finanse
- Polska bankowość przestała być atrakcyjna dla inwestorów - mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. Jak tłumaczy, jesteśmy mniej rentowni niż bankowość w naszym regionie, a także mniej rentowni niż bankowość strefy euro, bankowość amerykańska i bankowość azjatycka. To oznacza, że polskie banki mają problem z uzyskaniem środków na rozwój - uważa Pietraszkiewicz. Jego zdaniem to zły znak w sytuacji spowolnienia, bo w efekcie firmy dostaną mniej dofinansowania.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 11następne