Wyniki wyszukiwania dla:

bank

Liczba wyników: 201

"Na bank się uda" - zwiastun z Maciejem Stuhrem

Zwiastun
Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? Sprawą zajmie się prokurator Słotwa, miłośnik prawa i sprawiedliwości, w którego wcieli się Maciej Stuhr.
Speed Car Motor nie przepłacał. Prezes twierdzi, że to Falubaz rozbił bank

Speed Car Motor nie przepłacał. Prezes twierdzi, że to Falubaz rozbił bank

- Mówienie, że beniaminek przepłaca jest troszeczkę nieprawdą - mówił w Magazynie "Bez Hamulców" prezes Speed Car Motoru Lublin, Jakub Kępa.
Tańsze wakacje.

Tańsze wakacje. "Przed każdym wyjazdem trzeba sprawdzić, co oferuje nasz bank"

Polska
- Przed zagranicznymi wakacjami portfel trzeba zapakować tak, jak walizkę: zorientować się jaka karta będzie nam potrzebna, gdzie będziemy mogli wymienić pieniądze, gdzie będziemy pobierać gotówkę. Jeśli tego nie zrobimy, to bierzemy pierwszą lepszą kartę, którą mam i nawet nie wiemy, jakie opłaty ponosimy w związku z płaceniem nią za granicą lub korzystaniem z bankomatów - mówił w programie "Money. To się liczy" Tomasz Jaroszek, ekspert Kapitalni.org.
Nowe tendencje w handlu. Retail park - to tam załatwimy najpotrzebniejsze sprawy

Nowe tendencje w handlu. Retail park - to tam załatwimy najpotrzebniejsze sprawy

Finanse
- Ostatnio jest tendencja do korzystania z retail parków, gdzie oprócz zgromadzenia sklepów są także np. placówka pocztowa, bank, fryzjer czy pralnia. Mamy mało czasu, więc zależy nam na miejscach dobrze skomunikowanych, gdzie możemy szybko po pracy zrobić najpotrzebniejszego zakupy i załatwić konieczne sprawy - tak Maja Meissner, ekspert Knight Frank. - Natomiast centra handlowe staną się miejscem rozrywki, a zakupy będziemy tam robić przy okazji - uważa.
Banki.

Banki. "Klienci oczekują łatwości. Jakość jest wymogiem"

Nowe technologie
- Klienci oczekują łatwości. Jakość jest wymogiem. My musimy im zapewnić bezpieczeństwo i dobre produkty – tak w rozmowie z money.pl potrzeby klientów bankowości definiuje Marcin Bodnar odpowiedzialny w BNP Paribas Bank Polska za bankowość cyfrową. Jak zapowiada w III kwartale tego roku bank wdroży swoje rozwiązania GoBanking oraz GoOnline, których elementem ma być zapewnienie ciągłości podejmowanych decyzji niezależnie od wykorzystywanej metody. – Klient może branie pożyczki zacząć w komórce, kontynuować w internecie, a dokończyć w oddziale – obrazowo wyjaśnia Marcin Bodnar, który przekonuje, że stałym elementem współczesnego biznesu jest zmiana. I to m.in. dlatego "banki kochają fintechy". – Nie jest to miłość bezgraniczna, to miłość z rozsądku – dodaje.
Maszyny nie zawsze zastąpią człowieka. Prezes banku mówi o jakie przypadki chodzi

Maszyny nie zawsze zastąpią człowieka. Prezes banku mówi o jakie przypadki chodzi

Polska
- Kiedy klient musi np. podjąć pierwszy raz decyzję o kupnie mieszkania i chce od nas porady, to wtedy ważny jest ten ludzki czynnik, czyli rozmowa z kientem. - powiedział Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Bank Śląski. 
Co się dzieje w czasie awarii w bankach. Prezes ING opowiada

Co się dzieje w czasie awarii w bankach. Prezes ING opowiada

Polska
- O większych awariach wiem natychmiast, zbiera się wtedy specjalna grupa kryzysowa - mówi Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Bank Śląski. - Proszę mi wierzyć, że jeśli klienci widzą niedostępność bankowości powyżej dwóch godzin, to znaczy, że nad rozwiązaniem problemu pracuje sztab ludzi w Polsce i za granicą - dodał prezes ING.
Czego bank jeszcze nie wie o swoich klientach. Odpowiada prezes ING

Czego bank jeszcze nie wie o swoich klientach. Odpowiada prezes ING

- Regulacje idą w tę stronę, że bank będzie wiedział co pan wkłada do swojego koszyka w sklepie - powiedział w programie "Biznes Mówi" Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Bank Śląski. 
Lokalny biznes kultywuje tradycję produkcji regionalnych serów. Jak to się udało?

Lokalny biznes kultywuje tradycję produkcji regionalnych serów. Jak to się udało?

Finanse
Serowa Kraina w Rajczy, to mały lokalny biznes, który powstał, aby kultywować tradycję produkcji lokalnych serów, tak charakterystycznych dla tego regionu. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie pozyskanie finansowania ze środków programu na pożyczki dla podmiotów ekonomii społecznej. Programem zarządza Bank Gospodarstwa Krajowego, zaś pożyczek na terenie całego kraju udzielają Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A. oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.
Bank wie, co jest w mojej lodówce? Stypułkowski: Wiemy, ile wydaje się na żywność, na alkohol

Bank wie, co jest w mojej lodówce? Stypułkowski: Wiemy, ile wydaje się na żywność, na alkohol

Polska
- Byłbym w stanie powiedzieć, ile wydał pan pieniędzy na żywność, na alkohol lub na mieszkanie - mówił w programie "Biznes Mówi" Cezary Stypułkowski, prezes mBanku. - W przeciwieństwie do innych organizacji, banki nigdy nie sprzedawały danych klientów - skończył Stypułkowski.
Eksport w Polsce. Kto go napędza?

Eksport w Polsce. Kto go napędza?

Finanse
Sebastian Ogórek rozmawia z Piotrem Stolarczykiem, dyrektorem departamentu bankowości międzynarodowej i finansowania eksportu Bank PEKAO SA.                                 
Napad na bank. Policja szuka sprawców

Napad na bank. Policja szuka sprawców

Polska
We wtorek, 19 marca, chwilę po 9 rano doszło w Katowicach do zuchwałego napadu na bank. Dwóch mężczyzn groziło pracownikom banku i żądało pieniędzy. Mieli przedmioty przypominające broń. W banku przebywali w tym czasie również klienci. Nikomu nic się nie stało. Policja z Katowic prosi o kontakt każdego, kto ma informacje na temat napadu. 
WP Express: wizyta w fabryce słodyczy

WP Express: wizyta w fabryce słodyczy

Finanse
Jesteśmy w Lublinie w fabryce słodyczy o ponad 65-letniej tradycji. Dzięki uzyskaniu finansowania z banku, firma cieszy się nową i nowoczesną halą produkcyjną. Zyskała także miano jednego z największych producentów słodyczy w Polsce.

"Przemytnik" - zwiastun z polskimi napisami

Zwiastun
Eastwood wciela się w rolę Earla Stone’a. To 80-kilkuletni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy, jest sam jak palec i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w tempie wykładniczym, a sam Earl dostaje pomocnika. Jednak nie tylko on śledzi poczynania Earla. Nowy tajemniczy przemytnik znalazł się także na celowniku znanego ze swej determinacji agenta DEA Colina Batesa (Cooper). Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, błędy popełnione przez niego w przeszłości zaczynają mu coraz bardziej doskwierać. Nie wiadomo jednak, czy zdąży je naprawić, zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego lub egzekutorzy kartelu.
Banki sprawdzają aktywność klientów w sieci.

Banki sprawdzają aktywność klientów w sieci. "To za daleka ingerencja"

Polska
Banki w ramach oceny zdolności kredytowej klientów sprawdzają także ich aktywność w sieci. - Słyszałem o takich przykładach, gdzie dokonuje się wnikliwej oceny aktywności życiowej klienta, w tym także w mediach społecznościowych - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Maciej Kawecki, koordynator reformy ochrony danych osobowych z Ministerstwa Cyfryzacji. Podał przykład zagranicznego banku, który sprawdzał, czy klient ma kochankę.
Prolog: Jakbu Małecki

Prolog: Jakbu Małecki

Wywiady
Zwolnił się z pracy w banku i zaczął pisać książki w kraju, w którym teoretycznie nikt nie czyta. - W pewnym momencie poświęcałem więcej czasu na pisanie i czytanie książek niż faktycznie na pracę. Kombinowałem, żeby nikt się nie połapał. W końcu doszedłem do momentu, w którym musiałem się zdecydować. Albo piszę w weekendy, albo po pracy. Bo ile można tak ściemniać - opowiada Jakub Małecki.
Globalny Bank Nasion jest zagrożony. Alarmujący raport

Globalny Bank Nasion jest zagrożony. Alarmujący raport

Ciekawostki
Globalny Bank Nasion jest zagrożony - alarmują autorzy raportu norweskiego rządu. Skarbiec nasion z całego świata może stać się bezwartościowy z powodu globalnego ocieplenia. Chodzi o to, że nasiona i próbki roślin przetrzymuje się w temp. -18 st. C i z minimalnym dostępem do tlenu, by ta potężna lodówka jak najdłużej opóźniała starzenie się swojej zawartości. Bank zasilany jest prądem, ale wentylem bezpieczeństwa, gdyby doszło do awarii, był fakt, że budynek powstał na terenie wiecznej zmarzliny. Ta jednak rozmarza. Według raportu, do 2075 temperatura na archipelagu Svalbard, wzrośnie o około 10 st. C. Problem z utrzymaniem temperatury w Banku to nie jedyny problem. Może też po prostu dojść do zalania zawartości skarbca. Deszcz na wyspach będzie padał częściej i bardziej intensywnie, śnieg będzie utrzymywała się krócej a lawiny i osunięcia ziemi staną się powszechniejsze. Choć 2075 rok wydaje się odległą przyszłością, to eksperci alarmują - ostatnie 50 lat już przyniosły dramatyczne zmiany.
Scheuring-Wielgus: Moralność Kaczyńskiego woła o pomstę do nieba

Scheuring-Wielgus: Moralność Kaczyńskiego woła o pomstę do nieba

Polityka
- W Polsce, w środku Europy, udziały w prywatnym banku Pekao S.A. zostały wykupione przez państwo. Skarb państwa zyskał wpływ na politykę finansową tego banku. Dzisiaj dowiadujemy się z „Gazety Wyborczej”, że to właśnie ten bank ma finansować transakcje związane ze spółką Srebrna – podkreśliła w programie „Bierzyński na żywca” Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka opozycji oceniła, że „moralność Jarosława Kaczyńskiego woła o pomstę do nieba”.
 NIK rozpoczyna kontrolę w NBP.

NIK rozpoczyna kontrolę w NBP. "Nie jesteśmy ślepi i głusi na sygnały"

Polska
- Właśnie rozpoczynamy kontrolę w Narodowym Banku Polskim, to jest kontrola wykonania budżetu, NBP jak każda instytucja publiczna, musi w sposób racjonalny i oszczędny wydawać swoje środki. Bank centralny jest bankiem niezależnym, ale to nie jest bank prywatny - powiedział w programie "Money. To się liczy" prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, nawiązując m.in. do doniesień o wysokich zarobkach (nawet ok. 65 tys. zł) najbliższych współpracowników prezesa banku centralnego Adama Glapińskiego. Jak mówił, kontrola będzie dotyczyła całości spraw związanych z system wynagradzania w NBP. - Nie jesteśmy ślepi i głusi na te sygnały, które docierają; jesteśmy świadomi krytycznych informacji na temat polityki płacowej w NBP - zaznaczył. NIK prowadzi też kontrolę wykonania budżetu w Komisji Nadzoru Finansowego. Prezes NIK zapowiedział także, że w pierwszym kwartale tego roku powinny być znane wyniki kontroli związanej z aferą GetBack. W jej ramach NIK sprawdza działania nie tylko KNF, ale także UOKiK, GPW oraz Rzecznika Finansowego. - To bardzo ważna kontrola. Około 2 mld złotych to są te pieniądze , których Polacy nie mogą odzyskać, a zainwestowali w instrumenty finansowe GetBack. Musimy wiedzieć, dlaczego doszło to tej sytuacji - powiedział.
Rynek mieszkaniowy czeka spowolnienie

Rynek mieszkaniowy czeka spowolnienie

Polska
- W przyszłym roku deweloperom nie grozi kryzys, ale możemy spodziewać się spowolnienia - mówił w "Money. To się liczy" Piotr Sztembartt, Dyrektor Departamentu Finansowania Deweloperów Getin Noble Bank. Piotr Sztembartt podkreślał, że dla pobudzenia rynku konieczna jest zmiana przepisów dotyczących zakupu gruntów.
Prezes ING o potrzebie zmian w biznesie wobec wyzwań klimatycznych

Prezes ING o potrzebie zmian w biznesie wobec wyzwań klimatycznych

Finanse
- Firmy wytwarzające produkty przy wykorzystaniu brudnej energii, nie znajdą odbiorców swojego towaru. Będą też obciążone coraz wyższymi kosztami, złą reputacją, a instytucje finansowe mogą wręcz przestać je finansować - mówi money.pl Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 10następne