Wyniki wyszukiwania dla:

banery wyborcze

Liczba wyników: 67

Kaczyński bronił Tuska? Sasin tłumaczy

Kaczyński bronił Tuska? Sasin tłumaczy

Polska
Jest lista lotów byłej premier Beaty Szydło. Nie ma jednak informacji, z kim latała? Jacek Sasin w programie "Tłit" radzi opozycji, żeby zaczęła lepiej publikować swoje propozycje wyborcze, bo na razie są tylko "fajerwerki polityczne". - Niech zaczną też krytykować Donalda Tuska, Ewę Kopacz. Oni latali znacznie częściej — podkreśla Sasin. Skomentował też wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z 2011 roku, gdzie prezes PiS tłumaczył loty Tuska i mówił, że nie każdy premier musi mieszkać w Warszawie.
Ewa Kopacz nie pozostawia złudzeń.

Ewa Kopacz nie pozostawia złudzeń. "PiS może pomarzyć"

Wiadomości
Ewa Kopacz, odebrała w piątek zaświadczenia i wyborcze na posła do PE. W rozmowie z dziennikarzami stwierdziła, że to, co się wydarzyło podczas tej kampanii, to była rozgrzewka przed październikowymi wyborami. – Trzeba być między ludźmi, trzeba chodzić po ulicach, nawet po tych najmniejszych miejscowościach – mówiła była premier. Odniosła się też do zapowiedzi polityków PiS o tym, że będą siedzieli przy głównym stole w Unii Europejskiej. Więcej w materiale wideo.  
Jarosław Kaczyński o celach PiS w Parlamencie Europejskim

Jarosław Kaczyński o celach PiS w Parlamencie Europejskim

Wiadomości
Więcej pieniędzy z unijnej puli na rolnictwo, więcej z funduszu rozwoju wsi oraz takie same dopłaty dla polskich rolników, jak dla francuskich czy niemieckich - to obietnice wyborcze PiS.
PiS chce wziąć pieniądze z OFE. Pomogą w sfinansowaniu obietnic wyborczych

PiS chce wziąć pieniądze z OFE. Pomogą w sfinansowaniu obietnic wyborczych

Polska
25 proc. środków zgromadzonych dziś w OFE ma trafić do Funduszu Rezerwy Demograficznej - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. To kwota około 40 mld zł, a tyle mają kosztować nowe obietnice PiS. Przypadek? - Być może te środki w jakiś sposób mają posłużyć temu, by ułatwić zarządzanie finansami publicznymi. Wszystko po to, by można było z innych źródeł wygospodarować pieniądze na obietnice wyborcze - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Antoni Kolek, prezes Funduszu Emerytalnego.
Bronisław Komorowski: PiS usiłuje kupić wyborców. Myślę, że się przejedzie

Bronisław Komorowski: PiS usiłuje kupić wyborców. Myślę, że się przejedzie

Polska
"Dajemy Polakom pieniądze, opozycja mówi, że ich nie ma i nie będzie" - stwierdziła Beata Szydło. Co na to Bronisław Komorowski? - Pieniądze są. W kieszeniach podatników. PiS kompletnie o nie nie dba. Podejmuje decyzje czysto wyborcze. Ma świadomość, że może na nie nie być pokrycia w następnym budżecie. Gdyby było inaczej, wprowadziliby "trzynastkę" na stałe, a nie w tym roku wyborczym. PiS usiłuje kupić wyborców i myślę, że się przejedzie. Ludzie nie lubią być korumpowani, przekupowani - mówił w programie "Tłit". - Niepoważna władza, niepoważne traktowanie państwa i ludzi, taki myk przedwyborczy. Powiedziałbym tak: Kochani państwo, bierzcie jak dają! Bierzcie, nie kwitujcie! Nie głosujcie na PiS! - zaapelował.
Adam Bielan krytykuje Timmermansa

Adam Bielan krytykuje Timmermansa

Polska
Wiceszef KE Frans Timmermans udzielił wsparcia "Wiośnie" Roberta Biedronia. Sprawę komentował w programie "Tłit" wicemarszałek Senatu Adam Bielan. - Timmermans jako wiceszef KE nie powinien angażować się w kampanię wyborczą. Powinien zawiesić swój udział w KE, tym bardziej, że prowadzi szereg bardzo kontrowersyjnych spraw, choćby tych dotyczących Polski. Ewidentnie miesza te dwa porządki - stwierdził. - Timmermans kandyduje na urząd szefa KE, prowadzi bardzo ostrą kampanię wyborczą. Z konta na Twitterze tweetuje swoje slogany wyborcze, ma postępowanie dyscyplinarne w komisji, wszczęte na wniosek kilku państw członkowskich. Nie powinien tych spraw łączyć - przekonywał Bielan.
Ryszard Czarnecki nr 2 w Warszawie. Tłumaczy, skąd taka decyzja

Ryszard Czarnecki nr 2 w Warszawie. Tłumaczy, skąd taka decyzja

Polska
- To są najsilniejsze listy PiS w historii, najwięcej ludzi znanych, rozpoznawalnych, mających świetne wyniki wyborcze. Chcemy wygrać. Wierzymy, że będzie to najlepszy wynik w historii - mówił europoseł PiS Ryszard Czarnecki w programie "Tłit", komentując listy tej partii do Parlamentu Europejskiego. Pytany o powody, dla których w Warszawie jest "nr 2", a nie "1", jak Jacek Saryusz-Wolski, odpowiedział: "To bardzo prestiżowy okręg, ale też niełatwy dla prawicy i centroprawicy. Frekwencja z reguły jest wysoka, co może faworyzować opozycję. Stąd decyzja Jarosława Kaczyńskiego o takim tandemie".
Chaos z bonifikatą za użytkowanie wieczyste. Wiceminister ostro komentuje sytuację w Warszawie

Chaos z bonifikatą za użytkowanie wieczyste. Wiceminister ostro komentuje sytuację w Warszawie

Finanse
- Reprymenda Grzegorza Schetyny zadziałała - tak Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju, komentuje wycofanie się prezydenta Rafała Trzaskowskiego z niższej bonifikaty. Jak uważa, w Platformie wziął górę strach, że warszawiacy zareagują na, jak to nazwał, "ordynarne oszustwo wyborcze" w przyszłym roku przy urnach. Jednak jak zauważa wiceminister, w przypadku Warszawy "nawet powrót do 98-proc. bonifikaty, który jest planowany, nie oznacza, że ci, którzy sobie kalkulowali tę opłatę przekształceniową w październiku, będą mieli tę samą opłatę przekształceniową po 1 stycznia 2019 r.".
Banery wyborcze zaśmiecają ulice. Kandydaci łamią prawo

Banery wyborcze zaśmiecają ulice. Kandydaci łamią prawo

Wiadomości
Do 20 listopada plakaty wyborcze powinny zniknąć z ulic. Tak przynajmniej mówi prawo wyborcze. Tymczasem w wielu miastach nadal pełno jest banerów, które zaśmiecają przestrzeń. Za to, że nie zostały usunięte, policja i straż miejska może wystawić mandat. Więcej w materiale wideo.
Piechociński komentuje wynik PSL. I wyjaśnia, dlaczego nie startował w wyborach

Piechociński komentuje wynik PSL. I wyjaśnia, dlaczego nie startował w wyborach

Polska
- Procenty wyborcze są fajne, ale inaczej wygląda to w przełożeniu na mandaty, bo metoda D'Hondta jest bezlitosna - mówi były wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Piechociński wieczór wyborczy spędził w domu przed telewizorem, a nie w sztabie wyborczym PSL. - Nie kandydowałem, bo obiecałem żonie, że nigdzie nie wystartuję, jeśli nie dostanę od rodziny zgody. Na szczęście jestem konsekwentny, rodzinie się nie narażam - mówi z uśmiechem były wicepremier. Jak dodaje, gdy miał 31 lat, został posłem i był nim w swojej karierze pięć razy. Dwukrotnie był też radnym sejmiku województwa mazowieckiego. - W którymś momencie trzeba powiedzieć: są młodzi, zdolni, wspaniali. W każdej partii powinno być dużo siwych głów i dużo młodych emocji i rąk chętnych do pracy - mówi Janusz Piechociński.
Boty w kampanii Andrzeja Dudy. Platforma grzmi: to oszustwo wyborcze

Boty w kampanii Andrzeja Dudy. Platforma grzmi: to oszustwo wyborcze

Polska
Gazeta Wyborcza i Radio Zet opublikowała tekst, z którego wynika, że sztab Andrzeja Dudy wykorzystał tzw. boty, czyli fałszywe konta internetowe w kampanii prezydenckiej 2015 roku. Polityk PiS, Jan Maria Jackowski twierdzi, że absurdem jest twierdzenie, że było to główną przyczyną pokonania w wyborach  Bronisława Komorowskiego. Natomiast rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej – Jan Grabiec mówi wprost o oszustwie wyborczym i spodziewa się, że może to być zaledwie wierzchołek góry lodowej.
Ekspert spodziewa się nowych programów

Ekspert spodziewa się nowych programów "plus". "To kwestia wyniku wyborów"

Polska
Prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, spodziewa się kolejnych rządowych programów "plus", obliczonych na pozyskanie głosów wyborców. - Jestem przekonany. To będzie zależało od wyników w wyborach samorządowych. Jestem przekonany, że jeśli PiS nie będzie miało wyniku satysfakcjonującego, to zacznie się myślenie: skoro poprzednio manewr z 500+ przyniósł ileś tysięcy, czy milionów głosów, to czy np. emerytom dołożyć. Minister finansów mówi, że nie ma tego na tapecie, ale to nie minister finansów decyduje o tym, jak wygląda fundament polityki prowadzonej przez partię, która chce wygrać wyborów. Jeśli będzie decyzja, że musimy zwiększyć 500+ do 1000+, musimy emerytom wypłacić 300, bo musimy kupić te głosy wyborcze, bo inaczej może przegramy wybory, to się stanie - powiedział prof. Orłowski w programie "Money. To się liczy".
Lubnauer: PiS jest na fali, ale to my wygramy w większości miast

Lubnauer: PiS jest na fali, ale to my wygramy w większości miast

Polityka
- PiS jest na fali - 3 lata po przejęciu całej władzy w państwie. Społeczeństwo jeszcze się nimi nie zmęczyło, zrealizowali pewne obietnice, ale jestem przekonana, że nie przejmie większości sejmików.  (...) Na pewno wygramy w większości miast wojewódzkich - oceniła w programie Tłit szanse wyborcze rządzących i opozycji przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer.
Sadowska:

Sadowska: "Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej to wymierzenie Polkom policzka"

Gwiazdy
100 lat temu Polski uzyskały prawa wyborcze. Niby od tego czasu zmieniło się wiele, ale czy na pewno? Maria Sadowska w rozmowie z www.przeAmbitni.pl przyznaje, że kobiety wciąż muszą walczyć o to samo i nieustannie próbuje im się odebrać podstawowe prawa. Ma rację?
Czarzasty mówi o wspólnych listach opozycji.

Czarzasty mówi o wspólnych listach opozycji. "To naprawdę nie wymaga wiele rozumu"

Polityka
Włodzimierz Czarzasty wyjaśnia co musi się stać, aby SLD wystartowało w wyborach samorządowych razem z PO. - Warunkiem są trzy mandatowe okręgi wyborcze. W innym przypadku wspólnych list nie będzie. Każdy dba o swoją podmiotowość i swój program - zapowiada. Lider SLD komentuje też kandydaturę Kazimierza Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia. - Schetyna przywiózł go w walizce. To nie pierwsza taka sytuacja. Ujazdowski powinien się modlić, żeby Schetyna nie miał kolejnej teczuszki - mówi Czarzasty.
Afera Cambridge Analytica

Afera Cambridge Analytica

Technologia
Użytkownicy Facebooka usuwają konta. Wszystko przez wyciek danych. Chodzi o przekazanie przez Facebooka danych 50 milionów użytkowników brytyjskiej firmie Cambridge Analytica. Dane użytkowników mogły być wykorzystywane przy wpływaniu na decyzje wyborcze. Firma miała prowadzić kampanię cyfrową Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich oraz zachęcać do Brexitu. Użytkownicy Facebooka zastanawiają się teraz, ile prywatnych informacji serwis przekazał różnym firmom. Niektóre aplikacje są łączone z naszym kontem, gdzie udostępniamy często szczegółowe informacje o osobie. Kierownictwo Facebooka miało się o tym dowiedzieć w 2015 roku, ale nie podjęło żadnych działań.
Kwota wolna chwyt PR-owy

Kwota wolna chwyt PR-owy

Polska
Ulg podatkowych jest coraz mniej. Najbardziej popularna to ta na dzieci. Bardzo mało ludzi odczuje podwyższoną kwotę wolną od podatku. Kwota wolna to 8 tys. zł, ale dotyczy podatników, którzy bardzo mało zarabiają rocznie 6,6 tys. zł. Dla większości podatników kwota wolna jest stała i nic się nie zmienia. To jest raczej taki chwyt PR-owy, że wypełniliśmy zobowiązania wyborcze i tę kwotę wolną wprowadziliśmy.
Stefaniak: hodowanie wrzodu w wykonaniu PiSu ma miejsce od dwóch lat

Stefaniak: hodowanie wrzodu w wykonaniu PiSu ma miejsce od dwóch lat

Polska
Czy PiS wie, jak walczyć z nazistami i faszystami w Polsce? - PiS guzik wie. Wie tylko jak patrzeć na pryzmat Polski przez swoje słupki wyborcze. Robi to i dzisiaj mamy tego konsekwencje. Takie hodowanie wrzodu w wykonaniu PiSu ma miejsce od dwóch lat i oni doskonale o tym wiedzą, więc dziś niech nie odkręcają kota ogonem - mówił Jakub Stefaniak z PSL.

"Moja Strona. Bitwa Redaktorów", jutro o godz. 9 na WP.PL

Polska
Jak liderzy opinii oceniają dwa tygodnie zrekonstruowanego rządu Mateusza Morawieckiego? Czy PiS wybrał słuszną ścieżkę otwarcia się na centrum, która zagwarantuje mu marsz po kolejne zwycięstwa wyborcze? Jacka Żakowskiego i Pawła Lisickiego zapytamy również o problemy opozycji sejmowej i ofensywę opozycji pozaparlamentarnej, sprawę senatora Koguta czy politykę zagraniczną pod przewodnictwem prof. Czaputowicza. Dyskusję moderować będzie Łukasz Mężyk, szef portalu 300polityka. Bitwa Redaktorów o 9:00 na WP.pl
Policjanci stawiają opór tłumowi Katalończyków

Policjanci stawiają opór tłumowi Katalończyków

Świat
Referendum w sprawie niepodległości Katalonii zdaje się wymykać spod kontroli hiszpańskich władz. Rośnie liczba rannych, a policja nie ustępuje w pacyfikowaniu protestującego tłumu. Z niektórych lokali wyborczych funkcjonariusze zabrali urny i karty wyborcze.
Policjanci pacyfikują Katalończyków

Policjanci pacyfikują Katalończyków

Wiadomości
Referendum w sprawie niepodległości Katalonii zdaje się wymykać spod kontroli hiszpańskich władz. Rośnie liczba rannych, a policja nie ustępuje w pacyfikowaniu protestującego tłumu. Z niektórych lokali wyborczych funkcjonariusze zabrali urny i karty wyborcze.
poprzednie1 2 3 4 następne