Wyniki wyszukiwania dla:

awaria

Liczba wyników: 71

"Tsunami" na basenie. 44 rannych

Ciekawostki
W parku wodnym Shuiyun w Chinach doszło do przerażającego wydarzenia. Gigantyczna fala zmyła kąpiących się w basenie ludzi. 44 osoby zostały ranne, 3 trafiły do szpitala. Według rzecznika parku, przyczyną była awaria maszyny wywołującej fale. Pojawiają się jednak głosy, że przyczyną wypadku było spożycie alkoholu przez operatora maszyny.
Radioaktywna chmura nad Europą. Eksperci nie mają już wątpliwości

Radioaktywna chmura nad Europą. Eksperci nie mają już wątpliwości

Wiadomości
Dzięki badaniom zespołu złożonego z 70 naukowców, znane jest wreszcie pochodzenie radioaktywnej chmury. Pojawiła się nad Europą jesienią 2017 r. W powietrzu wykryto wtedy duże ilości radioaktywnego rutenu-106. Było to największe wykryte stężenie promieniotwórczych izotopów w powietrzu od czasów wypadku w Fukushimie. Eksperci od razu wskazali wtedy zakład atomowy Majak w Rosji, jako źródło radioaktywnej chmury nad Europą. Rosjanie nie przyznali, że doszło do jakiegokolwiek wypadku, więc naukowcy przeanalizowali 1300 pomiarów z 176 stacji badawczych w 30 różnych krajach. Na tej podstawie udało się wywnioskować skąd pochodziła chmura i co doprowadziło do jej powstania. Pomiary jednoznacznie wskazują na Rosję, a dokładnie na wspomniany zakład. Zdaniem autorów badań, do wypadku doszło tam podczas próby wytworzenia izotopu ceru-144, potrzebnego do eksperymentów z neutrinami we włoskim Narodowym Laboratorium Gran Sasso. Włoski eksperyment przerwano wkrótce po wykryciu nad Europą radioaktywnego rutenu, właśnie z powodu braku ceru-144. Badacze szacują, że wypadek miał miejsce 25 lub 26 września 2017 roku. To dokładnie 60 lat po katastrofie kysztymskiej, trzeciej najpoważniejszej awarii jądrowej w historii, do której doszło 29 września1957 r. w Majaku. Wtedy Rosja przyznała, że awaria miała miejsce, dopiero po 35 latach.
Rosja. Awaria elektrowni jądrowej w obwodzie twerskim

Rosja. Awaria elektrowni jądrowej w obwodzie twerskim

Technologia
Trzy z czterech reaktorów elektrowni jądrowej w obwodzie twerskim w Rosji zostały wyłączone po tym, jak doszło do zwarcia elektrycznego - informuje agencja RIA Nowosti. Na szczęście nie doszło do skażenia promieniotwórczego.
Katastrofa kysztymska. Ta awaria przeszła do historii

Katastrofa kysztymska. Ta awaria przeszła do historii

Nauka
W 1957 roku na terenie ZSRR doszło do poważnej awarii nuklearnej, w której wyniku zmarło 200 osób, a setki tysięcy zostało narażonych na działanie śmiercionośnego promieniowania. Wszystko wydarzyło się w zakładzie atomowym Majak, znajdującym się kilkadziesiąt km od Czelabińska.
Awaria podnośnika

Awaria podnośnika

Motoryzacja
Oto skutki awarii przeciążonego podnośnika hydraulicznego. W trakcie tego rozładunku coś poszło nie tak. Wszystko nagrała kamera. Z podnośnika nagle wystrzelił płyn hydrauliczny. Przyczepa runęła z taką siłą, że z auta wyleciała przednia szyba.
Ruchoma pułapka. Nagranie monitoringu

Ruchoma pułapka. Nagranie monitoringu

Ciekawostki
Chiny znane są z wypadków ze schodami ruchomymi w roli głównej. Tym razem awaria nastąpiła w Kuangsi - regionie autonomicznym Chin. Chwilę po tym, jak pojechało nimi dwóch mężczyzn, schody rozpadły się na kawałki.
Jechał obok bazy lotniczej. Spektakularne, czego był świadkiem

Jechał obok bazy lotniczej. Spektakularne, czego był świadkiem

Ciekawostki
Kierowcy przejeżdżający 16 maja obok bazy lotniczej March Air Reserve Base w Kalifornii mogli zobaczyć pilota F-16, który katapultował się chwilę przed tym, jak samolot się rozbił uderzając w stojący nieopodal magazyn. Wszystko nagrała kamera samochodowa w jednym z przejeżdżających obok aut. Lekko ranny pilot został przewieziony do szpitala. Pracownikom magazynu na miejscu udzielono pierwszej pomocy. Przyczyną rozbicia się samolotu mogła być awaria systemów hydraulicznych. 
Mistrz Polski pokazał moc. Zobacz skrót meczu Speed Car Motor Lublin - Fogo Unia Leszno

Mistrz Polski pokazał moc. Zobacz skrót meczu Speed Car Motor Lublin - Fogo Unia Leszno

Żużel
Speed Car Motor Lublin poniósł pierwszą w tym sezonie porażkę na własnym torze (40:50). Mistrz Polski nie pozostawił złudzeń beniaminkowi i zamknął mecz praktycznie w połowie zawodów. Gospodarzom nie pomogła nawet awaria oświetlenia.
To mogło się skończyć tragicznie. PKP bada incydent na przejeździe

To mogło się skończyć tragicznie. PKP bada incydent na przejeździe

Wiadomości
"Wracam rowerem, a tu proszę! Gdybym nie zauważyła pociągu, pewnie źle by się to dla mnie skończyło." Mieszkanka Poznania była świadkiem niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym w Krzesinach. Automatyczne rogatki opuściły się, gdy pociąg już właściwie przejechał. Nagranie, na którym od początku do końca widać, co się stało, autorka opublikowała na Facebooku. Rzecznik PKP PLK poinformował WP, że obecnie rogatki działają już prawidłowo, a komisja ustala okoliczności tego zdarzenia. Dodał, że nieprawidłową sytuację zarejestrował system. "Wpływ na sytuację na przejeździe mogła mieć awaria pociągu towarowego." - napisał nam Karol Jakubowski. Zapewnił również, że komisja wyjaśni m.in. czy dyżurny ruchu dochował wszystkich procedur w takiej sytuacji.
Mroczna zima na Syberii.

Mroczna zima na Syberii. "Czy tak wygląda śnieg w piekle?"

Ciekawostki
Niepokojący widok zastali rano za oknem mieszkańcy trzech miast w azjatyckiej części Rosji. Do sieci wrzucali zdjęcia śnieżnego i jednocześnie mrocznego krajobrazu. Zdjęciom towarzyszyło pytanie: czy tak wygląda śnieg w piekle? Okazuje się, że winne są kopalnie w trzech rosyjskich miastach na Syberii, gdzie działa Kuźnieckie Zagłębie Węglowe. Przyczyną była prawdopodobnie awaria urządzenia filtrującego pył węglowy. Sprawę bada prokuratura.
Maciej Giemza po nieudanym Dakarze.

Maciej Giemza po nieudanym Dakarze. "Mamy świetne zaplecze dzięki któremu możemy się rozwijać"

Sport
- Niestety zaważył feralny ósmy etap. Co prawda był niesamowicie ciężki ale jechało mi się go bardzo dobrze. Złośliwość rzeczy martwych. Prosta ale czasami bardzo przykra sprawa - mówi motocyklista Maciej Giemza. - To był awaria silnika, której tak naprawdę nie mamy jeszcze zdiagnozowanej. Po prostu silnik stanął.
Rajd Dakar. Przygoński podniósł się po katastrofie.

Rajd Dakar. Przygoński podniósł się po katastrofie. "Nie przekreślałbym jego szans"

Ekstremalne
- Trzeba sobie powiedzieć, że awaria była dla Jakuba Przygońskiego katastrofą. Często w takich sytuacjach zawodnicy "siadają". Kuba tego nie doświadczył - tłumaczy Andrzej Borowczyk, dziennikarz motoryzacyjny.
Rajd Dakar. Szczęście w nieszczęściu Jakuba Przygońskiego.

Rajd Dakar. Szczęście w nieszczęściu Jakuba Przygońskiego. "Ciągle ma szansę na podium"

Ekstremalne
Eksperci są zgodni - poważna awaria nie musi zaprzepaścić szans Jakuba Przygońskiego na zajęcie miejsca w czołowej trójce kierowców w tegorocznej edycji Rajdu Dakar.
Deszcz pieniędzy na autostradzie

Deszcz pieniędzy na autostradzie

Motoryzacja
W New Jersey, USA, z jadącej autostradą opancerzonej ciężarówki, wysypały się pieniądze. Kierowca zaczął je zbierać. Szybko dołączyli do niego inni jadący tego dnia autostradą. Aby zyskać kilka dolarów, ludzie byli skłonni narazić się na spore niebezpieczeństwo. Świadkowie opowiadali, że widzieli na drodze banknoty 1, 5 i 100-dolarowe. Nie wiadomo jednak, ile dokładnie pieniędzy zginęło. Doszło nawet do wypadku drogowego. Przyczyną deszczu pieniędzy była awaria drzwi w opancerzonym pojeździe.
Popularny telefon przegrzał się i wybuchł po aktualizacji systemu. Zdjęcia od razu trafiły do sieci

Popularny telefon przegrzał się i wybuchł po aktualizacji systemu. Zdjęcia od razu trafiły do sieci

Technologia
Jeden z użytkowników iPhone’a X skontaktował się z Apple po wybuchu telefonu. Urządzenie rozgrzało się i po chwili eksplodowało. Do zdarzenia doszło tuż po aktualizacji systemu iOS 12.1. Telefon w tym czasie był podłączony do ładowarki.
Poważna awaria Google

Poważna awaria Google

Technologia
W wyniku awarii usługi Google były zakłócone, ruch przekierowany, a dane użytkowników przechwycone. Informacje z wyszukiwarki, z chmury internetowej czy narzędzi dla firm trafiły m.in. do państwowych dostawców  internetu w Rosji, Chinach i Nigerii. Google zapewnia, że przechwycone dane były odpowiednio szyfrowane.
Zamiast trąbić, ruszył z pomocą. Nagranie z Lublina

Zamiast trąbić, ruszył z pomocą. Nagranie z Lublina

Motoryzacja
Każdemu może zdarzyć się awaria i warto o tym pamiętać, a nie trąbić, jakby miało to w czymś pomóc. To morał z nagrania, które powstało w Lublinie. Na skrzyżowaniu ulic Głębokiej i Filaretów kierowcy zepsuło się auto. Nagrywający wyszedł mu pomóc. Był jedynym, który na to wpadł.
Awaria schodów ruchomych w Rzymie. 20 osób rannych

Awaria schodów ruchomych w Rzymie. 20 osób rannych

Wiadomości
Co najmniej 20 osób zostało rannych po tym, jak ruchome schody prowadzące do metra w Rzymie gwałtownie przyspieszyły. Poszkodowani to głównie kibice piłkarscy, którzy zmierzali na mecz w Champions League Roma-CSKA Moskwa. W wyniku wypadku kibic z Rosji stracił stopę. Incydent miał miejsce na stacji Repubblica, w samym centrum włoskiej stolicy. Lokalne media podają, że przyczyną awarii schodów mogło być zachowanie ludzi, którzy podczas jazdy nimi podskakiwali śpiewając stadionowe piosenki.
Wyciek powietrza na stacji kosmicznej

Wyciek powietrza na stacji kosmicznej

Technologia
Ten niewielki otwór stał się początkiem wzajemnych oskarżeń. Znajduje się w statku Sojuz, dokującym przy ISS. Był on powodem spadku ciśnienia na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Mógłby pozbawić ją powietrza w 18 dni. Choć awaria została szybko usunięta, przyczyna powstania otworu budzi spore wątpliwości. Szef Roskosmosu Dmitrij Rogozin stwierdził, że może to być działanie celowe. Jednym słowem: sabotaż. Wg Rogozina ktoś "drżącą ręką" wywiercił w Sojuzie dziurę wiertarką, jeszcze na Ziemi lub w kosmosie. Z początku pojawiały się głosy, że otwór powstał na skutek uderzenia mikrometeorytu. Opublikowane, a potem usunięte, przez NASA zdjęcie wydaje się jednak przeczyć tej tezie i potwierdzać słowa Rogozina. Wg agencji RIA NOVOSTI dziura powstała na Ziemi, w Rosji, w sposób niezamierzony, a pracownik, który za nią odpowiada został zidentyfikowany. Dziura została przez niego zaklejona. Pracownik nie zgłosił nikomu błędu, a klej puścił w kosmosie. Dokładne przyczyny powstania otworu zbada komisja. 
Wypadek skutera wodnego

Wypadek skutera wodnego

Ciekawostki
Na plaży Kabila w Maroku zdarzył się nietypowy wypadek. Skuter wodny Yamaha FZR, o mocy 300 KM, dosłownie eksplodował pod dwójką pasażerów – młodym mężczyzną i dzieckiem. Nikomu nic się nie stało. Przyczyny eksplozji nie są znane, najprawdopodobniej była to awaria silnika, która nastąpiła w skutek nieprawidłowego użytkowania skutera wodnego. 
Samochód źle znosi nie tylko zimę. Zobacz, co mu grozi w upale

Samochód źle znosi nie tylko zimę. Zobacz, co mu grozi w upale

Motoryzacja
Zwykle za trudny okres dla kierowców uważamy zimę. Tymczasem gorące lato może być dla ich samochodów równie groźne. Ekstremalnie wysokie temperatury mogą zniszczyć opony, a nawet sprawić, że wybuchną. Nieprawidłowo napełnione opony mogą szybko się przegrzać i uszkodzić podczas upałów. Regularnie sprawdzaj ciśnienie w oponach. Jeśli są zbyt gorące, żeby ich dotknąć poczekaj aż ostygną przed jazdą. Akumulator również ciężko znosi wysokie temperatury. Upał szkodzi mu bardziej niż mróz. Płyn w środku paruje podczas upałów, uszkadzając wnętrze baterii. Upewnij się, że twoja chłodnica jest sprawna a poziom płynu odpowiedni. W upale łatwo przegrzać silnik.
poprzednie1 2 3 4 następne